احمدی‌نژاد: هیچ‌ گونه دلیلی برای تنش با آمریکا وجود ندارد


احمدی‌نژاد: هیچ‌ گونه دلیلی برای تنش با آمریکا وجود ندارد

ورود محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران به نیویورک. ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۱

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران، که برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به‌سر می‌برد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی» گفت که «هیچ‌گونه دلیلی برای تنش با آمریکا وجود ندارد و در شرایط عادلانه و احترام‌آمیز آماده تعامل و گفت‌وگو هستیم.»

وی در بخشی دیگر از این مصاحبه افزود که «تمام دیکتاتورهای دنیا مورد حمایت دولت آمریکا و بعضی از دولت‌های اروپایی قرار دارند» و هشدار داد که «اگر دولت آمریکا و متحدان آن تصور می‌کنند با ایجاد تنش و درگیری در منطقه، آینده به نفع آنها خواهد بود، سخت در اشتباه هستند.»

رییس جمهور ایران در خصوص مسائل سوریه گفت: «متاسفانه بعضی کشورها و گروه‌های نزدیک به دولت آمریکا، به سوریه اسلحه می‌فرستند و بی‌تردید این روند نه تنها کمکی به حل و فصل شرایط نخواهد کرد بلکه اوضاع را در این کشور پیچیده‌تر می‌کند.»

این اظهارات محمود احمدی‌نژاد در حالی بیان می‌شود که دولت‌های غربی ایران را به ارسال سلاح به سوریه متهم کرده اند. در همین رابطه وزیر خارجه ترکیه مردادماه گذشته گفت که مقام‌های کشورش یک محموله سلاح که از ایران به سوریه می‌رفته را در بین راه متوقف کرده‌اند.

رییس جمهور ایران در پاسخ به این پرسش که چرا معترضان در ایران را «خس و خاشاک» نامیده است، گفت: میان «معترضانی که حرفی برای گفتن دارند» و معترضانی که «ساختمان آتش می‌زنند» تفاوت وجود دارد.

شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی» بخش‌هایی از این مصاحبه نیم‌ساعته را روز سه‌شنبه پخش کرد و قرار است روز چهارشنبه در برنامه «صبح بخیر آمریکا» گزارش کامل این مصاحبه از این شبکه پخش شود.

بر اساس گزارش وب‌سایت «اِی‌ بی‌ سی»، مصاحبه‌کننده از محمود احمدی‌نژاد پرسیده است: «رئیس‌جمهور گفته‌ که از آزادی، عدالت و حق انتخاب برای مردم حمایت می‌کند، اما در جریان اعتراضات ضد دولتی سال ۲۰۰۹ ایران که به خشونت کشیده شد معترضان را خس و خاشاک نامید.»

سایت «ای‌بی‌سی» می‌نویسد: «رییس جمهور ایران توضیح داد که بین معترضانی که حرفی برای گفتن دارند و تقاضاهایی دارند، و کسانی که ساختمان‌ها را به آتش می‌کشند تفاوت وجود دارد.»

خبرنگار «ای‌بی‌سی» در ادامه از محمود احمدی‌نژاد پرسید که «چرا به اعتراضات از راه‌های قانونی رسیدگی نشد؟»

رییس جمهور اسلامی ایران در پاسخ گفت که این حرف صحیح نیست و افزود: «درخواست‌هایی شد، ادعاهایی شد. مقام‌های قضایی اینها را مرور کردند و به همه اینها پاسخ دادند.»

وی ادامه داد: «و کسانی هم به غیر از مردم عادی بودند که به ساختمان‌ها حمله کردند و به‌طور سازمان‌دهی شده آنها را آتش زدند. این دو مورد به هیچ وجه ارتباطی با هم نداشت و دو موضوع جداگانه‌است.»

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و سرکوب خونین معترضان، محمود احمدی‌نژاد معترضان به نتایج انتخاباتی را که وی برنده آن اعلام شد، «خس و خاشاک» خواند.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز از معترضان در ایران به عنوان «میکروب های سیاسی» یاد کرده و احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان، آنها را «بزغاله» لقب داد.

بخشی از مصاحبه محمود احمدی‌نژاد با «ان‌بی‌سی» در «پایگاه اطلاع‌رسانی دولت» ایران نیز منعکس شده‌است.

از بیلبوردهای اعتراضی علیه حضور محمود احمدی‌نژاد در نیویورک. ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱


به گزارش این وب‌سایت، رییس جمهور ایران در پاسخ به پرسشی درباره ارزیابی جمهوری اسلامی ایران از تحولات منطقه‌ خاورمیانه گفت: «ایران آزادی، عدالت و حق انتخاب آزاد را متعلق به همه ملت‌ها و یک حق انسانی می‌داند و معتقد است دولت‌ها و ملت‌ها باید در کنار هم با تفاهم و حسن نیت مسائل و مشکلات خود را بدون دخالت دیگران برطرف کنند.»

محمود احمدی‌نژاد، شامگاه دوشنبه به وقت شرق آمریکا در رأس هیاتی برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد. اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر آقای احمدی‌نژاد و یک گروه صد نفره هم وی را در این سفر همراهی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه‌های مختلف از فعالان سیاسی و دانشجویی روز دوشنبه اعلام کردند که قصد دارند علیه حضور محمود احمدی‌نژاد اعتراض کنند.

