کتایون ریاحی بین قحطی زدگان سومالی


کتایون ریاحی بین قحطی زدگان سومالی

کتایون ریاحی بازیگر مطرح سینمای ایران که چندی ست از بازیگری کناره گیری کرده و فعالیت های خود را به سمت امور معطوف به نیکوکاری سوق داده در یک اقدام بشر دوستانه به سومالی سفر کرده است.

به گزارش ایسنا؛ کتایون ریاحی با هدف کمک به مردم سومالی، به شهر گارسیا در شصت کیلومتری مرز کنیا و سومالی سفر کرده است.در این سفر، غوغا بیات (عکاس مطرح) نیز ایشان را همراهی می‌کند.

ریاحی در این سفر، ضمن اهدای کمک‌های شخصی خود و بخشی از کمک‌های موسسه مهرآفرین پناه عصر به مردم سومالی ، در شهر گارسیا از یک کلاس درس ، مکتب‌خانه آموزش قرآن، و کمپ نگهداری از قطحی زدگان بازدید کرده و ضمن اهدای کمک های نقدی به صورت نمادین نیز یک دستگاه تانکر آب را نصب و آبگیری کرد.

ریاحی در یادداشتی کوتاه درباره این سفر نوشت:

"روز اول مهر ماه 1390 است و من در شصت کیلومتری مرز کنیا و سومالی در شهر گارسیا خیابانی دیدم با انبوه آلونک و حجره‌هایی که از نایلون و پلاستیک ساخته شده است! شهری و جایی که جای زندگی نیست و فقط آنهایی که توان بیشتری دارند و یا می توانند از ورقه‌های حلبی و قوطی‌های خالی استفاده کنند به نفس های شمرده و آرام خود رنگ می‌دهند و زندگی می کنند!

تکان دهنده ترین نکته سفرم در این است که من کشوری دیدم فقیر که در اوج فقر و نداری به خنده و نگاهی گرم ، میزبانی مهربانی می کند. مردمی در حال اضمحال و اما خوشرو و امیدوار.پس ما هم می‌خندیم تا روشنای خنده‌ها ، تن نحیف و سوی این نگاه‌ها را کمرنگ و بی‌اثر نکند.

خدایا،امید این مردم را ناامید مکن ، خدایا این مردم را دریاب و عزیز بدار.

" کتایون ریاحی ، هم اینک بواسطه پخش مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر ، در نود شبکه ماهواره‌ای کابلی و تلویزیونی چهره‌ای شناخته شده است و در این سفر در کنار کمک‌های شخصی خود به نمایندگی از سوی موسسه مهر آفرین، کمک‌هایی را از طرف این موسسه به مردم سومالی اهدا کرده است.

به گزارش ایسنا، همچنین ریاحی پس از سومالی به کنیا، یکی دیگر از کشور‌های آفریقایی که با فقر دست و پنجه نرم می‌کند، سفر کرده است. او در ادامه سفر بشر دوستانه‌اش در یادداشت دیگری درباره کنیا نوشته است: «هم‌اکنون من، کتایون ریاحی در کنیا هستم؛ برای کمک به قحطی زدگان سومالی که بعد از طی روزها، گاه هفته‌ها راهپیمایی، گرسنه و تشنه خود را به کمپ «داداب» می رسانند، هر چند که تعدادی هرگز به مقصد نمی‌رسند. (کمپ داداب بزرگترین کمپ پناهندگان است با حداقل امکانات برای بقا).»

وی در ادامه آورده است: «کنیا خود کشور فقیری است و شهر مرزی کوچک داداب که در فاصله کمی با کمپ داداب قرار دارد جزو فقیرترین شهرهای کنیاست، ولی با این وجود آنها میزبان پناهدگان و قحطی زدگان سومالیایی هستند، نکته تکان دهنده همین بود. آب، بزرگترین مشکل صحرای عظیم آفریقاست؛ چیزی که برای ما قابل درک نیست. یک جرعه آب می‌تواند زندگی‌ای را نجات دهد. من به شکرانه آبی که در سرزمین‌مان ایران وجود دارد، تعدادی تانکر آب برای منطقه خریداری کردم که به کمک سه ایرانی فعال که «چرتی اکتز» را در آنجا فعال کرده‌اند و صلیب سرخ توانستم، کمک‌های خود و «مهرآفرین» را به دست مردم برسانم.

