محمد رضا شاه به روایت تصویر


محمد رضا شاه به روایت تصویر

محمدرضا شاه از تاریخ 17 سپتامبر 1941 که در مجلس شورای ملی سوگند پادشاهی یاد کرد, و تا روز 16 ژانویه 1979 که با چشمانی پر از اشک ایران را برای همیشه ترک نمود, و تا روز اول آوریل 1979 که حکومت ایران از "مشروطه پادشاهی" به "جمهوری اسلامی" تغییر داده شد, بمدت 38 سال پادشاه ایران بود.

محمدرضا شاه در حالی چشم از جهان فرو بست که در روزهای آخر زندگی و دربدری, هیچ کشوری بنا به مقتضیات سیاسی و اقتصادی وقت پذیرای او نبود. اکثریت اطرافیان او نیز دورش را خالی کرده و خودشان نیز دربدر به گوشه و کنار جهان گریخته بودند. انور سادات رئیس جمهور فقید مصر تنها رئیس کشوری بود که با آغوش باز پذیرای او شد و در پذیرایی از او و خانواده اش از هیچ کوششی فروگذار نکرد.


محمدرضا شاه در ساعت 5 صبح روز یکشنبه 27 ژوئیه 1980 (5 امرداد ماه) بدنبال بیماری سرطان کبد, در بیمارستان "معادی" قاهره, جان به جان آفرین تسلیم کرد و پیکرش در دو روز بعد در 29 ژوئیه 1980 در مسجد "الرفاعی" قاهره به خاک سپرده شد تا بنا بر وصیتش روزی در گورستان افسران و درجه دارن جانبخته ارتش شاهنشاهی, در ایران به خاک سپرده شود.
مورخین و منتقدین بی طرف, از محمد رضا شاه بعنوان "وطن پرستی بزرگ اما با اشتباهاتی خطیر" یاد میکنند. اینکه اشتباهات او چه بوده و اینکه آیا این اشتباهات سزاوار چنان مجازات سختی از سوی ایرانیان بوده است یا خیر بحثی جداگانه است. اما واقعیت این است که اگرچه به هنگام خروج او از ایران فریادهای "تا شاه کفن نشود این وطن وطن نشود" در سراسر ایران طنین انداز بود و مجسمه های او توسط مردم در خیابانها سرنگون میشد, اما اینک پس از گذشت بیش از یکربع قرن از درگذشتش, بی شک عقیده طیف بزرگی از ایرانیان نسبت به وی کاملا متفاوت با روزی است که با چشمهای پر از اشک ایران را برای همیشه ترک گفت.

محمد رضا شاه در آخرین کتاب خود, پاسخ به تاریخ, از جمله اینچنین مینویسد:
".... اگر شیطانی در کار باشد, نبرد با او در ذات مطهر اسلام, برای تربیت, اعتلا و بخشایش آدمی است...احترامی که برای دینمان داشتم مانع از آن میشد که نسبت به بعضی از مفتریان شدت عمل به خرج دهم. وانگهی, باورم نمیشد که مردم آن همه دروغ را باور کنند".


و در وصیتنامه خود که آخرین مکتوب رسمی او تلقی میشود ایچنین دار فانی را وداع میگوید:
"....من در این دقایق واپسین, شیرینی خاطرات افق ایران عزیز را که به آن عشق میورزم, در مقابل تلخی زهرآگین مرضی جانسوز قرار داده ام. خاطره شالیزارهای کرانه های دریای خزر و مرغزارهای دیلم, خاطره قله های پر برف سبلان و سهند آذربایجان, خاطره کوهستانهای سبز و خرم زاگرس کردستان و هامون های عریان بلوچستان, خاطره اروند روز خوزستان و هیرمند سیستان, خاطره دشت ارژن فارس, خاطره حاشیه های کویر سوزان خراسان و کرمان, خاطره شهرکها و دهستانهای ساحلی خلیج فارس, خاطره کوچ عشایر دلیر و فداکار, و بطور کلی با اندیشه همه گوشه و کنار آن سرزمینمقدس و مردم پرتلاش و پرتوان آن, چشم از جهان فروبستم..."
محمد رضا شاه بهنگام مرگ 61 ساله بود.باورنکردنی اما حقیقی

شاید باور کردن آن برای بسیاری مشکل باشد که اولین همسر محمد رضا شاه, فوزیه, کماکان در قید حیات است. اما این حقیقت دارد.
سال گذشته خبرگزاری فرانسه از درگذشت ملکه پیشین ایران فوزیه خبر داد, اما پس از ساعاتی معلوم شد تشابه اسمی باعث اشتباه در گزارش شده است. در حقیقت پرنسس مصری که در سن پنجاه و شش سالگی بر اثر بیماری مزمن "ام اس" در بیمارستانی در سویس درگذشت ملکه پیشین ایران نبود. او دختر ملک فاروق پادشاه سابق مصر بود که مانند عمه اش نخستین همسر شاه فقید ایران "فوزیه" نام داشت. و درگذشت برادر زاده "فوزیه" که مانند خود وی "فوزیه" نام داشت اشتباها بعنوان خبر مرگ خود او پخش شد
فوزیه خواهر ملک فاروق و دختر ملک فواد که در سال 1939 با محمد رضا شاه ولیعهد ایران ازدواج کرده بود اندکی پس از وقایع شهریور 20 و به پادشاهی رسیدن محمدرضا شاه به مصر رفت و دیگر بازنگشت. در سال 1949 جدایی محمدرضا شاه و فوزیه رسما اعلام شد.
فوزیه پس از جدایی از محمد رضا شاه با "اسماعیل شیرین بیگ" وزیر پیشین دفاع مصر ازدواج کرد. او پس از درگذشت شوهر دومش همچنان به زندگی در قاهره ادامه داد و گهگاه برای معاینات پزشکی و دیدار با دخترش شهناز و نواه اش مهناز به سویس میرود. این دیدارها در "مونترو" در منزل اردشیر زاهدی صورت میگیرد که با فوزیه و همچنین شهناز و همسر دومش خسرو جهانبانی دوستی صمیمی دارد. این عکس فوزیه را به اتفاق پسرش حسین شیرین بیگ و نوه اش مهناز زاهدی نشان میدهد. پشت سر فوزیه, عکسی از دوران جوانی او و زمانی که ملکه ایران بود در میان عکسهای متعدد پادشاهان و روسای جمهوری و شخصیتهای برجسته سیاسی جهان دیده میشود


تنها فرزند محمدرضا شاه و فوزیه, شهناز, از زمانی که مادرش ایران را ترک گفته بود تا سالها بعد و تا زمانی که همسر اردشیر زاهدی بود و به دعوت پدرشوهرش سپهبد زاهدی, فوزیه به سویس سفر کرد او را ندید. در آن زمان روابط ایران و مصر به علت روی کار آمدن عبدالناصر و عداوت او با شاه و رژیم ایران خوب نبود اما دولت مصر در هر حال به فوزیه اجازه داد تا مصر را ترک کرده و به سویس به دیدن دخترش برود. در زمان ازدواج محمدرضا شاه با فوزیه فرح دیبا یک ساله و محمدرضا شاه 20 ساله بود. اینک 67 سال از ازدواج محمدرضا شاه با فوزیه در قاهره گذشته است و تازیانه بیرحم زمان را اینک میتوان در خطوط چهره این ملکه پیشین ایران بخوبی نظاره گر بود.


