حاشیه دربی ۷۱ : تشویق دایی از سوی استقلالی‌ها، جر و بحث رحمتی و تیموریان و انداختن نور لیزر


حاشیه دربی 71 : تشویق دایی از سوی استقلالی‌ها،
جر و بحث رحمتی و تیموریان و انداختن نور لیزر

هواداران تیم فوتبال استقلال در لحظاتی علی دایی را تشویق کردند.

به گزارش  فارس، حمید استیلی در صحنه‌ای که معتقد بود باید خطای منتظری روی علی کریمی گرفته می‌شد و نشد به محسن ترکی، داور بازی اعتراض کرد.

* تماشاگران استقلال در لحظاتی علی دایی، سرمربی سابق پرسپولیس را تشویق کردند. آنها پس از گل مجیدی این کار را شدت بخشیدند.

* هواداران حاضر در طبقه دوم به دلیل کمبود جا ایستاده بازی را تماشا می‌کنند.

* در صحنه‌ای پرویز مظلومی سرمربی استقلال یک توپ را به صورت ناقص کنترل کرد که جالب بود.

* تماشاگران استقلال در لحظاتی به چشم غلامرضا رضایی مهاجم پرسپولیس لیزر انداختند.

* در اواخر نیمه اول مهدی رحمتی و آندرانیک تیموریان بازیکنان استقلال با یکدیگر جر و بحث پیدا کردند.

* بازیکنان ذخیره پرسپولیس از دقیقه 20 بازی خود را گرم کردند.

فاتحه برای حجازی، ادای احترام به شهدا و رفتن استیلی به سمت استقلالی‌ها

تماشاگران و بازیکنان 2 تیم پیش از شروع بازی برای ناصر حجازی فاتحه خواندند.

حمید استیلی سرمربی پرسپولیس پیش از شروع بازی به سمت نیمکت استقلال رفت و با پرویز مظلومی با کادر فنی استقلال خوش‌وبش کرد.

* میشائیل هنکه مربی استقلال به سمت نیمکت پرسپولیس رفت و با کادر فنی این تیم گفت‌وگو کرد.

*بازیکنان دو تیم به سمت جایگاهی که برای شهدا تعبیر شده بود، رفتند و به مقام آنها ادای احترام کردند.

* تماشاگران و بازیکنان دو تیم برای ناصر حجازی دروازه‌بان سابق استقلال فاتحه خواندند.

* اکبر غمخوار مدیرعامل سابق پرسپولیس با حضور در جایگاه ویژه بازی را از نزدیک تماشا می‌کند.

* به گفته مدیر روابط‌عمومی پرسپولیس حبیب کاشانی سرپرست این باشگاه به دلیل کمردرد نتوانست به ورزشگاه بیاید.

*آتیلا حجاز و مولایی، مربیان پرسپولیس به دلیل اینکه روی نیمکت استقلال جا نبود، به روی سکوها رفتند.

*در غیاب خوردبین که به دلیل کسالت نمی‌تواند پرسپولیس را همراهی کند، عاشوری کار سرپرستی این تیم را در این بازی بر عهده دارد.

*پیش از شروع بازی هیچ بازیکنی از 2 تیم به سمت نیمکت‌های حریف نرفت.

درگیری و دستگیری و بازار داغ کری‌خوانی

*هواداران دو تیم مطرح پایتخت از ساعات اولیه صبح امروز راه ورزشگاه آزادی را در پیش گرفته بودند تا خود را آماده دیدن دیدار پرسپولیس و استقلال کنند.

