ناسا برای امریکاست یا ایران


ناسا برای امریکاست یا ایران

تعجب نکنید؛ چون هیچ ادعایی در کار نیست و قرار هم نیست ناسا به ایران اسباب کشی کند اما مرور گوشه ای از لیست ایرانیان فعال در نــاسا گویای حق آب و گل داشتن ایرانی ها در آن سازمان فضایی بزرگ هست که جای بسی تامل دارد ...

پروفسور محمد جمشیدی، مدیر برنامه های داخلی ایستگاه فضایی ناسا
و همچنین مدیر کنترل تکنیک ایستگاه فضایی ناسا


فیروز نادری، مدیر برنامه اجرایی سیاره مریخ در ایستگاه فضایی ناسا


حمید برنجی، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا


قاسم اسرار، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا


کاظم امیدوار، عضو پژوهشگران ایستگاه فضایی ناسا


رضا غفاریان، مهندس لابراتوار نیرو محرکه جت ایستگاه فضایی ناسا


پروفسور پرویز معین، رئیس موسسه مرکزی تحقیقاتی دانشگاه ناسا در آمریکا


پروفسور صمد حیاتی، عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا


خانم آزاده تبازاده، دانشمند ارشد فیزیک ایستگاه فضایی ناساعبد الحمید کریمی، فعالیت در بخش ساخت موشک های فضایی در ناسا

خانم دکتر مقدم، فعالیت در آزمایشگاه پیشرانش جت بر روی رادارها در ناسا

در گزارش ها آمده ؛ حدود 70 الی 80 ایرانی در ناسا فعالیت دارند

و طبق آخرین آماری که گرفته شده و در روزنامه space چاپ شده

43 درصد از کادر پژوهشی ناسا از پژوهشگران ایرانی می باشند!


باید به این مساله افتخار کنیم یا به خاطر از دست دادن این همه استعداد تاسف بخوریم؟!

یا اینکه باید افسوس بخوریم که ایکاش دلیلی بر فرار مغزها وجود نداشت ؟!

Mahyar-Tpour - ایران - تهران
یکی از فامیل های ما هم 3 هفته پیش رفت آمریکا تو ناسا کار کنه، مـــُخ ریاضیه.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد
ناسا مال امریکاست , فلسطین و لبنان و بدبختیهاشون مال ایران ! ! !
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

xosrov - انگلیس - منچستر
افتخارش برا آمریکاست که از اینها استفاده میکنه، برا ایران سرشکستگی و خصران فقط داره. اگر تو ایران مونده بودند لبو فروش هم نمیشدند.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
رضا شاه و محمد رضا شاه روحتشان شاد که دانشگاه ساختن و کشور را از بیسوادی بدبختی نجات دادن.کسانیکه مغزشان کشش علوم هم نداشت میرفتن تو فیضیه و .....خلاصه ملایی میشدن و بهر یک عمری به مفتخوری که ملاخور معرف میشدن.حالا نتیجه را خودتون ببینید.تحصیلکرده ها و ادم حسابیها کجان و ملاهای فیضیه که بیمغز ترین ادمهای ایران بودن کجان و چه به روز ایران و ایرانیان اوردن.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Kourosh_e_Bozorg2536 - ایران - تهران
واقعا افتخار کنیم یا تاسف بخوریم؟؟؟؟؟؟. راستش اول خوشحال شدم این لیست با افتخار رو دیدم اما بعد واقعا دلم گرفت. البته ما هم تا حدودی از این مغزها داریم تو مملکت هنوز ، باور نمیکنید؟؟ پییشنهاد میکنم سخنرانی رئیس جمهور منتخب را در باره ی اون دختر مدرسه ای معروف که در زیر زمین خونشون انرژی هسته ای درست کرده بود رو گوش کنید.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
لطفا امار انگلسیی ها و بقیه ملیت های فعال جهان هم بگذارید...این افراد ری پرزنت کننده کشور ایران نیستند ...اینها تماما مغز هایی هستند که بعضا حتی ایرانی بودن خود را به اون شناختی که ما از ایرانی بودن میدانیم متفاوت می دانند ...بس کنیدتو را خدا...(اگر هم ایران بودند تا حالا هیچ عددی نشده بودند).
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