khosh bavar - ایران - یزد
افسوس از اینکه بیسواد و نادان بودیم زیرا کسی نبود که اگر هم بود تعدادشان کم بود و انهم با صدای متین و فروتنشان بود که بما مردم ایران بفهاند که " فقط " همین 1 عکس شاه با ملکه ال یزابت که در کنار او قرار گرفته, نشانه احترام و ارزش به شاه و کشور ایران است, زیرا الان که از خوش باوری بیرون امدیم, متوجه میشویم که " کوچکترین " حرکت و ژست سیاسی چه " معنی ها و مفهومها " دارد و و و ! پس همواره شاد و شاهی باشیم .
شنبه 26 شهریور 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
روحت شاد نور به قبرت بباره ای ای بزرگ مرد اریایی ای ایران و ایرانی پرست از سر تقصیرات این مردم بگذر که سالیان دور و دراز است که از اه شما و ناحقی که به شما کردنند به اتش دوزخ گرفتار شده اند!
شنبه 26 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
زنده یادت تو هم چون همه ی انسانها عاری از اشتباه نبودی و بزرگترین ان عدم شناخت این دین خانمان بر انداز و ایران برباد ده بودی برخلاف رضا شاه بزرگ که در دهه های پیش از تو چون اتاتورک به دگماتیسم نهان در اسلام پی برد و همین اشتباه تو و سازمان امنیت تو خالی به قیمت سیه روزی تو و ما ایرانیان تمام شد و با همین وجود مقایسه ی شرایط قرون وسطائی کنونی بهیچوجه قابل مقایسه با قبل از عن قلاب مارکسیستی اسلامی نیست /
شنبه 26 شهریور 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
دوستاران ایران... گربه پسر همیشه اماده به رزمه اگر کسی اطلاعی از محل سکونت فرح دیبا یا پسره الدنگش داره لطف کنه ادرسو در قسمت نظر سنجی بزاره. به افریدگار بزرگ قسم عین سگ دست و پا بسته میارمشون ایران تا جوابگوی ملت عزیز ایران باشن.
شنبه 26 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
2... متاسفانه چون ملتی خودخواه هستیم نمی توانیم قبول کنیم 1 ..نود درصد چپها خود اسلامی مثل گل سرخی و اکثر قریب به اتفاق طرفدار شوروی و دیگر گروههای مخالف چون مجاهدین و جبهه ی ملی خود نیز تا مغز استخوان اسلامی بودند و در همان زمان که کتابهای اریک فون دانیکن و موریس مترلینگ که بنوعی مروج اتئیسم بوده و ازاد بود کسی نخواند نخواند و نخواند و به دروغ می گویند تمام درهای دانش بسته بود نه ونه-- تنبل بودیم و بی اطلاع از خطر ملا و اسلامش///حال تعدادی برای سرپوش گذاشتن به فاجعه ی باور نکردنی پس از عنقلاب با دروغهای شاخدار و فحاشی مذبوحانه می کوشند برای این عنقلاب کثافت .اشغال کردیت بخرند------- ادامه دهید که ننگتان باد/
شنبه 26 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
روحش شاد. لعنت بر روح خمینی و ننگ بر دولتهای غربی که با حمایت از خمینی ایران رو ویران کردند. نابود باد حکومت ضد ایرانی ولی وقیح و مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 26 شهریور 1390

فارسان - ایران - مرکزی
از ماست که بر ماست. شاه آدم بدی نبود ولی زیادی به غربیهااطمینان کرده بود و دست اونها رو باز گذاشته بود و اونها هم برای منافع خودشون آش 57رو پختن!
شنبه 26 شهریور 1390

homa-ir - المان - هامبورگ
ملکه فوزیه خیلی خوب ماندند - به گواه تاریخ - محمد رضا شاه درتاریخ 1939 با. ----------------------------------. فوزیه ازدواج میکند( سن فوزیه درزمان ازدواج چند ساله بوده) - و 67 سال ازازدواج. فوزیه باشاه فقید میگذرد. در حالیکه شهبانو فرح دیبا درهنگام ازدواج فوزیه* یکساله. ------. بودند. الان شهبانو فرح پهلوی 73 سال سن دارند. واگر شاه فقید زنده بودند 94 . سال سن داشتند. حالا قضاوت کنید قیافه صورت فوزیه با قیافه صورت دردکشیده . شهبانو فرح پهلوی کنونی را .* و تفاوت سنی شهبانو فرح پهلوی با ملکه فوزیه *.
شنبه 26 شهریور 1390

maryam-germany-71 - المان - برلین
اه همون شاه ایرانو اینجوری گرفته, غرق نور و رحمت بشی پدر ایران
شنبه 26 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
روحت شاد
شنبه 26 شهریور 1390

kara - هلند - روتردام
خوش باور عزیز نگرانت شده بودم. کجا بودی؟ حق با شماست دوست عزیز مثل اغلب مواقع. یادم است در خیابانها از دست پلیس فرار میکردیم تازه به خانه که میرسیدیم باید از دست پدر در می‌رفتیم. ۱۶ سالم بود که انقلاب شد بچه و نادان، بدون هیچ فهمی‌ مثل دیگران در تظاهرات شرکت می‌کردم در حالیکه پدر و پدربزرگم طرفدار شاه بودند. همیشه حرف پدربزرگ این بود که این خاندان پهلوی امنیت آوردند و تمدن و اینکه ماها هنوز بی‌ امنی‌ را ندیده ایم که بفهمیم یعنی‌ چه؟ حرف دیگرش هم این بود که کشور را به اسکندر هم بدهیم بهتر از آخوندهای مفتخور هست. چیزی که ما قبول نداشتیم تا اینکه با پوست و گوشت لمس کردیم افسوس که دیگر دیر بود. پدربزرگ هم دیگر نیست تا از جوانیهایش که چند صباحی آخوند شده بود بگوید.
شنبه 26 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
زمانی ما ملت ایران به روال عادی و زندگی ارام و طبیعی برمیگردیم و ناممان و کشورمان دوباره در جهان برسمیت شناخته میشود , که این بزرگ مرد از سر تقصیراتمان بگذرد و روزگار و تاریخ این اشتباه بزرگ, بزرگترین خطای تاریخی ما ملت نااگاه و سهل را ببخشد. والا تا ان مقطع از زمان ما ملت در حال مجازات و تنبیه هستیم. تاسفبار اینست که هنوز پس از گذشت سی و اندی سال, بخش بزرگی از این ملت همانگونه کور کورانه در اشتباهات خود میپیچند و رنج میبرند ولی چشمان خود را باز نمیکنند, و در این کوره جزا هیزم تر و خشک با هم میسوزد. جز طلب استغفار چه میتوانیم بکنیم.!!! :-((
شنبه 26 شهریور 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
بهتر بگیم زندگی یک دیکتاتور به روایت تصویر .آخه اگه این دیکتاتور و مستبد نبود که این آخوندهای جنایتکار آلان در راس قدرت نبودند . تا ایران بوده همین بوده یه مشت دیکتاتور و جنایتکار بر سر حکومت بودند . این دلیل نمیشه چون این آخوند ها صد برابر از شاه بدتر ند بیائیم و از شاه مستبد طرفداری کنیم . و مردم فریبی کنیم که شاه بهمان و شاه فلان . دیکتاتور دیکتاتور است . شاه و سید علی این آخونده اونم کراواتی بر تخت نشسته تا ابد .وقتی خود رضا پهلوی اذعان میکنه که حکومت پدرش یک حکومت دیکتاتوری و مستبد بوده ، حرفی باقی نمی مونه . الان طرفداران استبدا سابق میان و بدون منطق بد و بیراه میگن میگید نه نگاه کنید .
شنبه 26 شهریور 1390

babak1960 - لوگزامبورگ - لوگزامبورگ
دردا که از دیو صیرتی خمینی و استبداد دینی مردم پناه به دیکتاتور سلطنتی میبرند اما بدانید شاه و شیخ دو بال چغد شوم استبدادند اگر قرار افسوس گذشته را بخوریم چرا افسوس مصدق پدر دمکراسی ایران را نخوریم که بدست شاه نابود شد. اما فرزندان ایران با تجربه از گذشته و رو به جلو به پیش میروند و خواهان ازادی و دمکراسی هستند چیزی که از 100 پیش از انها دریغ شده. درود به همه ازادگان از ستارخان, میرزا کوچک خان تا مصرق و موسی خیابانی تا مریم رجوی پیشتاز مبارزان برای رهایی از چنگال دیکتاتوری
شنبه 26 شهریور 1390

