فکر و خیال‌هایی که بانوان را رها نمی‌کند


فکر و خیال‌هایی که بانوان را رها نمی‌کند

همیشه دلیلی برای نارضایتی وجود دارد. چند کیلویی اضافه وزن؛ آمیخته شدن وظایف بی‌شمار کاری با مسئولیت‌های سنگین خانه؛ ترس از اتفاق‌هایی که گمان می‌کنیم هر لحظه رخ می‌دهند اما شاید هرگز برای‌مان پیش نیایند و... شما می‌توانید با این نارضایتی‌ها و احتمالات برای خودتان یک زندگی پر اضطراب را بسازید و به جای لذت بردن از آنچه دارید برای از دست دادنش نگران باشید. از طرف دیگر شما می‌توانید همین حالا به این اضطراب‌ها و اما و اگر‌ها پایان داده و به زندگی‌تان آن طور که باید سر و سامان دهید. یک روز بیشتر بودن با این فکر و خیال‌ها، یک روز عادت بیشتر به آن‌ها خواهد بود؛ پس اگر می‌خواهید آسان‌تر کنارشان بگذارید توصیه‌هایی که در مجله اپرا نوشته شده را جدی بگیرید و با فکر و خیال‌های‌تان مبارزه کنید.

هیچ وقت وزنم کم نمی‌شود

در سال‌های اخیر کم‌کردن وزن برای بسیاری از آدم‌ها یک دغدغه جدی شده است. اغلب ما مدام به این فکر می‌کنیم که چطور می‌توانیم وزن کم کنیم و مدام حسرت روزهایی را می‌خوریم که در فلان وزن بوده‌ایم اما حقیقت این است که چه وزن کم کنیم و چه نه، باز هم این نگرانی در ما باقی می‌ماند و حسرت‌های‌مان از بین نمی‌رود. یکی از نگرانی‌هایی که در همین لحظه باید برای خلاص شدن از آن تلاش کنید همین بالا رفتن و پایین آمدن وزن‌تان است. ایده‌آل‌گرایی را کنار بگذارید و هدفی را درنظر بگیرید که امکان رسیدن به آن را دارید. سعی کنید از این هدف راضی باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. حتی اگر شما 50 کیلو نشوید مهم نیست، شما باید تا حدی وزن کم کنید که در توان‌تان است و سعی کنید با این موضوع جوری کنار بیایید که ظاهرتان هم برای‌تان دلپذیر باشد.

شوهرم به من خیانت می‌کند

برای برخی زن‌ها ترس از مورد خیانت قرار گرفتن، حسی است که تمام عمر با آن زندگی می‌کنند. آن‌ها سال‌ها نقش یک شرلوک هلمز را بازی می‌کنند تا بفهمند آیا شوهرشان به آن‌ها خیانت می‌کند یا نه. زندگی با این حس آسان نیست؛ نه برای آن‌ها و نه برای مردی که مدام مورد بازجویی قرار می‌گیرد. این دسته از زن‌ها سال‌های طولانی زندگی‌شان را با تصور این خیانت احتمالی ویران می‌کنند و بعد از مشاهده‌اش هم با بخشش از کنارش می‌گذرند. اگر شما در این گروه هستید، بهتر است کمی بیشتر به تاثیر صداقت و آرامش در زندگی‌تان توجه کنید تا این‌که به‌دنبال فاجعه‌ای بگردید که قدرت بخشیدنش را دارید. شما تمام سال‌هایی که می‌توانید خوشبخت و آرام در کنار همسرتان زندگی کنید را با ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به باد می‌دهید. قدر این روزها را بدانید و قبل از وقوع فاجعه به فکر حل کردنش نباشید. تنها کاری که برای مصون ماندن از خیانت می‌توانید انجام دهید، ساختن یک زندگی آرام، بی‌تنش و صادقانه است.

