اولین مورد جریمه زنان مسلمان به جرم محجبه بودن در فرانسه


اولین مورد جریمه زنان مسلمان به جرم محجبه بودن در فرانسه

زنان مسلمان فرانسوی حجاب را انتخاب فردی و یک حق حمایت شده در قوانین اروپا می دانند

در فرانسه احکام اولین مورد جریمه به جرم محجبه بودن برای دو زن مسلمان توسط یک دادگاه صادر شده است.

آنها با پوشاندن کامل صورت خود با حجاب موسوم به روبنده قانون تازه اجرا شده منع حجاب در اماکن عمومی فرانسه را نقض کرده بودند.

هند احمص و نجات نیتعلی کوتاه مدتی پس از اجرای قانون منع روبنده در حالی دیده شدند که در بیرون سالن موکس هال در شرق پاریس روبنده به صورت داشتند.

این دو زن گفته اند علیه جریمه وضع شده درخواست تجدید نظر خواهند کرد و به دادگاه حقوق بشر اتحادیه اروپا هم شکایت خواهند برد.

از طرف دیگر یک زن مسلمان دیگر بنام کنزا درایدر اعلام کرده با زدن روبنده برای کسب کرسی ریاست جمهوری وارد عرصه انتخابات سال ۲۰۱۲ ریاست جمهوری فرانسه خواهد شد.

جلسه دادگاه روز پنجشنبه در محله موکس نه تنها در فرانسه، بلکه در سراسر اروپا از نزدیک توسط ناظران دنبال می شد. کشورهای بلژیک، ایتالیا، دانمارک، اتریش، هلند و سوئیس کشورهایی هستند که قصد دارند وضع قوانین مشابه ممنوعیت حجاب که در فرانسه اعمال شده را مورد بررسی جدی قرار دهند.

هند احمص که یک زن ۳۲ ساله مطلقه و دارای سه فرزند است از سوی دادگاه ۱۲۰ یورو جریمه شد.

قبل از صدور حکم دادگاه وی گفته بود امیدوار است که دادگاه او را جریمه کند تا بتواند آن را به چالش بکشد و به دادگاه حقوق بشر اروپا مراجعه کند. زن دوم هشتاد یورو جریمه شد.

این دو نفر نخستین کسانی بودند که از میان ۹۱ زن گزارش شده توسط پلیس به دادگاه ها، برایشان حکم جریمه صادر می شود.

هند احمص که والدینش اعتقاد محکمی به حجاب ندارند، از شش سال پیش رعایت حجاب کامل را آغاز کرد. وی زنی با تحصیلات عالیه است. او گفته قبلا دامن کوتاه می پوشیده و در پارتی ها شرکت می کرد تا اینکه دوباره دین و اعتقاداتش را کشف کرد.

شماری از گروه های اسلامی گفته اند از زمان اجرای قانون منع حجاب در اماکن عمومی فرانسه برخی زنان با حجاب توسط مردم مورد بی احترامی لفظی یا فیزیکی قرار گرفته اند. این قانون در ماه آوریل امسال به اجرا گذاشته شد.

صدها زن مسلمان فرانسوی خواهان آزادی رعایت حجاب در ملاء عام شده اند و این کار را انتخاب شخصی و حق به رسمیت شناخته شده در قوانین اروپا می دانند.

DKDK - دانمارک - اسلیس
اگر روی عقده.نژادپرستی.نفرت و احساسات غیر منطقی نخواهیم حرف بزنیم.و اگر عادلانه بخواهیم قضاوت کنیم به نتیجه ای درست و منطقی خواهیم رسید.این برخورد کاملا با دمکراسی مغایرت دارد.ازادی انتخاب پوشش و کلا ازادی فردی اصل اول دمکراسی است.البته من شخصا مخالف چنین پوششی هستم و طرفداری از این دو زن اصلا نمیکنم.تنها صحبت من در مورد ازادیهائی است که در دمکراسی امده اما در بعضی موارد اصلا به ان عمل نمیکنند.
جمعه 1 مهر 1390

ordak - المان - المان
من شخصا مالف چادر و روسرئ هستم اگر به زور تحمیل شوند ولی کسی که خودش انخاب کنه مسئله شخی اوست.ولی قانون منع ثابت میکند که این غربیهای به ظاهر مترقی از طالبان و اخوندهای ما عقب افتاده ترند.مردشور خودشون و قانونشون را ببره که فقط بخاطر به رخ کشیدن ماها وضع کردند که ادعا کنند متمدن هستند
جمعه 1 مهر 1390