ریاحی در پایان می‌نویسد:‌ «در یکی ار مکان‌هایی که به خانه «ماما هانی» معروف است، بیشتر کودکانی که به هر دلیل خانواده خود را از دست داده‌اند به اینجا آورده می‌شوند. ماما هانی پیرزنی است که با کمک‌های مردمی بیش از 300 کودک و نوجوان را که برخی از آنان معلولند، نگهداری می‌کند. بخشی از هدیه مادران و کودکان «مهرآفرین» در این خانه اهدا شد. کودکان اینجا، سومالیایی و کنیایی، مسلمان و مسیحی هستند. هر کس به این خانه درآمد، آبش دهید، نانش دهید و از ایمانش نپرسید.»

به گزارش ایسنا، طبق گزارش برنامه جهانی غذا، خشکسالی زندگی بیش از 11.8 میلیون نفر را در منطقه شاخ آفریقا تحت تاثیر قرار داده و مثلثی از قحطی را در محل برخورد مرزهای اتیوپی، کنیا و سومالی ایجاد کرده است.

سومالی بیش از سایر کشورهای شاخ آفریقا از خشکسالی که به عنوان بدترین خشکسالی در 60 سال اخیر در این منطقه توصیف می‌شود، ضربه خورده است.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که از هر 10 هزار کودک کمتر از 5 سال، روزانه بیش از سی کودک در مناطق قحطی زده سومالی جان خود را از دست می‌دهند.

آگوستین ماهیگا، نماینده سازمان ملل در سومالی خطاب به شورای امنیت این سازمان در 10 آگوست اعلام کرد: «این بدین معنی است که 10 درصد از کودکان زیر 5 سال در هر 11 هفته جان خود را از دست می‌دهند. این آمار و ارقام حقیقتا قلب انسان را به درد می‌آورد.»

دولت سومالی از سال 1991 میلادی به دنبال سقوط حکومت زیاد باره، دیکتاتور سابق این کشور، فاقد یک دولت متمرکز و کارآمد بوده است.

i_SARA_i - استرالیا - سیدنی
ادای انجلینا جولی رو در میاره لووووووووول
یکشنبه 3 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
امیدوارم حرکت انسان دوستانه خانم ریاحی باعث بخطر افتادن اسلام و امنیت ملی ولی وقیح نشه چون چند تار از موهاش بیرون زده بود و روسریش هم سبزه.
یکشنبه 3 مهر 1390

alexberd - مجارستان - بوداپست
با وجودی که ازش خوشم میاد، البته به خاطر خوشگلیش ها!!!!!. اما تقلیدی کورکورانه از آنجا جولی که برا کمک به سیل زدگان به پاکستان رفته بود!!! مثلا میخواد بگه که این هم در حد آنجلاست و حالا خودتان قضاوت کنیند واقعا در همچین حدی هست؟؟؟؟
یکشنبه 3 مهر 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
اکثر هنر پیشه ها ما که همه چی رو از هالیودیها تقلید میکنند بگذار این کار خوب رو هم یاد بگیرند و تقلید کنند چه اشکالی داره تقلید که همیشه بد نیست . امیدوارم کمک به فقیر ها هم مثل عمل بینی و صورت و.... در ایران مد بشه .
یکشنبه 3 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
انجلینا جولی هم ادای Lady Di را در اورد و Lady Di هم ادای شهبانو را در اورد و شهبانو هم حتما ادای مادر ترزا ( Mother Teresa ) را در اورد و ترزا هم . ! پس بس کنید با این چشم تنگی تان و سوال شما, مانند سوال کوته نظرم میماند که عوض بزرگی منشی و انساندوستیش مورد توجه قرار دهم, سوال کنم : ایا ایشان بخاطر دوربین توسری ( حجاب ) دارد, و اگر دارد ان رنگ سبز با کروبی / موسوی ربطی دارد ?! پس همواره شاد و معتدل باشیم .
یکشنبه 3 مهر 1390