bavaffa - اذربیجان - باکو
حالا برید دریابید چرا نهایت حکومت در کشورهای جهان سوم فقط حدود چهل سال میباشد (قابل توجه جلادهای اخوندی برای ریشه کن کردن شما و اسلام تازی نهایت چندین ماه باقیست) البته حالا با این چیزها احساسی نشویم شاه خائن جلاد پست بود مثال مبارک بن علی قذافی بشار اسد . غیره اما فرح دیبا و خواهرش اشرف زیرک بودند در هر صورت زمان نوکری شاه تمام بود اینها میلیاردها دلار خارج کردند و ملکت دور انداختند من به اینها وطن دوست نمیگم بلکه وطن فروش مرگ بر همه خائنین.
شنبه 26 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
این عکس ها چند سال پیش هم گذاشتید .اخه چرا این نگون بختو هر سال نبش قبر میکنید و دل این پیرمردهای سلطنت طلبو بدرد میارید وزخمشان را تازه میکنید .یا اقلا بگذارید بقیه اشان هم خودکشی کنند بعد فله ای عکسشان را تو سایت بگذارید.
شنبه 26 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
روحت شاد پدر ایرانزمین لیاقت این ابر مرد و پدر بزرگوارش را نداشتیم الان دوباره چند تا مزدور جیره خوارمیان توهین میکنند
شنبه 26 شهریور 1390

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
تساهل شاهنشاه آریامهر نسبت به روحانیت بخشودنی نیست و در تاریخ به عنوان بزرگترین اشتباهش درج شد.
شنبه 26 شهریور 1390

souroosh - ایران - ساری
لعنت به حماقت خرافات و ساده لویی این ملت که ما جوانان را به این روز در اوردند. ما جوانانی که که از زندگی هیچ خوشی ندیدیم. جالب اینکه همین خارج نشینان نیز در سرنگونی شاه فقید دخالت اصلی را داشته و خمینی فرستاده انگلیس و امریکا را امام خویش می خواندند ولی حالا از همان خارج به ما در ایران به فنا رفته شده می گویند " لنگش کن . مبارزه کن.برو خیابان .عرضه ندارید و ....... " .روحت شاد ای شاه که حد اقل به همه مذاهب احترام می گذاشتی.سروش 38 ساله شمال ایران ساری
شنبه 26 شهریور 1390

zamanphp - ایران - اصفهان
روحش شاد و یادش گرامی
شنبه 26 شهریور 1390

mashady - انگلیس - منچستر
شاه خائن یک حزب اللهی تمام عیار بود تمام بدبختیهای امروز و به قدرت رسیدن تروریستهای اسلامی نتیجه مغز پوک و اسلامی این خدا نیامرزه بی شرف روزی که شاه شد کل مساجد کشور به 250 تا نمیرسید(استاد مشیری میفرمایند) در حالی که وقتی ملت با لگد بیرونش میکردند 25 هزار مسجد ساخته بود . تروریستهای وحشی اول انقلاب که حتی خارج از ایران هم کسی جرأت حرف زدن نداشت همه دست پروردگان نظام پادشاهی اسلامی ممد دماغ پهنی بودند
شنبه 26 شهریور 1390

mohammad54 - انگلستان - لندن
khosbavar-یزد:ادامه مطلب:در مورد انقلاب هم بگم به نظر من وقتی تمام احزاب سیاسی و روشنفکر(توده/کمونیستها/نهضت آزادی/مجاهدین خلق/ملی مذهبی ها...)و غیر سیاسی ها (آخوندها ومیلیونها آدم عادی) از وضعیت مملکت ناراضی بودند یعنی اینکه شاه آدم لایقی نبوده اگرچه انقلاب بدست آدمهای بیسوادو خائن(آخوندها) افتاد که الان مردم با دیدن چندتا عکس به به و چه چه میکنند .اما واقعیت اینه که یه عروسک خیمه شب بازی در دستان امثال خانم ملکه بودند.البته از پادشاه بودن بخش همسر گزینی رو خوب اجرا کردند
شنبه 26 شهریور 1390

پروردگار - ایران - تهران
درباره شخصیتی که 37 سال شاه مملکت بوده نمی شه توی یه خط نظر داد ولی اگر عمیق تاریخ معاصر ایران را بخوانید و بدون تعصب و از همه جوانب به رویدادها نگاه کنید به این نتیجه می رسید پهلوی ها نمره منفی شان بیشتر از نمره مثبتشان است
شنبه 26 شهریور 1390

bnajafi2003 - سوئد - گوتنبرک
.خیلی ناسپاسی کردم.از سر تقصیراتم بگذر که سالیان دور و دراز است که از اه شما و ناحقی که به شما کردم به اتش دوزخ گرفتار شده ام.خود کرده را تدبیر نیست.انموقع نفهمیدیم چه بسر خودم وبچه هام اوردیم.
شنبه 26 شهریور 1390

gorgnama - ایران - تهران
روحت شاد...کاش نصف این همه خوبی یکم شجاعت و قاطعیت باباتو داشتی الان هم وضع خودتون این نبود هم ما زندگی میکردیم نه اینکه عمرمونو بگزرونیم!
شنبه 26 شهریور 1390

Michael Jackson L.O.V.E - ایران - تهران
hkhosh bavar-ایران-یزد. خوش باور خوش خیال، کیه که دیگه ندونه خود شاه هم یه دیکتاتور بود اولین دیکتاتور منطقه بود که سر به زیر شد الانم که میبینی. خوبه که همین خاندان سلطنتی انگلیس همون استعمار پیرن که عکس گرفتن باهاشون افتخار نداره. اینا همو نایین که سفیرشون تو خاطراتش نوشته که در سال های جنگ جهانی اول (1915-1919) 9 میلیون ایرانی رو با قحطی کشتند تو سریال در چشم باد هم اشاره شد. گندم بازار 10 برابر قیمت می خریدین ...
شنبه 26 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
مرسی کارا عزیز, شما مثل همیشه بامحبت و مهربان هستید و منم نگران شما دوست عزیز و باصفایم بودم که انگار شما عزیزان هم مثل من رفته بودید زیارت که خبری از شما عزیزان نبود ! بهرحال, خیلی خوشحالم که شما را دوباره در اینجا میبینم ! ولی کارا جون, عجب منو غافلگیر کردی ! و از این بابت هم از شما سپاسگزارم , پس تا بعد دوست عزیز شاد و باهم باشیم !
شنبه 26 شهریور 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
واقعا چهره یک ایرانی واقعی چقدر زیباست! روحت شاد و یادت گرامی. س
شنبه 26 شهریور 1390

snowy me - سوئد - مالمو
cat boy - ژاپن - توکیو بیشتر از این خودتو معرفی نکن. همه میدونن از کدوم قشری.
شنبه 26 شهریور 1390

titan - ایران - ایران
اینکه در جلوی شاهان ایستاده هیچ افتخار و ژست سیاسی نیست چون تقریبا تمامی ان شاهان هیچ مسئولیت سیاسی و اجرایی در کشورشان ندارن غیر از محمدرضا که دیکتاتورگونه در همه موارد دخالت می کرد
شنبه 26 شهریور 1390