mehran_pahlavichi - ایران - بندرپهلوی(انزلی)
اسلام و مسلمون تا وقتی که قدرت نداره دم از حق انتخاب و حقوق بشر و قانون می زنه،وای به حاله روزی که قدرت داشته باشه،به فرق پیامبرشون در مکه و مدینه یه نگاه کنید.15 قرنه که اینا همین طوری اند.
جمعه 1 مهر 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
اینهارو باید بفرستند ایران. میتوانند با فاطی کماندوهای ایرانی همکاری کنند.
جمعه 1 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
اسلام یعنی جان دو زن برابر یک مرد. زنی که برای اسلام سینه میزند الحق عقل درستی ندارد.
جمعه 1 مهر 1390

azadi404 - ایران - ایران
کشوری که مردمش رو لخت می خواد!. یکی به من بگه کدوم بدتره؟اینکه به زور لباس تن کسی کنیم یا اینکه به زور لختش کنیم؟. زمانی بسیار به فرانسه علاقه داشتم اما حالا این کشور جز منفورترین کشورها در ذهن منه.لعنت به فرانسه و همه ی مردمی که با این کارهای ضد بشری موافقن!
جمعه 1 مهر 1390

jamshid arya - ایران - تهران
هرچی الجزایری توی فرانسه. اونها هم حق دارن تو کشورشون مسلمان راه ندن بخاطری که چهره ی فرانسه رو خرابکردن و همه جا باعث رعب و وحشت مردم اند با اون روپوشهای سیاه و مسخره
جمعه 1 مهر 1390

shabe-barani - استرالیا - سیدنی
کسانی‌ که میخوان صورت بپوشانند و بهشون توهین نشه بهتره به کشورهایی مثل امارات پناه ببرند نه کشورای اروپایی آمریکایی‌ یا استرالیا، بعد چقدر پررو شکایت هم می‌کنن!
جمعه 1 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
وقتی استفاده از قوانین دمکراسی باعث حال بهمزنی و تغییر و تنش دمکراسی شود, نباید از ارزشهای این دمکراسی " مشکوک و مرموز " پشتیبانی کرد ! بعبارت دیگر, زنان مسلمان از " حق ازادی دمکراسی " که قوانین دمکراسی ان کشور در اختیارشان گذاشته, سواستفاده کرده و عوض حجاب معمولی و معتدل, خود را به شکل دیگری مبدل کرده که باعث " رعب و وحشت " در ان جامعه سکولار و مدرن میشود که فقط چشمهای سیاه و ارایش شده اش به بیرون نگاه میکند و حتی برای مردم ایران که مسلمان هستیم, با دیدن اینطور اشخاص دچار شوک و مشغله فکری در خیابان ( امکان عمومی ) میشویم, حال این اشخاص که به انان دشمن " دمکراسی و باهم زندگی کردن " لقب دادم, بخوبی میدادند که با این سر و وضع, کسی به انان کاری نخواهد داد زیرا حتی در کشورهای معتدل اسلامی, شانس کار پیدا کردن با این مومیایی بودنشان غیرممکن است, ولی در فرانسه با این تفاوت که, اینطور افراد مانند افراد بیکار دیگر که در جستجوی کار هستند, حقوق اجتماعی دریافت
جمعه 1 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): میکنند, پس این زنان کلاغ سیاهی, باعث بهم زدن ارزشهای دمکراسی میشونند و معلوم نیست این ایده و سفر ان به کجا ختم خواهد شد ?! شاد و tolerant منطقی باشیم, زیرا tolerant بودن را نباید با ندیده گرفتن مشکلات اجتماعی را عوضی گرفت .
جمعه 1 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
جای این ضعیفه های بیشعور وطنشان عربستان است که با حجابی شبیه زورو اروپا را هم به گند کشیده اند و از قوانین کشورهای ازاد سوئ استفاده کرده برای دین کوفتی عامل ترور خود/
جمعه 1 مهر 1390

