علی کریمی کیست؟


علی کریمی کیست؟

علی کریمی یکی از پدیده‌های فوتبال کشور است. اما شهرت وی تنها به زمین فوتبال محدود نمی‌شود. درباره شخصیت ورزشی و اجتماعی علی کریمی نظر مهدی رستم‌پور را جویا شدیم.

از معدود نام‌هایی که پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. در ورزشگاه‌ها هنگام بازی‌های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می‌شود. در سایت‌ها و وبلاگ‌ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه به اوست.

اقدامات و فعالیت‌های اجتماعی‌ علی کریمی، در سایت‌های عمومی مثل فیس بوک یا سایت بالا‌ترین، مورد اقبال گسترده کاربران قرار می‌گیرد. وقتی چند بازیکن تیم ملی تصمیم به استفاده از مچ بند سبز می‌گیرند، او بلند‌ترین نوارهای سبز را انتخاب می‌کند و به جای یک دست، دور هر دو دستش می‌پیچد.

کریمی برخلاف سایر چهره‌های مشهور فوتبالی، اهل حضور در برنامه‌های صداوسیما نیست. ضمن اینکه هیچ وقت در مصاحبه‌هایش از جمله‌های رایجی مثل «مردم خودشان همه چیز را می‌دانند» استفاده نمی‌کند. جمله‌ای که برخی چهره‌های فوتبالی تقریباً در تمام مصاحبه‌های خود بکار می‌برند.

کریمی هرگز درباره مسائل مالی مصاحبه نکرده. او حاضر نیست چک و سفته‌هایی که از تیم‌های باشگاهی گرفته اما وصول نشده‌اند را مقابل دوربین‌های تلویزیونی نمایش بدهد. بروز رفتارهای غیر متعارف و شنا کردن در جهت مخالف آب، از مشخصه‌های محمدعلی کریمی پاشاکی است.

به طور مثال، در شرایطی که برخی بازیکنان فصل استیل آذین همچنان پیگیر مطالبات خود از این باشگاه هستند، علی کریمی قبل از پایان فصل قبل، باقی مانده مبلغ قراردادش را بخشید. او گفت مسئولین باشگاه حق و حقوق من را در امور خیریه خرج کنند.

صاحب نظران عرصه ورزش بار‌ها یادآور شده‌اند که پهلوانی محدود به گود زورخانه نیست. یک ورزشکار مردم دار، الزاماً کشتی گیر یا باستانی کار نیست.

تعریف عام پهلوانی عبارت است از دستگیری از ضعیفان، کمک به همنوعان، کرنش نکردن در برابر قدرت و یکرنگی و صداقت در عملکرد و گفتار.

از این منظر، علی کریمی را می‌توان حائز مشخصه‌هایی دانست که او را به این صفت ستوده شده در فرهنگ ایرانیان نزدیک می‌کند.
در این گزارش به نمونه‌هایی از رفتارهای علی کریمی اشاره شده است. عملکردی که صرف نظر از رفتار پهلوانانه در فرهنگ ایران زمین، در عرف بین المللی نیز رفتار جوانمردانه یک سوپر استار، در خارج از محیط ورزش است.

برخی از فعالیت‌های انسان دوستانه این فوتبالیست محبوب ایرانی در زیر آمده است. اقداماتی که گاهی چندان عاری از خطر نیز نبوده‌اند.

کودکان و سالمندان بی‌سرپرست

در منطقه محروم پیشوای ورامین، در موسسه‌ای به نام «خانه سازندگان فردا» حدود ۱۲۰ نفر زندگی می‌کنند. از بچه‌های بی‌سرپرست گرفته تا سالمندان. این مجموعه هیات امنایی دارد که متشکل از افراد خیر، تحصیل کرده و اساتید دانشگاه‌ است.

بین اعضای هیات امنا، یک فوتبالیست نیز به صورت افتخاری حضور دارد. شرط حضورش این بود که کسی متوجه نشود آنجا فعالیت می‌کند اما یکی دیگر از اعضای این موسسه خیریه، نام او را افشا کرد.

این فوتبالیست کسی نیست غیر از علی کریمی. برنج سالیانه این موسسه را تامین می‌کند. کمک‌های نقدی، پوشاک و تهیه کولر برای آن منطقه بسیار گرم از دیگر اقدامات کریمی است.