در واکنش به سخنان وزیر دفاع آمریکا: پاسخ ما بسیار کوبنده خواهد بود

مصاحبه‌کننده شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی» در بخش دیگری از این مصاحبه از محمود احمدی‌نژاد پرسید که آیا با توجه به
سخنان اخیر وزیر دفاع آمریکا، او از این که ایالات متحده «طرحی» برای حمله به ایران داشته باشد می‌ترسد؟

محمود احمدی‌نژاد در پاسخ گفت که «هیچ ترسی از آمریکا ندارم چرا که آمریکا ۵۰-۶۰ سال است که علیه ما است.»

لئون پانتا، وزیر دفاع جدید آمریکا، اخیراً گفته‌است که «به نظر می رسد دیر یا زود در ایران انقلاب به وقوع می‌پیوندد» و «بهار عربی حتما به ایران هم خواهد رسید.»

وی افزود: «جنبشی که خواهان اصلاح و تغییر در ایران است از قیام در کشورهای تونس، مصر، لیبی و سوریه می‌آموزد.»

محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با «ای‌بی‌سی» در واکنش به این سخنان وزیر دفاع آمریکا گفت: «آمریکا ده‌ها سال است که علیه ملت ایران فعالیت می‌کند و هر چه در توان داشته علیه کشور ما بکار گرفته‌است. تصور تهدید ملت ایران تصور کاملاً اشتباهی است چرا که پاسخ ملت ایران به هر تهدیدی بسیار قاطع و کوبنده خواهد بود.»
danial nabi - سوئد - استکهلم
باز هم مثل همیشه احمدی‌نژاد برنده میشه.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

afshin7174 - ایران - تهران
در این بیلبورد خنده دار احمدی نژاد به عنوان شریک القعاعده نام برده شده؟؟؟؟!!!! اگر غربیها اینا رو بگن خوب انتظاری جز دروغ گفتن از اونا نمیره ولی وقتی ایرانی اینا رو بگه یعنی احتیاج به پالون داره. آخه بی فکرها اصلا میدونید اگر القاعده قدرت بگیره اولین کاری که میکنه نابودی ایران و ایرانی هست؟ اونا سنی هایی هستند با عقاید تند وهابی که متعقدند با کشتن شیعه به بهشت میرن. حالا چشمتون رو به فرهنگ و عقاید خودتون ببندین گوشتون رو به سمت سی ان ان و بی بی سی و .. باز کنید. راستی اون آقایی که ادعا میکرد که خرج تبلیغات علیه کشورش رو میده تو عکس دیده نمیشه لوووووووووول
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
وقتی خود امریکاییها کفششان پر از ریگ است و سابقه ی طولانی در حمایت از دیکتاور های نظیر پینوشه و قذافی وو و....دارندو در قضیه بحرین دچار پارادوکس هستندنمیتوانند ادعا کنند در ایران دیکتاتوری هست و احمدی نژاد را به چالش بکشند همین چند ماه پیش بود که اوباما چنان قذافی را به سینه اش میفشرد که براد پیت انجلینا را در روزهای اول نامزدی. بیچاره خبر نگاران شبکه های امریکا هرسال اینموقع جلو احمدی نژاد سنگ روی یخ میشن .پیرمرد لاری گینگ پارسال در مصاحبه با رییس جمهور دست و پاشو گم کرده بود واقعا دلم سوخت براش مثلا گل سرسبد خبرنگاران امریکا بود؟.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

afshin7174 - ایران - تهران
راستی آمریکا هم میخواد بل بگیره این وسط ها لوووول. از بین رفتن کمونیست ، محاکمه شدن صدام و وقوع انقلاب در مصر 30 سال پیش توسط امام پیش بینی شده بود حالا شما تازه از راه رسیدید و میخواهید انقلاب دزدی کنید؟ آقایان پیش بینی بعدی امام خمینی صدور انقلاب اسلامی بود. بر خود بلرزید که ما آمدیم.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

hashamdar - ایران - تهران
یکی نیست بش بگه ..زیادی نخور منظورت چیه مردک "پاسخ ملت ایران به هر تهدیدی بسیار قاطع و کوبنده خواهد بود" از خودت و بسیجیهات مایه بزار مردم ایران از شماها متنفرند.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
این ویدئو ارزش دوباره دین را دارد https://www.youtube.com/watch?v=KbJbdbByDuQfeature=player_embedded
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
شما طرفداران احمدی نژاد,خسته نشدید از هاله نور این یارو و از اینهمه هذیان ,گنده گویی, دروغ و مزخرف که سر هم می کنه?? تو را به خدا یک ذره سطح توقع و سطح فکرتان را بالا ببرید!
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
چی شد پس به ....خوردن افتادید
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
از تبلیغات در شهر جدید خراب NY معلومه حسابی از دست ایران شاکیند. بسوزید که ملتها شاد میشوند از سوختنتان. امشب سخنرانی جناب رئیس جمهور به چالش کشیدن دوباره امریکا و اسرائیل و صهیونیزم کثیف خواهد بود. ارزوی موفقیت برای ایشانرا خواهانیم.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ای بابا ... مموتی هم مثل ولی وقیح پوشک لازم شد که!!! از اون طرف گروگانهای آمریکایی رو آزاد کردند و از این طرف به .. خوردن افتادند. کثافتهای احمق و ایرانی کش
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.