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
...........روانت غریق رحمت باد..........
شنبه 26 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
babak1960 - لوگزامبورگ - لوگزامبورگ . فرق رجوی با خمینی کثافت چیست????هر دو اسلامی جنایتکار که هواداران خود را فریب دادند خمینی در جنگ کشت شما هم به قربانگاه رژیم فرستادید گور بابای هردو/چپی های وارفته مجاهدین و رژیمی ها کامنتها شبیه هم --انقدر فحش دهید که جانتان دراید مسئول تمام کشتار 32 ساله شما هستید که بعد از انداختن ملت به چاه ملا و اسلامش حالا در غرب جا خوش کرده و شعارهای پوچ بی محتوا/ننگتان باد/
شنبه 26 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
خدا به خانوادش شادی و شادکامی و به روح خودش آرامش محض بده.ما که الان هر چی داریم از این مرد خوش فکرو آینده نگره.پدر من زمان این شاه بود که وضع زندگیش روبراه شد و پر و بال گرفت.از بعد اون عنقلاب همش ضرر دید و چند بار هم ورشکست شد.همش به خاطر یه مشت الدنگ که زمام امور افتاد دستشون.تعجبی هم نداره ؛خمینی شخص اول این کشور بود والان هم خامنه ایی,سردسته ها ی ... زمان شاه.
شنبه 26 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
khoshbavar یزد.اگر عکس گرفتن با ملکه الیزابت بقول جنابعالی نشانه احترام است خوب قذافی و مبارک و بن علی و دیگر دیکتاتورهای منطقه هر کدام صدها عکس و فیلم با کیفیت HD با جناب ملکه دارند ولی جرا نیروهای انگلیسی خانه به خانه دنبال قذافی میگردند؟.مبارک تو قفس اهنیه ودیگران دنبال سوراخ موش.تو که از قضا ادعای سواد هم میکنی فکر نکردی این ادعای عکس گرفتن شاه با ملکه دچار تناقض گویی بشی و نتونی رو ادعایت مانور بدی. میشه من بیسواد را روشن کنی؟
یکشنبه 27 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
هیچکدام بد مطلق وهیچکدام خوب مطلق نبودند.شاه فکرمیکردانگونه بودن برای کشوربهتراست.امافکرش اشتباه بود.واطرافیان,چاپلوس ودستمال وترسو,داشت.برای خودشیرینی خبرهاراطوری به اطلاع میرساندندکه خوشایندشاه باشد.,سلطنت طلبهای پیر,,تازمینه ورودملای شیادبه کمک دیگراحزاب مخالف فراهموایران باسربه زمین خورد.
یکشنبه 27 شهریور 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
این را همه ما خوب می دانیم که هرگز هیچ قدرتی ولو با انتخاب خود مردم به روی کار بیایند زمانی که به اصطلاح جو گیرشدند و کبروغرور آنهارا احاطه کرد یعنی که به غزل خداحافظی خودشان نزدیک شده اند .مانند جمهوری اسلامی که الان درمکتبشان همه چیزی میتوان یافت به جز قوانین اسلام .مرتیکه ابله خامنه ای را وقتی که دیروز هنگام پخش سخنرانی اش دراجلاس بیداری اسلامی از تی وی می دیدم آن چنان فرعون گونه با کبر و غرور سخن می گفت که انگاری کلمات خداست که از دهانش خارج میشود و واقعا آن لحظه بیشتر حس کردم که از کسی نمیتوانم به اندازه این مردک منزجر و متنفر باشم آن هم به خاطر این همه حماقت و نادانی اش که فکر می کند به راستی ولی برحق مسلمین از طرف خداست .به امید روزی که همه این ارازل و اوباش با تحقیر آمیزترین شکل از مملکت عزیزمان ایران بیرون رانده شوند و حکومتی مردمی و توام با دموکراسی نظیر کشورهای پیشرفته جهان برسرکاربیاید آمین یا رب العالمین
یکشنبه 27 شهریور 1390

Royan - آلمان - آلمان
برای همه آنهائی که به این خاندان نجبیب و آبرومند توهین میکنند متاسفم 32 سال است که یک خبر ننگین از این خانواده به گوش نرسیده . هیچ حاکم و حکومتی بی اشتباه نیست تمام تصمیمها بر اساس شرایط و مکان گرفته میشود و ممکنه که اشتباهاتی هم صورت بگیرد ولی نتیجه ای که در دارز مدت بدست می آید مهم است ایران از زمان رضا شاه به بعد به سمت و سوی تمدن سوق دادند ولی یه نگاهی به امروز و قاجار نشان میده که این خانواده چه خدمتی به ایران کردندو این به اصطلاح روشنفکران(تودهای/کمونیست/نهضت آزادی/مجاهدین خلق/ملی مذهبی ها.. که گاو در مقایسه با انها افلاطون است ایران را به روز سیاه نشاندن.
یکشنبه 27 شهریور 1390

freedomforiran - انگلستان - لندن
شاهنشاه عزیزم روحتان شاد و یادتان گـرامـی باد. لعنت بر ملتی که کشورم ایران را به این روز در آوردند
یکشنبه 27 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
چقدر لحظه رفتنش از ایران تلخه.ای کاش مقاومت میکرد و با کمی اصلاحات و همینطور نابود کردن دین و روحانیت و بوجود اوردن یک حکومت ازاد و سکولار ایران رو الان بعد از گذشت30 سال به بالاترین سطوح علمی و اقتصادی و ...میرسوند.روحت شاد
یکشنبه 27 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
cat boy _ ژاپن / گربۀ پسر تو مواظب سبیلهایت که توازن ماهیچه های مغز فسیل شده ات را در دست دارند باش که فشار بادِ گلویت آنها را نبرد، وگرنه بالانس و تعادلت را بیش از این از دست خواهی داد و چنان کلّه پا خواهی شد که بر زمین اعلامیۀ مرگت نقش خواهد بست !!
یکشنبه 27 شهریور 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
catboy برو خدا روزیت رو جای دیگه بده ! خودت رو بیشتر از این خنده زار جمع نکن و برو دنبال یک دکتر خوب و دوا درمون !
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
mohammad54 : دوست محترم, صحبت از " وضعیت مملکت ناراضی بودن " قشر مختلف مردم ایران را کردید که کاملا هم درست فرمودید که واقعا همینطور هم بود که نشاندهنده سطح سواد و شعور سیاسی مردم ننر و از خود راضی را ثابت میکند که فقط بخاطر " ناراضی بودن " باعث " تغییر " بنیادی یک سیستمی شدند که باز همانند انست که کسی خواسته چشمش را با سرمه زیبا کند که باعث کور شدن خودش میشود, جان کلام اینکه مردم بیسواد و نادان ایران چه از روشنفکرش و چه ان قشر عوامش " راه حل " اشتباهی برای مشکلات ان سیستم را پیدا کرده بودند و اگر شجاع و منصف باشیم, انگار این فرهنگ " غلو کردن " در ذات ما ایرانیان هست که کاسه داغتر از اش هستیم, چه از راه حل اشتباهی ان سیستم پادشاهی که با گنده کاریمان ( انقلاب ) خود را از چاله به چاه فرستادیم و یا چه از مسلمان دو اتشه بودن سران مملکت اسلامی که خود را از پیامبر و خدا مسلمانتر مینامند ! و اگر باز شجاع و هوشیار باشیم, با نگاه کردن و به زیر سوال بردن سیستمهای دمکراسی دول اول, چه پادشاهی و چه سکولاری و دمکراسی, همه این قشرهای نامبرده شما
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): هم از پادشاه گرفته تا ریاست جمهوری کشورشان, از دست بی لیاقتی و بی فکری و بی برنامه نگری انان " شکایتها " دارند و ناراضی هستند, اما انان ( مردم ) هوشیارتر و داناتر از مردم ایران هستند که برای پیدا کردن جواب و راه حل مشکلات, " کل سیستم " پادشاهی و دمکراسی را زیر سوال ببرند و یا خواهان جایگزین کردن سیستم دیگری باشند ! شاد و هوشیار باشیم .
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
Michael Jackson L.O.V.E : مایکل جکسون ع. ش. ق ! نظر سرکار در مورد ضحاک و محمود صغیر چیست ؟! و اگر شاه روانشاد دیکتاتور بود, پس اینها ( ضحاک و محمود صغیر ) چه نام دارند ؟! شجاع باش و بجای نوشتن و تحریف کردن تاریخ ایران, بهتر است پسر شجاعی باشید و اینطور جمله تان را شروع به نوشتن میکردی : مردم ایران, جزو " اولین " مردم بیسواد و نادان منطقه بودند که باعث سقوط " فرهنگ و تمدن " خود در منطقه شدند که مردم باسواد و متمدن جهان را بهت زده کردند که شاهد مردمی بودند که چطور مردمی با چنگ و دندان باعث به قبر انداختن فرهنگ و تمدن خود هستند ! و از طرفی شما یا شجاع نیستی و یا اطلاع کافی از سیاست ندارید که معنی و مفهوم ژستهای بازار سیاست را متوجه بشوید که حتی در چه طرف ( چپ یا راست ) قرار گرفتن و در چه ردیفی و در کنار چه کسی قرار داشتن برای
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): دنیای سیاست فقط 1 روز وقت محاسبات این لحظه ها را میکنند و و و ! جهت یاداوری : بعنوان مثال ملاقات وزاری امور خارجه اسرائیل با همکار ترکیه ای خود که او را از " عمد " بر روی صندلی کوتاهتری نشانده بود که بزرگترین اهانت به دولت اردوغان در 1 سال پیش بود ! پس همواره شاد و شجاع و اگاه باشیم .
یکشنبه 27 شهریور 1390