jamshid arya - ایران - تهران
می خواسته خودشو با این کار معروف کنه و معلوم نیست چه سودی براش داشته رفته اونجا مگرنه این همه فقیر تو ایران هست که شب بدون شام سرشون رو بالشت میزارن
یکشنبه 3 مهر 1390

shira_bora - انگلستان - لندن
اوالان که انجلینا جولی دومان یارو داره حال میده حالا ادائ امام علئ چه رابطی داره الاکی نظر ناده .. از مجارستان
یکشنبه 3 مهر 1390

banoyemehr - کانادا - تورنتو
چه فرقی داره آنجلینا رو هم مردم آنجلینا کردند
یکشنبه 3 مهر 1390

katrina - بریتانیا - لندن
خانوم ریاحی این کارشماراستایش میکنم !امانازنین بهترنبوداول ازهموطن های خودت شروع کنی?کم نداریم بچه های بی سرپرست که به محبت وتکه ای نانی محتاجند..
یکشنبه 3 مهر 1390

آشی - -
مثل بعضی هنرپیشگان هالیود. ما ایرانیها در تقلید کردن دست همو رو از پشت بستیم.
--------------------
کاربر گرامی
لطفا نام کشور و شهر محل زندگی خود را بنویسید.
با تشکر
یکشنبه 3 مهر 1390

a_bamdad - ایران - تهران
من که از این بازیگر به خاطر بازی تو اون سریال ابلهانه ی یوسف خوشم نمیاد.اما بدک نیست اگه کسی حوصله داره به من جواب بده آیا چون آنجلینا جولی این کار رو کرده بقیه نباید این نوع کارها رو انجام بدن جون تقلید به حساب میاد؟. چون مثلا خیریه ی محک وجود داره نباید کسی خیریه برای کودکان سرطانی باز کنه چون تقلید از محکه؟. آیا یکی از اهداف سلبریتی ها برای رسانه ای کردن کارهاشون جدا از نیتشون که حالا یا واقعا انسانیه یا برای شهرت،این نیست که دیگران هم یاد بگیرن و انجام بدن؟. یک تار موش به صد تا مثل مهناز افشار می ارزه که فقط برای نزدیک شدن به نظام زر میزد که من میرم غزه و هیچ وقت نرفت. درود خانم ریاحی
یکشنبه 3 مهر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
بدترین عادت ایرونیها مقایسه کردن این با اون !! اخه چه ربطی به انجلینا جولی داره ؟  صدها ستاره هالیودی و اروپایی و غیره قبل از انجلینا جولی به کشورهای افریقایی و محتاج سفر کردنند وکمک کردنند !
یکشنبه 3 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
ما ایرانیان همه کارهایمان تقلید است . در مذهب مرجع تقلید. در ورزش ...در صحبت کردن. در غذا خوردن و در هنرپیشه گی / تو چرا به قحطی زده های ایران کمک نمی کنی پیرزن
یکشنبه 3 مهر 1390

dokhteiran - دانمارک - وایله
من نمی فهمم چرا هر کاری که خارجی ها انجام بدهند در نظر بعضی ایرانی ها انسان دوستانه و زیباست اما اگر همان حرکت را هموطن خودشان انجام بدهد حتما دلیل مزورانه ای در لابه لای حرکت هموطن خودشان بیدا می کنند. باید به اطلاع بعضی از عزیزان نا اگاه و بیگانه پرست برسانم که هنرمند عزیز سرکار خانم کتایون ریاحی از عرصه هنر ایران کناره گیری کرده اند. . عزیزان یاد بگیریم به هموطنانمان به هم زبانانمان ارج بنهیم
یکشنبه 3 مهر 1390

compis - افغانستان - بامیان
. دستش درد نکنه واقعا انسان شریف و با شخصیتی است حالا هر کس هر کاری کرد از یکی‌ دیگه تقلید می‌کنه آنجلینا از کی‌ تقلید کرده.
یکشنبه 3 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
ان چادری کی بود.تو ان گرما زیر چادر خریت حتما شپیش زده .حمام اسلامی هم که ندارند
یکشنبه 3 مهر 1390

