قاتل دکتر سرابی امروز در ملاء عام اعدام شد


قاتل دکتر سرابی امروز در ملاء عام اعدام شد

بامداد امروز حکم اعدام متهم ردیف اول قتل دکتر غلامرضا سرابی در میدان نبوت تهران اجرا شد.

به گزارش مهر، حکم اعدام سجاد جلیلی که به اتهام قتل دکتر سرابی به عنوان مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام در ملا عام محکوم شده بود ساعت 5:58 دقیقه بامداد سه شنبه با حضور مردم، امیرآبادی رئیس دادسرای ویژه جنایی، سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران و سرهنگ خانچرلی معاون پیشگیری ناجا اجرا شد.

دکتر غلامرضا سرابی متخصص قلب و عروق شامگاه 31 شهریور سال 89 مقابل خانه‌اش با شلیک دو گلوله مورد هدف قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان امام حسین(ع) درگذشت.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، حکم قصاص سجاد.ک عامل قتل دکتر سرابی، صبح امروز در ملأعام و در محل وقوع جنایت با حضور مسئولان قضایی تهران، خبرنگاران و تعدادی از مردم برگزار شد.

این مراسم از قبل تا بعد از اجرای حکم دارای حواشی متعددی بود که در ذیل آن را می‌خوانید:

* از حدود 2 ساعت قبل از اجرای حکم، خبرنگاران رسانه‌های مختلف در محل اجرای حکم حاضر شدند و در همین لحظات بود که رفته رفته از خیابان‌های اطراف مردم به محل اجرای حکم که با داربست محصور شده بود، آمدند.

* از ساعات ابتدایی بامداد امروز، نیروهای امنیتی، انتظامی و راهنمایی و رانندگی در محل حضور داشتند و جرثقیلی که قرار بود حکم به وسیله آن اجرا شود، از ساعت 4 در محل مستقر شد.

* ساعت 4:47 دقیقه آمبولانس حمل جسد وارد محل اجرای حکم واقع در ابتدای خیابان جانبازان شرقی شد و در کنار جرثقیل متوقف شد.

* سجاد در آخرین مصاحبه با یکی از خبرنگاران درباره این حادثه گفته بود که با کوشا متهم قتل در پل مدیریت در یک بند بوده است و از او خواسته بعد از اجرای حکم در آن دنیا جایی برایش رزرو کند.

* سجاد با بیان اینکه اجرای حکم او نباید علنی باشد گفته بود به دیدن پدر و مادرش که در انتظار او هستند خواهد رفت.

* ساعت 5:05 دقیقه است که طناب سورمه‌ای رنگ توسط مأموران ویژه روی جرثقیل بسته می‌شود.

* تعدادی از مأموران ناجا هم برای امنیت بیشتر روی برخی پشت‌بام‌ها مستقر شده‌اند.

* ساعت 5:24 دقیقه صدای اذان از مسجد‌النبی میدان نارمک به گوش می‌رسد و هفت دقیقه بعد،‌ با ورود خودروی پلیس، ‌2 مأمور بالای جرثقیل رفته و برای آخرین بار طناب را چک کرده و از ایمنی و استحکام آن مطمئن می‌شوند.

*ساعت 5:45 دقیقه، هم‌همه ناگهانی مردم نشان‌دهنده ورود خودروی حامل متهم و خودروهای اسکورت وی است.

*ساعت 5:48 دقیقه قاری مراسم پشت تریبون قرار گرفت و طبق معمول اجرای احکام این‌چنینی، آیه مربوط به قصاص ولکم فی القصاص حیاة یا أولی الألباب لعلکم تتقون را قرائت کرد.

*ساعت 5:53 دقیقه سجاد به همراه مأمور پلیس از خودرو خارج شد و به محض باز شدن در، با تعداد زیاد خبرنگاران و عکاسان روبه‌رو شد.

* سجاد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره علت اقدام به قتل گفت: جای خالی مادرم را نتوانستم تحمل کنم و دکتر سرابی را کشتم. به نظرم دکتر دچار اشتباه شده بود.

* سجاد با بیان اینکه اصلاً از اقدام خود پشیمان نیستم گفت: اسلحه را از شهرستان خودمان تهیه کردم،‌ آنجا خانه‌ای که در آن اسلحه نباشد، خانه نمی‌نامند.

* سجاد در تمام زمانی که با خبرنگاران صحبت می‌کرد لبخندی بر لب داشت و این لبخند را تا آخرین لحظه بر لبانش داشت. او در جواب سؤال یکی از خبرنگاران گفت:
جوابت را در آن دنیا می‌دهم.

* ساعت 5:56 دقیقه، سجاد در حالی که همچنان به تلخی می‌خندد، طناب دور گردنش می‌افتد و یک دقیقه بعد، حکم قرائت می‌شود.

* ساعت 5:57 دقیقه، با کشیده شدن چهار پایه از زیر پای سجاد، حکم قصاص اجرا می‌شود.

دقایقی بعد از اجرای حکم بود که ابرهایی سیاه رنگ در آسمان پدیدار شدند و حدود پانزده دقیقه باران بر فراز شهر بارید.

