واکنش احمدی‌نژاد به سخنان بلر؛ آرزویتان را به گور می‌برید


واکنش احمدی‌نژاد به سخنان بلر؛ آرزویتان را به گور می‌برید

رئیس‌جمهوری ایران به سخنان تونی بلر، نخست‌وزیر سابق بریتانیا که خواستار تغییر رژیم در ایران شده بود، واکنش نشان داد.

محمود احمدی‌نژاد، عصر دیروز، ۲۰ شهریورماه در واکنش به سخنان آقای بلر گفت: «شما آرزویتان را به گور می‌برید من چه باشم یا نباشم شما کارتان تمام است و رو به جهنم می‌روید.»

رئیس دولت دهم که در آیین جشن ثبت جهانی موسیقی خراسان شمالی صحبت می‌کرد، بریتانیا را «کشور کوچکی» در اروپا توصیف کرد که با «شرارت‌» بر قسمت وسیعی از دنیا سلطه داشته، اما در حال حاضر «استعمار پیری است که همه دندان‌ها و پشم‌‌هایش ریخته است.»

تونی بلر که فرستاده گروه صلح خاورمیانه است روز جمعه، ۱۸ شهریورماه در گفت‌و‌گو با روزنامه تایمز بدون نام بردن از محمود احمدی‌نژاد خواستار تغییر رژیم در ایران شد.

اما محمود احمدی‌نژاد که این جمله تونی بلر را خطاب به خود ارزیابی کرده، در واکنش به آن گفت که «آنها فکر می‌کنند مسائل در ایران به فرد وابسته است» چراکه به‌زعم او در همین خراسان شمالی، بیش از صد نفر وجود دارد که پوزه بریتانیا را به خاک خواهید مالید.

تونی بلر در بخش دیگری از سخنان خود، هشدار داد که اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، وضعیت خاورمیانه متزلزل خواهد شد. در عین حال او گفت که خواستار حمله نظامی به ایران نیست.

او همچنین با انتقاد از رویکرد باراک‌ اوباما، رئیس‌‌جمهوری ایالات متحده در قبال ایران گفت که او «بیش ازحد نرمش نشان می‌دهد.»

نخست وزیر بریتانیا یکی از مشکلات در عراق و افغانستان را «دخالت‌های ایران» برشمرد و ایران را متهم کرد که به گروه‌های تروریستی کمک می‌کند.

پیش از محمود احمدی‌نژاد، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نیز به سخنان تونی بلر واکنش نشان داده بود.

رامین مهمان‌پرست دو روز پیش گفت که تهدیدهای نخست وزیر اسبق بریتانیا، هیچ‌گونه ارزشی برای ملت ایران ندارد.

او در عین حال تونی بلر را در جایگاهی ندانست که درباره ایران اظهارنظر کند.

آقای مهمان‌پرست همچنین خواستار شد که تونی بلر «در رابطه با جنایات انجام شده توسط نیروی بریتانیا در افغانستان و نقاط دیگر دنیا به جهانیان پاسخگو باشد.»

تونی بلر درحالی خوستار تغییر رژیم در ایران شده است که پیش از این نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری فرانسه هشدار داده بود که اتهام‌های وارد شده بر ایران درباره «بلندپروازی‌های نظامی» این کشور در تولید موشک‌های دوربرد و تسلیحات هسته‌ای، می‌تواند به «حمله پیشگیرانه» علیه ایران بیانجامد.

در واکنش به این سخنان، محمود احمدی‌نژاد، ۱۶ شهریور در مصاحبه با تلویزیون آر.تی.پی پرتغال گفت که رئیس‌جمهوری فرانسه تصور می‌کند که دنیا جنگل و خودش رئیس آن است.

رئیس‌جمهوری ایران همچنین افزود که جمهوری اسلامی ادعاهای نیکلا سارکوزی را درباره «حمله پیشگیرانه» به ایران «از موضع استیصال و ضعف ارزیابی می‌کند».