Shahram khosh maram - ایران - تهران
افرین، شایسته تقدیر هست و کاری بسیار درست هست حتی اگر تقلید باشد. خیلی خوب هست که کارهای خوب دیگران را تقلید کنیم.
یکشنبه 3 مهر 1390

shapur - ایرلند جنوبی - دابلین
اب درکوزه وماگرد جهان می گردیم بچه های مناطق محروم کشورمان از اینها محتاج ترندالبته این کاره خانوم ریاحی قابل تقدیره اما بجاست هموطنان محروم را که در کنارمان هستند رادریابیم بعد سراغ دیگران ان هم بدون قصد ونیت سیاسی برویم
یکشنبه 3 مهر 1390

darkoob - ایران - تهران
حتی اگه از کسی تقلیدم کرده باشه بازم کارش ستودنیه. شما ازین ناراحتین که رفته به مسلمونا دلداری بده. زنده باد اسلام و مردمان مسلمان ایران زمین
یکشنبه 3 مهر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
i_SARA_i - استرالیا - سیدنی- . alexberd - مجارستان - بوداپست -دوستان عزیز کار خیر کار خیر است و پسندیده که هر کسی آنرا انجام دهد ،حالا چون انجلینا جولی از این جور کارها میکند کس دیگری حق ندارد کار خیرو کمکهای انساندوستانه بکند. مگه کمکهای انسانی انجلینا جولی در بست و مختص اوست .آفریقای قحطی زده و کودکان گرسنه و بیمارش به کمک هر انسان خیری نیارمند است چه انجلینا و چه کتایون ،مهم نتیجه این رفتار انساندوستانه است که نان و دارو برای این کودکان معصوم است .حتی تقلید از اینجور رفتار قابل ستایش است نه نکوهش .موفق باشید. .
یکشنبه 3 مهر 1390

pezhi - اکراین - کیف
البته که کار قشنگیه.ولی سوال اینه که یعنی تو ایران خودمون کم هستند مردمی که به نون شبشون محتاجن؟نمی شد این وقت و پول برای مردم خودمون صرف بشه؟؟؟؟!!!؟؟؟
یکشنبه 3 مهر 1390

samythekid - آلمان - گیسن
ای ول انجلینا نامبر 2 هاهاها
یکشنبه 3 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
خدارو شکر میبینم هنوز انسانیت نمرده ..آفرین به کتایون
یکشنبه 3 مهر 1390

arash2288 - انگلیس - لندن
_SARA_i - استرالیا - سیدنی. alexberd - مجارستان - بوداپست. از همه جای اشخاص معروف و بازیگر ها ورزشکار ها رفتن سومالی تا از این طریق بتونن نظر همه را به این کشور و نیاز مردمش جلب کنند . حالا چرا وقتی ۱ ایرانی این کار را میکنه همه میگید تقلید کرده ؟؟؟؟واقعا این کار بی انصافیه... همیشه هر کاری را ۱ خارجی بکنه اون درسته ولی هر وقت دیدید ایرانی همین کار را انجام داد ۱۰۰۰ تا عیب و ایراد روش میزارید .
یکشنبه 3 مهر 1390

سارا-تهران - ایران - تهران
وای آنجلینای ایران ن ن ن ن ن ن ن ن ن
یکشنبه 3 مهر 1390

az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد
i_SARA_i - استرالیا - سیدنی . دمت گرم , اینو خوب اومدی .
یکشنبه 3 مهر 1390

wildpiony - مجارستان - بوداپست
کارش قشنگه ولی متاسفانه تقلید از کارهای انسان دوستانه ی غربی هست... اگه واقعا بخواد کمک کنه تو ایران میلیون ها کودک هستند که به این افراد نیکوکار نیاز دارند
یکشنبه 3 مهر 1390

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
آنجلینا ریاحی! آفرین!
یکشنبه 3 مهر 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
ایشون از نظر خیلی ها ارزشش حتی بیشتر از آنجلینا جولی و .. حتی اگر این حرکت تقلید هم بوده باشه(که حتی تصورش کوته فکری شما رو میرسونه!) حرکت انسان دوستانه ای هست گیریم انجلینا پاکستان نه! رفت همین سومالی و نفر اول کمک کرد! بقیه دیگه حق ندارن برن? متاسفانه عوض اینکه کسی از خارج بخواد بهمون ضربه بزنه به اندازه کافی عوام حسود و سفیه داریم که نه ارزش هنر رو میفهمن نه قدر هنرمند رو میدونن!!
یکشنبه 3 مهر 1390