حدود 30 دقیقه از اجرای حکم گذشته بود که پزشک متخصص پزشکی قانونی، مرگ سجاد را تأیید کرد و بعد از آن بود که دستبند و پابند را از دست و پای سجاد باز کردند.

* ساعت 6:30 دقیقه بود که بعد از قرار دادن جسد در کاور مخصوص و آمبولانس حمل جسد، آمبولانس از محل اجرای حکم خارج شد.

* یکی از افرادی که در صحنه اجرای حکم حاضر بود، اجرای اینگونه احکام را بهترین راهکار برای عبرت گرفتن دیگران دانست.

* یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه این منطقه محلی برای جولان دادن اراذل و اوباش شده است، با استقبال از اجرای این حکم، خواستار برخورد شدیدتر و علنی‌تر با اراذل و اوباش شد.

* شهروند دیگری با بیان اینکه در یکسال گذشته 3 نفر از جمله دکتر سرابی و یک سرباز در منطقه نارمک به قتل رسیده‌اند،‌ خواستار اجرای احکام در ملأعام شد.

* کم کم خورشید در حال طلوع کردن است و مردم در حال متفرق شدن که در این لحظه‌ با سوال همراه با تعجب عابران و خودروهای عبوری روبه‌رو می‌شوی که :
اینجا چه اتفاقی افتاده است؟!

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
خاک بر سرتان وحشی ها!
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

pull.over - قطر - دوحه
لبخند،باران،مرگ.چقدر زیبا.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
فقط یک نفر اعدام شده؟ درسته؟ حالا شما به لباس اعدام شده در هنگام خروج از ماشین وایستادن بر روی چهارپایه ودو عکس بعد از اعدام توجه کنید!! لباس او آیا کاپشن مشکی و شلوار و بلوز مدادی است یا لباس او کاملا قهوهای و بدون کاپشن ؟؟؟ فکر کنم چشم های من عوضی می بینند! چشم شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا حق
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
یه جوری عکس گرفتن انگار طرف منصور حلاجه. قتل کرده کلی هم کیف کرده از کار قشنگش. ببعد میگن ااااااای اعدام غیر انسانیه. اتفاقا اینجور موقع ها خیلی هم انسانیه
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
فقط یک نفر اعدام شده؟ درسته؟ حالا شما به لباس اعدام شده در هنگام خروج از ماشین وایستادن بر روی چهارپایه ودو عکس بعد از اعدام توجه کنید!! لباس او آیا کاپشن مشکی و شلوار و بلوز مدادی است یا لباس او کاملا قهوهای و بدون کاپشن ؟؟؟ فکر کنم چشم های من عوضی می بینند! چشم شما چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا حق
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Pezhman - اتریش - وین
هروقت از آلمانیها خشن تر وبانظم تر و شجاع تر و دوتا جنگ جهانی راه انداختیم بعدش به این نتیجه خواهیم رسید که آلمانیها امروز بهش رسیده اند. و اعدام را راه چاره نمی دانند. خنده این جنایتکار شکست راه حل غلطی است که کشورهای مدرن قبل از ما خطا بودنش را فهمیده و تجربه کرده اند. مشتی ملای قشری بعد از سه دهه و بی ثمربودن روش اعدام هنوز برطبل جهالت کوبیده وراه حل مسائل اجتماعی را برسر جرثقیل ها میجویند. و نمی دانند که آزموده را آزمودن خطاست.حداقل بدانیم در اروپا اعدام نیست.وجرائم کمتر از ایران است.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

رضا هراتی - استرالیا - ملبورن
دوستانی که اعتراض به اعدام دارند این را بگوییند اگر این جانی پدر یا برادر شما را این چنین ناجوانمردانه میکشت باز هم مخالف اعدامش بودید؟ اکر بگویید اره ما مخالف بودیم پس شما دشمن نه بلکه شریک قتل پدرتان بودید چون شما دوست داشتید که پدرتان کشته شود و از کشته شدن او ناراحت نیستید بلکه خوشحال هستید. لطفا ادعای حقوق بشر نکنید . کدام حقوق بشر بچه اش را یتیم کرد زنش را بیوه کرد اخر هم اعدام نشود خیلی بی احساس هستید. اگر زن تو بیوه بشه و بعد عروس بشه تو راضی هستی؟اگه بگی اره مثل (س.) دروغ میگی. .گرچه من دل خوشی از اخوند جماعت ندارم ولی این کار اخوند ها حرف ندارد
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
بله. جا رو برات رزرو کرده. طبقه هفتم جهنم. منظره رو به آتیش (شرمنده. رو به دریاچه حمیم پر بود). دوستانی که دچار شک شده اند. چون مراسم در زیر چراغ های به شدت نارنجی جیوه ای صورت گرفته، عکاس به صورت ناشیانه ای عکس ها را روتوش کرده و به همین علت رنگ پیراهن قاتل که (در روز) قهوه ای بوده، تبدیل به خاکستری شده است.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