smm1972 - امارات - دبی
. یادی از پناهی. . . ما بد کردیم وقتی در سال ۱۳۵۷ فریاد زدیم آزادی، استقلال، جمهوری اسلامی، چرا که نه مفهوم روشن و درستی از آزادی در نظر داشتیم و نه مستعمرة کشوری بودیم که بخواهیم استقلال خود را به‌دست آوریم و نه می‌دانستیم جمهوری اسلامی چه نظامی است. . ما بد کردیم که کوچکترین کنجکاوی نکردیم تا ببینیم خمینی در ۱۳۴۲ برای چه علم اعتراض برداشت. .
یکشنبه 27 شهریور 1390

سیروس کمال - امارات - دبی
یادت گرامى اعلیحضرت ، یادت گرامى ..
یکشنبه 27 شهریور 1390

mehraeen - ایران - تهران
لعنت بر آخوند
یکشنبه 27 شهریور 1390

yashainiran - ایران - ایران
cat boy - ژاپن - توکیو. معلومه دز ساندیست زده بالا!
یکشنبه 27 شهریور 1390

Michael Jackson L.O.V.E - ایران - تهران
khosh bavar - به همه جا زدی اما پاسخ ما و شبهاتی که برخی دوستانمطرح کردند رو ندادی!اگه خیلی میخای که درباره من بدونی بدون که نظر من اینه که به افراد و وقایع با نگاه 0 یا 100نگاه نکنیم.مگه تو همین انقلاب 57 بیش از 90% مردم شرکت نداشتن که حالا شما همه هموطنانتو نادان و بیسواد و فاقد شعور میخونی! اگه دیدی که عده ای بعد انقلاب ناراضی شدن و خواستار اصلاحات و یا عده یی پشیمان به این دلیل بوده که انقلاب تاحدی به انحراف کشیده شد، این دلیل نمیشه که نیت پاک مردم اون زمان و بکوبیم و تحقیرشون کنیم. این همه سند و مدرک وجود داره از جنایت پهلوی ها و همدستیشون با استعمار پیر.مگه شما نمیگید گه حجاب نباید اجباری باشه و اینا دیکتاتورن،خوب برعکسشم صادقه دیگه مگه رضا خان قبل اینا به زور چماق و تفنگ و قمه چادر و روسری رو اونم تو فرهنگ اون موقع از سر مردم نکشید پایین!
یکشنبه 27 شهریور 1390

Michael Jackson L.O.V.E - ایران - تهران
قسمت 2): مگه نمیبینی این غربی ها چه جونی میکنن تا تو انقلابا نفوذ کنن احمدی نژاد که نیویورک رفته بود و با قذافی برخورد کرد و ماچ و بوسه و بعد شما میگید ببینید این دیکتاتور هارو که کنار هم هستند بعد شما هم مراسم شام و ضیافت های سران غرب رو که با دیکتاتور های منطقه داشتند نادیده میگیرید!! نظر من رو در با ره احمدی خواستی بدونی.مشکل اینجاست دیگه معیار شما برای تعین حق شده اشخاص نه خود حق جویی.اما بهت میگم برای من هیچ اهمیتی نداره و ندارند تو هر حکومتی کج روی و کم روی هست. من 26 سالمه و موافق انقالبی که 57 شد هر چند تا چند سال پیش نظرم بر عکس بود. تو انتخابات 88 هم از قبل تصمیم گرفته بودم که سفید بندازم...ببین اکثر ما هیپنوتیزم رسانهایم چه داخلی چه خارجی که مالکیت همش برای صهیونیست هاست(که اونام حتما دوست و خیر خواه ایرانیهان...!)
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
morid : دوست گرامی, همانطوریکه " من " ابراز فضل و دانش نکردم و " فقط " نظر خوش باوریم را تقدیم دوستانی چون شما میکنم, ولی پنداری از روی " شناخت و مقایسه " نظراتم نسبت به دیگران بعضی از دوستان مرا کاربر الاف و الکلی و سیگاری مینامند که تعداد این قبیل افراد کمتر است از اظهار لطف و محبت دوستانی چون شماها که مرا استاد و فاضل و عاقل مینامند و جهت اطلاع شما, من نه با ان تکذیبات الاف و الکلی میشوم و نه با این اظهار محبت دوستان که بیشتر به " غلوگری و خوش باوری " میخورد, خودم را ببازم و جوگیر بشوم و چون شما مرا اینطور مخاطب قرار دادید, از همین کانال وارد شدم تا جواب شما را در مورد سوال بسیار منطقی تان را بدهم, پس همانطوریکه ملاحظه کردید, این " شاه " نبود که به ملکه دستور دهد ( شاید هم بود ) که در کدام ردیف و در کنار چه کسی قرار گیرد, بلکه خود ملکه از روی " شناخت به فرهنگ ایران و شخصیت شاه " او را در کنار خود جای داد ! در مورد مبارک, قذافی نژاد و غیره که با انها هم عکس داشتند, بله, درست دیدید که با انان عکس هم گرفتند, ولی ان عکس " دو نفره " بود که مجبور بودند
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): در کنار هم بایستاند و عکسی برای کتاب تاریخ بگیرنند, ولی ان کجا و این کجا که در عکس گروهی, شاه در کنار ملکه انگلیس که دارای صفات و خصوصیات منحصربفرد خودش است, عکسی بگیرد ! جهت اطلاع, مرید عزیز که از شهر بوشهر عزیز هستید که از ان شهر با صفا و خلیج همیشه پارس که خاطرات زیادی دارم, عرض کنم که در یکی از خاطرات مستند تلویزیونی که دیدم این بود که در برگزاری جشن 2500 ساله که در شهر باصفای شیراز برگزار شده بود, شاهد دزدی بودن ( به جیب زدن ) قاشق و چنگالهای طلایی همسر ملکه انگلیس ( فلیپ ) بودند که دنیای سیاست جهانی از " نیش و زخم زبان " او در امان نیست و او وزنه ای در عالم سیاست است ! مرید عزیز, بقول بعضی کاربران من پاچه خوار پهلوی ها نیستم و اگر سیستم شاهی را با سیستمهای مدرن دمکراسی جهان اول مقایسه کنم " هیچ " اختلاف نظر از لحاظ سیاست نمیبینم زیرا usa که " مهد گهواره " دمکراسی هست, دارای زندانیان سیاسی هست ( گوانتانامو ) و
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 3): سایر کشورها برای گرفتن اعتراف از زندانیان سیاسی انانرا روانه لهستان, افغانستان و سوریه میکردند و جان کلام اینکه دنیای سیاست دنیای کثیفی است که با توجه به مقایسه به انان نباید اصلا در فکر مقایسه کردن با ج. اسـ... ایران بود که معجونی از دین, جبر و دیکتاتوری ( یکتاپرستی = ولایت قبیح پرستی ) است . امیدوارم توانسته باشم به شما جواب قانع کننده ای داده باشم. شاد و شاهی باشیم که باعث اسایش و ارامش و شخصیت مان خواهد بود !
یکشنبه 27 شهریور 1390

