محمود عباس درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل را ارائه کرد


محمود عباس درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل را ارائه کرد

محمود عباس، رهبر تشکیلات فلسطینی، روز جمعه درخواست رسمی برای عضویت کامل دولت مستقل فلسطینی در سازمان ملل را به بان گی مون، دبیرکل این سازمان، ارائه کرد. این درخواست توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل متحد، روز جمعه گفت، محمود عباس نامه در خواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را به بان گی مون ارائه کرد.

محمود عباس سپس با حضور درمجمع عمومی سازمان ملل به سخنرانی پرداخت. وی به هنگام حضور در جایگاه سخنرانی به شدت مورد تشویق نمایندگان کشورهای مختلف حاضر در نشست قرار گرفت.

محمود عباس گفت، آماده بازگشت به مذاکرات با اسرائیلی ها است و تاکید کرد که خواهان منزوی کردن و یا مشروعیت زدایی از اسرائیل نیست.

محمود عباس در مجمع سازمان ملل گفت:«در اینجا من اعلام می کنم که سازمان آزادیبخش فلسطین برای بازگشت فوری به میز مذاکره بر اساس مفاد تایید شده آماده است و فعالیت های شهرک سازی باید کاملا متوقف شود.»

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی با این حال تاکید کرد، مذاکرات صلح در گذشته با صخره مواضع دولت اسرائیل، که همه امیدها برای مذاکرات درسپتامبر گذشته را از بین برد.»

در همین حال، سخنگوی دولت اسرائیل از اقدام محمود عباس «ابراز تاسف» کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اقدام محمود عباس برای درخواست عضویت دولت فلسطینی در سازمان ملل به دنبال ۲۰ سال مذاکرات بی‌نتیجه صلح انجام می‌شود. این در حالی است که زنگ خطر در خصوص گسترش شهرک‌سازی اسرائیل درسرزمینی‌هایی که فلسطینیان متعلق به خود می دادند، به صدا در آمده است.

طبق این گزارش با توجه به نتایج قیام‌ها در خاورمیانه و آنچه که به «بهار عربی» معروف شده، و کاهش نفوذ آمریکا در منطقه تغییراتی در خصوص مواضع کشورهای خاورمیانه در قبال اسرائیل شکل گرفته است که اسرائیل را به سمت انزوای بیشتر در این منطقه سوق می‌دهد.

محمود عباس شامگاه پنجشنبه به خبرنگاران گفته بود: «این مساله مخفی نیست که دولت آمریکا هر آنچه که از دستش بر می‌آمده برای جلوگیری از مراجعه ما به (سازمان ملل متحد) انجام داده است.»

محمود عباس اضافه کرده بود: «ما بدون هیچ تردیدی خواهیم رفت و به رغم هرفشاری ادامه خواهیم داد. به خاطر این که ما خواهان حقمان هستیم، به خاطر این که ما استقلال‌مان را می‌خواهیم.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که در نشست مجمع عمومی حضور دارد، پیشتر گفته بود فقط مذاکرات رو در رو می تواند به تشکیل دولت فلسطینی منجر شود.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه از بی‌نتیجه بودن مذاکرات بین فلسطینی‌ها و اسرائیل انتقاد کرد، ولی باین حال تصریح کرد، این مساله راه میان‌بری ندارد.

باراک اوباما گفته بود، فقط مذاکرات اسرائیل و فلسطینی می‌تواند به صلح منجر شود نه مراجعه به سازمان ملل. «من متقاعد شده‌ام که برای پایان دادن به این درگیری دهها ساله، راه میان‌بری وجود ندارد.»

در حالی که کرانه باختری رود اردن فلطسینی‌ها با خوشحالی و همچنین نگرانی مساله در خواست برای تشکیل دولت مستقل فلسطین را پیگیری می‌کنند، در نوار غزه که در کنترل جنبش حماس است، فضا کاملا متفاوت است.

اسماعیل هنیه، رهبر حماس که موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد، گفته است: فلسطینی‌ها نباید تشکیل دولت را گدایی کنند.

اسماعیل هنیه همچنین گفته است: بدون به رسمیت شناخته شدن حق بازگشت به مرزهای پیش از جنگ ۱۹۴۸، «آنچه هم اکنون در سازمان ملل متحد درحال وقوع است به عزت مردم فلسطین لطمه وارد می‌کند.»

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
عباس پیشنهاد کرد حماس بی پدرمادر قاتل رد کرد و ملایان سوسمار زاده هم عزا گرفتند زیراکه اگر مسئله فلسطین حل شود کارخانه ی خررررررررررر سازی رژیم تعطیل و رژیمی های سایت..بیکار!!!!!!!!!
شنبه 2 مهر 1390

morid - ایران - بوشهر
اقای محمود عباس بعد از 60 سال هنوز نفهمیدی که حق گرفتنی است. با در یوزگی نمیتوانی سرزمینت را این تروریست های صهیونیسم بگیری؟این بان کمون خیلی از خودت بدبختره.تازه اگه 140 کشور هم رای بدن هم فایده ای نداره. وتو این عصاره دمکراسی غرب را چکار میکنی.از سید نصرالله یاد بگیر. کروات مسخره ات را دور بینداز و برای گرفتن سرزمین ات تفنگت را بچسب.
شنبه 2 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
morid - ایران - بوشهر . به برادران حماس و حزب الله لبنان دزد و قاتلت سلام برسان مزدور فکستنی/
شنبه 2 مهر 1390

axlll - امریکا - لانگ بیچ
morid - ایران - بوشهر تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی بره. شما فکر ساندیست باش ..
شنبه 2 مهر 1390

Shahram khosh maram - ایران - تهران
خبر خوبی بود و من فکر میکنم که امریکا وتو نکند چون سیاست اوباما با بوش فرق میکند. بعید میدانم که انگلیس هم وتو کند چون تحت فشار افکار عمومی قرار میگیرد. عباس موقع خیلی خوبی را انتخاب کرد. شهرک سازیها کاری غلط و غیرانسانی هست که شبیه کارهای افریقای جنوبی در زمان اپارتاید هست و همه کشورهای دنیا حتی خود امریکا هم انرا محکوم کرده اند. به امید حل مساله فلسطین
یکشنبه 3 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.