mashkok - ایران - تهران
هرکی با این اعدام ها مخالفه خودشو بزاره جای اون بدبختی که کشته شده
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

zhandark - انگلستان - میدلزبرو
فضول میرزا-استکهلم -دوست عزیز شما که وحشی نیستین بفرمایید به عقیده شما حکم عادلانه برای کسی که با افتخار یک پزشک رو به دلیل اینکه خیال میکرده در مرگ مادرش مقصر است و مرتکب اشتباه (!) شده، به قتل رسانده و پشیمان هم نیست چیست؟؟؟ شاید روزی دست تقدیر خدای نکرده شما یا یکی از افراد خانواده تان را سر راه چنین انسانی قرار میداد، و شما ناخواسته مرتکب اشتباهی میشدید که موجبات رنجش وی را فراهم میکرد...و او شما یا کسی از بستگان شما را با رضایت و خونسردی به قتل میرساند !! ۴ سال زندان بس است یا اصلا ببخشیمش،ها؟
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
خوب دیگه انشالله ماشالله دیگه در منطقه نارمک از این بعبد نه خالفکار هست نه قتل.eila leila - سوئد - گوتنبرگ..عمل اعدام میدونی مثل چیه؟ مثل اینکه یه درخت بیمار هست وثمره اش میوههای خراب و حالا شما برای درمان ان درخت شروع به کندن برگهای میکنید. از این سادهتر مثال ندارم که بزنم.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
مردم بدبخت دارن چشمهاتونو عادت می‌دن به این صحنه‌ها دوسال دیگه اینجارو کره شمالی بکنن. بیچاره‌ها سر احمدی رو دارن می‌خورن که تئوری بی رئیس جمهوری رو براتون بیارن. اقتصاد هم که رفته تو دست سپاه کم آدم بدبخت تحصیل کرده فدای نادانی شما مردم غیور اعدام بین شدن. دختر دسته گل مردم الان تو زندان با هرچی تن فروش و شارلاتانه. زن شاعره تبریز رو تو گوشش کشیده زدن که کر شده، منصور اسانلو رو زبونشو با تیغ زدن همه اینها برای شماست. آخه چقدر جاهلید من معمولا توهین نمی‌کنم ولی واقعا به شعور اون پدر مادری که بچش این ساعت اینجاست داره اعدام نگاه می‌کنه چه می‌شه گفت. آخر الان در کدام خیابان عالم اول صبح صبحانه مغزهای مریض را بساط اعدام می‌چینند که در کشور شما اینطور می‌شود. حتی اینقدر هم شعور ندارید. آخه برای چه زنده اید نه ایمان دارید، نه بی اعتقادید، نه آزاده‌اید نه تفریح می کنید. بخدا حیف آن مردمی که جان مالشان را در راه شما گذاشته‌اند. قسم می‌خورم اگر 5 گربه را اینطور اعدام کنند بیشتر ناراحت می‌شوید چون چشمتان از خون شسته شده. زنا به تن به زنای چشم شما صد بار شرف دارد.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

پروردگار - ایران - تهران
از فردا جرثقیل TADANO مدل SUPER Z 360 تو ایران نایاب میشه
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
در یک جامعه متمدن. در یک جامعه ایکه رهبرانش افرادی با لایق و با شعور و اگاه هستند. قبل از اعدام شخص خاطی. ابتدا خود جامعه ویا سیستم را تنبیه میکنند. چون محیط و شرایط جامعه در رشد افراد نقش مهمی را بازی کرده.شاید این شخص مثل شماها از داشتن والدین مناسبی برخوردار نبوده. شاید این شخص مثل شماها از امکانات مالی و اموزشی و رفاهی و تحصیلی برخوردار نبوده.و همه اینها بخاطر اختلافات طبقاتی در جامعه و دست اخر ثمره رهبران بیشعور و بیلایق جمبوری اس..لی بوده.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

پروردگار - ایران - تهران
از فردا جرثقیل TADANO مدل SUPER Z 360 تو ایران نایاب میشه بیشتر شبیه تبلیغات برای این شرکت بود! نیروی انتظامی بیاد از این مراسم که برای مردم جذاب است کسب درآمد کنه برای روی جرثقیل ها از شرکت ها آگهی بگیره مثلا روی جرثقیل لوگوی آب میوه "سن ایچ" بزنند و قبل از اعدام به یارو "آب انار سن ایچ" بدهند و اعدامی در حالیکه داره سن ایچ می خوره صندلی رو از زیر پاش بکشند - "سن ایچ و دیگر هیچ" .. فکر خوبی نیست؟
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
leila leila - سوئد - گوتنبرگ..اون که میبینی داره میخنده.. سیستم دفاعی عصبی انسان هست. در اینجور مواقع به شخص اعدامی داروهای ارام بخش بسیار قوی تزریق میکنند که شخص اعدامی حال معمولی ندارد..و گرنه شخص ممکنه از کنترل خارج بشه و درگیری درست کنه. شما که عشق اعدام دارین اینا را باید بهتر بدونید .
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
leila leila - سوئد - گوتنبرگ . افکار شما به فیضیه بیشتر می خورد تا سوئد/1 مقصر اصلی جو ترور و وحشت حکومت 32 ساله اراذل و اوباش اسلامیست که در نظر نگرفته ای/2 اصولا اعدام جنایت متقابل قانون است/ 3 اعدام در ملا عام خوی حیوانی در ناظران روانی را افزایش ی دهد/4...شما با این به به چه چه مهر تائید به کثافت رژیم می زنید// وای از ایران اسلامی که خفاش می افریند////کسی نمی گوید مجرم ازاد شود لابد در 90 در صد کشورهای جهان که اعدام ممنوع است و زندان بجای ان!!!!! انها دیوانه امثال شما عاقل
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

