آمریکا یک شرکت اسرائیلی را از لیست تحریم های ایران خارج کرد


آمریکا یک شرکت اسرائیلی را از لیست تحریم های ایران خارج کرد

سامی اوفر

دولت آمریکا روز سه شنبه نام یک شرکت اسرائیلی را که به خاطر انجام معاملات با ایران در فهرست تحریم قرار گرفته بود از این فهرست برداشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز،«شرکت برادران اوفر» در ماه مه توسط وزارت امور خارجه آمریکا به خاطر مشارکت در فروش یک کشتی نفتکش به ایران در فهرست تحریم های دولت آمریکا قرار داده شد.

وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه با صدور یک بیانیه اعلام کرد که «شرکت برادران اوفر» از این فهرست خارج شده است. ولی به جای آن دو شرکت دیگر که هر دو به طور غیرمستقیم در مالکیت برادران اوفر هستند در این فهرست قرار گرفته اند که یکی از آنها یک موسسه مدیریتی و دیگری یک شرکت کشتیرانی است.

این شرکت در بیانیه کوتاهی اعلام کرد که این تصمیم وزارت خارجه نام ما را از هر گونه اتهامی پاک خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت که این تصمیم با هدف تشخیص و معرفی دقیق شرکت هایی که ناقض تحریم های آمریکا بوده اند صورت گرفته است.

وی افزود:« وارد کردن نام شرکت « اوفر » در این فهرست باعث بروز ابهام و این سردرگمی شده که گویا هدف ما تحریم تمام شرکت ها و موسسات متعلق به « اوفر» است. ولی هدف ما فقط و فقط مجازات آن شرکت مشخصی است که در فروش نفتکش به ایران مشارکت داشته است.»

به گزارش خبرگزاری رویترز در بخش دیگری از بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آمده است که اقدام اخیر آمریکا نشان می دهد که شرکت های فعال در عرصه کشتیرانی باید به شدت مراقب باشند که به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم در مناسبات تجاری با ایران شرکت نکنند چون در غیر این صورت مورد تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.

برادران میلیاردر اوفر از آغاز انتشار این اخبار در ماه
های گذشته همواره هرگونه خلافی را رد کرده و ادعا می کردند که از ایرانی بودن شرکت خریدار این کشتی مطلع نبوده اند. شرکت ایرانی که در مرکز این اخبار قرار گرفته نیز هرگونه دخالت در این معامله را تکذیب کرده است.

طبق تصمیم وزارت خارجه آمریکا در ماه مه و قراردادن « شرکت برادران اوفر» در فهرست تحریم، این شرکت از دریافت هرگونه وامی از بانک صادرات و واردات آمریکا و یا دریافت پشتوانه مالی فراتر از ۱۰ میلیون دلار از سایر موسسات مالی آمریکا محروم می شد.

خانواده اوفر از ثروتمندترین تجار و سرمایه داران اسرائیلی هستند. این دو برادر به نام های یولی و سامی از زمان اعلام تحریم های آمریکا علیه این شرکت درگذشته اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.