چند درصد زنان تهرانی در برابر متلک سکوت می‌کنند؟


چند درصد زنان تهرانی در برابر متلک سکوت می‌کنند؟

قانون نوشت:  اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه تهران در تحقیقی که به روش کمی و پرسش‌نامه در میان صدها زن جوان بین 15 تا 35 سال در مناطق شمالی و جنوبی شهر تهران انجام داده‌اند به این نتیجه رسیدند.

واکنش زنان نسبت به هر یک از انواع تعرض جالب‌توجه است. به طوریکه هرچه تعرض‌ها از حالت غیرفیزیکی خارج شده و به حالت فیزیکی نزدیک می‌شود عکس‌العمل‌ها نیز تند‌تر می‌شود. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که 72.5(هفتادودو ونیم) درصد در مقابل نگاه‌های معنادار، 62.5 (شصت‌و‌دو و نیم) درصد در مقابل متلک‌های زننده و 12.5(دوازده‌ و نیم) درصد از زنان در مقابل لمس اعضای بدن سکوت می‌کنند. همه این‌ها در حالی است که بیش از 60 درصد از زنان سابقه نوعی تعرض جنسی را داشته‌اند که شامل نگاه‌های معنادار، متلک‌های زننده و لمس اعضای بدن است.

این تحقیق با بررسی مسائلی همچون منطقه مسکونی، مدت زمانی که فرد بیرون از منزل سپری می‌کند، تأهل، سن و میزان آگاهی دادن توسط والدین به این نتیجه رسیده است که دو متغیر محل سکونت و میزان آگاهی دادن توسط والدین به طور مستقیم و فزاینده بر میزان احساس امنیت تاثیر دارد، به‌طوریکه افرادی که در شمال شهر زندگی می‌کنند و افرادی که در دوران کودکی به آنها آگاهی لازم داده شده باشد احساس امنیت بیشتری می‌کنند. همچنین سن بانوان بر روی احساس امنیت آنها هیچ تاثیری ندارد. اما در خصوص تاهل باید به این نکته اشاره کرد که زنان متاهل بیش از دختران مجرد احساس امنیت دارند .

oghab - فنلاند - هلسینکی
اصولا کسانی که متلک و دهان گشادی میکنند . وحتی با وقاحت و پستی لمس میکنند . ازخانواده های بیسواد بدبخت و سرراهی هستند .که متاسفانه در صدبالائی در تهران هستند.حالا شما برای این حیوانات دمکراسی میخواهید ????
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

پروردگار - ایران - تهران
میشه یه خانم بیاد "نگاه معنادار" رو برامون معنی کنه؟ ارتباط نگاه معنادار و تعرض جنسی هم باید خیلی سخت باشه. البته خانوما به خوبی از پس کارهای سخت بر میآن!
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
با کمال احترام به درد و رنج خانمهای ایرانی, من منتظر امار چند در صدی اشنایی و ازدواج از طریق متلک به خانمها هم هستم و یا بطورکلی, اصلا چند در صد از خانمها به اقایان متلک میگویند !؟ زیرا هیچ سوالی احمقانه نیست بلکه جواب فقط میتواند احمقانه باشد ( این تذکر هم جهت راهنمایی برای کسانیکه بتازگی از حقوق یکدیگر دفاع میکنند فرمودم ) ! پس منتظر جواب مودبانه هستم, با سپاس .
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بهترین جواب برای این متلکها فقط کم محلی و بی تفاوت گذشتن است ...
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بهتر بود تیتر میزدید چند درصد زنان تهرانی از متلک خوششان میاد ..لوول..البته من خودم از متلک بدم میاد ..ولی بارها دیدم که وقتی پسرهای دیگه متلک انداختن دخترها خوششون اومده ..
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

katrina - بریتانیا - لندن
توجه کنیدامارعقده های جنسی خیلی ازمردان ایرانی ..تااااااسف اوره../درضمن من یکی کم پیش اومده سکوت کنم..
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

