چرا فکر می کنید اندامتان زشت است؟


چرا فکر می کنید اندامتان زشت است؟

همگی ما در زندگی خود روزهای نفرت‌انگیز و ناخوشایند داشته‌ایم؛ روزهایی که شکممان به نظر خیلی بزرگ می‌آمده، قیافه‌مان غیرطبیعی به‌نظر می‌رسیده و...

احساس شادی، رضایت و آراسته بودن، بستگی به این ندارد که چه لباسی بر تن دارید، وزن‌تان چقدر است یا چه غذایی می‌خورید؛ بلکه به این بستگی دارد که نظر مثبتی درباره خودتان داشته و با خودتان مهربان باشید ، بدون توجه به این که چه چیزی می‌خورید یا چه چیزی نمی‌خورید.

بگذارید این مساله را بیشتر روشن کنیم.؛ همگی ما در زندگی خود روزهای نفرت‌انگیز و ناخوشایند داشته‌ایم؛ روزهایی که شکممان به نظر خیلی بزرگ می‌آمده، قیافه‌مان غیرطبیعی به‌نظر می‌رسیده و تصور می‌کرده‌ایم که ما زشت‌ترین موجود روی زمین هستیم. بیایید این روزهای بد را کنار بگذاریم. هر کس روزهای خوب و خوشی هم دارد، روزهایی که احساس شکوه و قدرت می‌کند و درباره خود احساسی خوب دارد.

اگر شما تا به حال چنین احساسی نداشته‌اید، وقت آن رسیده ‌است که به دقت و با صداقت درباره خود تصویری ذهنی بسازید. مساله خوردن یا نخوردن نباید باعث شود احساسات شما تحت تاثیر قرار بگیرد و نسبت به خود و اندام‌تان تصورات منفی پیدا کنید. اگر چنین است باید طرز تفکر خود را تغییر دهید.

چرا می‌خواهید وزن‌تان را کم کنید؟

پیش از آن که فکر کنید چرا گرفتن رژیم غذایی مضر است، بهتر است از خود بپرسید.

به چه علت می‌خواهید رژیم بگیرید؟

آیا دلیل شما سالم ماندن است؟

آیا پزشک توصیه کرده وزن‌تان را کم کنید؟

آیا احساس می‌کنید چاق شده‌اید؟

آیا احساس شما واقعاً درست است؟

بسیاری از خانم‌ها تصور اشتباهی از خود دارند و فکر می‌کنند به اضافه وزن دچار هستند، در حالی که واقعاً این طور نیست.

یک رژیم خوب، مصرف روزانه غذاهای زیر برای داشتن تغذیه سالم پیشنهاد می‌شود.

ـ 3 تا 5 عدد میوه. به خاطر داشته ‌باشید میوه‌ها و سبزیجات مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی فراوانی دارند.

ـ 8 تا 10 لقمه نان یا حبوبات یا برنج یا ماکارونی

ـ 2 تا 4 لقمه غذای پروتئین‌دار مانند مرغ، گوشت قرمز، حبوبات و تخم‌مرغ

ـ 2 تا 3 لقمه غذای دارای چربی همراه با کلسیم مانند پنیر، ماست و شیر و در نهایت مقدار کمی از آنچه دلتان می‌خواهد.

چند نکته هم برای داشتن تغذیه سالم :
ـ هر زمان احساس گرسنگی کردید، چیزی بخورید، حتی اگر زمان وعده غذای اصلی نرسیده ‌باشد.
ـ همیشه چیزی را که دوست دارید بخورید؛ اما زیاده‌روی نکنید.
ـ در برنامه غذایی خود تنوع ایجاد کنید.
تا شما خودتان را دوست نداشته باشید هیچ فرد دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

kholidar - ایران - رشت
آقا یکی بما بگوید چگونه از شر چاقی شکم خلاص شویم آونهایی که اروپا و امریکان متخصصن بگن ایران جواب نگرفتم
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

ezatdf - ایران - تهران
سر دوربین رو یه نمه می گرفتی پایین تر تا نظر می دادم می گفتم زشته یا زیبا
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

Royan - المان - المان
kholidar - ایران - رشت برنج و نان و ماکارونی کم بخور گوشت و سبزیجات بخصوص مرغ مصرف کن چربی وقند راکم کن وزرش شکم با تنفس عمیق انجام بده اگر در ایران ورزش پیلاتس هست یاد بگیر و انجام بده اگر نیست یک سی دی از آن را فراهم کن بهترین ورزش برای شکم است , پیاده روی کن.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Mash - هلند - روتردام
kholidar - ایران - رشت . مراحلی که من انجام میدم و تتجه خوبی هم گرفتم . میل بفرما هر چه که دوست داری و بدنت طلب میکنه .فقط شام را سعی کن قبل از ۷ ،و بعد از دو ساعت پیاده روی طولانی و بدونه استراحت و با یک سرعت (منظوره من پیادروی داخل فروشگاه و به مهمانی رفتن ،نیست )، حتما یادت نره که کفشی مناسب پیاده روی به پا داشته باشی کمر صاف و شکم را به وسیله ماهیچه شکم داخل بده،( من برای اولین بار یک شال به دوره کمرم میبستم ) و نفسهای عمیق یعنی از مسیره بینی نفس عمیق داخل و از مسیره دهان نفس بیرون وهر چندوقت مسیر را طولانیتر کن توجه داشته باشد که هفته اول فکر میکنید که چاقتر شدی ،ولی توجهی نکنید .و مراقبه زانو درد هم باشید که اصلان به زانو فشارنباید بیاد در این صورت توجه کن به روشه پیاده روی درست یا به کفشتان ، .این مراحل را که انجام. بدید حتما بعد از سه تا چهار هفته نتیجه را خواهی دید ،( تمرکزت بالا ،استرس پایین و شکم تو ،و پاهای زیبا ....)
جمعه 25 شهریور 1390

kholidar - ایران - رشت
ضمن تشکر از شما بنده برنج و ماکارونی را مثل خر میخورم وروزوشب هم کارم با کامپیوتره روزی 500 متر هم پیاده روی ندارم یعنی موقعیت برام پیش نمیاد زیاد آب میخورم و چای کم میخورم یه مدت هم مشروب میخوردم که به چربی کبد دچار شدم البته 2 ساله نمیخورم از ترس چربی و کبد چرب لایه چربی دور شکم حاله کرده مثل حاله نور احمدی نژاد.چربی بدنم طوریه اگر دستی به پوست پشتم بزنم و فشار بدم روغن میزنه بیرون و قرص اعصاب هم مصرف میکنم نمیدونم شاید بخاطر این قرص باشه با سپاس از راهنمایی شما
شنبه 26 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.