sharafYabi - انگولا - بیمبه
نباید افسوسی برای فرار مغزها بخوریم. تبلور این مغزها در اقسا نقاط دنیا دلیلی دیکر برای کم لیاقتی و اماده نبودن جامعه ایرانی میباشد. ایران شدیدا به یک سیستم مفید اجرائی, همانند کشورهای پیشرفته, که مهمترین عنصر ان عاری بودن از روابط فامیلی و دوست پرستی بوده باشد, محتاج است. با من بمیرم, تو نمیری, و چاپلوسی و کتمان حقیقت و عدم کاوش موثر در مورد علت های نبود کیفیت با وجود میلیاردها دلار پول, و عمل به ان, این دزدان امام زمان, سال هایی دگر, از این اخور مفت بهره مند خواهند بود.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
خانم آزاده تبازاده من می‌دونم روی دو پروژه Son Daughter of Hobble کار می‌کنه که قراره جایگزینهای دوربین نجومی هابل شوند و دید آنها حداقل 120 برابر بیشتر از هابل است و هدف این است که عمق بیشتری از فضا دیده شود. خیلی راحت خودتان حساب کنید پشت شست انگشت شما روی به آسمان 50 میلیون کهکشان حداقل وجود دارد و کلی از این عمق توسط هابل درک شده حالا حساب کنید 120 برابر عمق فعلی تا کجا می‌رود!
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

rushid - آمریکا - سن دیگو
آفرین و میلیون بار آفرین بر این دانشمندان پُر ارزش ایرانی تبار که مایه افتخار جامعه ایرانی در سراسر جهان هستند . و لازم به تذکر است که ایرانیان فقط در ناسا سرافراز نیستنند تنها . ایرانیان در سرتاسر جهان با مدارک عالیه مشغول کار و زندگی خوبی هستنند و آری این است که کشورهائی همچون آمریکا و انگلیس برنامه ریختند 30 سال پیش که از ایران عقب نیفتند و با خارج کردن شاه از ایران و داخل کردن آخوند سر مزار مرده خون را حاکم کردن و پول و مال ایران را به غارت بردن و فرار دادن مغزها از ایران آری این بود واقعیتی که بر سرمان باید در می اوردند و سرانجام نتیجه اش را هم میبینیم
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

mashkok - ایران - تهران
امریکا وانگلیس با نقشه زیرکانه شاه را از ایران فراری دادند بعد جنگ رو درست کردند وهرج ومرج وارد مملکت شد ودر اخر این هم نتیجه کار برپدرو مادراشون لعنت
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

شاهین آریا - انگلستان - لندن
در اظهار نظر دیگری درسایت محترم ایرانیان انگلستان نوشتم ایرانیان عزیزم غیرازمیهن شان حرف اول را میزنند متاسفانه درداخل کشورمان ما هنوز درحال اجرای مراسم مرده کشی هستیم که کی مرده وچه تاریخی مرده. مردگان چه خورده اند و چه کرده اند. چند زن گرفته اند و چگونه راه و روش سکس واستعمال افیون را باید فرا بگیرند. عزیزان صادقانه بگویید ما چه وقت از خواب غفلت بیدار میشویم. چرا باید مجبور باشیم دایما حسن و حسین وعلی ونقی بگوییم و برسر و سینه هایمان بکوبیم. عقیده مذهبی هرکس برای خودش محترم است ولی هیچ حکومتی وملتی حق ندارد بنام دین جامعه بشری را تهدید به قبول عقاید معتقد بدان بنمایدو دست به ترور و کشتار بیگناهان بزند. شاهدیم که در افغانستان و پاکستان و عراق و یا سایر کشورهای اسلامی چه فجایعی بنام اسلام صورت میگیرد. فرق نمیکند هردین و مذهبی که بشریت را میخواهد به اسارت بکشاند یعنی فقط حق را در بسط افکار خودش می بیند جنایتکار است اعم از کلیمی یا مسیحی ومسلمان وبهایی و بودایی وغیره . این یقین است که خداوند جان وخرد نگهبان ایران وایرانیان خواهد بود.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ezatdf - ایران - تهران
ملت ما از بس زدند تو سرشون عقده خود بزرگ بینی دارند فیروز نادری در یکی از مصاحبه هایش گفت به تعداد ایرانیان، کره ای و چینی تو ناسا هستند
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