snowy me - سوئد - مالمو
من خیلی وقتها سکوت کردم. نه از روی ترس یا احساس ضعف. بلکه به دلیل فقر فرهنگی که بین ما بیداد میکنه. چون خیلی وقت ها دیدم با یه واکنش شدید بیشتر به خودم ضربه میخوره از لحاظ شان اجتماعی، چون خیلی زیادن کسایی که فوری میگن این دختر خودش ببخشید کرم داشته. حالا جالب اینجاست که ما دختران و زنان ایرانی از سنین خیلی کم تجربه کردیم این چیزها رو. یادم میاد وقتی تنها 6 7 سال داشتم و بودن آدمایی که حتی سعی میکردن توی کوچه و خیابون های گاها شلوغ حتی بدن مارو لمس کنند. من و دوستام که اون موقع غرق در عالم بازی های کودکانه ی خودمون بودیم و اصلا هیچ چیزی از این حرکات نمی فهمیدیم چطور میتونستیم شروع کننده و محرک باشیم؟ ما فقط درد روحی و روانیشو حس میکردیم و ترسش رو. ولی همیشه هستند کور دلانی که زن رو شروع کننده و مایه ی بدی و گناه میبینند و هیچ مسئولیتی رو در قبال رفتار زشت خودشون نمیپذیرند.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

Royan - المان - المان
یادمه یه بار با خواهرم رفته بودم سنندج و رفتیم بازار سنندج بعد از یکی دو ساعت گشت توی بازار به خواهرم گفتم که ما الان دو ساعت است که داخل بازار هستیم و هیج رفتار زشتی ندیدیم حتی یه متلک نشندیم چیزی که من فکرش را هم نمیکردم و پیش داوری کرده بودم که ده دقیقه هم توی بازار. نمی مانیم بعد خواهرم نکته جالبی را گفت : اینها کرد هستند و غرور دارند وهمه همدیگر را میشناسند اگر کسی به تو متلک بگه و برگردی داد وفریاد و فحش اعتراض بکنی آبروی طرف تو تمام شهر رفته باید بزار بره بنابراین با خیال راحت خریدت را بکن. کاش همه مردا اینطوری برای خودشون ارزش قائل بودن.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
royanاین هم از اون حرفها بود ... در تهران بیشتر متلک گوئی و ازار نوامیس مال گروگوری های است که از مناطق دیگر خالی شدن در این شهر بدبخت .ارزوشون اینه که یک دختر تهرانی فقط بهشون اخ تف بندازه تا یک هفته کیف میکنن .متلک گوئی نشانه نداشتن فرهنگ اجتمائیست .نه غیرت وسبیل شالو ....
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

sattar57 - ایران - خوزستان
حالا کی بوده که این آمارا رو گرفته برادران و خواهران بسیجی بودن کی مسئول لمس خانمها بوده
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
من فکر میکنم متلک هم مثل بقیه چیزهای دیگه جا و مکان خاص خودش داره, بقول معروف هر گردوی گردو نیست!.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

nader46 - انگلیس - لندن
اینو دیگه نمیدونستم که لمس کردن هم جزومتلک هست،،،اما یاد یکی‌ از بچه محل‌ها افتادم که پسر بی‌ چشم رو و وقیحی بود،،این پسر ب خاطر کارش با اتوبوس زیاد سفر میکرد،،و یکی‌ از تعریف‌های همیشگی‌ و افتخار آمیزش این بود::شب هنگام در اتوبوس اگر دختر یا زن جوانی در صندلیهای جلویی بودن،،این با بردن دست و لمس کردن آنها ،،به این کار کثیف افتخار میکرد،،حالا بگذریم که بعضی‌‌ها با حرصو ولع گوش میداد ،،اما ما وقتی‌ میگفتیم که این کاربی‌شرمانه‌ای است،،اون میگفت که نه ،،اونا خودشون هم خوششون میاد،،میگفتیم بابا اون زن یا دختر به خاطر آبرو ،یا ترس از مادر یا خواهر و یا شوهر چیزی نمی‌گه،،،تا اینکه یک شب دیگه تو اتوبوس که این کار را تکرار می‌کنه،،،طرف بغل دستی‌ دختر ،،چنان با چاقو میوه خوری زده بود روی دست پسره که نوک چاقو از کفه دستش بیرون آمده بود،،70/از کل دست راست و سه تا انگشتش هم از کار افتاد،،دو،سه ساعت چاقو تو دسترش بوده بعد ازش شکایت شد،،نامزدشو از دست داد،،دستش هم فلج شد،،،
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

