نادران خواستار توضیح وزارت علوم در مورد مدرک تحصیلی رحیمی شد


نادران خواستار توضیح وزارت علوم در مورد مدرک تحصیلی رحیمی شد

الیاس نادران، پیشتر هم خواستار توضیح وزارت علوم در مورد استفاده محمدرضا رحیمی از عنوان "دکتر"، در زمان ریاست خود بر دیوان محاسبات ایران شده بود

الیاس نادران نماینده تهران در مجلس خواستار پاسخگویی صریح کامران دانشجو وزیر علوم راجع به مدرک تحصیلی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران شد.

به نوشته سایت خبرآنلاین، آقای نادران یکشنبه ۳ مهر (۲۵ سپتامبر) گفت که محمدرضا رحیمی در سال ۱۳۸۴ از "دانشگاه بی اعتبار باکو" مدرک فوق لیسانس گرفته، اما پیش از آن در سال ۱۳۸۲ از عنوان "دکتر" استفاده کرده و هنگام ریاست بر دیوان محاسبات مجلس هفتم نیز، با عنوان دکتر نامه​هایش را امضا کرده است.

این نماینده تهران، از مدتی پیش استفاده آقای رحیمی از عنوان دکتر را زیر سوال برده بود که در مقابل، با شکایت حقوقی او رو به رو شده و در آذر ماه گذشته در دادگاه حضور یافته بود.

معاون اول محمود احمدی نژاد در شکایت نامه خود از نماینده مردم تهران نوشته بود که از عنوان دکتر برای خود استفاده نکرده و آنچه آقای نادران در این زمینه می گوید دروغ است.

در جلسه یکشنبه مجلس، وزیر علوم در پاسخ به درخواست الیاس نادران برای اعلام اسامی مسئولانی که از دانشگاه​ باکو مدرک گرفته​اند گفت که از وزارت خارجه ایران خواستار ارائه اسامی آنها شده اما "این وزارتخانه فهرستی ارائه نداده و اعلام کرده است که دانشگاه بین​المللی باکو دیگرفعالیت ندارد".

کامران دانشجو پیشتر، فهرستی از دانشگاه​های مورد تایید وزارت علوم را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کرده بود که نام دانشگاه بین​المللی باکو در آن وجود نداشت.

الیاس نادران امروز در همین ارتباط گفته است: "دانشگاه باکو آنقدر مساله ساز بود که دولت باکو این دانشگاه را تعطیل کرد. اما برخی مسئولان، حتی نمایندگان مجلس، با ارائه مدرک تحصیلی از این دانشگاه، توانسته​اند در این مناصب قرار بگیرند."

آقای نادران در ادامه از وزیر علوم خواسته است تا در مورد ادعای معاون اول رئیس جمهور در مورد داشتن مدرک دکترا توضیح بدهد.

وزیر علوم در پاسخ اظهار داشته که "دانشگاهی در مسکو" مدرک فوق لیسانس رحیمی از دانشگاه باکو را معتبر دانسته و "پیش دفاعیه" وی در سال ۲۰۱۰، برای اخذ مدرک دکتری به این دانشگاه ارائه شده که "دانشگاه به آن ایراداتی گرفته است".

وی در عین حال افزوده که وزارت علوم خبر ندارد که پس از آن چه اتفاقی افتاده است.

سوال قبلی در مورد مدرک رحیمی

محمدرضا رحیمی

الیاس نادران، در خردادماه گذشته هم با طرح سوال از وزیر علوم، خواستار توضیح وی در مورد استفاده محمدرضا رحیمی از عنوان "دکتر"، در زمان ریاست خود بر دیوان محاسبات ایران شده بود.

وی در آن زمان مدارکی را ارائه کرد که نشان می داد آقای رحیمی با استفاده از عنوان دکتر فردی را به صورت مکتوب به "دانشگاه بلفورد" معرفی کرده تا با پرداخت پول مدرک دکترا بگیرد.

آقای نادران با اشاره به اینکه دانشگاه بلفورد یک دانشگاه اینترنتی است که با دریافت پول، مدرک می دهد، از کامران دانشجو خواست که بگوید "چه افرادی با پرداخت وجه، به خصوص از دانشگاه بلفورد مدرک دانشگاهی اخذ کرده اند؟"

آقای دانشجو در پاسخ، تحصیلات در دانشگاه بلفورد را از نوع مجازی دانست و تایید کرد که این دانشگاه با گرفتن پول مدرک می دهد و به همین علت مدارک آن قابل بررسی نیست.

او افزود که وزارت علوم فهرستی از کسانی که با پرداخت پول از این دانشگاه مدرک گرفته اند در اختیار ندارد.

razmandeh - سوئد - استکهلم
اینها معجزه هستش و هر کس بر این اعجاز شک کند خداوند متعال او را سوسک میکند مدارک این افراد را امام زمان امضا کرده است !! و هر کس بر این امر شک دارد برود در چاه جمکران اعتراضیه بنویسد و جواتش را روز قیامت به او خواهند داد بر مدارک تحصیلی اعضای دولت امام زمان شک کردن کفر است !!! از همه مهمتر قلب رهبر رنجیده میشود از ای تهمتها !!!
دوشنبه 4 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
در مورد جعلی بودن دکترای آکسفوردی کردانی اش هیچکس شک ندارد. ولی فوق لیسانسش را از دانشگاه آزاد گرفته نه آذربایجان، استاد راهنمایش هم یکی از بزرگمردان جبهه ملی ایران است و این مورد را تایید کرده است.
دوشنبه 4 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.