shangol - آلمان - هامبورگ
چرا به موضوع اینجوری نگاه میکنید؟ حتی اگر تقلید هم که باشه بد نیست یه حرکت انسان دوستانه است .چه ایرادی داره آدم کارهای خوبو تقلید بکنه اگر بخواهیم اینجوری فکر بکنیم , باید همیشه کارهای جدیدی بکنیم که این هم نمیشه چون همه انسانها همیشه درحال تقلید از یک نفر هستند خوب یا بد. پس اجازه بدهیم که همه کارهای خوبو تقلید بکنند شاید بشه به این بندگان خدا کمک کرد.نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 3 مهر 1390

ghafas - ایران - مشهد
یعنی هرکی رفت و یه کار خوبی کرد حتی اگر به تقلید از کسی...مستحق اینهمه بدگویی است؟ آنجلینا اگه می ره افغانستان و ...می خواد سیاسی کاری کنه یعنی بگه ما با شماها مشکل نداریم فقط با تروریستهای مخفی شده در خاکتون دشمنیم و...ولی کتی خانم ما این کار رو از روی نیت خیر و وجدان بالا و شخصیت والای ایرونی اش انجام داده...زنده باشی کتایون بانو .دوستت داریم و به وجودت افتخار می کنیم .اما یادت باشد که در ایران خودمن هم بدتر از سومالی بسیار داریم
یکشنبه 3 مهر 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
هر کسی کار خوب بکنه تو قلب انسانها جایگاه خوبی پیدا میکنه و بلعکس.
یکشنبه 3 مهر 1390

افسون - افغانستان - کابل
i-sara-i استرالیا. alexberd-مجارستان. باید به چنین بازیگری افتخار کنید، درست است که آنجلینا خیلی مهربان است اما خانم ریاحی چه کم داره که به آنجلینا نمیرسه؟؟ من که یک افغانم خانم ریاحی را دوست دارم و هم از این کارش خوشم آمد شما ها که باید افتخار کنید به وجود چنین زنی.. لابط توهین به دیگران عادت تان شده!!!!
یکشنبه 3 مهر 1390

shahnaz holland - هلند - امستردام
اتفاقا من مادر ایشان را خیلی خوب میشناسم، خانمی بسیار مهربان و مردم دوست۰. ایشان مربی والیبال درتیم ورزشی ما بودند.بقدری بما محبت میکردند وبا عشق و علاقه با ما بر خورد . میکردند که من تا آخر عمر ایشان را فراموش نخواهم کرد۰. هر چه مهربانی و محبت بود علاوه بر والیبال بما آموختند۰. چنان مادری ٬ صد البته چنین دختری۰
یکشنبه 3 مهر 1390

reza1981 - المان - هانوفر
خیلی کار زیبایی کرده دوستان...ما تا کی میخواهیم واسه هرچیزی حرف در بیاریم و یه گیری بدیم...اگر تقلید هم کرده باز کار قشنگیه...آدم خوبه کار نیک دیگران رو تکرار کنه
یکشنبه 3 مهر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب که چی خودمان به اندازه کافی بدبخت داریم
یکشنبه 3 مهر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
گو اینکه ما در خوزستان و خیلی دیگر از مناطق کشورمان گرسنه و محتاج زیاد داریم اما حرکت ایشان اگر هم جنبه تبلیغی داشته باشد . چون انسانی است قابل تقدیر می باشد. و اثر خوبی در ذهن ان مردم نسبت به مردم ایران می گذارد از هموطنانم تمنی دارم انتقاد نفرمائید.
یکشنبه 3 مهر 1390

