احمدی نژاد همراه با 'رهبران جریان انحرافی' عازم سازمان ملل شد


احمدی نژاد همراه با 'رهبران جریان انحرافی' عازم سازمان ملل شد

احمدی نژاد طرح اصلاح مدیریت جهانی را مهمترین برنامه سفر خود به نیویورک دانسته است

رئیس جمهوری ایران عازم نیویورک شده و قرار است پس از شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به چند کشور دیگر سفر کند.

روز دوشنبه، ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر)، محمود احمدی نژاد در راس هیاتی متشکل از چند تن از اعضای دولت به منظور سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، پس از آن از چند کشور دیگر نیز دیدن خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - همراهان آقای احمدی نژاد در این سفر عبارتند از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری، حمید بقایی، معاون رئیس جمهوری در امور اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، علی سعید لو، معاون رئیس جمهوری در امور بین الملل، مجتبی ثمره هاشی، مشاور رئیس جمهوری و مریم مجتهد زاده، مشاور رئیس جمهوری و رئیس مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری.

همچنین علی اکبر صالحی، وزیر خارجه، مجید نامجو، وزیر نیرو، مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم آقای احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند.

آقای احمدی نژاد از زمان تصدی سمت ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴ هر ساله در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی داشته و یک بار نیز برای شرکت در اجلاس بین المللی خلع سلاح به این شهر سفر کرده است.

نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر افتتاح می شود و معمولا رهبران و یا مقامات ارشد کشورهای عضو در جلسات آن به ارائه دیدگاه های خود می پردازند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای احمدی نژاد در طول اقامت در نیویورک، علاوه بر ملاقات هایی با مقامات شرکت کننده در اجلاس، با اساتید و دانشجویان د انشگاه کلمبیا دیدن می کند و در جمع ایرانیان مقیم آمریکا سخنرانی خواهد داشت.

 

بقایی و مشایی از همراهان احمدی نژاد در سفر به نیویورک هستند

این خبرگزاری در مورد دیدار محمود احمدی نژاد با استادان و دانشجویان دانشگاه کلمبیا جزئیات بیشتری را منتشر نکرده است اما حضور آقای احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا در جریان دیدار او از نیویورک در سال ۱۳۸۶ با واکنش تند مخالفان دیدگاه های او و منتقدان وضعیت حقوق بشر در ایران همراه بود.

هنگام حضور آقای احمدی نژاد در این دانشگاه، رئیس دانشگاه طی سخنانی وی را "دیکتاتوری حقیر" خواند و دیدگاه ها و سیاست های دولت او را توهینی به ملت ایران توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، آقای احمدی نژاد در بازگشت از نیویورک از ونزوئلا، موریتانی و سودان نیز دیدن می کند.

در سفر به ونزوئلا، محمود احمدی نژاد از هوگو چاوز، رئیس جمهوری این کشور که برای درمان سرطان تحت مداوا قرار گرفته، عیادت به عمل می آورد و همراه او در مراسم امضای اسناد کمیسیون مشترک دو کشور حضور می یابد.

همراهی "رهبران جریان انحرافی"

در حالیکه در روزهای اخیر، چند رسانه خبری در ایران همراهی اسفندیار رحیم مشایی در سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک را با تردید تلقی کرده بودند، آقای احمدی نژاد نه تنها رئیس دفتر بلکه رئیس نهاد ریاست جمهوری را نیز به عنوان اعضای اصلی هیات همراه خود به نیویورک برده است.

از زمان بروز اختلاف نظر بین آقای احمدی نژاد و آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، بر سر برخی انتصابات دولتی، منتقدان اصولگرای دولت شماری از نزدیکان رئیس جمهوری به خصوص آقایان مشایی و بقایی را هدف حملات تند قرار داده و از آنان به عنوان رهبران "جریان انحرافی" نام برده اند.

 

معاون اول رئیس جمهوری و یکی از مشاوران رهبر جمهوری اسلامی احمدی نژاد را بدرقه کردند

برخی از شخصیت ها و رسانه های اصولگرا، که شماری از آنها پیشتر از حامیان تندرو دولت آقای احمدی نژاد بوده و سرکوب خشونت آمیز مخالفان او را توصیه می کردند، در ماه های اخیر گاه حتی خواستار بازداشت و مجازات اعضای "جریان انحرافی" شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در مراسم بدرقه آقای احمدی نژاد، علی اکبر ولایتی، مشاور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی به نمایندگی از طرف آیت الله خامنه ای در فرودگاه حضور یافت هر چند معمولا در گذشته، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی در مراسم بدرقه رسمی از رئیس جمهوری شرکت می کرد.

