مهمان‌پرست: صحبت‌های بلر هیچ ارزشی برای بررسی نیز ندارد


مهمان‌پرست: صحبت‌های بلر هیچ ارزشی برای بررسی نیز ندارد

رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران.

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به اظهارات اخیر تونی بلر، نخست‌وزیر اسبق بریتانیا، گفت «تونی بلر در جایگاهی نیست که درباره ایران اظهار نظر کند» و افزود که «صحبت‌های بلر از نظر ما هیچ ارزشی برای بررسی نیز ندارد.»

تونی بلر در مصاحبه‌ای که روز جمعه با روزنامه تایمز به مناسبت ۱۱ سپتامبر انجام داد خواستار تغییر رژیم در تهران و دمشق شد و
اظهار داشت که «تغییر رژیم در ایران مرا به‌طور چشمگیری در مورد وضعیت خاورمیانه خوشبین می‌کند.»

آقای بلر که در حال حاضر فرستاده گروه صلح خاورمیانه است، هم‌چنین یکی از مشکلات اصلی در عراق و افغانستان را «دخالت‌های ایران» نامید و گفت که «اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، ثبات خاورمیانه شدیداً متزلزل می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز یک‌شنبه در مشهد در واکنش به این سخنان نخست‌وزیر اسبق بریتانیا گفت که: «تهدیدهای نخست‌وزیر اسبق انگلیس، هیچ‌گونه ارزشی برای ملت ایران ندارد.»

رامین مهمان‌پرست افزود: «تونی بلر به‌جای اظهار نظر درباره جمهوری اسلامی ایران، باید در ارتباط با سیاست‌های بسیار غلط کشور انگلستان در زمامداری خود سخن بگوید.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادامه گفت: «هم‌چنین بلر باید در رابطه با جنایات انجام شده توسط نیروی انگلیس در افغانستان و نقاط دیگر دنیا به جهانیان پاسخگو باشد.»

نخست‌وزیر اسبق بریتانیا بهمن ماه سال گذشته نیز از سیاست‌های باراک اوباما در قبال فعالیت‌های هسته‌ای ایران
انتقاد کرد و گفت رئیس جمهوری آمریکا در برابر ایران «نرمش بیش از حد» نشان می‌دهد.

تونی بلر از حزب کارگر، مدت ۱۰ سال نخست‌وزیر بود و به همراه جورج دبلیو بوش در حمله نظامی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به عراق شرکت کرد. کمیته تحقیق جنگ عراق، مشغول بررسی خطاهای احتمالی دولت وقت بریتانیا، در این عملیات نظامی است.
Reza-azad - آلمان - روستوک
به نظرم حرف هردوتون رو باید کاملا باید برسی و آنالیز کرد...
یکشنبه 20 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
کلاه گیس سرشه ??? شکله دیوونه هاست ,,,راست میگه کار شما ها فقط جنایت دزدی غارت تجاوز فضولی... کاره دیگه ایی بلد نیستین
یکشنبه 20 شهریور 1390

iSam - انگلستان - لندن
آره چون داره آتیش زیرش شعلش میره بالا بیچاره چی بگه جز این. غزل خداحافظی شروع شده میمان پرست.
یکشنبه 20 شهریور 1390

Negah* - آلمان - فرانکفورت
خاک بر اون سرت که خودتو قبول نداری وکله بی مغزت رو با این کلاه گیس , پوشاندی بدبخت بیچاره یه کم اعتماد به نفس هم د اشتن هم خوب چیزیه..
یکشنبه 20 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
golandam چرا به موهای پرپشت و قشنگ دکتر مهمان پرست حسودی میکنی خوبه مث تو کجل باشه ؟ بعد هم ظاهر افراد شاخص درستی برای قضاوت در باره ی انها نیست.
یکشنبه 20 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
morid - ایران - بوشهر اولا من بیشتر بلندتر زیبا تر ازاین دیوونه مو دارم...دوما هر کس از این رژیم طرفداری کنه یا همکاری از دید من کثیفترین و منفورترین ادمهاست ...در ضمن ادب و تربیت اینا به شما هم سرایت کرده ...متاسفم برات که این افراد براتون سمبل عقل و درایت هستند
چهار‌شنبه 23 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.