نجات موتور سوار از زیر خودروی در حال آتش


نجات موتور سوار از زیر خودروی در حال آتش

سی ان ان نوشت: نزدیک دانشگاه ایالتی یوتا و مردمی که تیلور ریگز (از بستگان موتور سوار آسیب دیده در تصادف) آنها را قهرمان نامید؛ می توان صحنه های جالبی از حس مسوولیت پذیری مردم در شرایط بحرانی

دید که توسط دوربینهای عمومی به تصویر کشیده شده است. براندون رایت 21 ساله و موتور سوار بعد از تصادف در منطقه لوگان در اطراف دانشگاه ایالتی یوتا و اتش گرفتن موتور، بیهوش زیر اتومبیل افتاده بود که جمعی از دانشگاهیان، کارگران ساختمانی و عابران از زیر اتومبیل بیرون کشیده شده و جانش نجات داده شد.

افسر پلیس منطقه لوگان؛جیسون اولسون، اولین نفری بود که سر صحنه تصادف حاضر شده و سعی کرد با آوردن جک اتومبیل را بالا برده و موتور سوار تصادفی را نجات دهد، اما همزمان مشاهده کرد مردم به صورت خودجوش به حرکت درآمده و اتومبیل را با قدرت و اراده خود بالا برده و رایت را بیرون کشیدند.

تصادف هنگامی رخ داد که اتومبیل بی.ام.دبلیو از پارکینگ ناگهانی بیرون آمدو جلوی موتورسوار ظاهر شد. موتور سوار نیز هر چه تلاش کرد که با بی.ام.دبلیو برخورد نکند؛ نشد. بعد از برخورد و خروج گاز پر فشار از موتور، ناگهان اتش سوزی رخ داد و بدلیل شروع به آتش گرفتن اتومبیل بیم ان می رفت که موتور سوار که زیر اتومبیل افتاده بود؛ جان خود را از دست دهد که مردم وارد عمل شدند. کریس گارف از طبقه نهم ساختمان نزدیک صحنه تصادف، فردی است که از این صحنه ها فیلم گرفته است.

دوربین نشان می دهد که حتی یک خانم با صندل سعی می کند اتومبیل را بالا ببرد. در واقع مردم حاضر در صحنه وقتی می بینند یک نفر می خواهد با قدرت شخصی خود ماشین را تکان دهد، به وی پیوسته و کمکش می کنند.

اولسون افسر پلیس و حاضر در صحنه می گوید به خاطر می آورم که آقایی فریاد زده و گفت ما به همه کسانی که اینجا هستند نیاز داریم و مردم کنار وی قرار گرفته و عملیات خودجوش نجات را انجام دادند. در ویدئوی گرفته شده نشان داده می شود که یک نفر سرانجام بعد از بالا بردن اتومبیل با دست، موتور سوار را از زیر ماشین بیرون می کشد.

راننده که از این صحنه شوکه شده بود، کاری از پیش نبرد و هنوز معلوم نیست چه اتهامی به وی وارد خواهد شد.

قرار است از افراد حاضر در صحنه در شورای شهر قدردانی شود.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=hAtXDlttNxg

دانلود مستقیم

لینک دانلود مدیافایر

mehran_pahlavichi - ایران - بندر پهلوی
یه دوست شیلیایی داشتم که می گفت شما ایرانی ها فقط می خواید خودتون حرف بزنید و گوش نمی دید.کم حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
اگه توی ایران بود مانند چند وقت پیش که یک جوان از شیشه ماشین در حال آتش گرفتن پاهاش گیر کرده بود و فریاد کمک میزد، همگی یا تماشا میکردن و یا فیلمبرداری.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