monsef_TARIN - ایتالیا - ساونا
من نه کرد هستم نه طرفدار بحث های قومیتی ، ولی بارها تجربه کردم که در شهرهای به غیر از شهرهای بزرگ و البته بعضی شهرها مانند سنندج ،متلک گویی هیچ رواجی نداره ، این بیماری شهرهای بزرگه که بیشتر هم از مردهای مریض و کم شخصیت شروع میشه ، وقتی مردی خودشو یا خیلی پایین میدونه و یا خیلی بالا میدونه سعی میکنه یا کمبودشو جبران کنه و یا هر چی که میخواد بدست یباره (لوس بار آومدن و زیاده خواهی ). اینجاست که باید قبول کرد آزادی باید مرز معقول داشته باشه,
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
اخیش...خیالم راحت شد.. داشتم نگران حال ''متخصص امور زنان'' میشدم! جای خالی کلمات قصارشون در این تاپیکها حس میشه!
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

kholidar - ایران - رشت
nader46 - انگلیس - لندن. طرف بغل دستی‌ دختر ،،چنان با چاقو میوه خوری زده بود روی دست پسره که نوک چاقو از کفه دستش بیرون آمده بود،،. لابد طرف بغل دستی خودش داشت این کارو میکرد رقیبو نتونست تحمل کنه در ضمن حالا خودمونیم قوه غذائیه چقدر دیه ازش گرفت؟.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
انگار همه مشکلات " بزرگ و اساسی " زنان ایرانی حل شد و فقط این یکی مانده که حل نکردند و با دادن امار و نوشتن مطالب انچنانی, فکر زنان را " دستکاری " کنند تا بهدف خود که همان جدایی و نفرت زن و مرد از همدیگر است بیشتر کنند و از طرفی تنها وسیله ای که باعث اشنایی سطحی انان میشود, از اجتماع طرد کنند و با تدوین کردن قانون انان را محکوم به زندان و شلاق و یا حتی اعدام کنند ! زیاد خوش باور نباشیم, زیرا در زمان قدیم, دختر برای اوردن اب از چشمه و یا برای اوردن هیزم از جنگل با متلکهای پسر همسایه مواجه بودند که اگر همدیگر را دوست داشتند, به همدیگر 2 تا خوش ( بوس ) میدادند و در زمان شاه روانشاد, پسرها و دخترها در مدارس مخلوطی با هم نامه ها و شماره تلفن ها رد و بدل میکردند و الان هم موبایل و عکسهای انچنانی برای همدیگر میفرستند که الان همه عکاس و فیلمبردار شدند و یا با هم chat میکنند ! پس بانی و پدر همه این ارتباطات همین متلک بوده و زیاد اعتراض نکنید که اگر اخوند بشنوه, حتما کاری خواهد کرد که افسوس شنیدن همین متلکها را داشته باشیم که جزو فرهنگ ما ایرانیهاست و در جوامع دیگر متلک بشکل
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): دیگری وجود دارد ! و از طرفی شنیدن چنین تعریفهایی مگر بد است : قربون ان حجاب اسلامیت من بشم ! پس تا جوان و زیبا هستید از زیبایی و جوانیتان لذت ببرید که 2 روز دیگر کسی بشما متلک نخواهد گفت ! قابل توجه بی ظرفیتان سایت : تا حالا در عمر خودم متلک نگفتم ولی متلک شنیدم و مزاحم ! تلفنی دخترانه بسیار داشتم که پدر خدا بیامرز با حسودی ! و بردباری نقش منشی تلفن را بازی میکرد که چرا برای او کسی زنگ نمیزند, پس همواره شاد و زندگی باشیم .
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

Sappho - ایران - اصقهان
واقعا به نظر من جلوگیری از مزاحمت و ایجاد امنیت برای زنها تو ایران از سخت ترین هاست !! بعضی رفتارها و توجه ها ممکنه برای یه عده خییلی آزاردهنده باشند و برای بعضی ها هم فوق العاده لذتبخش !! اصلا انگار تشخیص مزاحمت از ارتباط سخته ! البته آدمایی این مسئله براشون مهم هست که حق انتخاب انسان همیشه مد نظرشون باشه ! نه رضایت ناموسداران !
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
khosh bavar - ایران - یزد.حالا هی از اب گل الود ماهی بگیر.lol
شنبه 2 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
PARVANE1 -: مقصر من نیستم که از دستور غذای شیرین تره خوشت نیامد و داری از اب گل الود ماهی میگیری ?!
یکشنبه 3 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.