۸ توصیه برای بهبود رابطه همسران


8 توصیه برای بهبود رابطه همسران

پیشنهادهای روان شناسان آمریکایی؛ براساس آمار و ارقام منابع آمریکایی، این روزها آمار طلاق به حدود ۶/۳ طلاق در هر هزار نفر رسیده که این میزان، پایین ترین آمار طلاق از سال ۱۹۷۰ میلادی تاکنون است. البته آنها این را هم گفته اند که آمار ازدواج هم در بین جوانان شان کاهش چشم گیری داشته است. با این حال، آمریکایی ها کاهش آمار طلاق در کشورشان را مدیون مشاوره های قبل و بعد از ازدواج و آشنا کردن بهتر زوجین با خصوصیات رفتاری و اجتماعی طرف مقابل خود می دانند. آنها می گویند که خوشبخت ترین افراد کسانی هستند که بتوانند درک درستی از خود و طرف مقابل شان داشته باشند و کمی در زندگی فداکاری به خرج دهند و از یکه تازی و لجبازی پرهیز کنند.

آنها همچنین به تمام زوج ها در سراسر دنیا پیشنهاد کرده اند که اگر می خواهند زندگی خوب و آرامی داشته باشند و بعد از چند ماه یا چند سال برای همدیگر خسته کننده و سوهان روح نشوند، به این ۸ توصیه عمل کنند :

1. به یکدیگر ابراز علاقه کنید:


ابراز علاقه به معنای خریدن یک کادوی گران قیمت یا خوردن شام در بهترین رستوران شهر نیست، بلکه شما می توانید با هدیه دادن بدون مناسبت یک شاخه گل، فشردن دست همسرتان یا یک تشکر خالصانه از زحمات اش، عشق و محبت تان را به او نشان دهید. حتی شما می توانید با گفتن یک جمله "دوستت دارم" به همسرتان ثابت کنید که بعد از چند سال، هنوز برایتان دوست داشتنی و قابل احترام است.

2. هنگام بحث و مجادله، احترام یکدیگر را حفظ کنید:


مطمئن باشید که با ناسزا گفتن و توهین کردن هیچ مشکلی حل نمی شود و این کار تنها باعث سرد شدن روابط بین همسران می شود. از بحث و مجادله هم که در زندگی گریزی نیست، بنابراین سعی کنید که همیشه مخالفت خود را درباره یک موضوع با منطق و آرامش به همسرتان بگویید و هیچ گاه در خلال بحث از کلمات تحقیری یا توهین آمیز استفاده نکنید. قبل از اینکه بخواهید در مورد موضوعی بحث کنید، خوب حرف هایتان را بسنجید و این را در نظر بگیرید که ممکن است ایده های شما هم عیب و ایرادی داشته باشد و شما می توانید به جای جر و بحث، با آرامش تبادل نظر کنید تا بهترین ایده را در زندگی تان اجرا نمایید.

3. همیشه برای همسرتان آراسته باشید:


مطالعات نشان می دهند که پنج اتفاق خوب و مثبت باید در طول روز رخ دهد تا اثر یک حادثه منفی و بد را در ذهن پاک کند. حالا حساب اش را بکنید که آراسته و مرتب بودن همسران برای یکدیگر می تواند به تنهایی پنج امتیاز مثبت به حساب آید و تمام خستگی های روحی و ذهنی شان را از بین ببرد. فراموش نکنید که کوچک ترین تغییرات ظاهری در شما می تواند بزرگ ترین هیجان برای همسرتان به شمار آید. از کوتاه یا رنگ کردن مو گرفته تا پوشیدن یک لباس جدید.

4. به خاطر مسایل پیش پا افتاده مشاجره نکنید:


به نظر شما دعوا کردن بر سر تغییر کانال تلویزیون یا عوض کردن جای گلدان و تابلو آن قدر اهمیت دارد که بخواهید به خاطر آن اعصاب تان را خرد و زندگی تان را خراب کنید؟ مسلما که نه! پس به خاطر مسایل پوچ و بی ارزش روابط تان را تیره و تار نکنید.

5. بیشتر تفریح کنید:


معمولا اوایل ازدواج، زوج ها با هم زیاد به سینما، پارک یا خرید می روند اما این رفت و آمدها کم کم از بین می رود و فقط به میهمانی های خانوادگی چند ماه یک بار محدود می شود. یک زوج خوشبخت حداقل هفته ای یک بار با هم بیرون می روند. برای پیاده روی، کوهنوردی، دیدن یک فیلم جدید یا حتی خرید روزانه! برای اینکه بتوانید زندگی تان را از یکنواختی دربیاورید، می توانید یک برنامه ریزی مناسب برای یک گردش با همسر و فرزندان تان در آخر هفته ترتیب دهید تا روحیه خود. همسر و بچه هایتان را تقویت کنید و صمیمت بیشتری هم بین تان به وجود بیاید.

6. جلوی دیگران به یکدیگر احترام بگذارید:


اگر خوشبختی و صمیمیت، تنها یک کلید طلایی داشته باشد، می توان احترام متقابل همسران به یکدیگر در مقابل فرزندان یا سایر افراد را به عنوان آن کلید طلایی معرفی کرد، بنابراین اگر می خواهید محبت و علاقه همسرتان را روز به روز نسبت به خود بیشتر کنید، باید پیش بچه ها و خانواده تان نهایت احترام را به او بگذارید و همیشه از الفاظ زیبا برای صدا کردن اش استفاده کنید.