gorgnama - ایران - تهران
باید...باید...حیف که تو ایرانم میترسم یه چی بگم سرمونو به باد بدیم4تا خووونواده یتیم بمونن!!!!!!ولی اگه یک به یک سر به کشتن دهیم به از انکه کشور دسته دشمن بمونه
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
من آمار آخر را باور نمی کنم. لطفا لینک بدهید به خبر اصلی. ناسا چند هزار پژوهشگر دارد آنوقت چطور هفتاد ایرانی نصف کارهای را انجام می دهند؟ ضمنا در مورد اکثر افرا جستجو کردم. همه پژوهشگر ناسا هستند اما سمات های رئیس و مدیر و اردشد و. (به جز برای دو نفر اول) دروغ است.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
من, هم افتخار میکنم, هم متاسفم و هم افسوس میخورم!!
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

2oktor - ایران - کرمان
ایکاش روزی بیاد که هر ایرانی در هرجای کره زمین بتونه با افتخار بگه من ایرانی ام
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ordak - المان - المان
مغز متفکر میخوایم جه حکومت اسلامی باید همه اش نظامی باشد...از اراجیف نکبت بار امام گور به گور....باز بریزید تو خیابون داد بزنید استقلال ازادی جمهوری اسلامی.. بعد هم بشنیم تاسف بخوریم اخر کار بگیم کار کار انگلیسا بود
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

بنده ی تنهای خدا - قطر - دوحه
افرین :-)
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

alibabatabrizi - ایران - تبریز
حالا این خرمنه ائی بشینه از صبح تا شب زر بزنه بگه مرگ بر امریکا. باور کنید اکر همه اینها تو ایران بودن هر کدوم به یه بهانه ائی تو زندان خرمنه ائی بودن.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

harrp - اتریش - وین
درود به تک تکشون ،الان اگه ایران بودن باید اسمِ موشک‌های روسی رو عوض میکردن ، میذاشتن "شهاب ۳ یا پژو هشگر " می‌گفتن خودمون ساختیم !! بعد هم احمدی گشاد میومد مصرف آب برای سیب زمینی‌ تو مریخ رو توضیح میداد براشون!!
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
با تشکر از دوستان عزیز ایرانیان یوکی. بسیار جالب و باعث افتخار و در عین حال تاسفه. به امید خدا بزودی در یک ایران فاقد فاشیزم مذهبی، تک تک هموطنان ما به بالاترین حد استعدادهای خود دست پیدا خواهند کرد.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

morad kazemi - آلمان - برلین
ما باید به این عزیزان افتخار کنیم. چرا که اگر در ایران می بودند نمی توانستند اینقدر رشد کنند و برای بشریت مفید باشند. چون قیافه ی هیچ کدام به بسیجی ها و حزب اللهی ها نمی خوره و امکان رشد نداشتند. درود بر این عزیزان
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
درود بر این فرهیختگان ایرانی که نام ایرانیان خارج از کشور بویژه در امریکا را سربلند نموده اند. برای توجه کسانی که ایرانیان خارج را همگی بیکاره و جیره بگیر میخوانند. خاک بر سر رژیمی که همه بودجه اش صرف یک مشت تبلیغات اسلامی و گداهای لبنانی و فلستینی و سوریه ای و سومالی و سودانی میشود، و مغزهایش را اینگونه فراری میدهد. دولت و دانشگاههای امریکا، وارونه حکومت بی کفایت ایران، بودجه های کلانی برای جذب نخبگان کشورهای در حال توسعه و جهان سوم و نیز پیشرفته اروپایی فراهم اورده و بهترین های جهان را دور خود گرد اورده اند. کشوری که نوآوری نداشته باشد، از بازار تکنولوژی امروزی عقب خواهد ماند.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
هموطنان قبول کنید( من آنم که رستم بود پهلوان ).
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