*تماشاگران این دو تیم از راه‌های دور و نزدیک و با در دست داشتن پرچم تیم محبوبشان راهی آزادی شده‌ بودند تا از ساعت‌ها قبل از آغاز مسابقه جای مناسبی برای نشستن در ورزشگاه پیدا کنند.این در حالی بود که شمار زیادی از علاقمندان که بیشتر آنها از شهرستان‌ها آمده‌ بودند از شب گذشته در مقابل مجموعه ورزشی آزادی در انتظار آغاز این دیدار به سر می‌برند.
درهای ورزشگاه آزادی از ساعت 5 به روی تماشاگران باز شده بود.
*تا ساعت 9:40 صبح و در حالی که تا شروع مسابقه پرسپولیس و استقلال ساعت ها باقی مانده بود بیش از 30 هزار نفر در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده بودند.

* بلیت فروشی مسابقه از ساعت 5 صبح آغاز شد. بسیاری از هوادارانی که از شب گذشته مقابل ورزشگاه آزادی حضور داشتند جزو نفرات اولی بودند که توانستند به ورزشگاه راه پیدا کنند. در قسمت در شرقی ورزشگاه آزادی به هواداران تعذیه داده شد.

* دو جایگاه مخصوص در قسمت پرسپولیسی ها و استقلالی ها برای جانبازان و معلولان در نظر گرفته شده بود تا آنها به راحتی بتوانند این دیدار را تماشا کنند.
* تمهیدات ویژه‌ای از سوی نیروی انتظامی برای بازرسی هوادارانی که به منظور تماشای این مسابقه به ورزشگاه آمده بودند در نظر گرفته شده بود به طوری که هواداران پیش از ورود به ورزشگاه روی سکوهایی که تعبیه شده قرار گرفته و مورد بازرسی بدنی قرار گرفتند.

* خبرنگاران شبکه خبر که قصد داشتند با 2 نفر از هواداران آبی و 2 نفر از هواداران آبی در مورد دربی مصاحبه کنند با واکنش حاضران در ورزشگاه مواجه شدند و موفق به انجام این مصاحبه نشدند.

* پرچم بزرگی که روی آن نوشته شده "پهلوانان و قهرمانان واقعی شهدا هستند" روی سکو‌های ورزشگاه قرار گرفته بود.

* در طبقه دوم به اندازه یک ردیف فاصله بین هواداران آبی و قرمز در نظر گرفته شده بود که در این فاصله سربازان نیروی انتظامی مستقر شده‌ بودند.

* اسکوربورد ورزشگاه تصاویری از تیم‌های استقلال و پرسپولیس را پخش می‌کرد که با واکنش‌های جالب هواداران همراه بود.

* دو خودرو در شمال و جنوب ورزشگاه و در پشت دروازه‌ها قرار داده شده بود.
*در بیرون ورزشگاه آزادی بازار سیاه بلیت به وجود آمد. برخی، بلیت سه هزار تومانی را به قیمت 15 هزار تومان فروختند .ماموران برخی از عوامل ایجاد بازار سیاه را شناسایی کردند.

*بیرون ورزشگاه آزادی در قسمت غربی عکس های بزرگی از ناصر حجازی نصب شده بود و روی بنری نوشته شده" بزرگمرد ورزش ایران همیشه به یادتیم". همچنین عکس هایی از بهداد سلیمی و تکواندوکارانی که سهمیه المپیک را کسب کردند نصب شده بود.

* مسئولان دو روزنامه ورزشی ظاهرا از قبل برنامه ریزی کرده بودند تا روزنامه های خود را به صورت رایگان در ورزشگاه آزادی توزیع کنند اما نیروی انتظامی جلوی این مسئله را گرفت.

* ماموران کنترل اجازه ورود بطری آب به ورزشگاه را ندادند.


* ماموران حراست وزارت ورزش برای جلوگیری از بازار سیاه و شناسایی عوامل بازار سیاه با لباس های شخصی در اطراف ورزشگاه حضور داشتند.

* یک بوفه ساندویچ فروشی در بیرون ورزشگاه بود که تعداد زیادی از هواداران مقابل آن صف کشیده بودند.

* دو ماشین انتقال خون در قسمت در غربی و شرقی مستقر شده بود و تماشاگران را به اهدای خون دعوت می کردند. از این ماشین های انتقال خون استقبال شده بود.

