آمریکا: پیشنهاد اتمی ایران مانور تبلیغاتی است


آمریکا: پیشنهاد اتمی ایران مانور تبلیغاتی است

آمریکا می گوید اقدام های ایران بیانگر حسن نیت این کشور نیست

ایالات متحده با رد پیشنهاد تازه ایران برای از سرگیری گفت و گوهای هسته ای با گروه ۱+۵، آن را مانور تبلیغاتی دانست و این کشور را به بی توجهی به تعهدات بین المللی خود متهم کرد.

گلین دیویس، رئیس هیات نمایندگی آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه ای اعلام کرد پیشنهاد تازه ایران فاقد هرگونه نشانه ای است که بیانگر تعهد این کشور برای پاسخگویی به نگرانی های بین المللی باشد.

آقای دیویس گفت: "خودداری از پاسخگویی به آژانس بین المللی انرژی اتمی، عمل نکردن به قطعنامه های شورای امنیت و راه اندازی تازه ترین مانور تبلیغاتی این کشور بیانگر حسن نیت آن برای برطرف کردن نگرانی ها نیست."

سعید جلیلی، مذاکره کننده ارشد اتمی ایران و دبیر شورای عالی امنیت ملی این کشور، ششم سپتامبر در نامه ای خطاب به کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمادگی کشورش را برای سرگیری گفت و گوهای هسته ای با اعضای گروه ۱+۵ اعلام کرده بود.

او در این نامه به جزئیات موضوع های مورد علاقه ایران برای گفت و گو اشاره نکرده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود برای نخستین بار از وجود اطلاعات مفصل و جامع درباره ادامه برنامه نظامی محرمانه اتمی ایران ابراز نگرانی کرد.

به گفته یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، این سازمان اطلاعات زیادی را در این رابطه از منابع مختلف دریافت کرده است.

علی اصغر سلطانیه، سفیر ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این سخنان گفت هیچ مدرکی که نشان دهد ایران از مواد هسته ای برای اهداف نظامی استفاده کرده است، وجود ندارد.

به گفته آقای سلطانیه که رئیس بخش پادمان آژانس از چند مرکز هسته ای ایران در ماه اوت دیدن کرد و این نشان دهنده شفافیت ۱۰۰ درصدی برنامه اتمی این کشور و عزم سیاسی آن برای همکاری با بازرسان بین المللی است.

بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه مشترکی گفته اند این تاسیسات مورد بازرسی، به طور گزینشی انتخاب شده اند.

آقای آمانو نیز روز دوشنبه گفت ایران به تازگی "شفافیت بیشتری" را درباره برنامه اتمی خود نشان داده اما این کشور "همکاری لازم را فراهم نمی کند" تا بتوان نتیجه گیری کرد که همه فعالیت هایش صلح آمیز است.

morid - ایران - بوشهر
باشما هستم اقایان محترم امریکایی مگه شما نمیگفتید حکومت اسلامی ایران را به عقب برده و ایرانی ها با انتخاب این حکومت از تکنولوزی روز دنیا بی بهره اند.حال که ایرانیان زیر تحریم شدید شما ومتحدانتان به غنی سازی 20 درصد اورانیم .رادیو داروها.تسخیر فضا.ساخت موشک استراتزیک قاره پیما .ساخت ناو و ناو شکن وزیر دریایی و جنگنده بمب افکن های صاعقه .داروهای ضد سرطان و نانو تکنولوزی و لیزر دست یافته اند باید به این مردم خلاق و خود باور جایزه بده اید یا موضوع چیز دیگه ایست وان اینکه هیچ کس حق ندارد بدون اجازه ی کدخدا پیشرفت کند البته ما میدانیم زاپن المان انگلیس ووو.. پیشرفته اند ولی چه فایده بدون اذن اعلیحضرت امریکا وحتی نوچه کوجولوش اسراییل نمیتونند به دستشویی بروند این دقیقا ان چیزیست که امریکا ایران را بخاطر ان تحریم میکند.استقلال رای و عمل ونه نوع حکومت ان.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
اینها از پیشرفت ایران و دهن کجی به ایشان خورد شده و طاقت شنیدنش را ندارند. همین نزدیکیهاست که خود زنی کنند.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.