صدور دستور تعقیب قذافی و پسرش توسط اینترپل


صدور دستور تعقیب قذافی و پسرش توسط اینترپل

مرکز اینترپل در شهر لیون فرانسه روز جمعه ۹ سپتامبر به ۱۸۸ کشور عضو خود در جهان دستور تعقیب معمر قذافی، پسرش سیف‌الاسلام و عبدالله السنوسی، رئیس سازمان امنیت لیبی را داده است.

فرمان اینترپل پنهان شدن و یا عبور از هر مرزی را برای این سه نفر بسیار دشوار خواهد کرد. روز گذشته (پنج شنبه ۱۷ شهریور)، لوییس مورنو اوکامپو، دادستان دادگاه جنایی بین‌المللی از اینترپل خواست رسما در این زمینه فعال شود. به دنبال این درخواست اینترپل حکم «جلب قرمز» این سه لیبیایی را صادر کرد.

دادگاه جنایی بین‌المللی در ماه ژوئن امسال حکم جلب معمر قذافی، سیف‌السلام قذافی و السنوسی را صادر کرده بود. با فعال شدن اینترپل، پلیس در همه دنیا جستجوی خود را آغاز کرد.

ایجاد نیروی نظامی تازه

به گزارش العربیه فرماندهان نظامی جدید لیبی یک گروه ویژه تشکیل داده‌اند تا قذافی را دستگیر کند. این گروه متشکل از ۲۰۰ سرباز با تعلیمات خاص است. گمان زده می‌شود که قذافی هنوز در لیبی باشد.

یکی از فرماندهان جدید به فرستنده العربیه گفته است که محل اختفای قذافی احتمالا پیدا شده و دستگیری او دیر یا زود قطعی است.

معمر قذافی از ۲۱ ماه اوت، یعنی زمانی که مخالفان طرابلس را فتح کردند، ناپدید شده است. او از این زمان تنها از طریق نوارهای ضبط شده پیام‌های خود را منتشر و طرفدارانش را به مقاومت دعوت می‌کند.

به گزارش رویترز ۱۴ تن از نظامیان وفادار به قذافی به نیجریه پناه برده و در ‌آن‌جا بسر می‌برند.

hassan5 - ایران - تهران
دیکتاتور های منطقه از نوع اسلامیش همه از یک نوع قماش هستند مطمئنا بیاری ملتها همه بزباله دان تاریخ ریخته خواهند شد
شنبه 19 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.