* ماموارن نیروی انتظامی از ورود هر گونه بورشورهای تبلیغاتی در ورزشگاه آزادی جلوگیری کردند.
* تا قبل از شروع مسابقه با توجه به گرمای هوا و آفتاب حاکم بر فضای ورزشگاه آزادی تماشاگران استقلال و پرسپولیس برای ایجاد سایه بان به کارتن های مواد غذایی رو آوردند و از آن برای فرار از گرمای هوا استفاده کردند.

*در فاصله 6 ساعت مانده به دربی حدود 50 هزار نفر در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده بودند.

*در بین طرفداران دو تیم در طبقه دوم ماموران نیروی اتنظامی با ایجاد فاصله از بروز درگیری جلوگیری کردند.

*هنگامی که طرفداران استقلال در سکوهای شماره 13 مشغول تشویق تیم خود بودند به یکباره در آنجا درگیری به وجود آمد که نیروی انتظامی بلافاصله وارد عمل شد و یکی دو نفر را دستگیر کرد.

*هوادارن پرسپولیس با سر دادن شعارهایی پیروزی 6 بر صفر سال 1352 را به رخ طرفداران استقلال می کشیدند.
*برخی هواداران از تغذیه‌های موجود در بیرون ورزشگاه بسیار شاکی بودند و اعلام می‌کردند که خدا کند مسموم نشوند زیرا ساندویچ‌ها به لحاظ بهداشتی مشکل داشت.

* در جلوی درب‌های ورودی شرقی و غربی ورزشگاه آزادی چادرهایی تعبیه شده بود که مخصوص رسیدگی به شکایات مردمی بود.هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس با مراجعه به این چادرها اعتراض‌های خود را به صورت مکتوب به افراد حاضر در چادر اعلام می‌کردند تا آنها به آن رسیدگی کنند. همچنین دادگاه‌هایی مربوط به تخلفات هواداران و درگیری‌های آنها وجود داشت که به دعواهای مردم رسیدگی می‌کردند.

* بلیت 5 هزار تومانی که فروش آن از گیشه‌ها پایان یافته بود در بازار سیاه با قیمت 25 هزار تومانی فروخته شد.

* جلوی درب ورودی غربی بازرسی یگان سوم امام خمینی (ره) ناجا، حضور داشت و نسبت به ورود هواداران به ورزشگاه حساسیت نشان می‌دادند. ماموران از ورود اشیا و وسایل گوناگون به ورزشگاه ممنوعیت قائل می‌شدند.

* حدود 200 نفر با کاور سفید در اطراف ورزشگاه حضور داشتند که روی پیراهن آنها نوشته شده "همیار هواداران". این افراد مسئول کمک به تماشاگران و هدایت آنها به داخل ورزشگاه بودند.

* در اطراف ورزشگاه ماموران نیروی انتظامی حضور داشتند و از توقف وسایل نقلیه در این قسمت جلوگیری می‌کردند تا ترافیک سنگینی در این قسمت به وجود نیاید.


*با پخش اذان ظهر بانگ الله اکبر توسط موذن در ورزشگاه آزادی طنین انداز شد و بعد از اذان تماشاگران یکصدا دعای فرج را یکدیگر به صورت متحد خواندند.

*مسوولان برگزاری بازی در حال پخش موزیک برای تماشاگران بودند اما این موزیک ها آنقدر با صدای بلند پخش می شد که به جای گوش نوازی به گوش خراشی تبدیل شده بود. برخی از تماشاگران که با پخش موزیک دیگر نمی توانستند تیم های خود را تشویق کنند خواستار قطع موسیقی شدند.

* عباس نقدی زاده رئیس کانون هواداران استقلال در بین طرفداران این تیم حضور داشت و با آنها صحبت می کرد.

* هواداران تیم استقلال در واکنش به شعارهای طرفداران پرسپولیس علیه دایی و استیلی شعار می دادند.

