حریق عمدی با انگیزه انتقام جان صاحب مغازه ساندویچی را گرفت


حریق عمدی با انگیزه انتقام جان صاحب مغازه ساندویچی را گرفت

پیک موتوری انتقامجو برای جبران اخراج از مغازه ساندویچی آنجا را به آتش کشید و صاحب مغازه را کشت.

 ساعت 8 شب 10 شهریور مأموران کلانتری 140 باغ فیض از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در جریان یک فقره " حریق عمدی" در یک مغازه ساندویچ فروشی در میدان پونک قرار گرفتند که بلافاصله عوامل گشت کلانتری در محل حاضر شدند.

با حضور مأموران در محل و انجام اقدامات مقدماتی مشخص شد که صاحب مغازه به نام حسین 29 ساله دچار سوختگی شدید شده که بلافاصله مراتب به اورژانس اعلام و فرد مصدوم به بیمارستان انتقال پیدا کرده است.

حسین در زمان انتقال به بیمارستان و در حالی که هنوز به هوش بود به مأموران مدعی شد فردی به نام مهدی که به عنوان پیک موتوری در مغازه وی مشغول به کار بوده است، با پاشیدن بنزین به داخل مغازه و کشیدن کبریت، اقدام به آتش زدن مغازه کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس رسولی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مسعود دیگر کارگر این مغازه مدعی شد: صاحب مغازه، مهدی را به خاطر مزاحمت هایی که برای مشتریان خانم ایجاد می کرد اخراج کرد و حتی قبل از اخراج شدن مهدی از مغازه میان آنها درگیری ایجاد شد؛ هنوز 20 دقیقه ای از اخراج مهدی نگذشته بود که او مجددا به مغازه برگشت و پس از شکستن شیشه مغازه یک سطل بنزین را به داخل مغازه پاشید که بیشتر بنزین بر روی صاحب مغازه و مقدار کمی از آن نیز روی من ریخت و سپس با روشن کردن کبریت و انداختن آن به داخل مغازه، آنجا را به آتش کشید که بلافاصله من از مغازه بیرون آمدم و لباسهایم را که در حال آتش گرفتن بود از بدن خارج کردم اما حسین در داخل آتش گرفتار شده بود.

کارآگاهان اداره شانزدهم در ادامه رسیدگی به پرونده و جهت دستگیری متهم اقدام به شناسایی محل سکونت و همچنین محل های تردد احتمالی وی کرده که با انجام تحقیقات تکمیلی، محل سکونت اعضای خانواده متهم در یکی از استان های مرکزی مورد شناسایی و در بررسی های مشخص شد هیچ کدام از اعضای خانواده متهم از وی اطلاعی ندارند و متهم پس از آتش سوزی متواری شده است.

صاحب مغازه در بیمارستان مدعی شد چندی پیش مهدی به عنوان پیک موتوی در مغازه من مشغول به کار شده بود و سفارشات مشتری را به در خانه و یا مغازه های آنها می برد تا اینکه از طریق تماس تعدادی از مشتری های مغازه ام که همگی خانم بودند متوجه شدم که مهدی برای آنها ایجاد مزاحمت کرده است؛ چندین بار به او تذکر دادم تا این کار را تکرار نکند تا اینکه ساعتی قبل از حادثه از طریق تماس یکی از مشتریان خانم با مغازه اطلاع پیدا کردم که مهدی برای او نیز مزاحمت ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: برای همین دیگر نتوانستم او را در داخل مغازه نگهدارم و این در حالی بود که پیش از این چندین بار به او تذکر داده بودم که مغازه من جای چنین حرکاتی نیست؛ حدود 20 دقیقه از اخراج مهدی گذشته بود که متوجه شدم او دوباره به در مغازه آمده است؛ در همان لحظه مهدی شیشه های مغازه را با سنگ شکست و با پاشیدن بنزین بر روی من و مسعود مغازه را به آتش کشید که باعث آتش سوزی شدید مغازه و سوختگی شدید من شد.