به گفته بیژن معتمدی، علی کریمی همچنین رختشوی خانه مدرن و بسیار گرانقیمتی را نیز خریداری کرده و به این موسسه اهدا کرده است.

غیر از ارسال کمک، هر وقت فرصت کند سری به آنجا می‌زند و با بچه‌ها، فوتبال گل کوچک بازی می‌کند. ماجراهای مشابه فراوانی در زندگی علی کریمی وجود دارد که همه آن‌ها توسط دیگران افشا شده است.

تجلیل از کشته‌شدگان پس از انتخابات

ماجرای اهدای پیراهن باشگاه شالکه به اشکان سهرابی، آخرین نمونه از اتفاقاتی است که در عرصه‌هایی خارج از محیط ورزش، توسط علی کریمی رقم خورده است. او پشت این پیراهن نوشته است: «تقدیم به زنده یاد اشکان سهرابی که همیشه برای ما زنده خواهد ماند.»

اشکان سهرابی ۲۰ ساله بود. دانشجوی مهندسی و دارای ‌دان ۲ تکواندو. او در روز ۳۰ خرداد ۸۸ در جریان تظاهرات مسالمت آمیز مردم در تقاطع بوستان سعدی و خیابان رودکی تهران، هدف سه گلوله قرار گرفت و جان سپرد.

پرونده قتل او مانند سایر کشته شدگان پس از انتخابات، هنوز گشوده نشده، بسته شد. خانواده او حتی برای خاکسپاری‌اش نیز با مشکلات فراوانی مواجه بودند.

مادر اشکان سهرابی درباره ماجرای اهدای پیراهن توسط کریمی به پسرش گفته است: «پسر من آقای کریمی را به عنوان فوتبالیست خیلی دوست داشت و از طرفداران ایشان بود. من این مطلب را به اطلاع ایشان رساندم. آقای کریمی هم وقتی این را شنیده بودند پیراهن شالکه خود را تقدیم پسر من کردند.»

اما همین اهدای پیراهن، به مذاق رسانه‌های حکومتی خوش نیامد و در برخی سایت‌ها از جمله سایت روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران، به شدت به کریمی حمله شده و ضمن هشدارهای غیر مستقیم، او را فتنه گر نامیدند.

مادر اشکان سهرابی در این باره گفته است: «فکر نمی‌کنم این مساله ربطی به آن‌ها داشته باشد که بخواهند در آن دخالت کنند و نظر بدهند. من می‌خواهم به علی کریمی بگویم که واقعاً جوانمرد هستند.»

مادر اشکان سهرابی، این اقدام کریمی را سیاسی نمی‌داند. او می‌گوید: «این هدیه اصلا جنبه سیاسی ندارد که بخواهند کریمی را اذیت کنند. فرزند من یک پرسپولیسی بود و آقای کریمی و مهدوی کیا را دوست داشت. هدیه آقای کریمی هم قدردانی از یک طرفدار بوده است. دلیلی وجود ندارد که بخواهند ایشان را زیر سوال ببرند و یا مورد انتقاد قرار دهند. من در مقابل ملت ایران از آقای کریمی و روح بلندی که دارند و توجهی که به پسر من داشتند تشکر می‌کنم.»

رفیق دردهای بابک معصومی

بابک معصومی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران پس از مدت‌ها مبارزه با سرطان، سرانجام از دنیا رفت.

سال گذشته وقتی علی کریمی را به جرم آب خوردن در ماه رمضان از باشگاه استیل آذین اخراج کردند، معصومی در مصاحبه‌ای گفت: «مردم باید بدانند زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، فقط علی کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه‌های بیمارستان مرا پرداخت کرد. با هزینه او از یک اتاق عمومی به اتاق اختصاصی رفتم و تمام هزینه‌های مربوط به درمانم را هم او پرداخت کرد.»

تا قبل از این مصاحبه معصومی، کسی از این ماجرا مطلع نبود. جالب آنکه بسیاری از مسئولین ورزش بار‌ها با حضور در بیمارستان، مقابل دوربین‌های تلویزیونی و عکاسان رسانه‌ها، وعده کمک به معصومی را داده بودند. اما پس از پخش ویدئو‌ها در تلویزیون و چاپ عکس‌ها، وعده‌های خود را فراموش کردند.

کریمی وعده‌ای نداد. بی‌سر و صدا و به دور از دوربین‌ها فقط به آنچه احساسات انسانی‌اش ایجاب می‌کرد، عمل کرد. او حتی قصد داشت معصومی را برای معالجه به آمریکا بفرستد اما شرایط ادامه درمان در ایران مهیا شد.