سخنان تونی بلر و نیکلای سارکوزی در راستای واکنش به غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران است.

در دو دهه گذشته کشورهای غربی، ایران را متهم به تلاش برای ساخت تسلیحات اتمی کرده‌اند اما ایران همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است.

assassin - ایران - ایران
مرگ بر محمود احمدی نژاد . این ... بی چاک و دهن کاری جز توهین بلد نیست!
دوشنبه 21 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
اول تو دیگر نخواهی بود و دورت تمومه دوم می‌خواهی روی کسی را کم کنی نگو چه من باشم چه نباشم! سوم بله تغییر رژیم به دست انگلیس به گور خواهد رفت ولی توسط خودمان آرزو که نیست هیچ واقعیته که 3 ساله دارید دست و پا می‌زنید باورش نکنید ولی داره باورتون می‌شه. آخه مردنی فکر می‌کنی ایران مثل سوریه است یک شهر دو شهره فکر می‌کنید چند نفر پشت سرتون وای می‌ستن فاتح پاتون لب گوره فقط دل دل می‌کنید بپرید توش که اونم یک اردنگی می‌خواد که بهتون می‌زنیم می‌خوای بدونی چقدر موندنی هستین به سخنان هر روز معظم الله تون گوش بده که از الان داره برای انتخابات اسفند (داشته باش اسفند) تو سرش می‌زنه.
دوشنبه 21 شهریور 1390

iSam - انگلستان - لندن
آره میاره سر گور تو و جد و آباد عربهای کثیف حمله کرده به ایران تا بزنه تو سرتون لجنهای پست.
دوشنبه 21 شهریور 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
با عرض ادب خدمت اقای رئیس جمهور . من با شما موافق هستم این کفتار پیر هم دندانش ریخته هم کرک و پرش. من با یک سری از سیاست های شما مخالفم اما در هدف با شما همراهم . هدف ریشه کن کردن استعمار . افرادی مثل من زیاد هستن که برای رسیدن به هدف دست دوستی با هم فکران خود بدهند.
دوشنبه 21 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
احمدی نژاد عیوب زیادی دارد ولی یک ویژگی هم دارد و ان اینکه خوب بلده تف بندازه تو صورت جنایت کارانی مثل بلر و بوش.خوب فکر کنید تونی بلر این جنایتکار جنگی شده نماینده ی گروه صلح خاور میانه. گرگ لباس میش پوشیده.
دوشنبه 21 شهریور 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
جناب محمود خان داری با ارباب ولی فقیهت کل کل میکنی اغات داره ماست مالی میکنه تو هم به سپاهیات که تو انگلیس خونه میخرن یک سفارش بده .زیاد حرف بی ربط نزن جا برات نمی مونه
دوشنبه 21 شهریور 1390

dara20 - ایران - تهران
گور شما جنازه های متحرک کنده است. شما لازم نیست نگران اظهارات پوچ حاکمان معزول ارباب پیرتان انگلیس باشید. ما مردم ایرن شما ذباله های متعفن را از ایران جارو و به ذباله دانی می سپاریم.
دوشنبه 21 شهریور 1390

ehsanusa - ایران - تهران
«شما آرزویتان را به گور می‌برید من چه باشم یا نباشم شما کارتان تمام است و رو به جهنم می‌روید.» / منظورش اینه که من چه به گور بروم و چه نروم !! یا در واقع ممکن است که من هم آرزوی به جهنم رفتن شمارو به گور ببرم.، همونطور که تو هم چه باشی یا نباشی این رژیم به درک واصل خواهد شد. بازی با کلمات چقدر جالبه!!!!
دوشنبه 21 شهریور 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
کاری به دولت منزوی ایران ندارم.اما از اینکه 30 ساله این دولتهای غربی فقط ادعا کردند و هیچ اقدامی علیه دولت ایران نتوانسته اند بکنند و تنها با تحریمهائیکه فشارش بیشتر متوجه مردم بیچاره ایران بوده تا دولت خودشان را راضی کردند خسته شدیم.البته انها بخوبی میدانند که اگر حمله نظامی به ایران بکنند با اینکه مردم دل خوشی از دولت ندارند اما هرگز اجازه نخواهند داد ایران عراقی دیگر شود.چراکه نه ایران عراق است نه ایرانی عراقیست.
دوشنبه 21 شهریور 1390

hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
سیب زمینیات چی شد!! کیلو کیلواب دادی یا نه?!!!!
دوشنبه 21 شهریور 1390