شاهین آریا - انگلستان - لندن
این خانم ها حق دارند یا ندارند که حجاب داشته باشند یا نه. خوب سووال اینست که : ای رهبران اسلامی ای مسلمانها اگر شما ها انسان هستید و به حقوق بشر و آزادی افراد احترام میگذارید ومیخواهید زنان مسلمان با حجاب و با حیا باشند حرفی نیست. پس بیایید شما هم اجازه بدهید زنان و مردان غیر مسلمان درکشور شما از پوشش دلخواه خود استفاده کنند. چرا حاضرنیستید که غیر مسلمانها دارای امنیت و آسایش باشند چرا زورمیگویید بخدا این درست نیست. چرا کسی که به عقاید شما احترام می گذارد اگر نخواست اجرایش کند حقش مرگ و سربریدن است. من اگرگاو یا الاغ ویا هرچیز دیگری را پرستش میکنم به شما عزیزان چه ارتباطی دارد. بس کنید و بدانید که دوران زورگوی به پایان رسیده وهمه مان داریم دردهکده جهانی زندگی میکنیم. خداوند جان و خرد نگهبان ملت های آریایی است و ایران وایرانیان سربلند و پیروز.
جمعه 1 مهر 1390

ali abadani - بلژیک - بروکسل
حقتان است کجای اسلام گفته صورت باید بوشیده باشه لنعت بر طالبان و ایادی اد درود براسلام راستین
جمعه 1 مهر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
اخه عجوزه های ایکبیری سگ هم نگاه به شما نمیکنه این ادا واصولها را به غیر در بیارید که مورد توجه قرار بگیرید !! نقاب میخواهید بزنید و عاشق دینیتون هستید چرا نمیرید به همون جهنم دره هایی که ازش امدید !!
جمعه 1 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
اصلا باید بندازنشون بیرون وبگویند خیلی دوست ذارید اینجوری بچرخید بروید عربستان افغانستان و ایران از این خریتتان استقبال هم میشود
جمعه 1 مهر 1390

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
او گفته قبلا دامن کوتاه می پوشیده و در پارتی ها شرکت می کرد تا اینکه دوباره دین و اعتقاداتش را کشف کرد... یکی نیست به اینا بگه آخه چلمنگ ! پاک بودن در جوانی شیوه ی پیغمبریست --- ور نه هر گبری به پیری میشود پرهیزگار . خبر مرگتون تو مملکت خودتون این ادا و اصول را در بیارید و خودتون مومیای کنید.
جمعه 1 مهر 1390

مهرداد2538 - ایران - تهران
اگر می خواهند با قوانین اسلام زندگی کنند چرا در فرانسه زندگی می کنند؟ بروند در یک کشور اسلامی که این مسائل مورد حمایت باشد. این نشان دهندهء این است که اسلام, در اصل, یک اعتقاد مذهبی نیست بلکه یک وسیله ای است برای تخلیه روانی یک عده انسان بیمار. در محل خرابه های حادثه یازدهم سپتامبر مسجد ساختن, توی سوییس مناره و بلند گو روی مسجد کار گذاشتن, و این قضیهء پرنسس حجاب در فرانسه فکر نمی کنم با هدف عبادت کردن خدا صورت گرفته باشد. فقط قصد, مردم آزاری است.
جمعه 1 مهر 1390

himan - نروژ - اسلو
من خودم شخصا تو ایران همیشه به دنبال این خواهر زینبیا و چادری‌ها بودم بد نیست که مدتی‌ باهاشون دوست بود اونا هم فاز خودشونو میدن...
جمعه 1 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
عجب رویی دارند. دسته دسته به کشورهای پیشرفته مهاجرت میکنند تازه انتظار هم دارند ان کشورها قوانینشان را با شریعت هماهنگ کنند که اینها روش زندگی قرون وسطایی شان را هم انجا ادامه دهند. مردم مالیات دهنده غربی و شرقی اگر نخواهند ریخت ترسناک زن روبنده پوش خانه نشین بچه زا را نبینند چه باید بکنند؟ روبنده و شریعت میخواهید برگردید کشورهای خودتان. خوبست که تونس و مصر و لیبی هم در راه اسلامی شدن هستند، بنابراین راه باز جاده دراز، برگردید همان کشورهای قرون وسطایی که ازش امدید.
جمعه 1 مهر 1390

alexxx - اتریش - وین
دلیل وضع این قانون سواستتفاده تعدادی خلافکار بود که با حجاب زنانه دست به سرقت و حتی موارد تروریستی هم مستثنا نبود. و از طرفی اگر مسلمانان اعتقاد به ازادی عمل در مورد حجاب دارن پس چرا ادیان دیگه در جوامع اسلامی این ازادی رو ندارن? حجاب و اسلام خیابون یک طرفه است? یا حقشون بر دیگر ادیان و جوامع میچربه?
جمعه 1 مهر 1390