*درگیری چند تماشاگر تیم استقلال در زیر جایگاه خبرنگاران با هم باعث شد تا ماموران نیروی انتظامی آنها را دستگیر کنند.

*تماشاگران دو تیم در طبقه دوم با پرتاب سنگ و اشیا مختلف به یکدیگر واکنش نشان دادند که نیروی انتظامی را وارد عمل کرد. این درگیری دقایقی بعد شدت بیشتری گرفت تا جایی که درگیری و پرتاب سنگ به طبقه اول ورزشگاه ها کشیده شد.


* بر خلاف دو بازی گذشته طرفداران استقلال در جایگاه های خود نشسته بودند و رو به روی جایگاه دوباره در اختیار پرسپولیسی ها قرار داشت.

* تماشاگران تیم استقلال از ساعات اولیه صبح دست از سر علی دایی بر نداشتند و در مقابل هر تشویق پرسپولیسی ها سرمربی فصل گذشته پرسپولیس را با طعنه تشویق می کردند.

نوجوان 14 ساله آبی پوشی که همراه پدر و برادرش برای تماشای دربی پشت درب غربی ورزشگاه آزادی نشسته بود به شدت از نحوه ورود هواداران به ورزشگاه انتقاد داشت و گفت: چرا 7 ساعت قبل از شروع بازی برای حضور در طبقه اول ورزشگاه بلیت وجود ندارد در حالی که عده‌ای تعداد زیادی از بلیت طبقه اول را در بازار سیاه خرید و فروش می‌کنند. برای دیدن دربی هم باید پارتی داشته باشیم.

* از نکات جالب دیگر که مشاهده می‌شد گرم بودن بحث‌های کارشناسی قبل از آغاز دربی بود.

* پسر 20 ساله‌ای که از بروجرد برای تماشای دربی آمده، ‌گفت: این همه راه را برای تماشای بازی به تهران آمده‌ایم. شب گذشته تمهیدات خوبی برای اسکان هواداران در نظر گرفته شده بود و از مسئولان تشکر می‌کنم اما از ساعت 8 صبح تا زمان آغاز بازی چه طور می‌توانیم زیر آفتاب منتظر بمانیم. سال قبل هم که برای تماشای این مسابقه آمده بودم یک هفته سردرد داشتم و بیمار بودم.

* جوان استقلالی که پیراهن سیاوش اکبرپور را بر تن کرده بود از عدم تعهد مسئولان به اجرای بلیت الکترونیکی گلایه داشت و عنوان کرد عدم راه‌اندازی سیستم بلیت الکترونیکی باعث شده بازار سیاه در اطراف ورزشگاه به راه بیفتد.
مسئولان همواره می‌گویند که دوست داریم هواداران به ورزشگاه بیایند اما باید تسهیلات لازم فراهم شود.

* هوادار 35 ساله پرسپولیس که به همراه فرزندش برای تماشای دربی آمده گفت: خدا را شکر نسبت به بازی‌های گذشته وضعیت بهتر است. تنها امیدواریم دلالانی که همواره بازار سیاه بلیت به راه می‌اندازند شناسایی و این موضوع جمع شوند. امیدوارم مسئولان افرادی که سوءاستفاده می‌کنند را شناسایی و دستگیر کنند.

درگیری تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس در طبقه دوم آنقدر زیاد شد که ماموران نیروی انتظامی مجبور شدند فاصله بین تماشاگران را زیاد کنند و از همین رو یک قسمت جایگاه طرفداران پرسپولیس را کم کردند. جالب اینجاست که این اتفاق در طبقه اول هم رخ داد و این بار رو به روی جایگاه خالی شد تا به این ترتیب سنگ پرانی ها متوقف شود. البته پس از دقایقی به خاطر اعتراض پرسپولیسی ها جایگاه طبقه اول آنها باز شد و تماشاگران به جایگاه های خود برگشتند.