Arash_Barcelona - اسپانیا - بارسلونا
اخر کار یاد گرفت که بریتانیا کجاست..حتما قبل از حرف زدنش براش تو یک کاغذ نوشتند که ایندفه خیط نکنه بگه در افریقاست..به به بنازم به این دکتر..دکتر کیلوی چند ...
دوشنبه 21 شهریور 1390

kokex - آلمان - ‫فرانکفورت
‫أخه این بلر کی باشه که دهنشو اینقدر گشاد باز میکنه . بابا هر کسی ۲ روزه نوبت اوست . usa uk france وقتشون تموم شده. ‫این پارس کردن هم مثل پارس کردن سگه به گرگ و ههمزمان از ترسش از پشت .... ها ها
دوشنبه 21 شهریور 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
بلر بوش و هیئت کابینه ایشان جنایتکار محسوب میشوند. مردم ازاده دنیا منتظر دادگاه جانیان جنگی هستند. کفتارهای بی چشم و رو.
دوشنبه 21 شهریور 1390

Arash_Barcelona - اسپانیا - بارسلونا
morid - ایران - بوشهر ..امو .کوکا.برارم.منهم شرجی و گرمای همون خاکی رو که تو میخوری خوردم..به همون خاک قسم این حرفها همه کشکه ..این بیشرفها همه از یک کاه دون کاه و یونجه میخورند..بچه هاشونو به عنوان دانشجو به خارج میفرستند و به هوای اونا پولی که از ملت میدزدند از ایران خارج میکنند..اگه اروپا و دولتهاش بد هستند چرا بیشتر این کثافت های که خون ملت رودارند میمکند در بهترین جاهای اروپا خونه و زمین و شرکت و دا وستد دارند..البته منو ببخش که در مورد کمنتی که دادی این حقایق رو برات نوشتم..
دوشنبه 21 شهریور 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
morid - ایران - بوشهر . ویژگی تو بسیجی هم پاچه خواری رژیمت است بتاز که دور دور شماست ولی بدان اگر ایران ازاد شود امثال تو که جیره خوار این رژیم متعفن هستیدتکه بزرگتان گوشتان خواهد بود اگر رنگ عوض نکنید/
دوشنبه 21 شهریور 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
شما ببخشید اقای رئیس جمهور . این تونی بلر یک همجنس گرا بدبخت انگلیسی است .
سه‌شنبه 22 شهریور 1390

Jacki55 - انکلستان - لندن
درود به تو محمود جان که خوب ری....ی به مملکت ولی هنوز هم این ملت إز خواب بیدار نشده و هنوز منتظر دولتهای دیکه تستند.فقط امیدوارم ایرانم عراق دوم نشود که انتفت باید شاهد تجاوز به ناموسمان باشیم. با 
سه‌شنبه 22 شهریور 1390

پریستوک - ایران - تهران
احمدی نژاد و خامنه یی به گور می رن ولی بلر چرا اون خواهر فاحشه ی تازه مسلمون شذه شو جم نمی کنه که برا محمود غش و ضعف می کنه. تازه قرار بیاد صیغه خامنه یی بشه
سه‌شنبه 22 شهریور 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
oghab - فنلاند - هلسینکی پریستوک - ایران - تهران.... اگر حقیقتی پشت هر چیزی هست, مثل ادم بیان کنید نه اینکه انگ های مزخرف و توخالی بزنید. همجنسگرا??? پس خوب تشخیص دادیا. با خودت بوده حتما!!!!!!!
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.