yashainiran - ایران - ایران
...جای خالی مادرم را نتوانستم تحمل کنم و دکتر سرابی را کشتم. به نظرم دکتر دچار اشتباه شده بود..... مگه پزشکی قانونی هستی که به نظرت دکتر دچار اشتباه شده بود؟ خب حتما مادرت خیلی مریض بوده که مرده! حالا هرکس که از نزدیکان بیمارش می میرد باید پزشکش را مقصر بداند؟ عجب روزگاری شده!
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مملکت ایران را غباری از مرگ و غم گرفته.مام وطن این روزها چه صحنه ها و مصائبی رو تحمل میکنه فقط ساختمانها عوض شدند .ولی تفکر و اندیشه این مردم قرون وسطائی است.هلند روتردام
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

shervin-iran - ایران - خرم آباد
Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. عزیزم اون لباس مشکی کاپشن نیست....پیراهن مردونه است که دکمه هاشو نبسته...پیش از اجرای حکم دکمه هاشو بستن
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
عکس شماره 18 , سمت چپ دوست دارم بدونم پدر و مادر این پسر بچه کی هستند که اجازه دادند اون پسرک کَلٌه سحر بیاد رقص مرگ فردی را بالای چوبه دار ببینه؟ کشور ژاپن پی به این موضوع برد که چرا دولت ایران از اون کشور جرثقیل وارد می کنه به همین خاطر دیگه به ایران جرثقیل نفروخت ولی مردم ایران هنوز متوجه نشدند این رژیم در هر زمینه ای برای نابود کردن ایران و ایرانی کمر همت را بسته .
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

فتنه گر ارازل - ایران - تهران
romano - ایران - تهران و Dara va sara - استرالیا - پرت کاملا با شما موافقم و افسوس بحال انهائی که عمل کثیفِ اسلامی و غیر انسانیِ به دار آویختن را بهترین راه حل میدانند بجای آنکه کمی به ریشه یابی فکر کنند و جالب انکه ادعای روشنفکری هم میکنند. افسوس افسوس افسوس و صد افسوس....
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

nikiniki12 - المان - ماینز
* یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه این منطقه محلی برای جولان دادن اراذل و اوباش شده است، با استقبال از اجرای این حکم، خواستار برخورد شدیدتر و علنی‌تر با اراذل و اوباش شد. برخوردشدیدتریعنی چی????? درسته که جنایتکاران بایدتنبیه شونداماایابااین اعدامهاجنایت کمترشده جامعه بیماروبیمارتر !! فقروبدبختی برای مردم نفرت ببارمیاره وضع بیمارستانهای خصوصی ایران گریه اوره وای بحال بیمارستانهای دولتی. چرابایداین مرداحساس رضایت کنه که یک دکترمملکتروکشته ومرگ مادرش روتقصیردکتربندازه ??? بول درایران نداری مریض باشی بایدبمیری.امیدوارم ریشه رزیمی های ایران که فقروبدبختی وجنایت به ایران هدیه دادندازریشه کنده بشه!!!
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

sir.amir - انگلستان - منچستر
واقعا شرم بر شما که انصافا خون تازی تو رگها تان جاری اخر این ادم مگر سالم بوده این بیچاره مریض بوده من اصلا موافق اعدام نیستم شما اول باید ببینید یک انسان سالم اینجوری مثل سجاد فکر میکنه حالا چرا با اعدام درس عبرت بگیریم با حبس بلند مدت نمیشه واقعا شرم بر شما تازی ها
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

kouroshi - سویس - برن
به امید روزی که جهل و نادانی را به دار بکشیم، و کشتن یک انسان تماشاگری نداشته باشه.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

dara20 - ایران - تهران
باز هم یک مشت گوساله مرگ انسان را به تماشا نشستند. کاری به جرم قاتل ندارم سزای او هرچه بود این روش درمان درد نیست. رژیم کثیف اسلامی بربریت و توحش را در جامعه گسترش می دهد. روی سخنم با گوساله هائیست که برای تماشای مرگ هم نوعشان صف می کشند نگران نباشید اگر اوضاع به همین منوال پیش رود طولی نخواهد کشید که خود یا اطرافیانتان توسط دژخیمان حکومت انسانستیز اسلامی حلق اویز شوید و یک گله گوساله دیگر سقط شدنتان را به تماشا بنشینند.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