SHEKAN - ایران - تهران
اگر تو ایران بود ، حزب الله و همیشه در صحنه در راستای حمایت از موتور سوار با دوربین موبایلهاشون فیلم و عکس می گرفتند !
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
جای ژان وال ژان خالی بود!
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

samythekid - آلمان - گیسن
فرهنگ اینه که درست بعد از بیرون کشیدن مرد از زیر ماشین همه دور و بر مصدوم را خلوت کردند . نه مثل ایران که همه موبایل به دست دورش کنن.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

cti_nima - انگلستان - لندن
ایرانی تو ایران نگاه کنید...
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

Shirzan - آلمان - برلین
احسن به مدیریت خانمها
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
تو ایران بود با موبایل فیلمبرداری میکردند در ضمن تو ایران ماشین مرده کش زودتر از امبولانس میرسد
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

piade - ایران - تهران
ما بودیم الان بجای کمک دروبینهامون و در میاوردیم از بس که تمدن 2000 ساله داریم. اینها معلوم بود که خیلی بی تمدن بودند که بجای فیلم برداری جان طرف و نجات دادند.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

aashkan - ایران - تهران
مردم ایران باید از این صحنه یاد بگیرند ،اگر این اتفاق در ایران افتاده بود حتما تمام حاضران در صحنه شروع میکردن به فیلم گرفتن با موبایل و هیچ بفکر نجات جان موتورسوار نمیافتاد و پلیس ایران هم وقتی‌ حادثه را میدید از صحنه دور میشد مثل صحنه چاقو خوردن دختری در پول مدیریت که پلیس صحنه را دید ولی‌ از صحنه دور شد.باز بگید در غرب ارزشهای انسانی‌ کم رنگ شدن ،برید یه فکری به‌حال جامعه خودتون بکنید که حال آدم رو بهم می‌زنه ،مردم ایران وقت اعدام یه نفر میان تماشا البته با خانم بچها ،این ویدئو ۱۰ دقیقه منو به گریه انداخت
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

ایران بانو - ایران - تهران
باور کنید که اگر در ایران بود مردم با موبالشون میرفتنند از زیر ماشین فقط فیلم میگرفتند تا اخرین لحظه های جان کندن یک فرد را ببینید .مصادق بارز ان قتل خیابان سعادت اباد و پل مدیریت و روح الله داداشی است ...
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

آینه - انگلیس - لندن
معلوم بود ایران نبود چون کسی با موبایل فیلم برداری نمی کرد. ایول به اون جمعیت با اون شجاعت هر لحظه احتمال انفجار ماشین بود. حرفهای قشنگ قشنگ رو ما ایرانی ها بزنیم و عمل های قشنگ قشنگ رو این خارجی ها
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
جالب اینجاست که زنها هم کمک می کنند و زور می زنند اما در بعضی از کشورها زنها رسما پذیرفته اند که عرضه هیچ کار فیزیکی را ندارند.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
بله حالا اگر در ایران بود همه تماشاچی بودند و از حادثه فقط فیلمبردای میکردند که در اولین فرصت برای یکدیگر بلوتوث کنند و دست آخر هم بعد ساعتها تأخیر یک آمبولانس قراضه که کپسول اکسیژنش هم از کار افتاده میامد و جسد جزغاله شدۀ فرد را به پزشکی قانونی میبرد !! درود بر شرف این انسانها که با اقدام به موقع و بجای خود، جان انسانی را نجات دادند، زن و مرد هم ندارد هر شخص مسئول و بشردوستی اینکار را انجام میدهد! آنها شایستگی دریافتِ درجۀ شجاعت و بشردوستی را دارند !
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