morid - ایران - بوشهر
خوب فرانسه هم زورش به معدود زنان محجبه این کشور میرسه.چاره ای نیست برای گسترش دمکراسی یاباید مردم خاورمیانه را بمباران کرد ویا مثل رضا خان قلدر لباس زن ودختر مردم را از تنشان بیرون کشید.
جمعه 1 مهر 1390

farid turkeh - ایران - ایران
لباس نینجا میخواهید بپوشین برین چبن.فرانسه جای این کارها نیست
جمعه 1 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
گور بابای خودتان و تحصیلاتتان-- ضعیفه های تحقیر شده ی اسلامی که از زن بودن تنها حجاب کوفتی و مغز پر از کاه و....خس وخاشاک!!!!!
جمعه 1 مهر 1390

snowy me - سوئد - مالمو
رو بنده دیگه نهایت تحجره. آدم نمیدونه اون زیر واقعا یه زنه یا یه سیبیل کلفت که 15 کیلو مواد منفجره به خودش بسته. تعجب میکنم از زنانی که پذیرای این تحقیر هستند. خیلی هاشون هم به اجبار شوهر و پدرشونه که خودشون رو اینجوری میپوشونند. نهایت توهین و تحقیره.
جمعه 1 مهر 1390

YAS ABI - بلژ - برسا
هند احمص که والدینش اعتقاد محکمی به حجاب ندارند، از شش سال پیش رعایت حجاب کامل را آغاز کرد. وی زنی با تحصیلات عالیه است. او گفته قبلا دامن کوتاه می پوشیده و در پارتی ها شرکت می کرد تا اینکه دوباره دین و اعتقاداتش را کشف کرد.
جمعه 1 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
من مخالف اعتقادات شخصی نیستم ولی برام جالبه اگر این افراد باز هم همون نظام اسلامی رو دوست دارن و میخوان فرهنگ خودشون رو داشته باشن چرا میان اروپا ...و اگر مسئله کاریه همسرانشون هست بمونن تو کشور خودشون...گاهی از کناره بعضی از این خانمها که رد میشم بقدری بد بو هستند که ادم حالت تهوع بهش دست می ده...یا بعضی ها بالا رو سفت و سخت میپوشونن از کمر به پایین شلوار چنان تنگه وراه رقتنشون هم که,,,,,, به قوله مامان می گه نه به بالا نه به پایین تفاوت از زمین تا اسمان است دروغ چرا تا قبر اه اه اه ,,,
جمعه 1 مهر 1390

zilan.zarza - ترکیه - استانبول
خوب کاری کرد فرانسه. ادم از اینجور زن ها می ترسه چه برسه به بچه ها
جمعه 1 مهر 1390

whatthe - کانادا - تورنتو
چند نکته:. 1- . این قانون گفته صورت نباید پوشیده باشه چون می تونه یک خلافکار خودشو پنهان کنه وگرنه پوشیدن مو اشکال نداره. 2- هیجا تو اسلام نگفته صورت زنها باید پوشیده باشه. 3- هیج ربطی به نقص دموکراسی ندار همونجور که لخت نمیشه رفت تو خیابون.
جمعه 1 مهر 1390