dani1000 - ایران - مشهد
ممنون از اینکه اعدامش کردین
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
1- چرا بعضی از اشخاص اینقدر براشون سخته واقعیتی به این سادگی رو بفهمن ? هر بار که گزارشی از اعدام در ملا' عام به میان میاد این جمله های (بچه گانه, جهل, نااگاهانه, به درون مغزهای شستشو داده تحمیل شده) و منطقهای اوامانه توی کامنتای این افراد دیده میشه , "خودتون رو بذارید جای خانواده مقتول و یا اگر پدر مادر شما رو کشته بود بازم میگفتین اعدامش نکنین? اینبار که یکی نوشته اگر بگین اعدام نشود شریک جرم قاتل پدرتان هستید" عزیز من این اعدامهای عصر حجری به هیچ وجه جزا یا جریمه مناسبی برای قاتلان و مقابله با اراذل و اوباش نیست. این صحنه ها برای بیننده زجر اوره ولی واسه متهم فقط چند ثانیه بیشتر نیست او دیگه چیزی احساس نمیکنه, بیننده است که شاید تا چند روز بعد با این صحنه ها و تصاویر کلنجار میره. اگر ادم احساسی باشه! اونهایی که میبینن و فرداش از یادشون هم میره اینها خود یه پا قاتلن. هیچگاه با کشتن مشکلی حل نشده و نمیشه. ادامه...
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
عجیب اینکه تعداد زیادی چون از جامعه ی اسلامی می ایند نا اگاهانه می نویسند ////اگر خانواده ی تو بود//// چه میکردی????یعنی دادگاه دادستان وکیل مدافع شرایط اجتماعی رل حکومت /....کشک.../ همین ملایان لیاقت افرادی نظیر شماست که از هر کار کثافت ملا دفاع و اکثرا در خارج تمرگیده اید و اگر در داخل بودید جزو تماشاگران اعدام در ملا عام/
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر ان گوسفندانی که انجا هستند این جنایت دیدن دارد
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

aryamard2010 - هلند - هاردرویک
pull.over - قطر - دوحه . راست میگی برای عربهای وحشی مثل شما خیلی زیباست.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. فانوس جان اون چیزی که تنشه کاپشن نیست یه پیرهنه که به علت تاریک بودن قبل از اعدام و نور خبرنگاران در زوایای مختلف و روشنی هوا بعد از اعدام به نظر میاد که تغییر کرده...البته از آخوندها بعید نیست که یک نفر رو واسه اعدام بیارن بعد دوتا جنازه ببرن ;-)
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

hamed-syb - انگلستان - لندن
این وحشی از پشت کوه در رفته که یک جراح متخصص قلب رو که تعدادشون تو ایران شده اندازه انگشتای دست کشته بعد لبخند میزنه، پشیمون هم نیست!!!. این یابو خودش با خانوادش با تمام فکو فامیلش با هم میمردن ایران کمتر ضربه میخورد تا اینکه یک فوق تخصص قلب رو از دست بده. حالا بشینین از این یابو پیراهن عثمان درست کنین. قتل یک جراح به دست این یابو دقیقا مثل این می‌مونه که یه کلاغ بی‌ نزاکت بره تو موتور یک هواپیما بوئینگ ۷۴۷ و منجر به سقوطش بشه و خودش هم کشته شه! من دلم به بوئینگ می‌سوزه بعضیها دلشون به کلاغ میسوزه!!!!. بره پیشه کوشا جهنم طبقه هفتم
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

