هنگام عصبانیت شکلات بخورید


هنگام عصبانیت شکلات بخورید

پژوهشگران انگلیسی مکانیزمی را یافتند که از طریق آن سطح پایین «سروتونین» منجر به بروز خشم می شود و نشان دادند که با خوردن شکلات و تخم مرغ می توان خشم را کاهش داد.

به گزارش  مهر، بارها پیش آمده است که صبح ها با بدخلقی از خواب بیدار شده اید. اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه کمبریج نشان دادند که بدخلقی به دلیل سطوح انتقال دهنده عصبی سروتونین است که وقتی فرد غذا نخورده باشد نوسان می کند استرسی که در اثر این نوسان ایجاد می شود منجر به بروز خشم و عصبانیت می شود.

این محققان به منظور دستیابی به این نتایج با استفاده از رزونانس مغناطیسی، تاثیرات سطوح سروتونین مغز 30 داوطلب سالم را در پاسخ به تحریکاتی چون چهره های خشمگین، غمگین و یا بیانات خنثی بررسی کردند.

در طول این تحقیقات، دانشمندان سطوح سروتونین داوطلبان را با دستکاری رژیم غذایی آنها تغییر دادند و به خصوص با استفاده از «تریپوفان»، ماده ای که برای تولید سروتونین مطلوب است و به اندازه کافی در سفیده تخم مرغ، بعضی از ماهی ها و شکلات وجود دارد این دستکاری را انجام دادند.

سپس با مشاهده فعالیت نواحی مختلف مغز دریافتند که سطوح پایین سروتونین، کورتکس جلوپیشانی را برای کنترل پاسخ خشمی که در بادامه مغز ساخته شده است به شدت دچار مشکل می کند.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند:«از دهه های قبل می دانستیم که «سروتونین» نقش مهمی در خشم و پرخاشگری ایفا می کند اما تنها از مدتی قبل فناوری را به دست آورده ایم که می تواند درون مغز را نگاه کند و روشی را که با آن این انتقال دهنده عصبی پالس های احساسی ما را تنظیم می کند مورد بررسی قرار دهد».

به گفته این محققان، هرچند این نتایج در مورد داوطلبان سالم به دست آمد باوجود این می توانند در خصوص علل بروز طیف وسعیی از اختلالات روانی که در آنها خشم یک عنصر مشترک است توضیح دهد.

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
از من میشنوید همیشه شکلات بخورین.راستی دوست قدیمی شکلات سایت ایرانیان یوکی غیبتش طولانی شده ها!
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
با سپاس از اینکه مرا به خنده اوردید با این تیترتان ! ولی بیشوخی, ایا بهتر از همه " حذف " عصبانی از زندگی خود نیست ؟! و از طرفی حتی قرص اسپرین که ضد سردرد است, دارای چنین تاثیری نیست که " بهنگام " سردرد باعث رفع ان بشود ! ولی از همه بهتر که زیاد مضر هم نیست, خوردن موز و ماهی است تا شکلات و تخم مرغ ! پس همواره شاد و معتدل باشیم .
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

minosh - مصر - اسمائلیه
یعنى جه؟ حالا موقعى که عصبانى هستیم (به هرعلت) از کجا شکلات بیدا کنیم وتوى اون مکانى که هستیم شروع کنیم به خوردن شکلات ؟مثلا امروز بنده در دادکاه بودم وکلى عصبانى,تصور کنید از کجا شکلات تهیه کنم وجلوى قاضى شروع کنم به خوردن شکلات !!!!!!!!!!
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

katrina - بریتانیا - لندن
من که دوست ندارم چییی ?:))
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
شکلاتهای تافی و میوهای خوشمزه تره
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

شوکولات - ایران - تهران
bita tehrani - کانادا - ویکتوریا سلام بیتا جون ممنون که یاىم هستی مکه میشه یه جایی حرف شکلات باشه و شوکولات (یعنی من) اونجا نباشم؟ مرسی عزیزم و بوس بوس
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
سلام شکلات جون .خانوم ما یاد شما هستیم.شما سرسنگین شدین ;)
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
minosh - مصر - اسمائلیه جالب گفتی واقعا ...
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.