پیر شده‌ام اما هنوز بچه‌ای ندارم

ترس از این‌که روزی از نداشتن فرزند پشیمان شوید، دلیل خوبی برای بچه‌دار شدن نیست. درست است که با آمدن فرزند شما و همسرتان از دل و جان به او علاقه‌مند می‌شوید و احساس می‌کنید که بدون او نمی‌توانید زندگی کنید اما تنها به این بهانه که ممکن است روزی از این تنهایی‌تان پشیمان شوید یا این‌که با به دنیا آمدنش به او علاقه‌مند خواهید شد، نمی‌توانید تصمیم به بچه‌دار شدن بگیرید. نباید در این مورد زیاد هم سخت‌گیر باشید اما قبل از هر تصمیمی باید به توانایی‌ها و محدودیت‌های‌تان فکر کنید. مهم نیست که چند سال دارید و چند وقت است که ازدواج کرده‌اید؛ ترس از آینده را کنار بگذارید و ببینید که آیا میل و شرایط صاحب فرزند شدن را دارید یا خیر.

سرطان همه‌گیر شده و به زودی سراغ من هم می‌آید

این موضوع تمام و کمال در کنترل شما نیست اما به این بهانه نمی‌توانید زندگی‌تان را با ترس از مریضی احتمالی تیره کنید. شما نمی‌توانید ژن‌ها و شرایط خاصی که در محل زندگی‌تان وجود دارد را کنترل کنید اما می‌توانید با مصرف غذاهای سالم و دوری از فاکتورهایی مثل مصرف سیگار کمی از این موضوع فاصله بگیرید. هرگز اتفاقی که در نزدیکی‌تان می‌افتد را به زندگی خود وارد نکنید و فکر نکنید که شما درست در همان لحظه در معرض آسیب هستید بلکه با حفظ آرامش زندگی‌تان به‌دنبال سبک زندگی‌ باشید که شما را در برابر این اتفاقات ایمن‌تر می‌کند.

با افزایش سن،‌مغزم را از دست خواهم داد


ترس از کند شدن ذهن، آمدن آلزایمر و کند شدن یادگیری هم از دیگر ترس‌های شایع و البته بیهوده است. خب... طبیعی است که با بالا رفتن سن شما پویایی جوانی‌تان را نخواهید داشت، اما هنوز هم راه‌هایی برای کند کردن این روند وجود دارد. حتما شما هم فکر می‌کنید که حل کردن پازل‌ها و جدول می‌تواند شما را نجات دهد و ممکن است به طرز وسواس گونه‌ای پازل و جدول را بدون این‌که از آن لذتی ببرید، به یک تکلیف روزانه تبدیل کنید. البته فکر شما کاملا بی‌اساس نیست و ممکن است تاثیراتی داشته باشد ولی ورزش کردن و یادگرفتن تمرینات تازه ورزشی قطعا تاثیر بیشتری روی شما خواهد گذاشت. مراقب جسم‌تان باشید و سعی کنید با کمک آن به جای نگرانی بی‌مورد مغزتان را هم سالم نگه دارید.

در تمام زندگی حسرت خورده‌ام

یکی دیگر از نگرانی‌های میانسالی این است که من به 50 سالگی رسیدم و تمام این سال‌ها حسرت کارهایی را خورده‌ام که نکرده بودم. حسرت گذشته و کارهای انجام نشده را خوردن طبیعتا راحت‌تر از انجام آن است. در خیلی مواقع با وجود این‌که می‌دانیم در آینده حسرت این موضوع را می‌خوریم، باز هم از انجام دادنش طفره می‌رویم. شما می‌توانید زندگی‌تان را با افسوس‌های تمام نشدنی گذشته بگذرانید اما اگر می‌خواهید تمام لحظات زندگی‌تان رنگ و بوی خودش را داشته باشد، بهتر است بیشترین حد توان‌تان را برای به دست آوردن آنچه می‌خواهید انجام دهید و اگر هم به آن نرسیدید، به خاطر تمامی تلاش‌هایی که انجام داده‌اید به‌خودتان افتخار بکنید.