porharfi - هلند - آرنم
دیروز فیلمی تماشا میکردم ....واتیکان :در دوره میکل آنژلو..: مَردُم معترض !!. را گردن میزدند!!...اما شباهتش به *مـــــا؟.(امروز)..اونزمان مَردُم اونجا هم به تماشای. اعدام(مــَرگ )می ایستادند!...
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
2- بلکه اثری که روی جامعه میزاره خیلی بدتر از اونکه متهم رو ازاد کنن بره. البته اشتباه بعضی از این اعدام دوستان اینه که فکر میکنن اگر کسی مخالفه با اعدام پس موافقت داره با متهمان و قاتلان و اراذل اوباش...! نه, در صورتیکه این اشتباه محض است. از نظر من به عنوان کسی که مخالف با اعدامه, این قاتل مرحوم سرابی و یا اراذل دیگه.. بجای اینکه پیش چشم کوچک و بزرگ حلقاویز کنن او رو به حبس دائم العمر با اعمال شاقه, برای مثال بقیه عمرش رو در کوره های اجرپزی بگذرونه با روزی 16 ساعت کار, یه بازدهیی مثبت داره دیگه وقت و یا امکان اینکه گناهی, خلافی چیزی بکنه. با این طرز مجازات برای یک جنایتکار بجای اعدام اگر کسی اعدام رو ترجیح بده این شخص یه ایراد روحی جدی داره. سوال واسه من پیش میاد که ایا خود این شخص بجای اینکه اینجا کامنت واسه تشویق اعدام بنویسه فرستاده بشه به کوره های اجر پزی.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
معلوم نیست ما هنوز در چه قرنی زندگی میکنیم این کارها مال چند صد سال پیش بود! از بحث خوب یا بدش که بگذریم آخوند ها میخواند با این کار ترس به جون مردم بندازند. بابا رو میخواید اعدام کنید ببرید جای مخصوص و هر کی که دوست دارد بیاد ببینه چرا در ملاء عام؟ اون بچه نابالغ چه گناهی کرده که باید شاهد مرگ یک انسان انهم به این وضع باشد؟ چرا باید عواطف لطیف کودکانه اش دستخوش چنین صحنه‌های دلخراشی شود؟ البته کشورهایی که در آنها اعدام انجام می‌شود سفسطه اقتصادی هم دارند یعنی‌ به جای اینکه حبس ابد به مجرم بدهند و یک عمر از او نگهداری و مراقبت کنند او را اعدام می‌کنند بدینسان هم ارزانتر برایشان تمام میشود هم بهانه‌ای هست اگر کسی‌ هم به جرم سیاسی خواستند از سر راه بردارند برایشان راحتتر است! چقدر حرف زدم‌ها ;-)
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
دلخوشی و تفنن مردم ایران هم هم شده تماشای صجنه اعدام در چهار راهها با جرثقیل !!!!!!!!!!!!!!! اعدام وسیله ای است برای حکومتهای دیکتاتور ومستبد تا بدین وسیله مخالقان خودشون رو از بین ببرند . همه جای دنیا جرم و جنایت و قتل هست اما همه جای دنیا مجازات اعدام نیست .!!! اعدام هیچ وقت باعث درس عبرت برای دیگران و راحتی برای وارثه مقتول بوده و نخواهد شد. به امید روزی که خکومتی آزاد رد ایران و همه کشورها برقرار بشه و اعدام نیز برچیده بشه .
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
مسلمه که فرد خاطی باید مجازات بشه و قاتل باید قصاص ولی نکته اینجاست که چرا تو خیابون و چرا جلوی چشم مرد و زن و بزرگ و کوچک مگه تو تهران یه زندون نیست؟غیراز اینه که تماشای مرگ ادمها یه موضوع عادی واسه مردم داره میشه؟همین مونده که نخمه و پفک هم بیارن او نجا بخورن.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Alborzi - ایران - کرج
کاش اون تماشاچیارو هم اعدام میکردن ! بگو تو اون ساعت اونجتا چه غلطی میکنید روانیهای سادیسمی !
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

ukguy4u - بریتانیا - لندن
چق قدر خوشحالم دیگه در اون باغ وحش زندگی نمیکنم !
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
به قرون وسطای ولی وقیح و مموتی خوش آمدید. ننگتان باد
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
1- "سجاد .. گفته بود به دیدن پدر و مادرش که در انتظار او هستند خواهد رفت." این موضوع مرا بیاد آن فلسطینی انداخت که در یک عمل انتهاری, بمبش کامل عمل نکرده بود و پس از انفجار مختصر, او به حالت بیهوش افتاده بود. پلیسهای اسرائیلی اورا به بیمارستان میبرند. وقتی که در اطاق بیمارستان به هوش میآید و پرستاران بیمارستان را اطراف خود میبیند. میپرسد: من کجا هستم. آیا من در بهشتم؟. حالا باید به این مسلمانها گفته شود که به همین خیال باشید که دنیای دیگری هست. خواب بودن نمونه کوچکی از مرگ است. آیا کسی میتواند که بگوید که در خواب عمیق, از این آگاه هست که وجود دارد؟ خواب دیدن هم ترشحات مغز است که بدون اختیار شخص عمل میکند. فلسفه این موضوع وسیع است. ولی همین دو جمله به عنوان جرقه ای برای کسانیکه اندیشه مستقل دارند و نمیخواهند اهل خرافات و دین و مذهب باشند, کافیست.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
2- یادم میآید که بچه بودم و با پدر و مادرم در یکی از روستاهای اطراف کرچ زندگی میکردم. حدود 200 عدد گوسفند داشتیم. یک نوع بیماری به این گوسفند ها آمده بود که آنها وقتیکه مریض میشدند, در عرض 3 تا 5 روز میمردند. به همین منوال گوسفند ها در حال مردن بودند. هر هفته 3 با 4 عدد از این حیوانها میمردند. دعاهای زیادی نوشتند. نمازهای زیادی خواندند و نذرهای زیادی کردند. ولی گوسفندان به ردیف مریض میشدند و میمردند. شخصی که به اتفاق به مهمانی آمده بود, گفت که یکی از این حیوانها را به دامپزشکی حصارک ببرید و آنها به شما خواهند گفت که چه بکنید. این کار را کردند و داروئی گرفتند و توسط آب آشامیدنی به گوسفندان دادند. بیماری تمام شد و مرگ گوسفندان قطع شد. .
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
3- باید علت از بین برود. نه معلول. تا علت مداوا نشود, این اعدام ها هست و هیچ فایده ای هم ندارد و مسئله ای از جامعه حل نمیشود. تازه این شخص که اعدام شده بود, خوشحال هم بود که به دیدن پدر و مادرش میرود. فکر میکند که پدر و مادرش با آغوش باز منتظر او هستند. نمیداند که وفتیکه میمیرد. دیگر وجود ندارد. وجود نداشتن به معنی واقعی یعنی خالی, یعنی هیچ. بنا بر این باید هم بخندد. زیرا با محاسبه خودش ضرری نکرده. مسئول مرگ مادرش را کشته و با اعدام شدنش هم به دیدار پدر و مادرش میرود. اشتباه او در طرز فکر اوست. طرح مسئله و معادله که تصور میکند که دنیای دیگری هست, غلط است و سر چشمه این فکر غلط از دین اسلام است که اغلب ما آنرا بدون تعمق و تفکر برداشته ایم و چون معتادها به آن عادت کرده ایم و هیچوقت سئوال صحیح و غلط را نمیکنیم.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
4- سخنی هم با پزشکان بی مسئول دارم. به اندازه پولی که از بیمار میگیرید, احساس مسئولیت هم داشته باشید. پزشکان زیادی هستند که فقط پول را میبینند و نه بیمار را.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