بلندقد‌ترین مرد ایران

قد یک جوان بیمار، به خاطر عملکرد نامناسب غدد داخلى و تشخیص نادرست پزشکان بسیار بیشتر از حد متعارف رشد کرده بود. حال آنکه او که اهل شمال ایران است، به لحاظ مالى هم در شرایطى نبود که از پس هزینه هاى سنگین عمل جراحى برآید.

مرتضى مهزاد در گفتگوى خود با نشریه‌ای محلى از آرزو‌هایش یاد کرده و داشتن یک دستگاه کامپیو‌تر و ملاقات با على کریمى را رویاهای خود دانسته بود.

علی کریمی با اطلاع از این موضوع، در رستورانى در خیابان سئول‌‌، صحنه‌های زیبایی را رقم زد. عکسی که کریمی این جوان بلندبالا را در آغوش گرفته، در رسانه‌ها منتشر شد. گرچه رسانه‌ای شدن این مسئله برخلاف میل کریمی و صرفاً به دلیل پیشگام شدن یک برنامه تلویزیونی در ملاقات کریمی و مهزاد رخ داد.

اما پس از آن ملاقات، کسی متوجه نشد کریمی تا چه اندازه در شاد کردن دل مرتضی مهزاد پیش رفته است.

لباس تیم ملی دختران

تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران که راهی رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا شده بود، مهناز امیر شقاقی را به عنوان سرمربی بالای سر خود می‌دید.

او در مصاحبه‌ای گفت: «علی کریمی نسبت به فوتبال بانوان توجه خاصی دارد. او یک الگوی ورزشی برای ارتقای روحیه بازیکنان است و جدا از این موضوع، کریمی امکانات و لوازم مورد نیاز ما را تامین کرد.»

کریمی باز هم ترجیح داد در این مورد صحبتی نکند، امیر شقاقی اما از صحبت‌ها و اقدامات روحیه‌بخش مرد سال سابق فوتبال آسیا خبر داد و گفت: «کریمی نمی‌خواست نامش مطرح شود، او برای بازیکنان ما فقط یک شرط گذاشت. کریمی گفت به شرطی این کمک‌ها را انجام می‌دهد و ادامه خواهد داد که تیم ما گل بزند و مقام بیاورد.»

این مصاحبه نیز با واکنش تند مسئولین فدراسیون فوتبال مواجه شد. آن‌ها به بی‌توجهی متهم شده و از نگاه رسانه‌ها، در تامین البسه تیم ملی دختران ایران کوتاهی کرده بودند.

با هنرمندان

علی کریمی روابط خوبی با برخی هنرمندان و بازیگران سینما دارد. در تمرینات و گاهی روی سکوهای ورزشگاه می‌توان او را همراه با یکی از بازیگران سریال‌های تلویزیونی دید.

احمدرضا پورمخبر بازیگر طنز سینمای ایران نیز به شدت مورد علاقه علی کریمی بود. این بازیگر توانا روابط جالبی با کریمی داشت.

یکی از نشریات از دیدارهای کریمی و پورمخبر نوشت. با این توضیح که وقتی گفتگویشان به پایان می‌رسد، پورمخبر در بیرون خانه‌اش وانتی را می‌بیند که برخی لوازم منزل در آن گنجانده شده و هدیه‌ای از سوی علی کریمی است.

پورمخبر فقط یک نمونه است از هنرمندانی که علی کریمی به طرز جالبی حتی هوای آن‌ها را نیز دارد.