در شرایطی که کارآگاهان اداره شانزدهم تحقیقات گسترده ای را جهت شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار خود قرار داده بودند و در طول تحقیقات خود نیز بسیاری از محل های احتمالی و یا مخفی شدن متهم را مورد شناسایی قرار داده و آنها را تحت مراقبت های خود قرار داده بودند، برادر حسین در ساعت 10:20 روز 20 شهریور با مراجعه به اداره شانزدهم به کارآگاهان گفت: برادرم حسین 2 روز قبل در بیمارستان فوت کرد.

با توجه به فوت حسین که برابر نظریه پزشکی قانونی ناشی از شدت سوختگی حریق عمدی در روز حادثه بود، پرونده به دستور بازپرس پرونده جهت ادامه تحقیقات و دستگیری متهم به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

در ساعت 18:30 روز 29 شهریور در پی مراجعه یکی از شهروندان به ایستگاه پلیس میدان پونک این فرد به مأموران اعلام کرد: پیک موتور سوار ساندویچی متعلق به مهدی که چندی پیش با به آتش کشیدن آن باعث سوختگی و نهایتاً مرگ صاحب مغازه شده، هم اکنون در "خیابان همیلا" در حال تردد است.

مأموران ایستگاه پلیس پونک که از زمان وقوع آتش سوزی در میدان پونک دقیقا در جریان این موضوع بودند، بلافاصله ضمن درخواست تیم کمکی برای دستگیری متهم به همراه این شهروند به خیابان همیلا رفته و متهم را قبل از هرگونه اقدام برای متواری شدن دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

پس از دستگیری متهم و تأیید نام وی، مراتب به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد؛ کارآگاهان اداره دهم پس از حضور در کلانتری 140 باغ فیض، متهم را از مأموران تحویل و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

با انتقال مهدی به اداره دهم، بلافاصله تحیقات از متهم آغاز و در اظهارات اولیه خود با وجود اعتراف صریح به آتش زدن مغازه منکر هرگونه اقدام به قتل شد؛ متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پس از آنکه شیشه را شکسته و مغازه را به آتش کشیدم، حسین و مسعود که هر دو در داخل مغازه بودند، به سرعت از مغازه خارج و مالک مغازه سوپر مارکتی با کپسول آتش نشانی هر دو نفر آنها را خاموش کرد و من نیز در همان زمان از محل فرار کردم.

از سوی بازپرس پرونده برای مهدی قرار بازداشت موقت صادر شد تا تحقیقات درباره زوایای پنهان این پرونده انجام شود.

feminism - انگلستان - لندن
در سرای ایرانزمین، هر روزه تن و روانِ آدمیان در شعله های آتش در حال سوختن است ، زندگانِ مُرده دل و افسرده روح ، روان یکدیگر را میخراشند و ناخن میکشند و برای تماشای نمایش حلق آویز کردن انسانی صف کشیده و ولوله میکنند ، ولی برای شادی روح مُردگانشان به زبان تازیان سخنانی بلغور میکنند !! براستی چه کردیم کین گونه گشتیم خوار ؟. .
شنبه 2 مهر 1390

پروردگار - ایران - تهران
طرف مریض جنسی بوده و این شغل رو هم برای همین انتخاب کرده و وقتی که اخراج شده و فهمیده دستش از زنهای مردم کوتاه شده چنین انتقامی گرفته به نظرم مخالفان اعدام باید بدانند انقراض نسل چنین آدمهایی زیاد هم بد نیست!
شنبه 2 مهر 1390

ghafas - ایران - مشهد
هنوز جنازه قابل دکتر سرابی و داداشی رو از دار نکشیدند پایین ...! چرا آدم نمی شین بدبختها ؟به ننه بابای اون بدبختها رحم نمی کنین به پدر و مادر بیچاره خودتون فکر کنین
شنبه 2 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
چه پرو عجبا , انگاری طلب پیش داشته این مهدی ..!!. اینروزها اینقدر خبرهای تکان دهنده و صحنه های دلخراش مشاهده کردیم دیگه مغزم به طور کل هنگ کرده و چیزی به ذهنم نمیاد مطرح کنم !!!
شنبه 2 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.