Michael Jackson L.O.V.E - ایران - تهران
قسمت 3): ID رو هم به این دلیل Michael Jackson L.O.V.E گذاشتم چون هم بسیجی های افراطی دسشون بیاد و هم اونور قضیه غرب زده های افراطی.من مدتی که وقت برای نظر نوشتن نمیکنم چون اکثر هموطنان اونور آبی تا چیزی رو کمی خارج از تفکراتشون ببینن فقط توحین و فحش به طرف مقابل فرهنگ نابشونه.وقتی نظر شما رو دیدم دلم سوخت و به عنوان یه هم وطن خواستم نظر و دلایلم رو با شما در میان بزارم و میدونم که شمام همینطور و هرچه باشه این عقیده منه و نظر شمام محترم.
یکشنبه 27 شهریور 1390

yassen_uae - امارات - شارجه
catboy-زابن-توکیو-بچه گربه مگه فکرکردی باموش طرفی.
یکشنبه 27 شهریور 1390

muslim1212 - افغانستان - هرات
واقعاً شاه خوبی بوده برای اون زمان : . ولی ایرانی های نا شکر زدن ریدن به شاهی محمد رضا شاه پهلوی . حیف اون جوانمرد
یکشنبه 27 شهریور 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
مرگ بر ما
یکشنبه 27 شهریور 1390

آلپ ارسلان - دانمارک - کپنهاگ
محمد رضا شخصی‌ بی‌ سود، کم اطلاع، خود پسند و دیکتاتور بوده، لقب شاه برای ایشان و پدرش ظلم است به خیلی‌ از شاهان.
یکشنبه 27 شهریور 1390

alexxx - اتریش - وین
catboy- بچه گربه همونطور که از قدیم هم گفتن, گربه از بی چشم و رو ترین جونوره. بیدلیل نیست که این اسم رو واسه خودت انتخاب کردی. تو فکر علاجی واسه خودت بکن خانواده شریف پهلوی با افتخار و ابرو در بهترین کشور دنیا دارن زندگی میکنن ضمنا این خونواده سگ دارن احتیاجی به تو ندارن. راستی یه سوال دارم ازت. صاحبت تو رو اخته کرده نه? همون, فشار هرمونها زده به مغزت.!!! :-))
یکشنبه 27 شهریور 1390

observateur - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
babak1960 : به قول دوستی در این سایت گاو هم پیش شما ذوب شدگان درولایت مسعود افلاطون است! جناب مبارز ظاهرن حتا مصدق را هم درست نمیشناسی ! این پدر دموکراسی ایران !!!!!!!!!!!! مجلس را سر خود منحل کرد تا در قدرت باقی بماند مردم در ان زمان به درستی دریافته بودند که مصدق نمیتواند ایران را از چنگال کمونیستها برهاند به همین خاطر و به سبب علاقه که به شاه داشتند خواستار بازگشت فرزند پدر آبادانی و پیشرفت ایران شدند !!!!!!!! اگر اینقدر آرزوی حکومت مریم بانویت را داری در لوکزامبورگ چه میکنی ؟-اگر مغز یک میلنیوم گرمی مسعود پرست شما به یاد بیاورد اینجا سرزمین دوک نشین و پادشاهی است , چرا به اشرف یا امریکا نمیروید؟
یکشنبه 27 شهریور 1390

observateur - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
babak1960 : شما مزدور تبلیغاتچی مجاهدین در لوکزامبورگ هستید ننگتان باد! از بهترین امکانات این سرزمین بهرمند میشوید و بدترین چیزها را با افکار کثیف و شیطانی خود برای ایران و فرزندانش میخواهید ! حتما هم صاحب نامی عربی و مذهبی هستید که نامه ایرانی بابک پارسی زبان ایرانی را به خاطر کمبودهای شخصیتی بر خود نهادی ! بابک وطن فروش و مسلمان نبود! ننگ باد بر شما که دنبال بت هستید ! ایران و ایرانی از دست شمایان در آرامش باد!
یکشنبه 27 شهریور 1390

invincible - آمریکا - مینستا
از قدیم میگن سگ زرد برادر .. انسان اگر با غرض از کسی‌ دفاع کنه، مسول به جواب دادن به مردم و وجدان خودش هست، ما در زمانی‌ زندگی‌ می‌کنیم که حتا اسرائیل هم به رژیم کثیف خمینی کمک میکنه (ببینید پول چقدر عزیزه) پس یاران باید دوست بداریم آزادی خواهان رو!! یک انسان پاک نمیتونه از رژیم خمینی، شاه دفاع کنه، اگر کسی‌ رژیم شاه رو حمایت کنه باید بره ببینه طرفدارای شاه در لوس انجلس چکار می‌کنن، یک انسان تمامی آزادیخواهان رو چه گول سرخی، مصدق، فاطمی، گروهای چپ، مجاهدین، رو دوست داره چون جونشون رو برای مردومشون فدا کردن. این روزها حتا شکنجه گرهای ساواک شاه هم از مردم ایران طلب شدن‌ای توف به قبر شاه و خمینی، مردم ایران دولتی پاک مثل پیشوا مصدق کبیر میخوان نه خود فروش‌هایی‌ مثل شاه و خمینی!! پس درود بر آزادیخواهان، مجاهدین، گروهای چپ، و هر کسی‌ که در راه آزادی تلاش میکنه. تنها دلیل موندن ملاها سر کار کمک تمامی دنیا به اونها هست، از آمریکا گرفته تا تمامی اروپا، و روسیه، ولیکن مردم ایران مصمم بر این هستن که دولت کثیف ملاها رو نبود کنن حتا اگر خود آمریکا بید برای ملاها بجنگه، مینستا آمریکا
یکشنبه 27 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
باید به حاله ایرانم بگریم که به دستان دشمنان ایرانی رو به نابودی میره...بزرگ مردان ساختند عربزادهگان با تیشه خونالود ریشه میسوزانند..مرگ بر اخوندیسم ,,,,,,,khosh bavar - ایران - یزد عزیز بسیار زیباوکامل بیان فرمودین درود بر شما
یکشنبه 27 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
cat boy - ژاپن - توکیو ...حالت خوب نیست ...
یکشنبه 27 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
Michael Jackson L.O.V.E : دوست عزیز, من حوصله جواب تکراریم بشما را ندارم, زیرا از روی تجربه ای که از شما دارم, همیشه با جوابم راضی نمیشوید, پس دیگر از من سوال نکن در مسائل اینده در این سایت که کمکی برای شما نمیتواند باشد ! در مورد رضاخان / چماق / کشف حجاب, باید این جواب " ساده و منطقی و قابل هضم " خدمتت عرض کنم, که رضاخان 1000 بار مهربانتر و رئوفتر از پیامبر و بقیه امامان بود که با گردن زدن " روسری و حجاب و دین " خود را بدنیا صادر کردند ! چون شما منو خوش باور خوش خیال نامیدید, من هم شما را مایکل جکسون ع. ش. ق صدا کردم ! شاد و ازاد باشیم .
یکشنبه 27 شهریور 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
امریکا مینستا اولش می گی سگ زرد برادر شو غاله مصدق که با ایت الله مدرس عز یز جون جونی بودن بعدا تلو یزون مجا هدین نگاه کنی از صدا وسمای ایران با حجا بتر و اسلامی تر تاسو عاشورا نگاه کن گل سرخی کیانوری اینا کیلو چندا خودمون خرایم چرا تقصیر رو یکی دیگه میندازیم اول انقلاب این گروهک ها چی بودن وبعد از انقلاب چی شدن همگی یک وسیله ای برای شرق و غرب بودن که ثروت این مملکت رو بچاپونن
یکشنبه 27 شهریور 1390

