التماس سارق معتاد : مرا به زندان بفرستید ولی به کمپ ترک اعتیاد نبرید


التماس سارق معتاد : مرا به زندان بفرستید ولی به کمپ ترک اعتیاد نبرید

سارق معتاد وقتی در جلسه بازپرسی در دادسرای شهریار متوجه شد، بازپرس قصد دارد او را برای ترک اعتیاد به یک کمپ معرفی کند، از ترس این‌که مسوولان کمپ وی را اذیت کنند، با التماس از قاضی پرونده خواست او را به زندان انتقال دهند.

به گزارش «جام‌جم»، چند روز پیش مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهریار تماس گرفت و از دستگیری سارق جوانی درون باغ خانوادگی‌اش خبر داد.

دقایقی بعد ماموران با حضور در محل، مشاهده کردند صاحب باغ یک مرد جوان را با طناب به درخت بسته است.پس از باز کردن طناب‌های مرد جوان، او مدعی شد، صاحب باغ به اشتباه او را دستگیر کرده است و باید آزاد شود.

ماموران برای بررسی موضوع صاحب باغ را به همراه مرد بازداشت‌شده به مرکز پلیس منتقل کردند.در تحقیق از صاحب باغ معلوم شد، هنگامی که شب حادثه برای سرکشی به آنجا رفته بود، متوجه حضور مرد غریبه‌ای شده که با سرقت چند ابزار کشاورزی در حال ترک باغ بوده است.

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، در جریان فرار مرد سارق، صاحب باغ با چوبدستی به او حمله کرده و جوان سارق به دلیل ضربات وارده بی‌هوش شده و کنار درختی می افتد. در همین موقع صاحب باغ دست و پای وی را با طناب به درخت بسته و با پلیس تماس گرفته است. درپی اظهارات وی، جوان سارق بازجویی شد.

متهم جوان به پلیس گفت: از چندی پیش مصرف مواد مخدر (کراک و شیشه)‌ را شروع کردم. هربار بخشی از اموال خانه خود و اعضای خانواده‌ام را سرقت کرده و با فروختن آنها هزینه خرید مواد مخدر را تامین می‌کردم.

وی افزود: خانواده‌ام از ترس آبروی خانوادگی‌شان از من شکایت نمی‌کردند. چند بار قصد داشتند مرا در کمپ ترک اعتیاد بستری کنند، که هر بار از آنجا فرار کرده و دوباره به خانه‌مان باز می‌گشتم.

متهم اضافه کرد: شب حادثه پولی برای خرید مواد مخدر نداشتم و سرگردان خیابان‌های شهر بودم تا این که پس از طی مسافتی خود را مقابل یک باغ یافتم. از دیوار تخریب شده کنار باغ وارد آنجا شدم. پس از جستجو در آن محل، چند قطعه ابزار کشاورزی را پیدا کرده و قصد داشتم با سرقت و فروختن آنها مواد مخدر بخرم.

ماموران با احضار خانواده سارق به تحقیق از آنها پرداختند و معلوم شد، متهم پدر 2 فرزند است و به زور و کتک پول و اموال قیمتی خانواده‌اش را هزینه خرید مواد مخدر می‌کند.

در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، چند روز پیش دزد معتاد پس از مصرف مواد مخدر (شیشه) قصد جان همسر و 2فرزندشان را داشته که موفق نشده است و آنها نیز دیگر حاضر به ادامه زندگی با وی نیستند.

با اطلاعات به دست آمده، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. ماموران متهم را برای ادامه تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای شهریار منتقل کردند.

شاکی که در دادسرا حاضر شده بود، با اطلاع از وضعیت خانوادگی متهم و این که او صاحب 2 فرزند است، از شکایت خود صرف نظر کرد و خواست تا بازپرس پرونده دستور دهد، متهم برای ترک اعتیاد به کمپ منتقل شود.

التماس‌های متهم برای رفتن به زندان

وقتی بازپرس پرونده درخواست شاکی را پذیرفت، مرد معتاد ـ متهم ـ با التماس از بازپرس خواست اجازه ندهد، ماموران او را به کمپ ترک اعتیاد منتقل کنند، بلکه می‌خواهد به زندان برود تا در آنجا اعتیادش را ترک کند.

وقتی بازپرس با این واکنش متهم روبه‌رو شد، از او علت را پرسید که مرد معتاد عنوان کرد اگر در کمپ بستری شوم، افراد حاضر در آنجا آنقدر مرا کتک می‌زنند تا اعتیادم را ترک کنم. نمی‌خواهم شکنجه شوم و فقط غذایم یک تکه نان باشد. آنها با این کار مرا می‌کشند. می‌خواهم زنده بمانم و ...

با این حال، مرد معتاد تحویل یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد شد تا پس از بهبودی از آنجا مرخص و نزد خانواده‌اش بازگردد.

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
چشممونهر روز داره روشنترمیشه. دست مموتی درد نکنه.
دوشنبه 21 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.