* به دلیل پرتاب اشیای مختلف 4 نفر از تماشاگران دو تیم آسیب دیدند و برای مداوا به چادرهای امداد منتقل شدند.

*درگیری طرفداران دو تیم باعث شد تعداد یگان های ویژه در قسمت های درگیری بیشتر شود.

* یکی از تماشاگران استقلال که از خوزستان به تهران آمده با نواختن "نی انبان" شور و حال خاصی در بین طرفداران این تیم ایجاد کرد.

*تعداد زیادی از صندلی های رو به روی جایگاه به دلیل درگیری تماشاگران دو تیم تخریب شد.

* مسئولان ورزشگاه آزادی در کنار جایگاه خبرنگاران جایگاهی را برای جانبازان و معلولان احداث کرده اند تا آنها از امکانات این جایگاه استفاده کنند. محمد حسین اسماعیلی مدیر روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی در این باره گفت: این عزیزان از این پس می توانند به همراه یک نفر بدون تهیه بلیت وارد ورزشگاه شوند.
وی همچنین از نصب دو تلویزیون بزرگ ال سی دی در جایگاه خبرنگاران خبر داد و گفت: این تلویزیون ها تهیه شده ولی تنها مشکل ما برای نصب آنها است. قرار است سقف جایگاه خبرنگاران ترمیم شود تا از چکه کردن آب جلوگیری شود. پس از نصب و ترمیم سقف با برداشتن شیشه جایگاه اصحاب رسانه به زودی تلویزیون های بزرگ در این جایگاه نصب می شود.

*هواداران پرسپولیس و استقلال از ساعت‌ها قبل با یکدیگر کری خوانی می‌کنند و به سمت هم اشیا و سنگ می‌اندازند. در همین راستا 5 تماشاگر که از طبقه اول ورزشگاه اشیایی را به داخل زمین پرتاب می‌کردند، توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شدند.

*هواداران پرسپولیس به شدت علی کریمی را تشویق می‌کنند. استقلالی‌ها هم به تشویق مجیدی می‌پردازند.

*دوربین‌های تلویزیونی برای تهیه گزارش در میان تماشاگران و بوفه‌ها حضور یافتند.

*از سوی مسئولان برگزاری مسابقه و از بلندگوی ورزشگاه آزادی هفته دفاع مقدس گرامی داشته شد.

*تماشاگران کهکیلویه و بویر احمدی با در دست داشتن طوماری وارد ورزشگاه آزادی شدند. آنها در این طومار خواستار رسیدگی به مشکلات ورزش این استان بودند.

*گروه موزیک با استقرار در کنار زمین برای تماشاگران موسیقی زنده اجرا می‌کند.

* برخی از هواداران 2 تیم پیراهن‌های علی کریمی و فرهاد مجیدی را بر تن دارند.

* وسایلی که بردن آنها به داخل ورزشگاه ممنوع است، توسط نیروی انتظامی جمع آوری شده است.

*تعدادی از نوجوانان با حضور در محوطه زمین چمن به اجرای ورزش زورخانه ای و پهلوانی پرداختند.

* گروه سرود نیروی ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس برای تماشاگران سرود جمهوری اسلامی ایران را اجرا کردند.

* بعد از پخش سرود ایران تماشاگران استقلال که ظاهرا از شکست های پرسپولیس با دایی مقابل این تیم در فصل قبل خیلی خوشحال هستند باز هم سرمربی این فصل راه آهن را تشویق کردند.

* سعید فخاری که رکورد دار روپایی در ایران است و پله های برج میلاد را با روپایی طی کرده به تازگی نامش در کتاب گینس ثبت شده است با توپهای مختلف به هنرنمایی پرداخت و تماشاگران را به وجد آورد.

* دانیال حکیمی و ایرج نوذری دو تن هنرمندان سینما در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.

*طرفداران استقلال پارچه ای را در طبقه دوم پهن کرده اند که روی آن نوشته شده میلاد میداوودی متولد" MIS". این هواداران از مسجد سلیمان به تهران آمده اند.