مهدی‌رستم‌پور

m_r - استرلیا - سیدنی
با درود. زنده و پاینده با د کریمی‌‌ها و همه انسان‌های که به خاطر ثروت و مقام حاضر به هم کاری با رژیم‌های ارتجاعی مثل این حکومت احمقی نژاد‌ها نبوده و نیستند بدون دلیل چنین قهرمان‌های مردمی نمیشوند و هیچ گاه از دید مردم فراموش نشده مثل کریمی‌‌های بزرگ و مرحوم حجازی ها. آفرین به شخصیت کریمی‌ و دیگر عزیزان که از هر روزنه و امکانت استفاده و خشم و مبارزه خود علیه دیکتاتور و خفقان ابراز میدارند. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پایند با د ایران عزیزمان.
جمعه 18 شهریور 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
این کارهای خیرش خیلی خوبه ولی خیلی بازیکنا هستن که همین کارهارو میکنن و اصلا کسی نمیفهمه..در مورد اون جوون بلند قده که آرزوش کامپیوتر و دیدن کریمی بود یک لپ تاپ هم بهش هدیه داده بود در ملاقاتش..در مورد استیل آذین هم بیشتر تیمو خودش بسته بود و تیم جواب نداده بود،وپپیشنهاد از شالکه هم که بیاد معلومه میبخشه همه پولشو..و یکی از بهترینای ایرانی در فوتبال بین المللیست البته هیچ ربطی به لنگ نداره این موفقیتش که لنگیا همیشه شلوغش میکنن.در مورد اینم که گفته کاشانی بهترین مدیر واسه پرسپولیسه هم نمیدونم چی بگم..
جمعه 18 شهریور 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
وقتی تیم ملی میاد قطر تنها بازیکنی که بیشتر از همه بازیکنان با ایرانیهای مقیم قطر میجوشد وبه قولا هواداران را تحویل میگرد علی کریمی ست...
جمعه 18 شهریور 1390

salad shirazi - امارات - دبی
علی کریمی کیست؟ خوب معلومه دیگه ..پسر خاله منه..نمیدونستین؟ از بس خاکیه این پسر تا حالا هیچ جا نگفته که من پسر خالشم..دوست دارم عزیزم
جمعه 18 شهریور 1390

reza.dubai - امارات متحده عربی - دبی
ذرود به مرد خدا ورزشکار به تمام معنا ای کاش قدر این ورزشکارها رو بدونیم مثل علی کریمی کم نداریم وخدا نکنه یک رسانه بخواد یکی رو خراب کنه درود به علی کریمی
جمعه 18 شهریور 1390

pull.over - قطر - دوحه
عشق است کریمی. فدایی داری علی آقا.
جمعه 18 شهریور 1390

Alborzi - ایران - کرج
کاش همه سوپراستارهای ما بدور از سیاست بازی بودند درود بر علی کریمی و روحیه ورزشکاری مثال زدنیش .
جمعه 18 شهریور 1390

zoroye iran - اتریش - وین
درود به مهدی رستم پور که از بهترین مجریان ورزشی و کارشناسان بوده و هست . علی کریمی واقعا یک نمونه تمام عیاره که جای تعریف نداره درود به شرف و غیرتش
جمعه 18 شهریور 1390

amir58 - ایران - مشهد
لقب پهلوان شایسته فردی همچون علی کریمی است نه اون رضازاده پاچه خوار
جمعه 18 شهریور 1390

farshidkhan - ایران - بوشهر
افرین بر تو که تو ایران پر از دروغ کمتر مثل شما پیدا میشه جوانمردی شما باید الگویی باشد برای جوانان
جمعه 18 شهریور 1390

Bahram shid - انگلستان - لندن
درود به شرفت. درد و بلات بخوره تو سر اون فوتبالیستهایی که همه زندگیشون فقط به فکر پول بیشترند و نه عرق ملی دارن، نه حس وطن پرستی و نه حتی بویی از انسانیت برده اند. زنده باشی پهلوان.
جمعه 18 شهریور 1390

eki bod eki nabod - انگلیس - لندن
علی‌ کریمی‌ کیست ؟ جمعه آینده استقلالی‌ها بهتر از قبل می‌‌شناسند علی‌ کریمی‌ را :)).
جمعه 18 شهریور 1390

تیرداد - ایران - تهران
استقلالیم ولی علی کریمی رو از بازیکنان خودمون بیشتر دوست دارم. علی پارسال روبروی دوربین تلوزیونی گفت"در ایران میگن آزادی داریم ولی نمیدونم چرا تا از یه مدیر انتقاد میکنیم میخوان نابودمون کنن!. امیدوارم علی عزیز همیشه موفق و سربلند باشه و مشکلی از طرف حکومت براش بوجود نیاد
جمعه 18 شهریور 1390

nader46 - انگلیس - لندن
مردی برای تمام فصول،،جوانمردی استثنایی،با روحی‌ بلند،قابل احترام و همیشه محبوب،،دوست داریم علی‌ جون به خاطر تکنیک زیبایت،و انسانیت و جوانمردی،،درد‌ بلا ت تو سر ورزشکاران دولتی و پاچه خار
جمعه 18 شهریور 1390