Golepesar - انگلستان - لندن
آفرین به این مردم و همبستگی اونها. اگر ایران بود 2000 نفر با موبایلشون فیلم میگرفتن که تو فیس بوکشون آپ کنن. بعد هم همشون هی میگفتن بابا یکی کمک کنه این بدبختو نجات بده. مردم ایران دیگه مردن.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
کار انساندوستانه ای انجام دادند.افرین
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

ali158 - روسیه - مسکو
اگه ایران بود نصف جمعیت دستشون تو جیبشون بود اون نصفه هم داشتن ازش فیلم میگرفتند.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
حالا اگه ایران بود همه فیلمبرداری میکردند یکی میرفت برای کمک به موتور سوار!!!!
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

serendepiti - ایران - گیلان
ای ول اگه من هم اونجا بودم کمک می کردم
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ظاهرا هنوز مدیریت جهانی مموتی و ولی وقیح به امریکا نرسیده وگرنه ماشین پلیس چند بار از روی فرد تصادفی رد میشد تا مطمئن بشه که مرده و یا بجای بیمارستان سر از کهریزک در میاورد. کافر واقعی به اینها میگن
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
اهای وهموطن! انسانیت شرف غیرت همیاری را از این کفار یاد بگیرید پس این اسلام بغییر از غزای داری چه بشما اموخته. خدا شناسی در واقع انسان بودن است. نتیجه اینکه اینها از ما خدا شناس ترند زیرا بدستوراتش عمل می کنند ولی ما مشتی بی خدا یا متظاهر به خدا شناسی هستیم در واقع ضد خدا و کافریم. تمام ادیان می گوید خدا فرمان داده همدیگر را دوست بدارید همانطور که اعضای بدن خودرا دوست دارید ولی ایا ما چنین می کنیم. دستورات خدا انسان ساختن است اما ما نسبت به خود چگونه ایم انوقت چه انتظاری دارید!؟ وقتی ما با هم چنین هستیم ا پرواضح است مملکت به بدبختی و فقر میرسد. چون درمقابل هم احساس مسئولیت نمی کنیم. موقعی دلسوز هم نباشیم. و زمانی هرکدام مسئولیتی بعهدمان قرار گرفت دزد و چپاولگر و خودخواه وخائن خواهیم شد. چه اخوند و یا هرکسی. راز خوشبختی غربیها را دیدید. همین است هیچ چیز دیگر نیست. خدا هم به انها کمک می کند.
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
اینها رو باش بجای اینکه موبایل هاشون رو دربیارند فیلم بگیرند، کمک می کنند. این شد مملکت؟
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

jamshid arya - ایران - تهران
بازم مردم یه پارچه امریکا که بجایی که مثل ماست (مثل هندی ها وا..) واستن نگاه کنند با جرات و غیرت جون هم وطن خودشون رو نجات دادن ، نه تنها تو امریکا بلکه در اروپا هم همینطور، اتفاقا چند وقت پیش در هلند یه ایرانی خودشو بخاطر ندادن پناهندگی سوزوند و همه ی مردم مثل هم وطن خودشون سعی کردن خاموشش کنن
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
این یک عکس العمل طبیعی است وقتی زلزله،سیل،قحطی یا اتفاقات دیگر پیش میآد انسانها بطور غریزی همکاری میکنند اینجا هم بالاخره کسی بوده که با دوربینش فیلمبرداری کرده و نرفته جلو کمک کنه شماها چرا مثل آدمهای ندید بدید هرکاری که خارجیها میکنند براتون فوق العاده است؟
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