*به هنگام پخش سرود ای ایران توسط سربازان نیروی زمینی ارتش تماشاگران دو تیم این سرود را هم‌خوانی کردند.

* عزیز محمدی ساعت 15:30 وارد زمین شد و از امکانات و وضعیت استادیوم بازدید کرد.


*طرفداران استقلال که بیرون ورزشگاه حضور داشتند قصد داشتند به هر شکل ممکن در طبقه دوم ورزشگاه مستقر شوند.


* داوود جورابلی لیدر فقید باشگاه استقلال از سوی طرفداران این تیم مورد تشویق قرار گرفت.

*یکی از خوانندگان پاپ با اجرای یکی از قطعه های خود تماشاگران را به وجد آورد.

* اعضای تیم استقلال ساعت 16:45 وارد ورزشگاه آزادی می شوند.

*حسن عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عنوان کرد: اورژانس تهران از ساعت 10 صبح با استقرار دو اتوبوس آمبولانسی، 11آمبولانس، 2 موتور آمبولانسی و 2 دستگاه خودروی فرماندهی شهر‌آورد 71 را تحت پوشش اورژانسی قرار داده است.
وی افزود: از صبح امروز تاکنون که کمتر از 3 ساعت تا شهرآورد 71 باقی مانده، اورژانس تهران 20 مصدوم را تحت پوشش خدمات اورژانسی قرار داد.
عباسی خاطرنشان کرد: 7 نفر از این مصدومان به بیمارستان منتقل و 13 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی در استادیوم آزادی مداوا شدند.
وی تصریح کرد: آسیب‌های این افراد شامل صدمات بر اثر ضربه، تحت فشار زیاد گرفتن و در نهایت خونریزی در مناطق سر و صورت بوده است که 7 نفر از این افراد به بیمارستان‌های فیاض بخش، لقمان و امام خمینی (ره) برای درمان بیشتر منتقل شدند.
عباسی افزود: تماشاگران می‌توانند در صورت هرگونه سر درد و افت فشار خود را در سریعترین زمان به کلینیک‌های سیار و دیگر آمبولانس‌های مستقر در داخل و اطراف استادیوم آزادی برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کنند و اورژانس نیز تا پایان بازی هفتاد و یکمین دربی پایتخت خدمات اورژانسی خود را ارائه می‌دهد.

اعضای تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار مقابل استقلال ساعت 16:35 وارد ورزشگاه آزادی شدند.

*حدود 300 موتور سوار نیروی انتظامی به دلیل اینکه ظرفیت ورزشگاه تکمیل است با حضور در درب غربی ورزشگاه از ورود تماشاگران جلوگیری می‌کنند.

*با وجود اینکه اعلام شده ظرفیت ورزشگاه تکمیل است، اما همچنان افراد سفارشی وارد ورزشگاه می‌شوند.

*تماشاگران ازدحام شدیدی را مقابل جایگاه VIP ایجاد کردند.

*تماشاگرانی که در بازار سیاه بلیت 5 هزار تومانی را به مبلغ 25 هزار تومان خریداری کرده بودند، به دلیل تکمیل ظرفیت ورزشگاه نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند.

*تیم های پایه پرسپولیس و استقلال به طور هماهنگ با هم به زمین آمدند و برای تماشاگران دست تکان دادند. این بازیکنان هر یک پرچم های قرمز و آبی را در دست داشتند. این اتفاق پیش از شروع مسابقه رخ داد.

*مجری برنامه از بازیکنان نوجوان پرسپولیس و استقلال سؤال پرسید که کدام تیم می برد. یکی از بازیکنان پرسپولیس در پاسخ گفت: شش تایی ها و یکی از بازیکنان استقلال هم گفت: اس اس رفت و برگشت. جواب های این دو بازیکن جو ورزشگاه را بهم ریخت و باعث ایجاد کری بین هواداران دو تیم شد.