ARASHK UK - انگلستان - انگلستان
اول تشکر فراوان از اقائ مهدی رستم پور برای این مغالی زیبا. بعد درود به سالار فتبال ایران
جمعه 18 شهریور 1390

marg bar akhond - ایران - مهاباد
مرگ بر اخوند....به عنوان یک استقلالی به این مرد با شرف و امثال علی افتخار میکنم.خوبه بعضی ها یاد بگیرن.
جمعه 18 شهریور 1390

sia_sefid - ایران - تهران
تختی هیچ گاه در خطر کردن در عرصه سیاست به پای کریمی نمیرسد . او اسطوره ی اخلاق ، بازی فوتبال ، شعور ، مردم داری ، احساس و .. در فوتبال ایران است . کسی که هیچ گاه اسیر مال دنیا نشد و به خاطر کل کل های روزمره دنیای خود رو برای 4 روز برتر بودن نفروخت . او در فوتبال ماند که همیشگی شود . دوستت داریم همه ی ما پرسپولیسی ها و حسرتی شدی بر طرف داران تیم فس فس
جمعه 18 شهریور 1390

pesarekurosh - کاتالونیا - بارسلونا
زنده باشی مرد....حقا که میراث دار پوریای ولی و تختی هستی....ودر نهایت خاک عالم بر سر رضا زاده ی دستمال کش!.
جمعه 18 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
ما مردمیم که نام پهلوان رو برازنده می‌کنیم از طرفی علی هم داره تجربه خودش رو در جوانی جهت یک انسان بزرگ بودن کسب می‌کنه که حقشه اصلا هم نمایش نیست در ضمن برای آنهایی که نام آورند نام بردن برای دستگیری اصلا بد که نیست خیلی هم خوبه چون بقیه رو هم تشویق می‌کنه علی بچه پیغمبر نیست ولی داره تلاش میکنه انسان والایی باشه که هست. مثل علی هم کم نداریم متاسفانه به دور آنها را رانده‌اند. این پسر نامش می‌ماند و تن سالم را دارد با عمل سالم در هم می‌آمیزد. خدا حفظش کند و آرزو می‌کنم روزی بر نوک پهلوانی هم مانند ورزش بدرخشد.
جمعه 18 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
درود بر شرفش
جمعه 18 شهریور 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
علی کریمی کیست؟ یک انسان واقعی، الگو یی ایده ال،نماد انسانیت،تکنیکی ترین و بهترین فوتبالیست ایران در دو دهه گذشته...
جمعه 18 شهریور 1390

koorosh2500 - ایران - تهران
درود به شرف ایرانی و انسانی بودنت ***درود بر کوروش کبیر و اجداد پاکش
جمعه 18 شهریور 1390

shabparast - ایران - شمال
علی دایی که خودش و قاطی خیلی چیزا کرده و دچار تکبر شده چون ضرفیت پول و مقام نداره بیاد یاد بگیره از کریمی که میتونه الگوی خوبی واسش باشه!!
جمعه 18 شهریور 1390

khosrow60 - سوئد - سوئد
ضمن سپاسگذاری از او ایا بهتر نیست ازاو مجسمه ای ساخته بشه ودر جائی از استادیوم ازادی قرار داده شود.
جمعه 18 شهریور 1390

nader46 - انگلیس - لندن
امان از دست آدم‌های خود بد،غریبه پرست،،بعدش یه شافتک مثل حاج فتل،،میگه که کرار سوسمار خور عرب،،،از علی‌ کریمی‌ بهتره،،،ای خاک هر دو عالم بر سرت مردک،تازی پرست
جمعه 18 شهریور 1390

IRANI AZAD-1361 - ایران - اصفهان
علی کریمی جون خیلی دوستت داشتیم - داریم و خواهیم داشت "مــــن بـه هـیـچ وجـه پـرسـپـولـیـسـی نــیــســتــم". ولی فوق العاده خصوصیات علی کریمی (مرام - انساندوستی - باج ندادن به هر آدم مفت خور و زور گو- و.. و ...). را دوست دارم همچنین که اون تو فوتبال تکنیک منحصر به فردی داره که هیچ کس رو دستشو نزده - خوشگل و خوش هیکل هم که هست. فقط علی جون خیلی مواظب خودت باش چون این نظام دیکتاتوری به مردمش و کسی که همیشه حرف حق رو بزنه وفا نمیکنه. به امید موفقیتت هر چه بیشتر.
جمعه 18 شهریور 1390