doost-ir - فرانسه - پاریس
جریمه برای این فالانژهای عوضی اردنگی وتی پا هست و فرستادنشون به جایی که از انجا امدند !
شنبه 2 مهر 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
افرین این کثافتها را بفرستید از همان خراب شده ای که امدند زندگی خصوصی اشان را نگاه کنی اکثرا دوست پسر دارند مثل فاطی کماندو های خودمان
شنبه 2 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
DKDK - دانمارک - اسلیس، دوست عزیز قانونی که پوشیدن کامل صورت رو ممنوع کرده تنها برای مسلمانها نیست ، برای تمام افرادی ست که در مکانهای عمومی صورتشان را بپوشانند. کسانی که در تظاهرات هم شرکت بکنند حق پوشیدن صورتشان را ندارند در غیر اینصورت مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند. تنها گذاشتن ماسک و لباسهای مختلف در روزهای جشن و کارناوال هست. آرتیکل دیگری از قوانین فرانسه برهنگی کامل در انظار عموم (بجز پلاژهای خاص) رو منع کرده و به عنوان توهین به عفت عمومی شناخته می شه و جریمه سنگینی داره. پس می بینید آنطور که جمهوری اسلامی و اسلامگراها ادعا می کنند این قانون مخالف دموکراسی نیست. انجام هر کاری در ملا عام دموکراسی نیست. امنیت تمام افراد و اخلاق اجتماعی باید مد نظر قرار گرفته بشه. شاد باشید
شنبه 2 مهر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
درسته که هرکسی در انتخاب لباس باید آزاد باشد ولی اینجور لباسها نا امنی و خطر را در جامعه اروپائی ایجاد میکند چرا ؟؟ چون ضمن اینکه این جورلباسها وصله بسیار ناجوری در اروپا است ،امکان را برای تروریستها جور میکند که در زیر این نقابها و لباسها هر بمبی را حمل کنند و باعث مرگ انسانهای بیگناه شوند وهمینطور با زدن این نقابها تشخیص اینکه شخص مورد نظرزن یا مرد است را بسیار مشکل میکند. حالا سئوال اینست که کسی که به اصول دینش اینهمه پایبند است چه اصراری دارد در کشور کفر زندگی کند و پولی را که مشروب فروشها و مجله های پورنوگرافی بعنوان مالیات بدولت میپردازند عده ای از این مسلمونها بعنوان کمک اجتماعی بگیرند و نماز شکر را هم بجا ی بیآورند!!!!!
شنبه 2 مهر 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
Dionysos - فرانسه - پارسی . دوست عزیز از انجائیکه شما همیشه یک فرد فهمیده.منطقی.باشعور و مهمتر از همه همیشه عادلانه قضاوت میکنی و هر خداپرستی را بسیجی و مامور جمهوری اسلامی نمیدانی برعکس تعدادی تهمت زن و دروغگو.بنابراین صحبت شما را میپذیرم.ممکنه تروریستها بتوانند از این نوع پوشش سواستفاده کنند موفق باشی.
شنبه 2 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
pelle - سوئد - استکهلم . افرین هم میهن--- اینها یک مشت کورو کچل عقب افتاده هستند که هر حقه ای را مجاز می دانند بخاطر کمک مالی دولتها مثل موش بچه پس می اندازند و هزار کثافتکاری تازه می خواهند فرهنگ اشغال تازیشان را هم در اروپا رایج کنند اینقدر روبنده برایتان مهم است در خرابشده های خودتان بتمرگید حیوانات موذی/
یکشنبه 3 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
خوب حرف منم اینه که ایا فرانسه از اول مخالف اینگونه حجاب بود و جریمه ای در نظر گرفته بود???? خیر. مسلمانان افراطی خود باعث این تصمیم شدن. !!!!!!!!!
یکشنبه 3 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
DKDK - دانمارک - اسلیس، خواهش می کنم دوست عزیز. ما برای تبادل نظر و گفتگوی دوستانه اینجا می نویسیم و خوب در این تبادلات فکری چیزهایی از همدیگه یاد می گیریم. خیلی از کسانی که در ایران زندگی می کنند از قوانین حقوقی و جزایی کشورهای غربی اطلاعات دقیقی ندارند. در یک دموکراسی فرد حق انتخاب نوع زندگی و پوشش خودش رو داره. اما این آزادیهای فردی نباید در تقابل با آزادیها و امنیت و اخلاق اجتماعی یک کشور دموکرات باشه. داشتن برقع و پوشیدن کامل صورت نه تنها در تناقض با اخلاق و فرهنگ و امنیت جامعه فرانسه و غرب هست بلکه اصل برابری زن و مرد در دموکراسی رو نقض می کنه. جامعه هر چقدر هم که دموکرات باشه نمی تونه بپذیره که فردی لخت به کلاس درس بره یا برهنه در خیابان قدم بزنه یا در پایان روز مدرسه کودکی رو به دست برقع پوشی بده که ادعا می کنه مادرشه و هیچ راهی برای شناسایی فرد و هویت او نیست. از توجهتون سپاسگذارم
یکشنبه 3 مهر 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
jتیتر این خبر غلط اندازه چون فرانسه کسی رو بخاطر حجاب جریمه نکرده بلکه بخاطر پوشوندن صورت هست که شناسائی های امنیتی مخصوصا وقتی مشکوک به تروریست بودن طرف هستند، رو سخت میکنه. بعضی از این زنها از ترس همسرشون یا برادر یا پدرشون که معمولا خیلی فالانژ و قلدر هستند، اینجوری صورت خودشونو مجبورند بپوشونند بهمین دلیل این کار به اون جور زنها هم کمک میکنه که از دست این زورگوئی ضد بشری توسط خویشانشان نیز خلاص شوند چون برای اون جور فامیل های نرینه هم جریمه هست.
دوشنبه 4 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.