فراوانی - انگلستان - منچستر
ایرادی نداره بگزارید ادمها ادای خوب ادمهای دیگر را در بیارند انسان دوستی حتی اگر تقلید باشد خوب است بترسید از روزی گه آدمها ادای بد دیگران را در بیارند خیلی خوشم امد کار خوبی کرده ولی نباید میرفت کلاس درس قران
یکشنبه 3 مهر 1390

e.h - ایران - تبریز
مهم اینه که داره به یه عده که در فقر و بدبختی هستند کمک میکنه چرا ما ایرانیها همیشه منفی فکر میکنیم چی کم داره ار آنجلینا جولی؟ایکاش ما هم میتوانستیم تقلید کنیم از ایشان و آنجلینا جولی .
یکشنبه 3 مهر 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
تقلید تقلید تقلیددددددددد امان از ایرانی ها و تقلیدهای کور کورانه و مسخره شان .واقعاااااااااااااااا که خنده داره .آنجلینا جولی از کشوری مثل آمریکا و باشهرت و ثروت آن چنانی کجااااااااااااااااا و تو از کشوری مثل ایران و یک سینمای درپیتش کجاااااااااااااااااااا .درضمن خیلی باحالی اول به گرسنه های کشور خودت توجه کن که شاید گرسنه ها و بی خانه هایش از خانه خودت درهمان شهر تهران بیش از چند خیابان هم فاصله نداشته باشند .بعد بیا برای خودنمایی سر از آفریقا و غیره دربیارررررررر .خدا وکیلی با یک چنین ملتی توقع بیش از این وضعیتی که درایران هست را انتظار داریدددددددددد؟؟؟؟؟؟ لوول
یکشنبه 3 مهر 1390

ghost_rider - ایران - اصفهان
حالا دلیل نمی شه که آنجلینا جولی این کارا کرد هر کسی بخواد انجام بده شما کنایه بزنید که ادای اونا در میاره ، بازم به معرفت و انسانیتش ، یاد بگیریم همیشه مرغ همسایه رو غاز ندونیم
یکشنبه 3 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
خانم بس. وقتی بم زلزله امد کجا بودی?????!!!!!!!
یکشنبه 3 مهر 1390

ehsan abadan - انگلستان - برایتون
katrina - بریتانیا - لندن ای لایک یور کامنت موفق باشید عزیز
یکشنبه 3 مهر 1390

Freeman England - انگلستان - انگلستان
واقعا برای شما هموطنان عزیز متاسفم. این خانم هر چه میکنه حداقل یه جو غیرت داره از پول خودش به انها کمک میکنه. تا به حال از خودتون پرسیدید ما تا به حال چکار کرده ایم. یه جو وطن پرستی والا بد نیست.
یکشنبه 3 مهر 1390

avino - سوئد - استکهلم
میگه اگه خیرت به خانوادت نرسه هیچ وقت به مردم نمیرسه تو اگه راست میگی یک سر به روستاهای فقیر ایران بزن
یکشنبه 3 مهر 1390

Born Confused - انگلستان - لندن
اگه واقعا می خوای انسان دوستی خودتو نشون بدی تو وطن خودت اونقدر نیاز مند هست که جیزی به غریبه ها نمی رسه. چراغی که به منزل رواست به مسجد حرامست....
یکشنبه 3 مهر 1390

feminism - انگلستان - لندن
katrina / کاترینای نازنین ممنون از کامنت زیبا و انسان دوستانه ات . هر انسانی در هر شرایطی به همنوع خود کمک و یاری کند بسیار ستودنی و زیباست .
یکشنبه 3 مهر 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. ehsan abadan - انگلستان - برایتون-ممنونم ازتوجه شما دوست عزیز.
یکشنبه 3 مهر 1390

نیایش - ایران - تهران
کتایون خوشحالم که هر کاری که دلت می گه انجام می دی . مهم اینه که تو الان اونجایی و می تونی به انچه می خوای برسی
یکشنبه 3 مهر 1390

ej911 - جاکارتا - جاکارتا
اینایی که ایران ایران می‌کنن،عرضه دارید برید به قحطی زده‌های ایران کمک کنید،حال کرده بره به سومالی کمک کنه ،وجود داری توام کمک کن،میتونی توام ادای آنجلینا رو در بیار..
یکشنبه 3 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
اه اه چقدر انجی انجی کردید هپلی ها خو به شما چی اه استاد ایرادیم قیافه تا دلت بخواد خودتون کی هستید
یکشنبه 3 مهر 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
دوستان اکثرا به موارد مهمی اشاره کردن. فقط تیتر اول که نوشته بود خانم ریاحی از بازیگری کناره گیری کرده کمی اقرار امیزه!! چرا که ایشان تازه وارد بازی جدید شده , چه بسا این بار با شهرت جهانی...! مادر جان. از فردا هجوم هنرپیشه ها , حاجی بازاری ها, از همه مهمتر فوتبالیستها و الا ماشا.. / چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
یکشنبه 3 مهر 1390

