بسکتبال ایران المپیک لندن را از دست داد


بسکتبال ایران المپیک لندن را از دست داد

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در چین مقابل اردن متوقف شد و از راهیابی به المپیک ۲۰۱۲ لندن بازماند. ملی‌پوشان ایران تمام دیدارهای پیشین خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند.

لوگوی مسابقات بسکتبال "ووهان ۲۰۱۱"

بسکتبالیستان ایران صبح جمعه (۲۳ سپتامبر/ اول مهر) در "ووهان" چین در برابر حریف سنتی خود اردن به میدان رفتند؛ رقابتی که تیم صعودکننده به مرحله‌ی نیمه‌نهایی را مشخص می‌کرد. تلاش تیم ملی دو تیم در نهایت با حساب ۸۸ بر ۸۴ به سود ملی‌پوشان اردن پایان یافت. تیم ایران پس از ۶ پیروزی در دیدارهای تا کنونی در این تورنمنت، از ادامه‌ی راه و هم‌چنین سومین قهرمانی پیاپی خود در آسیا بازماند.

در دیگر دیدار جمعه در مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی ملی‌پوشان کره‌ی جنوبی موفق شدند ژاپن را با حساب ۸۶ بر ۶۷ از سر راه بردارند. بسکتبالیستان تیم ملی فیلیپین هم با حساب ۹۵ بر ۷۸ تایوان را به زانو درآورند.

دیدار شامگاه جمعه‌ی چین و لبنان (به وقت محلی) تکلیف دیگر تیم حاضر در مرحله‌ی نیمه‌نهایی را مشخص می‌کند. چین میزبان تنها تیمی است که هم‌چون ایران هر ۶ دیدار پیشین خود تا این مرحله را با پیروزی به پایان برده است.

بیست‌وششمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ از بیست و چهارم شهریور تا سوم مهر (۱۵ تا ۲۵ سپتامبر) در شهر ووهان چین برگزار می‌شود و تیم قهرمان به طور مستقیم راهی االمپیک ۲۰۱۲ لندن خواهد شد.

kamran63 - فرانسه - لیون
بعد از فوتبال, بسکتبال هم المپیک رو از دست داد.. مرگ بر خامنه ای!
جمعه 1 مهر 1390

sia_sefid - ایران - تهران
گل بود به سبزه نیز آراسته شد!
شنبه 2 مهر 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
اگر به دست می اورد جای تعجب داشت...
شنبه 2 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.