ahura - ژاپن - توکیو
روحت شاد و نامت جاویدان
یکشنبه 27 شهریور 1390

titan - ایران - ایران
جای تعجب و افسوس داره زندگی ما ایرانیها. همیشه تکرار و دور باطل. حالا که به بدتر افتادیم به بد راضی شدیم دنیا میدونه محمدرضا دیکتاتور بود دنیا میدونه ایران کشور عقب مونده ای بود دنیا میدونه حکومت داری بلد نبود الان یکسری می گن شاهم منو ببخش عزیزم تو همونقدر حق داری از این دنیا و کشور که باصطلاح شاهت یا رئیس جمهور یا هر کس دیگه ای داره چرا خودتونو باور ندارید همیشه گرفتار تحقیر خودخواسته بودیم. اگه کسی باید ببخشه مردم این کشور و مام میهنه (مردم مظلوم دوره پهلوی و مردم مظلوم فعلی) نه یک شخص.. دوستان دیکتاتور پرور و دیکتاتور پرست. گور پدر هر چی دیکتاتور چه شاه چه اخوند. به افتخار و سلامتی خودتون زنده باشید نه دوباره بتی بسازید تا نتونید بشکنید.
یکشنبه 27 شهریور 1390

titan - ایران - ایران
2)و متاسفم واسه ادمهای پر مدعایی و دموکراسی شناسی که هنوز نفهمیدن بزور چادر برداشتن و بزور چادر گذاشتن عین دیکتاتوری. برادری که میگی اون از روی علاقه و مهرش به میهن چادر برداشت یک پدر سوخته ای هم گفت از روی علاقه به شما و برای سرانجام خوب در این دنیا و اون دنیا بزور سرتون چادر گذاشتیم. اهای دوستان بفهمید تو حریم خصوصی نباید دخالت کرد چه چادر گذاشت چه برداشت هر دو یک اندازه بدند وقتی این مسائل بدیهی رو نفهمیدیم چطور ....
یکشنبه 27 شهریور 1390

piade - ایران - تهران
آلپ ارسلان - دانمارک - کپنهاگ. تو ریزتر از اینها هستی که مشخص کنی لقب شاه برای کی مناسبه و برای کی مناسب نیست. در ضمن تو که از سواد شاه ایراد میگیری مطمئنی که مدرک خودت از دیپلم ردی بالاتره؟
دوشنبه 28 شهریور 1390

yahooda051 - ایران - مشهد
ادم افسوس میخوره به حال روشن فکران تاریک مغز ما که 4 نسل را به ویرانی دربه دری تباهی وبی ابرویی کشاندند لعنت به روحت ای فرشته ی در امده از دل تاریکی
دوشنبه 28 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
cat boy من ادرس دقیق پسر شاه در کناکتیکت امریکا را دارم و میتونم بهت بدم به شرطی که بتونی به این 4 پرسش من جواب بدی!!! اکی... 1-به چه شکلی می خواهی ویزای امریکا بگیری?. 2-چجوری م خواهی با وجود بیش از 10 بادی گارد دوره دیده و مسلح ایشان را با پس گردنی بیرون بیاری. 3-چجوری می خواهی از فرودگاه کندی بدون پاس ایرانی اون هم توسری زنان ایشان را تو هواپیما کنی?. 4-تو که براحتی ازعهده تمامی این کارها بر میایی پس چرا با بدبختی تو سایت ایراناین یوکی دنبال ادرس اون بابا می گردی??!!!!!....
دوشنبه 28 شهریور 1390

0102 - افغانستان - هرات
مرگ بر شاه
دوشنبه 28 شهریور 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
واقعا افسوس که با دروغها و فریب بزرگ خمینی ایران که میرفت به زودی به یک کشور پشرفته تبدیل بشه در مسیر اشتباه افتاد ..واقعا خیلی تاسف آمیزه این شعار مردم در آن زمان ..تا شاه کفن نشود ایران ایران نشود..شاه رو این ملت ناآگاه و فریب خورده کفن کردند ..ولی ایران عزیز ایران نشد !..و گرفتار یک مشت آدم متعصب عقب مانده شد ..ولی واقعا کاسه صبر مردم لبریز شده و حالا نسل جدید آگاه هستند ..من مطمنم که فقط با یک اتفاق کوچک بساط این دیکتاتوری آخوند به زودب برچیده خواهد شد ..من فکر میکنم که حداکثر ادامه این حکومت تا مرگ خامنه ای خواهد بود و بعد از مرگ او دیگر امکان ادامه حکومت دیکتاتوری آخوند وجود نخواهد داشت ..چون همین حالا هم خامنه با این همه هزینه و 25 سال سابقه حکومتی پایه های حکومتش لرزان هست چه برسه فرد جدیدی که بخواد جای خامنه ای قرار بگیره..
دوشنبه 28 شهریور 1390

nikiniki12 - المان - ماینز
0102افغان متاسفانه شاه سالیان ساله که فوت کرده که دولت امروز ایران به بدبختهای مغزفندوقی مثل جنابعالی کمک کنه وتوتروریست روحفاظت کنه!!!
دوشنبه 28 شهریور 1390

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
جستجو در زباله دان تاریخ برای بازیافت زباله های متعفن فاسد.خوش بهتون بگذره.
دوشنبه 28 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آلپ ارسلان - نکند میخواستی لقب شاه را به تو و امثال تو بدهند که هنوز یک جمله فارسی بی اشتباه نمیتوانید بنویسید!! از روی کامنتهای تو و هم پالکی هایت هم روشن است چند کلاس سواد دارید. حسادت و نفرت چشم را کور میکند. مخالفان شاه پیشین جز دشنام و ناسزاگویی کار دیگری ندارند و برای همین است که گرفتار چنین رژیمی شده ایم. اگر سواد و فهم داشتید منظقی ایراد میگیرفتید نه یاوه گویی و دشنام.
دوشنبه 28 شهریور 1390

0102 - افغانستان - هرات
عکس اول شکل بچه های قربتی میماند
دوشنبه 28 شهریور 1390

gelareh - ایران - تهران
از طرف خیلی از بچه های این انقلاب لعنتی درود میفرستم به روانت ای بزرگ مرد
دوشنبه 28 شهریور 1390

Pezhman - اتریش - وین
0102 - افغانستان - هرات. درود بر شه روان شاه مسعود.خدا شاه راهم بیآمرزد.بله درست گفتید:شاه ایران چند سال قبل با مرگش خیلی ها را غمگین کرد.مرد خوبی بود.باوجود اختلاف با محمد ظاهر شاه,وقتی خبر کودتا را شنید.در ایتالیا برایش خانه ای خرید.وجالب اینکه جمهوری اسلامی بدستور خمینی در ایتالیا سعی کرد از طریق شکایت در دادگاه این خانه را ازمحمد ظاهرشاه پیرمرد , پس بگیرد.واو را به کوچه بیندازند. عجب روزگاریست.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
بزرگترین بدبختی شاه طرفدارانش بودند.در همین سایت حداکثر سه نفر ادم با شخصیت هستند که از شاه دفاع میکنند بقیه یک مشت فحاش بزدل و مالیخولیایی و فسیل که کامنتهایشان موجب خنده است و نظرات ابگوشتی شان نشانه میزان سواد و فهم اجتماعی شان میباشد هستند.این فسیلها که عموما سواد اکابر دارند هنوز در دوران رضا شاه سیر میکنند و نمیدانند که ما ایرانیان میلیونها نفر با تحصیلات دانشگاهی داریم و هی سواد سواد میکنند.همانطور که بارها گفته ام اینها فقط در فضای مجازی داد و قال میکنند و از لحاظ سیاسی و نظامی به اندازه یک مگس ارزش ندارند و بوقت مقابله با جانوران بسیجی و گرگهای ولایت کهریزک فقط جوانان ازاده و تحصیل کرده و متنفر از همه دیکتاتورها هستند که طومار خامنه ای حـ... را در هم میپیچند
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
0102 - حالا تو خودت خیلی خوش تیپ و قیافه هستی؟ تازه ایشان شاه ایران بوده و خوبی ها و کاستی هایش هم به مردم ایران مربوط میشود. روشن نیست چرا در این سایت به شاهان پهلوی ایرانی و مردم ایران توهین میکنی؟خیلی بلدی گلی به سر خودتان بزن.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
دو سه نفر خودفروخته به بیگانه و نوکر اردوغان و دماغ علی اف که در این سایت شناخته شده اند، جیره میگیرند و بام تا شام سنگ آن دو دوره گرد بیسواد و دشمن ایران و ایرانی را به سینه میزنند. تا نامی از شاهان پهلوی می آید لجن پراکنی هایشان آغاز میشود. بیگانه پرستی و ایران ستیزی در کامنتهایشان هویداست و بهتر است بدانند مردم ایران از اینها متنفرند و هیچ جایگاهی میان ایرانیان ندارند.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