بهار سبز - ایران - تهران
بعضی افراد خیلی کوردلانه حرف می زنند. این خانم هم مثل آنجلیا، چه اشکالی دارد از همدیگر کارهای نیک را یاد بگیریم. خود شما اینهمه چشم تنگی و حسادت و بغض را از چه کسی تقلید کرده اید؟؟ شرم کنید با اینهمه حسادت و توهین و تمسخر و طعنه و تکه پرانی...
یکشنبه 3 مهر 1390

atena10 - ایران - تهران
توی ایران کلی آدمهای نیازمند داریم انگار زیادی کرده پول از ایران درمیاره میره کشورهای دیگه خرج می کنه
یکشنبه 3 مهر 1390

alexxx - اتریش - وین
امیدوارم فقط جنبه تبلیغات شخصی نداشته باشه , ولی بازهم در این مورد قدری جای شک باقی میمونه چون اگر واقعا" فقط نگرانی نسبت به فقر و گرسنگی و عدم بهداشت و...و..و..و باشه داخل ایران به اندازه کافی همین فقرهای همه جانبه وجود داره که حتیاج ضروری به رسیدگی دارن و کسی نگاه هم به سمتشون نمیکنه. لزوم نداره واسه امورات خیریه تا افریقا بریم . اون هنرمندان جهانی که اینکار رو میکنن در اطراف خودشون همچون چیزهایی وجود نداره. به نظر من اینجا سعی بر تولید تصاویری شده که نقش تجاری دارن تا سوسیال.
یکشنبه 3 مهر 1390

reza_persian - نروژ - تنسبرگ
ما که خودمون از این کارا بلد نیستیم , یکی هم یه کار خیری انجام میده بهش انگ میچسبونیم.خجالت بکش ای انسان به ظاهر شریف...!!
یکشنبه 3 مهر 1390

freedom-is-not-free doom - استرالیا - ملبرن
katrina - بریتانیا - لندن . حق با شماست چراغی که به خانه رواست به مسجد حرومه! ولی توجه داشته باشید وضعیت امروز سومالی واقعا بغرنجه! ما گشنه و فقیر داریم قبول! ولی به وخامت اوضاع تو سومالی دقت کنید: از هر 10 هزار کودک کمتر از 5 سال، روزانه بیش از سی کودک در مناطق قحطی زده سومالی جان خود را از دست می‌دهند!!
یکشنبه 3 مهر 1390

shahnaz holland - هلند - امستردام
از کجا میدانید که در ایران هم کمک نکرده؟ حتما که نباید اعلام کنه۰
یکشنبه 3 مهر 1390

مستانه شرق - آلمان - هایدلبرگ
چقدر عالیه که انسان خوبیها رو تقلید کنه و از خوبان چیز بیاموزه ، شما ها که عیب گرفته اید تا بحال چقدر از خوبیهای دیگران آموخته اید...............
یکشنبه 3 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
علی کریمی میره با بچه های پرورشگاهی ایران فوتبال بازی میکنه.بچه های ایرانی را فراموش نکنید هنرمندان و ورزشکاران ایرانی.کار خیر همیشه پسندیده است.ولی بدم میاد از اونهایی که برای خوش امد سیاسیون این اداها را در میاورند.درود بر علی کریمی و علی کریمی ها.
یکشنبه 3 مهر 1390

abi6156 - مالری - ایبو
افرین بر غیرتت.متاسفانه بعضی از کامنتگذاران بی انصافی میکنند شمابه دل نگیر. خانم ریاحی.ممنون
یکشنبه 3 مهر 1390