piade - ایران - تهران
با لبخندش یاد شهید قهرمان مجید کاووسی فر افتادم اما اون کجا و این کجا!!!
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

mehdi athens - یونان - اتن
اگر قرار باشه خون با خون شست که فکر میکنم حالا حالا ها ما با هم کار داریم و این نسل ایرانی تا از بین نره تمام شدنی نیست احمقانه است همین جماعتی که در این برنامه‌های اعدام‌های خیابانی برای تفریح و فیلم گرفتن تشریف میبرند و به اعدام اعتقاد دارند وقتی‌ صحبت از مبارزه مسلحانه بر علیه رژیم و قیام مسلحانه برای آزادی می‌شه همه معلم اخلاق میشوند و درس اخلاق میدهند و همه به صلح و اصلاحات و این چیزا اعتقاد دارند انگاری که مرگ یک بچه کم عقل ۱۷ ساله که موقع اعدام مامانشو صدا میزانه لذتش از قاتلین نداها و سهراب‌ها و جلادان کهریزک بیشتره بعد توقع دارن دولتشون هم مثل سوئیس و فرانسه و آمریکا آزاد باشه خنده‌دار نیست؟.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
shervin-iran - ایران - خرم آباد ممنون از پاسخ شما پس چرا بعد از اجرای حکم لباسهاش قهوه ای شد؟
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

baraneuk - انگلستان - لندن
اول اینکه چه مردمی داریم ما که صبح کله سحر برای دیدن اعدام یه نفر میان بیرون و تماشا میکنن .کلا این شده براشون یه تفریح که یا بیان صحنه اعدام ببینن یا اینکه اگه تو خیابون یکی داره یکی رو با چاقو میکشه بیان نگاه کنن و با موبایلشون عکس و فیلم بگیرن.دوم اینکه اصلا رده سنی برای دیدن این جور صحنه ها وجود نداره حالا بچه ای که تو سن 7 سالگی اینجور اتفاقات براش عادی میشه خدا میدونه بزرگ بشه چی میشه. سوم اینکه این یارو که اعدامش کردن قیافه ش بیشتر به دیوانه ها شبیه بود تا یه قاتل . چهارم اینکه اینا چه جوری سریع تونستن شناساییش کنن اونم فقط یک نفر رو بعدشم سریع حکم بدن. خلاصه که غیر قابل باوره این آدم قاتل واقعی باشه اینا این کارو برای بستن دهان مردم میکنن
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

potatis - سوئد - مالمو
طبق آمار پارسال نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در ایران اعدام شدند که با یک حساب سر انگشتی اگر عمر هر ایرانی را ۷۰ سال و جمعیت ایران را ۷۰ میلیون در نظر بگیریم از هر ۱۰۰۰ نفر یک نفر در ایران به وسیله ی اعدام به زندگی خاتمه میده ، پس ای دوستداران اعدام، با ادامه ی روند فعلی احتمال اعدام شدن شما یا یکی از اطرافیانتون زیاد هم کم نیست.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
ای کاش همه کساییکه برای تماشا اومدن چشمشون برای همیشه به روی زیباییهای دنیا بسته بشه تا با دیدن زشتیها انقدر خوشحال نشن.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - ایران
Ghooloo - ایران - آبادان دوست عزیز از توضیحات خوب و راهنمایی و توجه شما ممنونم ...
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
لیاقت ما مردم چه حکومتی است??
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
اعدام یک عمل ضد بشری و قرون وسطائی هست ولی هر کسی که با این اعدام های وحشیانه موافقه اگه صداقت داشته باشه بایستی خواستار اعدام سران جنایتکار رژیم وحشی ها هم باشه که نه تنها صدها هزار ایرانی را در جنگ بعد از فتح خرمشهر به کشتن دادند بلکه دهها هزار ایرانی را هم بخاطر آزادیخواهی یا زیر شکنجه و تجاوز یا بصورت به اصطلاح اعدام بقتل رسانده اند.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
Dara va sara - استرالیا - پرت اقای عاقل و بشر دوست. بنده با اعدام در ملا عام مخالفم اما دلم میخواد بدونم اگر کسی از روی عمد و با قصاوت فرزند خودتون رو بکشه و بعد هم بگه خوب کردم چه تصمیمی میگیرید???? لطفا شعار ندید و بیخودی عرض اندام نکنید. من امثال شما اینجا زیاد دیدم که دم از حقوق بشر میزنند ولی تا از همسرشون جدا میشن مسلمونیشون شکفته میشه و تهمت خیانت به زنشون میبندن و میرن ایران تو دادگاهها پلاس مشن بلکه حکم سنگسار بگیرن
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
eila leila - سوئد - گوتنبرگ..در رابطه با سئوال شما. اگه کسی فرزند منو بکشه..من کاره ای نیستم که حکم بدم. ان کشور ان جامعه دارای قانون. و ان قانون تصمیم میگیره نه من.مسلما بنده از روی حشم و انتقام تصمیم خواهم گرفت. ولی قانون بدون هیچ کینه و خشم اینکار را خواهد کرد. در قسمت دوم بحث شما. فکر میکنم اصلا ربطی به من و موضوع بحث ما نداره. تشکر.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