* با وجود تکمیل ظرفیت ورزشگاه هنوز هم تعدادی از هواداران استقلال بیرون ورزشگاه هستند تا بتوانند به داخل راه پیدا کنند.

* حضور افراد متفرقه که دارای آی دی هم هستند در جایگاه خبرنگاران به چشم می آید.

* تیم داوری از زمین چمن ورزشگاه آزادی بازدید کردند.

*هواداران سرخابی وقتی متوجه شدند جواد خیابانی گزارشگر این مسابقه است نسبت به او واکنش منفی نشان و علیه او شعار دادند.

* علی نظری جویباری، علی امیری معاونان باشگاه استقلال به همراه امیدوار رضایی رئیس فراکسیون ورزش مجلس و رضا رجبی در جایگاه ویژه حضور دارند.

* مرتضی فنونی زاده بازیکن اسبق سرخپوشان، در جایگاه پرسپولیسی ها حضور دارد.

* درحالی که سفیر دانمارک در ایران قصد داشت برای تماشای این مسابقه وارد ورزشگاه شود، به دلیل عدم هماهنگی نتوانست به ورزشگاه بیاید و از حضور او ممانعت به عمل آمد.

*در دیدار امروز استقلال و پرسپولیس دو عضو از کمیته رسانه‌ای فدراسیون فوتبال در مجموعه ورزشی آزادی حاضر شدند تا بر عملکرد عکاسان و خبرنگاران نظارت داشته باشند.
دکتر احمدی ناظر خبرنگاران است و علیرضا خلیفه به عنوان عضو کمیته رسانه‌ای فدراسیون فوتبال ناظر عکاسان خواهد بود.

* سه رسانه تصویری خارجی برای پوشش این دیدار در ورزشگاه آزادی حاضر شده‌اند. شبکه یک فرانسه، دوبی اسپورت و الکاس قطر رسانه‌های خارجی برای پوشش این دیدار هستند.

* یگان‌های ویژه در محوطه مجموعه ورزشی آزادی مشغول به آموزش و آماده باش هستند.

* با هماهنگی نیروی انتظامی و حضور ماموران در اطراف ورزشگاه هیچ ترافیکی در این قسمت‌ها دیده نمی‌شود.

*رادیوی ورزشگاه آزادی هم فعال شد اما درحالی که برنامه در حال پخش بود تماشاگران به برنامه های پخش شده واکنش منفی نشان دادند. به دلیل میزبانی پرسپولیس در مسابقه امروز ترانه پرسپولیس از رادیوی ورزشگاه پخش شد که استقلالی ها به شدت علیه این موضوع واکنش نشان داده و شعار دادند. این مسئله باعث بهم ریختگی جود ورزشگاه شد و شماری از هواداران استقلال به داخل زمین زباله پرتاب کردند.

*میثاق معمارزاده که قرار است درون دروازه پرسپولیس قرار گیرد به تنهایی و بدون اینکه حقیقی او را همراهی کند، وارد زمین شد. وی پس از ورود به زمین به سمت هواداران پرسپولیس رفت.

* هواداران دو تیم با موج مکزیکی شور و حال خاصی به ورزشگاه بخشیدند.

* جایگاه خبرنگاران مملو از جمعیت است و البته افرادی که خبرنگار هم نیستند در این جایگاه حضور دارند.

*مهدی رحمتی دروازه بان استقلال به همراه زرین ساعد و تراب پور وارد زمین شد. رحمتی وقتی وارد زمین شد با عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ روبه‌رو شد و با او به روبوسی پرداخت. رحمتی از سوی هواداران استقلال به شدت تشویق شد.

*هلی کوپتر های نیروی انتظامی هم در اطراف ورزشگاه آزادی به دور زدن پرداختند که تماشاگران با دیدن آنها به وجد آمدند.