دخترپارسی - نیوزلند - اکلند
ما ایرانیها عادت کردیم به مسخره کردن و ایراد گرفتن .این بازیگر محبوب ایرانی . ادای کسی رو هم در نمیاره فقط خاسته کمکی کرده باشد همین و بس.
دوشنبه 4 مهر 1390

mohammad54 - انگلستان - لندن
اونایی که ایشون رو با آنجلینا جولی مقایسه میکنن از خودشون بپرسن اگه آنجلینا تو ایران زندگی میکرد میتونست بهتر از هنرپیشه های خانم ایرانی باشه؟ من بازیه زیبای اون رو منکر نمیشم اما خداییش لباسها و صحنه های سکسیشو از فیلماش حذف کنید ویه مانتو وروسری سرش کنید و ازش بخواین تو سینمای اسلامی بازی کنه بعد با خانم ریاحی یا هر کس دیگه مقایسش کنید
دوشنبه 4 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
هزار آفرین به زن ایرانی
دوشنبه 4 مهر 1390

koorosh2500 - ایران - تهران
اگر واقعا ریا و تملق نباشه این کار ها خیلی خوبه ولی بهتر بود این خانم میرفت مناطقی در ایران که از امکانات اولیه هم برخوردار نیستند ،مثل مسجد سلیمان که در آغل گوسفند درس میخونند و یا بلوچستان و.....بگو تو می خواستی سفر آفریقا بری دیگه این هوچی گری ها لازم نبود.خلاصه بهت بگم خانم ریاحی ....خودتی!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 4 مهر 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. feminism - عزیزم وfreedomگرامی .مرسی ازتوجه شمادوستان ..امیدوارم که این حرکت های زیبا وانسان دوستانه تداوم داشته باشد .سبزوپایدارباشید.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

پریستوک - ایران - تهران
واقعاً متاسفم برای هموطنای ساده و خیر و دلرحمم . اگه از این خانوم خودفروش ذره یی خوشم میامد الان می گم تف به ذات بی شرفش که با آبجی فاطیا تو یه ردیفه. اگه این عفریته واقعاً هدفش خیر بود خودش و در اختیار مقاصد سیاسی و تبلیغات آخوندیسمی قرار نمی داد و به قول بعضی از دوستا خیلی جاهای دیگه می تونست خودش و نشون بده که نداد!
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
اگه برن میگن از فلانی تقلید کرده. اگه نرن میگن خودشو گم کرده و کلاس میزاره. عجب ملت حرف دربباری هستیم ما ایرانی ها! بعد ادعای تمدن و تاریخ و فرهنگ هم داریم.
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

Shakila - امارات - شارجه
. shahab46 - المان - هانوفر. ان چادری کی بود.تو ان گرما زیر چادر خریت حتما شپیش زده .حمام اسلامی هم که ندارند. ------------. هموطن تمسخر نکن و برای کسانی که در بدبختی و فقر زندگی می کنند -ژست روشنفکرانه نگیر -. هموطن به دین و مذهب فقرا خرده نگیر- اگر می توانی شکمشان را سیر کن و امکانات آموزشی برایشان مهیا کن- اگر نمی توانی دهانت را بدوز و حرف اضافه نزن-
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

طالب حق - ایران - تهران
کاربسیار خوبی انجام دادند، واقعا باید ازشون ممنون بود که کاری کردن که خیلی از ماها جرات نداریم حتی بهش فکر کنیم. من یه سوال دارم از کسانی که میگن کار ایشون تقلید بوده. اگه واقعا ایشون دوست داشته باشن برای دلخوشی مردم سومالی کاری انجام بدن و میون مردم سومالی برن ، برای این که کارشون به تقلید کردن تعبیر نشه چکار باید میکردن؟ مثلا باید توی ماشین مینشست و برای کودکان سومالی دست تکون میداد؟ یعنی وقتی خانم آنجلینا جولی چنین کاری کرد دیگه هیچ کس نباید چنین کاری بکنه چون کارش تقلید از او خواهد بود؟
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

muslim1212 - افغانستان - هرات
حرکت انسان دوستانه ای انجام داده است. خدا عوضش را بده براش
چهار‌شنبه 6 مهر 1390

Royan - آلمان - آلمان
تقلید خوبی بود از انجلینا جولی و جمهوری اسلامی! ولی چراغی که بخانه رواست به مسجد حرام است, از وطن شروع میکردی از پسربچه ای که خانه اش تو قبرستان بود و تنها آرزوش داشتن یه دوچرخه بود امثال اون بچه توی ایران زیاد هستند. خرج سفرت هم کمتر بود.
پنج‌شنبه 7 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.