erfan_p0wer - ایران - تهران
. leila leila - سوئد - گوتنبرگ. یه جوری عکس گرفتن انگار طرف منصور حلاجه. قتل کرده کلی هم کیف کرده از کار قشنگش. ببعد میگن ااااااای اعدام غیر انسانیه. اتفاقا اینجور موقع ها خیلی هم انسانیه. این یکی اعدام حقش بود اما طفلی اون پسره که داداشی رو اونم از سر بچگی کشت و خودشم به فنا داد
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Pezhman - اتریش - وین
leila leila - سوئد - گوتنبرگ . در آمریکا برخی از اعدامیها بیگناه بودند.وبعد از سالها قاتل پیدا شده.بخاطر آنکه بی گناهی اعدام نشود بهتر است حکم اعدام وسنگسار برداشته وحبس ابد را جایگزینش کنیم سپاسگزار خواهم بوداگر پرسش مرا پاسخ دهید. چرا جهان متمدن اعدام را از لیست مجازاتهایشان برداشته اند؟.وسوال دوم اینکه: کشورهای سومالی وپاکستان را الگو خود نمائیم یا سوئد ونروژ را ؟ مرسی
جمعه 1 مهر 1390

فائق - سوئد - مالمو
من صد در صد با اعدام هر کسی که‌ که‌ کش دیگری رو بکشه‌ موافقم ، مگه‌ شهر هرته‌ که‌ هر کی صبح بیدار بشه‌ و یکی رو بکشه‌...من به‌ افکار عده‌ای میخندم که‌ مخالف اعدام پدرسوخته‌ای مثل این یکی هستند.
شنبه 2 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
فائق - سوئد - مالمو. نظرتان در مورداسلام و نیمه انسان دانستن زنها راهم بفرماید.بعد اسم اسلامی برای خود انتخاب بفرمائید.حاج آقا.در سوئدبودن و هیچ چیز از تمدنشان نیآموختن جای بسی تاسف است.ضمنا"اگر از مرگ جوان نادانی بالای دار اینقدر به وجد می آئید.تشریف ببرید عربستان هم فال هم تماشا بعد از پرستش سنگ حجرالاسود به تماشای سربریدن چند انسان بروید.بعد باخیال راحت بخوابید.هرچه باشد تنها انسان بی خطا شما هستید.
یکشنبه 3 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
رضا هراتی - استرالیا - ملبورن .میدانید چقدر افغانها را بدون محاکمه رسمی وصرفا"بخاطر خالی نبودن عریضه فقط بخاطر افغان بودنشان به دار زدند.اجرای حکم اعدام باعث خواهد شد درکنارش بسیاری بیگناه دیگر اعدام شوند.حبس ابد کم از اعدام نیست.با این تفاوت که ممکن است بیگناهی یک انسان ثابت شود.جان یک بیگناه برابراست با هزاران قاتل.کسی نمی خواهد به قاتل امتیاز بدهد. حکم حبس ابد حداقل از کشته شدن برخی بیگناهان جلوگیری میکند.لغو حکم اعدام بنفع بیگناهان است.ثانیا"خلاف عرف جهانی است.ما میخواهیم چشم مان به سوئیس وسوئد باشد نه سومالی وپاکستان وعربستان.
یکشنبه 3 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
Ghooloo - ایران - آبادان کا دمت گرم خوب ای تایر بریجستونانه رفتشونه زدی.سگمسبا بجا خرابیا مملکت, فکر شر و شور وخراب کردنه اعصاب مردومن. جلو صدام ر.. برا بچه ها شیرن.با ای فرشدنشون جلو امریکا ته مونده مملکتم به ...میدن.
یکشنبه 3 مهر 1390

+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.