مشخص نیست که آیا رهبر جمهوری اسلامی در تعیین ترکیب هیات همراهان رئیس جمهوری و تهیه متن سخنرانی او دخالتی دارد یا نه اما تا پیش از بروز اختلافات اخیر، آیت الله خامنه ای در مواردی از رفتار و اظهارات آقای احمدی نژاد در سفرهای خارج به شدت ابراز شادمانی کرده بود.

آیت الله خامنه ای در سخنانی گفته بود که در مقایسه با دولت های قبلی، نسبت به روش و سخنان محمود احمدی نژاد طی سفرهای خارجی اطمینان دارد و سال گذشته نیز سخنرانی آقای احمدی نژاد در سازمان ملل و انتقاد او از شرایط زندگی مردم آمریکا را ستود و گفت که وی "حقایقی را در سفر پر کار و پر مغز خود به سازمان ملل" بیان داشت.

به گزارش سایت ریاست جمهوری، آقای احمدی نژاد قبل از عزیمت به سوی نیویورک، در سخنانی در تهران محورهای اصلی سخنرانی خود در جریان این سفر را بیان داشت و گفت که یکی از مهمترین هدف های او در این سفر، ارائه "طرح اصلاح مدیریت جهانی" است.

محمود احمدی نژاد در سال های اخیر بارها شرایط ایران را نمونه ای مطلوب برای گرته برداری جهانیان دانسته و ابراز آمادگی کرده است در مدیریت امور جهانی مشارکت کند اما تا کنون به این پیشنهاد توجهی نشده است.

رئیس جمهوری ایران گفت که در سفر به نیویورک، علاوه بر جلساتی با گروه های مختلف مردم آمریکا، با رسانه های بین المللی هم مصاحبه هایی خواهد داشت و در کنفرانس های مطبوعاتی نیز شرکت خواهد کرد.

در مورد سفر به ونزوئلا، آقای احمدی نژاد ضمن توصیف هوگو چاوز به عنوان "انسانی انقلابی و شجاع که همواره به دنبال عزتمندی و مبارزه با سلطه گران و مستبدان بوده است" گفت که جمهوری اسلامی و ونزوئلا پروژه های مشترکی دارند که در طول این سفر مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

وی گفته است که سفر به موریتانی و سودان در پاسخ به دیدار رئیسان جمهوری این دو کشور از ایران انجام می شود و از همکاری های گسترده جمهوری اسلامی و دولت سودان سخن گفت.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اراذل و اوباش برای بردن بیشتر ابروی مردم ایران راهی نیویورک شدند ولی اخرتان نزدیک است هر چه دل تنگت میخواهد بگو
دوشنبه 28 شهریور 1390

shahab46 - المان - هانوفر
عشق امریکا کشته اش.ازگرمسار تا تهران نیامده بود باید هر سال از موقعیت سو استفاده کند والا تو توالت شاه عبدالعظیم هم راعش نمیدادند با یک مشت ارازل و کلاه بردار
دوشنبه 28 شهریور 1390

m_r - استرالیا - سیدنی
با درود. مثلا آن دفعه‌های قبلی‌ چه گلی‌ به سر زدند به جز ابرو ریزی و مثل همیشه عوام فریبی منتها با این تفاوت که شاید در ایران بتواند چنتا آدم ساده و پاک را از احساساتشان سواستفاده و جذب این مزخرفات و دروغ‌های قرون وسطی امام زمانی‌ خود کند ولی‌ دنیا و مردم دنیا با این در واری‌های این اقدی بیمار ارزش یک ده شاهی هم نمیده حالا انگار اقتصاد ایران را به راه و درست کردند میخواهند برنامه بدهند برای اقتصاد جهان واقعاً جای شرمند گی‌‌ داره. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پایند با د ایران عزیزمان.
دوشنبه 28 شهریور 1390

babak1960 - لوگزامبورگ - لوگزامبورگ
قشون جهل و جنایت و خیانت ثمره شجره خبیثه خمینی
دوشنبه 28 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
امسال باز شرکت کنندگان در این نشست سازمان ملل کلی سوژه واسه خنده دارن. دفعات اولی تعدادی از سران برخی کشورها ممود رو با ریاست جمهوری یک کشور بزرگ و دارای اسم و رسم اشتباه گرفته و از حرفهای او دلگیر شده بودن تعداد زیادی سالن را ترک کرده بودن. ولی در اواخر همه بیصبرانه منتظر زنگ تفریح ( سخنرانی میمونی نژاد ) میشن. حتی بعضیهاشون ضبط میکنن میبرن خونه واسه بچه هاشون , که اونا هم مدتی موضوعی واسه خنده داشته باشن.
دوشنبه 28 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
باز یه عده کور و کچل با اون زنای کفن سیاه بوگندوشون رفتن امریکا پول ملت ایرانو خرج کنن و ابروی ایرانم بیشتر از قبل ببرن.
دوشنبه 28 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.