ezatdf - ایران - تهران
اینجا هم یه ایرانی بود همون آقای چاق که با کت و شلوار و کراوات گوشه چپ تصویر که همه اش خودش رو سرزنش می کرد چرا گوش موبایلش رو تو خونه جا گذاشته
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
درد و بلای این مردم نازنین بخوره تو سر اون کورو کچلهای اسلامی که کله سحر میان جون دادن یه ادمو ببینن و تازه کره های 2_3سالشونم با خودشون میارن!امیدوارم اون زن مریض که ساعت کوک کرده بود واسه تماشای اعدام شاهد جون دادن بچش بشه ولی نتونه بهش کمک کنه
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
لیلی ایرانی - ایران / دوست عزیز، من عصبانیت و احساسِ شما را میفهمم و درک میکنم ولی ازت خواهش میکنم که خواستار مرگ فرزند کَسی نباش، ( کوروش کبیر در منشورش میگوید: من اعلام می کنم که هر کَس مسئول کردارهای خود می باشد؛ و هیچ کَس را نباید برای خطایی که یکی از خویشاوندانش کرده، مجازات کرد. ) تا بعد.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
اتفاقا اون خانم. از همه فعال تر بود. خودشو زد زمین تا شخص مصدوم ببینه. بعد همه رو صدا زد. حالا اگه یه فاطی کماندو باشه. اول چادرش رو با دندوناش گاز میگیره که مبادا اسلام به خطر بیافته و خوب خودشو گونی پیچ میکنه که بادی جیزی زیر چادرش نره. بعد دستشو مشت میکنه هی میزنه تو سینش و داد و بیداد و گریه میکنه و در عمل هیچ کاری انجام نمیده.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

آینه - انگلیس - لندن
ژان-وال-ژان - آلمان - بن هموطن (!) لطفا خودت رو گول نزن این فیلم رو که میبینید با موبایل نیست و با دوربین مداربسته که در خیابان ها هست ضبط شده . ما نمیگیم کار خارجی ها فوق العاده هست ما میگیم حرف های خوب از ما ایرانیها و عمل خوب از همین افرادی که شما خارجی مینامید. لطفا این لینک رو نگاه کنید تا حرفم ثابت بشه. +18. https://www.youtube.com/verify_age?next_url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DOMlMWoJNAmA
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
آینه - انگلیس - لندن هموطن عزیز. ممنون از لینکی که گذاشتی. واقعا متاسفم که کشور ما به این روز افتاده. اصلا نمیتونم باور کنم که یک انسان زنده در حال سوختن باشه و مردم فقط تماشا بکنند و تکبیر بفرستند. بنده خدا تلاش میکرد خودش رو از ماشین بیرون بیاندازه ولی کسی کمکش نمیکرد!!! ایکاش نمیدیدم .. لعنت بر این حکومت که غیرت و شهامت رو از مردم گرفته. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن حرف شما درسته دوست گرامی ولی اخه در برابر این طیف از مردم من بعضی اوقات مجبورم برخلاف اصول اخلاقی و انسانی که خودم هم به اونها پایبندم (چون حتی خواستار مرگ دشمنم هم نیستم)حرف بزنم یا رفتارکنم.شاد باشید
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

snowy me - سوئد - مالمو
آینه - انگلیس - لندن عزیز لینکی رو که گذاشته بودید دیدم و واقعا قلبم داشت میترکید. یعنی ما ایرانی ها اینقدر بی غیرت و نا انسان شدیم؟ از خودم به عنوان یک آدم متنفر شدم. واقعا دارم دیوونه میشم از دیدن این فیلم. یعنی ما ایرانی ها اینیم؟ خدا به دادمون برسه.
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

ژان-وال-ژان - آلمان - بن
آینه - انگلیس - لندن بالام جان من ننوشتم که با موبایل این فیلم گرفته شده ، اگر اعمال اینها خوبه پس باید در تمام زمینه های اخلاقی و معنوی پیشرفته باشند در صورتی که آمار و ارقامی که خودشون ارائه میدهند نشان میده که ارزشهای معنوی و اخلاقی در آنجا در حال برباد رفتنه به آمار قتل، خودکشی، تجاوز، طلاق و خیانت و پدوفیلی و غیره نگاه کن تا دیگه گول چند تا عکس و فیلم رو نخوری.
شنبه 26 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
alireza.ch - سوییس - نوشاتل. تو این گریه بازار, خیلی از نظری که داده بودی خندیدم و هنوز هم......
یکشنبه 27 شهریور 1390

diiviid - قطر - دوحه
دمشون گـــــــــــــــــــــــــــــــــــرم
یکشنبه 27 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.