hame tehroonia - انگلستان - لندن
ماشاالله ایران. سلام به همگی.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

khonok - آلمان - برلین
اولا چیزی به نام ایستگاه فضایی ناسا اصلا وجود نداره، ثانیا این آقایون غیر از دکتر نادری همه از کارمندان معمولی‌ ناسا هستند که بیش از ۱۸۰۰۰ پرسنل داره. سوماً اینکه ناسا از همه جای دنیا کارمند داره، فقط کافی نام کارمندان هندی،چینی‌،فیلیپینی،ژاپنی و غیره ناسا رو سرچ کنید اونوقت می‌بینید که به قول معروف خبری هم نیست و اگر به تعداد کارمند باشه ایران بین کشور‌های دنیا تازه سهم خیلی‌ کمی‌ داره! اینرو نگفتم که تو سر مال بزنم، بلکه میگم که الکی‌ جوگیر نشیم و برای بهتر شدن تلاش کنیم که توی دنیا جایگاه بهتری پیدا کنیم.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
می بایست ایران بدست چنین تحصیلکرده هایی اداره میشد نه یک مشت آخوند......بامید آنروز
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

xosrov - انگلیس - منچستر
این آمار ۴۳ % خیلی مبالغه آمیزه.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
افرین بر شماها افتخار ایرانزمین مرگ بر تازیان اشغالگر
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مرگ بر عنقلاب و حکومت اسلامی که بعلت جو ترور و وحشت درون ایران چنین ایرانیانی باید دانش خود را در اختیار بیگانه قرار دهند --- برای متملقان رژیم و مبلغان اسلام و سبزاللهی ها به زبان خودشان می نویسم خودتان را جررررررر ندهید حقیقت است و توهینهای شما به من در حکم اثبات حقیقت است///حقیقتی به تلخی جام شوکران سقراط/////
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
خانه بدوش -سوئد-استکهلم/ هموطن عزیز, اداره کردن یک مملکت تنها به تهصیلات بالا و دکتر و مهندس و مدیر و...نیست. کما اینکه ممکنه خطرات بیشتری داشته باشه!!! ولی احساستو درک میکنم, موفق باشی.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس سلام. تعطیلات خوش گذشت؟!!! خودت رو بخاطر چهار تا ساندیس خور بی ارزش ناراحت نکن. شاد باشی.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
sourena.de - آلمان - اشتوتگارت . سپاس دوست عزیز ولی ایا میتوان خوش بود ناخواسته دور بودن از زادگاه??شادباشی.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

javad.nl - هلند - آمستردام
اسفالت کار نمیخوان
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Mxm2 - انگلیس - منچستر
اگر ایران بودن یا زندان بودن یا کشته شوده بودن.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
درود بر همه این عزیزان.امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشند. کاش میشد این عزیزان به ایران خدمت کنند.ننگ به این حکومت دینی
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

l3e4uty9irl - امریکا - بربنک
معلومه وقتی یه کشور به داشته هاش افتخار نکنه فقط به فکر خودنمایی جلو اعراب باشه نوخبگانش برای حفظ جون و معلوماتشان به کشورهای دیگه پناهنده می شوند و برای کشوری که به انها عزت و احترام می گزارند خدمتگذاری می کنند. اب
جمعه 25 شهریور 1390

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
شایعه درست نکنید ، چند وقت پیش که جناب دکتر نادری در برنامه پارازیت مهمان بود گفت چیزی بیش از ۲۶۰۰۰ نفر در ناسا مشغول به کار هستند که در این تعداد حدود ۳۰۰ نفر یا کمی‌ بیشتر یعنی‌ حدود ۱ تا ۱.۵ درصد از ناسا ایرانی هستند و مابقی هم از کشورهای مختلف دنیا هستند.
جمعه 25 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.