ahoramazda.pers - هلند - امستردم
چه در تمام جهان هر نام ایرانی بر زبانها می امد همه با خوشندی به ماهها احترام میذاشتند افتخار داشت بر زبان اوردن ایران و ایرانی چون اداره کننده مملکتمون یک انان با شخصیت و جنتلمن بود میگفتی من ایرانیم اما حالا ?! .............. ایرانیها رو عرب میدونن عرب خودتون خواستید ای مردم بروید دنبال دین ....
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

ahoramazda.pers - هلند - امستردم
به یزدان که گر ما خرد داشتیم .........کجا این سرانجام بد داشتییم . افسوس افسوس
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
دوستداران پهلوی.پهلویچیهای عزیز.کلمه,خوب بود,ناشکری,حیف بود,,بی معناودلیل بیسوادیست.همه بهترازشماهادرباره پهلویها اطلاعات دارند.ومنکریکسری کارمثبت ایشان نمیتوان بود.اماخیانتهای جاهلانه اوراودیکتاتوربلامنازعه بودنش رانمیشودانکارکرد.فرقش باخامنه ای درچیست??هردوحرف اول رامیزنند.صداوسیماوروزنامه هاچه فرقی باحالاداشتند??درازادی احزاب چه فرقی دارند.??arash مزدورتومامورییت خودت راانجام بده.افرادچون توخائن ایران هستید.وجرمتان نابخشودنی است.چراشاخه به شاخه میپری?مگرشمال خوزستان واغل مسجدسلیمان انزمان که جشن 2500 سالگی راشاه گرفت .وجودنداشت?منظورازان جشن چه بود??اطرافیان شاه چه فرقی دردزدی بااطرافیان خامنه ای داشتند?تعداددزدهابرحسب جمعیت انزمان کمتربود.ننگ برخائنین کشورایران ومنافقین.
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
چند روز پیش به یک مهمانی دعوت شده بودم جایه همه دوستان خالی ...تنها مهمان ایرانی در این جمع بودم ...خانم مسنی از من ملیتم رو پرسیدن وقتی گفتم پارسی هستم چنان منو در اغوش کشید که میتونم قسم بخورم فرزندش رو این چنین به اغوش نکشیده بوده...زمان شاه معلم زبان ایتالیایی والمانی در ایران بوده بقدری از ایرانه اون زمان با احساس میگفت که من گریه ام گرفت ...بغلم کرد و گفت برایه ایرانیها متاسفم که از چاله خواستن در بیان افتادن به قعر چاهه 1400 سال پیش ...اشکم بند نمی یاد...ایران راستین واریاییم رو میخوام حتی اگه اونجا نباشم یا مرده باشم ایران زمین رو برایه هم وطنم پاک و اریایی میخوام...
سه‌شنبه 29 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
gol andam : پارمیدا عزیز, خیلی داستان غم انگیز و تلخی را تعریف کردید که " همه " مشکلات و سوالها و جوابها در ان نهفته است و ان اینکه ادمی نباید برای ساختن پل های جدید و مدرن, پل های کوچک و ساخته شده قدیمی و گذشته را خراب کند ! از یونان گرفته تا اسپانیا و ایتالیا و اسرائیل و انگلیس و usa همه دارای مشکلات سیاسی و اقتصادی خودشان هستند ولی " هیچ یک " از این کشورها برای پیدا کردن راه حل خود خواهان " تغییر بنیادی " سیستم کشورشان نیستند و انها هم با بیفکری و اختلاس و بقیه مشکلاتی که سیاستمردان برای انان تهیه دیدند را دارند ! پس باز هم مرسی پارمیدا عزیز از این داستان پند دهنده شما, پس همواره شاد و راهنما و شاهی باشیم .
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - نظرت درباره من و دیگران پشیزی ارزش ندارد که بخواهم درباره اش بحثی بکنم. بسیجی مصباح، نمیخواهد دم از مردم بدبخت ایران بزنی. همین که سنگ دماغ علی اف را به سینه میزنی کافیست. آنزمان که ان غلاب میکردید و هندی زاده را آوردید باید فکر اینجا را میکردید! البته برای شما فرقی نمیکرد چون بهر حال دشمن ایران و در خدمت شوروی بودید. مدام در این سایت در حال رنگ عوض کردن و نوشتن کامنتهایی هستی تا مثلا چند نفر پانترک مانند خودت به تو به به و چه چه بگویند. این آخر نادانی است که همه کاربران اینجا را ساده لوح فرض کرده ای.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h.k - از دانمارک! نوشته هایت نشان از سطح فرهنگ و سوادت دارد، کسی که یک خط فارسی نمیتواند بنویسد بیخود میکند به شاه ایران توهین میکند. اگر ایراد منطقی بود، اوکی، اما اینها یاوه گویی و عقده پراکنی و نفرت و نشاندهنده کمبودهای شدید دوران کودکی و نوجوانی است. عقده جشنهای دوهزار پانسد ساله گریبان اینها را رها نمیکند، چون از ایران و تاریخ باستان ایران متنفرند، زیرا استاد خائنشان پورپیرار بیسواد توده ای، به انها یاد داده به ایران و تاریخ ایران دشنام بگویند! اینهمه در دروان رژیم کنونی دزدی و چپاول بوده، حناق میگیرند درباره آن سخنی بگویند، اما هنوز که هنوزه شاه و فرح خاری در چشمشان است. نفرت اینها از شاه ایران به کنار، پاچه خواری و چاپلوسی و بادنجان دور قاب چیدن برای علی اف دشمن ایران و ایرانی و اردوغان دزد پولهای ایران به کنار. این پانترکها دم از بردن پول از سوی اطرافیان پهلوی میکنند و از سویی برای بالا کشیدن هژده میلیارد دلار بدست اردوغان دزد سوت و کف میزنند. خائنهای میهن فروش. شما جایی در ایران امروز و آینده ندارید.
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
hk!یک چیز مهم رو این پهلوی دوست های کمی تا قسمتی محترم می خوان توو جوابشون قایم کنن به خیال اینکه مردم هم مثل خودشون اون کارن وتاریخ رو میشه دستکاری کرد واون اینکه:"بخشش بحرین هم"جز خدمات اعلیحضرتشون بود?اگه"اره"به کی?https://www.youtube.com/watch?v=6Ui28vUbvw4
چهار‌شنبه 30 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
arashbidin .به نظرت کسانی که سلطنت شاه رادوست نداشتند.وطن پرست نیستند?? دیکتاتوری چه فرق میکند?شاه باشدیاملا.توکه ازوزارت خارجه ملایان مزدمیگیری چراحاشیه روی میکنی.همه تورابعنوان منافق ومزدورمیشناسند.وسلطنت طلبهاهم مثل تو اب درهاون نکوبند.رژیمت رفتنی است.وملت ایران هم دوباره اجازه پاگرفتن یک دیکتاتوردیگررانمیدهند.اگرچه همه اقوام واحزاب بایدمتحدشوندتااربابانت راسرنگون کنندولی اساسنامه ای نوشته خواهدشد.تاملت تایین کننده نوع حکومت باشند.وتومزدور که مثل دیگراربابانت ریشه خارجی داریدوعمدتاازعراق هستید.نمیتوانیدغلط اندازی کنید.لعنت برهردوحکومت,ملایان وپهلوی که باعث شدمردم ایران ازخمینی حمایت کند.ومرگ برمنافقانی چون توکه مزدوری برای دوام رژیم ونفاق بین اقوام ایران ایجادمیکنید.
پنج‌شنبه 31 شهریور 1390

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.