!NiuSha - نروژ - اسلو
عشق است.
شنبه 19 شهریور 1390

feri gonzales - بلژیک - بروکسل
هیچ اسمی رو نمیشه کنار اسمه داش علی گذاشت یه دونس به مولا
شنبه 19 شهریور 1390

zoroye iran - اتریش - وین
قابل توجه اقایانی که از دکتر قلابی نوحه خون فتل میخورن که این نون به نرخ روز خور دستمال در سخنرانی خامنه ای در ردیف اول نشسته بود کاش همه سر سوزنی از وجود کریمی رو داشتن
شنبه 19 شهریور 1390

zoroye iran - اتریش - وین
شخصیت خوب هفته در پارازیت کریمی شد هورا یه دونه ای کریمی
شنبه 19 شهریور 1390

سیروس کمال - امارات - دبی
همیشه موفق ، سر بلند ، شاد ، سالم و خندان باشید مهربان یار آقاى کریمى ..
شنبه 19 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
درود بر علی کریمی جوانمرد
شنبه 19 شهریور 1390

sia_sefid - ایران - تهران
دیدید خیلی ها ننگشون اومد بگن استقلالین با وجود چنین افرادی تو پرسپولیس . بالاخره یه سری ها قبلا یه عراقی رو میومدن با این بزرگ مرد ایرانی مقایسه میکردن!!! .. خدا رو شکر افراد با شعوری هنوز از تیم اس و فس پیدا میشه ولی حیف که تو دنیای نتایج دو روزه و خرج شدن واسه افراد کوتاه مدت و تیم های بی نشان از گذشته گم شدن!! . دیروز خیلی جالب بود .. با اینکه تیم اس و فس صدر نشین بود هوادارای تراکتور 2/4 استادیوم رو گرفته بودن . گرچه اگه پرسپولیس سر هم باشه هوادار ها واسه نتایج به ورزشگاه نمیان . مردم فقط واسه تیم مردمی به استادیوم میان . تیم ملی یا تیم هایی که هوادار ندارن .. همش به خاطر افرادی هست که بدون اتصال به مردم وارد فوتبال شدن . در کل علی کریمی الگوی فوتبال تمام عیار ایرانی هست . بعد از او کسی دیگه به فوتبال نمیاد واسه همین همه ی بازی هایی که میدونم محروم نیست یا مصدوم نیست به استادیوم میرم /// چه ملی چه باشگاهی
شنبه 19 شهریور 1390

kindergarten - ایران - تهران
من یک استقلالی هستم. اما باید برای این بزرگ مرد درود بفرستم . او میتواند بهترین الگو برای ورزشکاران باشد. من تا حدودی او را از نزدیک می شناسم. خدمات وی بسیار فراتر از آن است که در اینجا بدان اشاره شده. او هرگز از هیچ تهدیدی نهراسید. درود بر تو
شنبه 19 شهریور 1390

cantona - ایران - شاهین شهر
بعنوان یک استقلالی عاشقشم . از داستان مچ بندهای سبزش تا اهدای پیراهنش . علی کریمی یک مرد به تمام معناست.
یکشنبه 20 شهریور 1390

gol andam - سویس - زوریخ
با اینکه از فوتبال بدم میاد...شیفته ی بزرگواری و اقایی ایشون شدم پاینده و سالم و درپناه ایزد منان وبدور از شیاطین ,,, درود بر تو کریمی عزیز
یکشنبه 20 شهریور 1390

dianawww - ایران - شیراز
به خدا این مردنمی تونه دو کل حرف بزنه فقط لازمه در مورد اهدای پیراهن و مچبند ازش سوال بشه اصلا نمیدونه جریان از چه قراره فقط مشاوراش براش کارای انجام میدن و به نام اون میزنن و اقوام نزدیکش من این حرفم را با دلیل و مدرک میگم
دوشنبه 21 شهریور 1390

experthoney - بحرین - منامه
dianawww - ایران - شیراز. کاکو برو بخواب هنوز صبح نشده ها
دوشنبه 21 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
او پهلوان واقعیست.که هرچندسال یکی ظهورمیکنه.ومادری پیدامیشودکه پسری چون اوبزایدخیلی زمان میبرد..ازاده ازهمه قیدوبندها.فقط کمک رسانی بدیگران میتواند قانعش کند.عمرش طولانی..
دوشنبه 21 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.