7. یک روز در هفته یا ماه را به خودتان اختصاص دهید:


برای اینکه بتوانید هر چند وقت یکبار درد دل های همسرتان را گوش دهید یا ساعات خوشی را با هم بگذرانید، بد نیست که یک روز کامل را تنها به خودتان اختصاص دهید و در این روز هیچ حرف ناراحت کننده ای به هم نزنید یا گله و شکایتی از هم نکنید. تمام این روز باید به خوشی و شادی بگذرد تا روابط شما هر چه بیشتر محکم تر و پایدارتر شود.

8. مشکلات یکدیگر را درک کنید:


اگر همسرتان دیر به خانه برگشت، سریع شروع به بازخواست و سین جیم نکنید. اجازه دهید که او کمی خستگی اش را در کند و بعد از او بخواهید که اگر دوست دارد مشکل اش را با شما درمیان بگذارد تا شاید بتوانید با همفکری آن را حل کنید. این طوری، هم سر از علت دیرآمدن اش درآورده اید و هم باعث نشده اید که همسرتان نسبت به شما جبهه بگیرد و یک مشت دروغ تحویل تان بدهد.

فراز_نروژ - نروز - تونسبرگ
خیلی ممنون! متشکر. واقعا زندگی من را از بحران نجات دادید!
دوشنبه 28 شهریور 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
از همش مهمتر اینه: سعی کنید در تمام زمینه ها اونقدر قدرتمند و متکی به نفس بشید که اگر یک روز هوس جفتک به سرش افتاد، اهرمی بر علیه شما نداشته باشه. در موضع ضعف بودن هر یک از طرفین در صورت کم جنبه بودن طرف مقابل به فاجعه ختم میشه. یادتون باشه اولا که سراغ ازدواج و اینجور قرتی بازیهای اجتماعی نرین، دوما بلا به دور اگر خواستین نوش جون کنین لااقل همسری انتخاب کنین که اهرم های مخفی قدرتش در برابر اهرم های مخفی قدرت شما متعادل و ناهمگون باشه. زندگی تنها با مدارا و صبر و گذشت کاملا ناممکن و اگر هم ممکن باشه یکنفر همیشه سوختنیه. - دکتر منگوله فوق تخصص بیماریهای من تو رو میخوام..
دوشنبه 28 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
باریکلا عالیه
دوشنبه 28 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
۹ - هیچ وقت بیموقع " سوت " برای تاکسی نزنید که یکهو دیدی یکنفر بهت لبخند زد و .... !
دوشنبه 28 شهریور 1390

قلندر - المان - کلن
البته از نظر اخوندها این موارد جزو گناهان کبیره هستند.چه معنی داره که مرد به زنش احترام بذاره.به صحبتهای اقای قرائتی گوش کنید و ببینید که این موارد هیچ کدام از نظر شرعی و دینی درست نیستند.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

zedeakhond - انگلستان - لندن
دمه منگوله گرم.هرچقدر که تمام اینکارهارو انجام بدی باز هم سرکار خانم ناراضی هستن.فق باید با کسی ازدواج کرد که اعتماد بنفس داشته باشه و بدونه چی از زندگیش میخاد وگرنه تمام کمبودها و ضعفهای زندگیش رو سر همسر بدبختش خراب میشه و هیچ زمان هم راضی و شاد نیست خدا کسیرو گیر ادم بداخلاق هم نندازه :(
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
zedeakhond - انگلستان - لندن.من هم از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بودم و هم میدونستم چی میخوام و اضافه بر ان تازه کمبودها و ضعفهای همسرم را هم جبران میکردم, و هم مخفی(به روی خودم نمیاوردم) به امید بهتر شدن(چون بچه داشتم) نهایتا ازش جدا شدم. حالا.... یه دست مرتب. بی شوخی با تمام وجود به هشت مورد گفته شده ایمان دارم. ولی.....برای رقصی زیبا دو نفر لازم هست.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

zedeakhond - انگلستان - لندن
پروانه جان من منظورم به 2 طرف بود مردو زن نداره همونجوری که العان من و شما یک مشکل داریم منتها من به عشق بچه ام هنوز نتونستم جداشم.):
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

yashainiran - ایران - ایران
دیگه مشکلات زندگیمان حل شد و خوشبخت شدیم!
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
zedeakhond - انگلستان - لندن.با سلام و ارادت. باید بگم, پس هنوز انگار خیلی گنجایش داری چون وقتی لبریز شدی, دیگه شدی. البته بستگی داره به اینکه چقدر بخاطر فرزندت کوتاه بیای چون اگر همین بچه شاهد بگو مگو و مشاجره های متعدد و انچنانی باشه, نه تنها لطفی بهش نمیشه بلکه (شاید)با برداشتهای غلط بزرگ بشه خصوصا اینکه نهایتا جدایی پیش بیاد. در ضمن همسر ایرانی یا غیر ایرانی داشتن هم شرط بزرگیه. موفق باشی دوست عزیز.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.