* نماینده فدراسیون فوتبال با ماموران نیروی انتظامی به دلیل پخش سرود پرسپولیس درگیری لفظی پیدا کرد. آنها از اینکه پخش این سرود باعث بهم خوردن جو شده است ناراحت بودند.

* اسکوربورد ورزشگاه با پخش گل های دربی های قبلی باعث اعتراض تماشاگران شدند و علیه هم شعار دادند.

*بازیکنان استقلال با پیراهن های آبی و سفید برای گرم کردن خود وارد زمین شدند. در بین استقلالی ها میلاد میداودی به شدت تشویق شد.

* فرهاد مجیدی به سمت هواداران استقلال رفت و پیراهن خود را بوسید.

* هواداران پرسپولیس هم با دیدن علی کریمی به شدت او را تشویق کردند.

* دو دو چرخه سوار که با دوچرخه دور جهان را زده اند با در دست داشتن پرچم ایران در ورزشگاه آزادی دور افتخار زدند.

* حسن زاده رئیس کمیته انضباطی نیز کنار زمین حضور دارد.

*در حالی که همه بازیکنان پرسپولیس برای گرم کردن خود وارد زمین شده بودند علیرضا حقیقی وارد زمین نشد.

* نام سامان آقازمانی در لیست 18 نفره پرسپولیس دیده نمی شود.

* مهاجم آلمانی پرسپولیس که مورد تایید استیلی قرار گرفته کنار زمین در حال تماشای فضای ورزشگاه آزادی بود.

* یک شبکه آلمانی به پوشش مسابقه تیم های پرسپولیس و استقلال می پردازد. این شبکه با هنکه مربی آلمانی استقلال و سومدیک مربی آلمانی پرسپولیس گفت و گو کرد.

*روانشناس پرسپولیس وسط زمین کنار کریمی ایستاده بود و نظاره گر گرم کردن بازیکنان بود.

* به همراه گرم کردن بازیکنان دو تیم ترکی و کمک هایش هم مشغول گرم کردن خود بودند.

* بازیکنان ذخیره پرسپولیس از مقابل استقلالی ها برای حضور در زمین رد شدند که در این هنگام با شعارهای منفی استقلالی ها روبه‌رو شدند.

*شیرزاد و ولید علی از فهرست 18 نفر استقلال خط خوردند.

*سفیر برزیل در ایران نیز در ورزشگاه حضور دارد.

* محمد پنجعلی عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در جایگاه ویژه قرار گرفت.

* علی فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال وقتی وارد ورزشگاه شد با تشویق هواداران تیمش روبه‌رو شد.

درحالی که علیرضا حقیقی دروازه بان دوم پرسپولیس برای گرم کردن خود وارد زمین نشد، شیث رضایی مدافع این تیم هم برای گرم کردن خود وارد زمین نشد.

* مهدی رحمتی و امیرحسین فشنگچی به هنگام خارج شدن از زمین با یکدیگر به خوش و بش پرداختند.

* هواداران استقلال علی کریمی را مورد تشویق قرار دادند و کاپیتان پرسپولیس هم برای آنها دست تکان داد.

*به محض اعلام ترکیب پرسپولیس از سوی بلندگوی ورزشگاه تماشاگران این تیم علی دایی را تشویق کردند.

* به دلیل جا نبودن جایگاه خبرنگاران شماری از خبرنگاران روی زمین نشسته اند. وقتی هم که به حضور افراد ناشناس اعتراض شد به خبرنگاران اعلام شد آنها میهمانان مدیر مجموعه آزادی هستند.

* ناصر حجازی از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

* عابدزاده هم وارد ورزشگاه شد.

* هواداران استقلال در آستانه شروع بازی بار دیگر علیه جواد خیابانی شعار دادند.


bache shapoor - سوئد - یوسدال
بابا گلی به جمال اس اسی ها که معرفت خودشون رو نشون دادند و علی کریمی رو تشویق کردند. لنگیهای بی معرفت یاد بگیرید!!!
یکشنبه 27 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.