بین کار و زندگی‌ام تعادلی ندارم

شما سال‌هاست که کار می‌کنید و سال‌ها از زندگی مشترک‌تان می‌گذرد اما هنوز نتوانسته‌اید تعادلی میان این دو برقرار کنید؟ بهتر است تا دیرتر از این نشده برای برقرار کردن این تعادل قدم بردارید. نخستین و مهم‌ترین کار این است که زندگی‌تان را با خود از در بیرون نبرید. اگر به خانه وارد می‌شوید، کار را پشت در بگذارید و اگر هم به اداره می‌روید، فکر کردن به بچه‌ها و کارهای خانه را پشت درهای اداره بگذارید. سعی کنید ذهن‌تان را همان جایی نگه دارید که جسم‌تان است. تنها در این شرایط است که می‌توانید بهترین همسر و مادر در خانه‌ خود و موفق‌ترین کارمند در محیط کارتان باشید. این کار به‌همین سادگی‌ها هم اتفاق نخواهد افتاد اما دلسرد نشوید و سعی کنید کمی برای هماهنگ‌کردن خود با این شرایط وقت بگذارید.

salomeh_f - آمریکا - ساکرامنتو
من که همیشه با این افکار درگیرم . متأسفانه گاهی‌ اصلا نمیتونم از شعر این بدبینی‌ها رها شم و گاهی چند ماه زندگیمو مختل میکنه..
یکشنبه 20 شهریور 1390

karaji - سوئد - گتنبرگ
خدائی مورد اولی و پنجمی در مورد خیلی ها رها نشدنیه !!
یکشنبه 20 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
من همیشه آینده نگرم و به این فکر میکنم در آینده نکنه شوهرم به من خیانت کنه این فکر همیشه گریبانگیرمه !!
یکشنبه 20 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
این تنها مال خانم ها نیست که. منم از این فکر و خیالها گه گداری به سرم میزنه.ولی باید به این فکر کرد که این دمی که میکشیم ایا بازدمی داره.
یکشنبه 20 شهریور 1390

sanazsarmad - آلمان - فرانکفورت
پیر شده‌ام اما هنوز شوهری ندارم. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).
یکشنبه 20 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
خداییش من نمیدونم اینها چرا اینقدر تنگ نظرند وا سه خانمها. بابا ، این هفت موردی که گفتید مال یک دقیقشونه،. بخدا از زمانی که توی رختخواب چشمش رو باز میکنه تا زمانیکه میخواد بیاد بیرون سه بار اینا رو مرور کرده.
یکشنبه 20 شهریور 1390

Royan - المان - المان
sanazsarmad - آلمان - فرانکفورت / ولی هنوز میتونی بچه دار بشی پس اگه شرایط ان را داری به فکر بچه باش چون یک فقط چشم تو وا میکنی و می بینی . پیرو تنها ماندی خودت با هیچکس , من همین نصیحت را به یکی از دوستانم کردم که گفت وا خاک عالم و لی حالا میگه ایکاش به حرفت گوش داده بودم.
یکشنبه 20 شهریور 1390

Ali432 - انگلستان - لندن
فانوس-ایران.عزیزم شما بسیار کار درستی انجام میدهید.بعضی از اقایان بوئی از وفا نبردهاند.
یکشنبه 20 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
Ali432 - انگلستان - لندن علی جان ممنون از لطف و درک بسیار بالای شما شاد باشی مهربونم
دوشنبه 21 شهریور 1390

kholidar - ایران - رشت
کجابودی تا حالا از مابهترون رو دیدی -عجب عطری زدی دوست دخترت بهت داده -موی روی کتت مشکوکه ایم مال من نیست-عجب تیپی زدی برا طرف-عجب آهنگی داری گوش میدی- حالا که طرف زده تو برجکت غرشو سرمن خالی میکنی
پنج‌شنبه 24 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.