برج و باروی قدیمی یزد بیلبورد شد


برج و باروی قدیمی یزد بیلبورد شد

نماینده نیوز نوشت: مدتی است بخشی از برج و باروی قدیمی یزد که در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده است، بدلیل قرار گرفتن در محل پر رفت و آمد تبدیل به بیلبورد تبلیغاتی شده است.

 

بر روی این برج در طول سال آگهی های مختلفی قرار می گیرد، از جمله، آگهی ترحیم (از سوم گرفته تا سالگرد ....)، آگهی سفرهای زیارتی، آگهی های مربوط به برخی از سازمان ها و ادارات دولتی و ... که در تازه ترین و عجیب ترین اقدام، با شروع ثبت نام حج عمره، بانک ملی با نصب بنری برزگ اقدام به تبلیغات مفت و مجانی بر روی قسمتی از این اثر تاریخی نموده است.

حال جای این سوال باقی است، که آیا میراث فرهنگی با این بنا برخورد تجاری دارد و آن را اجاره می دهد؟! در صورت جواب منفی، چرا برخورد جدی با متخلفان (چه دولتی و چه غیر دولتی) نمی کند؟

و شهرداری نیز که در برخورد با آگهی های نصب شده در مکان های غیر مجاز به سرعت برخورد می کند، چرا به این قسمت از شهر که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد، توجهی ندارد؟

شاید در ذهن خود متصورند، ماله کشیدن یک مشت کاه گل در ابتدای هر سال که اوج حضور مسافران و گردشگران است هزینه چندانی نخواهد داشت!

arminrambod - ایران - تهران
خوب بود
شنبه 2 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
سی و سه پل که 100 ساله به عنوان آثار ملی ثبت شده ترکوندنش . این که دیگه ....
شنبه 2 مهر 1390

romano - ایران - تهران
بخش 1- همش از روی نیت و عمدیست چرا رو مسجد نمی‌چسبونن؟ اینها تهران یک شورای بحران سازی و لابیگری دارن تمام این کثافتکاری ها رو از اونجا برای مملکت برنامه می‌ریزن مجتبی هم سردسته همه است حالا ما گفتیم بزارین ورق بر بیفته خودتون متوجه می‌شید اینها با دستور مستقیم اطلاعاته. مثلا 3 سال پیش تو پارتی یک دختر افتاد و مرد از ترس بسیجیها اصلا تهران قیامت شد الان مشهد همین اتفاق افتاده آب هم از آب تو جامعه تکون نخورد. اینها می‌دونن نرون مغز انسان بار گیری می‌کنه و اونقدر اون رو بمرور بار می‌دن که آستانه تحریکش برای یک عمل خاص پایین میاد مثلا تکرار اعدامها و .. اگر این خاصیت در وجود انسانها نبود معلمها باید سر کلاس از صدای بچه‌ها دیوانه می‌شدن. تمام این کارها با برنامه ریزیه اینها می‌خوان مردم رو بسمت خلیفه گی خامنه ای و مجتبی سوق بدن شک نکنین اگه خامنه‌ای برای این هیچ چیز برنامه‌ای نداشته باشه برای این حتما داره چون می‌دونه بعد خودش سر بچه‌هاش رو می‌خورن.
شنبه 2 مهر 1390

romano - ایران - تهران
بخش 2- البته زرشک که عمر اینها به این چیزها قد نمی‌ده ولی جامعه لطمه زیادی می‌خوره. ضمنا بگم این سیستم هم کشف روسها در زمان کمونیزم در دانشگاه سنپیترزبورگ دپارتمان روانشناسی سیاسیه وگرنه عقل اینها به این چیزها قد نمی‌ده اینها طی قراردادی طولانی تعدادی پاسدار رو برای موشک و این کثافتکاریها فرستادن روسیه. یکی دیگه از مشاوره‌هایی که روسیه عزیز بهشون می‌ده علم ارتباطاته اینها دائما کانالهای موازی فکر مثل هنرمندان و طبقه نخبه رو دارن بسیار ملایم حذف می‌کنن و این کار تا سال دیگه باید تموم بشه این کار تجربه روس هاست و ضمنا مدل چین کره شمالی و کوبا بوده مدل عقب افتادش هم زمانه هیلتره. دقیقا اینها در موازات یک جنگ روانی قصد دارن روی مغز مردم کار کنن دقت کنین روی حرفها و تحرکات خامنه‌ای تاریخ بعد اسلام، حذف کتاب درسی علوم انسانی اینها حرفهایی نیست که خامنه‌ای از سر تعصب دینی بزنه اینها انعکاس لابیهای شبانه این نادانهاست که در قالب کلام این ابله منتقل میشه و متاسفانه مردم متوجه نمی‌شن.حتی می‌بینم اطلاعاتیهای اینها در جریان درگیری با مردم سر شانه را مثل سامبو کارهای روسی چنگ می‌زنند! از ما گفتن!
شنبه 2 مهر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
مسئولین میراث فرهنگی. همشون انحرافیند!!! هاهاهاها. فقط اگه جایی اشیا عتیقه کشف بشه اونا فورا در صحنه حاضر میشوند واشیا عتیقه را بجای بسیار امنی انتقال میدهند ودیگه هیچکس اون ها را نمیبینه و حق بیت رهبری را هم خیلی وقته که نمیدهند
شنبه 2 مهر 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
جای شکرش باقی که تخریبش نکردند...
شنبه 2 مهر 1390

ali158 - روسیه - مسکو
اینجا فهادان یزد هست.ما ایرانیها فرهنگ غنی خودمون را نمیشناسیم .یعنی نمیگذارن که بشناسیم. با تمدن فارسها دارن چیکار میکنن.روسیه مسکو
شنبه 2 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
خدا پدرشان را بیامرزد که هنوز با بولوزر به جانش نیافتاده و نابودش نکرده اند. بنر چسباندن به آن در برابر اتفاقات بدتری که برای بناهای تاریخی ایران می افتد هیچ است.
شنبه 2 مهر 1390

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
ensanam arezoost - ایران - خارگ و سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی / کامنت دوست گرامی romano - ایران - تهران کاملا دست است چون یکی از عواقب اعمالی که دار و دسته خامنه ای روی ملت انجام میده اینه که در نهایت ما از اینکه این بناها رو خراب نکرده و فقط بعنوان بیلبورد از اونا استفاده میشه، متشکر هم میشیم! در حقیقت اونا به مرگ میگیرن که به تب راضی کنن!
یکشنبه 3 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.