نامه ایران به سازمان ملل: به حمله نظامی بی‌درنگ واکنش نشان خواهیم داد


نامه ایران به سازمان ملل: به حمله نظامی بی‌درنگ واکنش نشان خواهیم داد

محمد خزاعی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد.

ایران با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل متحد رسماً از اظهارات نیکولا سرکوزی، رئیس‌جمهوری فرانسه، شکایت کرد و گفت که در صورت حمله خارجی به خاک ایران «بدون تردید و درنگ» به آن واکنش نشان خواهد داد.

نیکولا سرکوزی روز چهارشنبه نهم شهریورماه
گفته‌بود: «برنامه‌های هسته‌ای نظامی و موشک‌های بالستیک ایران موجب تهدید فزاینده‌ای شده که ممکن است به حمله پیشگیرانه به تاسیسات ایران منجر شود که در آن صورت می‌تواند بحران بزرگی بیافریند و از این رو فرانسه به هر قیمتی خواهان اجتناب از آن است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمد خزاعی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، خطاب به بان گی-مون، دبیرکل سازمان ملل و هم‌چنین خطاب به شورای امنیت که فرانسه نیز عضو آن است نوشته‌است که جمهوری اسلامی «در دفاع از ملت ایران نسبت به دفاع در برابر هرگونه حمله خارجی هیچ تردید و درنگی نخواهد کرد.»

وی در این نامه که روز پنج‌شنبه فرستاده شد افزوده‌است که سخنان سرکوزی «اظهاراتی تحریک‌آمیز و اتهاماتی بی‌اساس» است و ایران «برای دفاع از خود تدابیر دفاعی مقتضی را اتخاذ می‌کند.»

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در ادامه نامه خود سخنان رئیس‌جمهوری فرانسه را «غیرقابل توجیه و نامسئولانه» نامیده و آن را «به‌شدت» محکوم کرده‌است.

محمد خزاعی افزوده‌است که «فعالیت‌های هسته‌ای ایران رویکرد نظامی ندارد و در جمع نخستین کشورهایی هستیم که مخالفت خود را با هرگونه جنگ‌افزار کشتار جمعی از جمله هسته‌ای اعلام کرده‌ایم.» وی هم‌چنین تأکید کرد که ایران «قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد.»

پیش از وی، وزارت خارجه ایران نیز به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در مورد حمله احتمالی به تأسیسات اتمی ایران
واکنش نشان داد و گفت برای ثبات منطقه بهتر است از بیان این‌گونه مطالب خودداری شود.

نیکولا سرکوزی، تهران را به داشتن برنامه محرمانه نظامی اتمی متهم کرده و گفته بود ایران از «گفت‌وگوی جدی» سر باز می‌زند و اقدامات تحریک‌آمیز در برابر درخواست جامعه جهانی برای شفاف‌سازی برنامه هسته‌ای‌اش انجام می‌دهد.

قدرت‌های غربی تهران را متهم می کنند که قصد ساخت بمب اتمی را دارد. ایران همواره این اتهامات را رد کرده و اهداف برنامه هسته ای خود را صلح آمیز می خواند.

شورای امنیت تاکنون به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای ایران چهار قطعنامه تحریمی وضع کرده‌است.

این نهاد خواستار توقف فوری غنی‌سازی اورانیوم در ایران است؛ خواسته‌ای که ایران آن را غیرقابل پذیرش دانسته‌است.
zartusht67 - المان - فرانکفورت
بله اخرتان داره نزدیک میشود و باید در دادگاه های مردمی برای جنایات و خیانت هایی که در حق ایران و ایرانی کردید محاکمه شوید پدر کشته را کی بود اشتی
جمعه 18 شهریور 1390

Behnam1978 - المان - شتوت گارت
صدام و قدافی هم همینو گفتنند......
جمعه 18 شهریور 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
شورای امنیت ورق اس چند کشور غربی که نقض اشکار حقوق اولیه بشر است که امریکا خیمه شب باز ان است.
جمعه 18 شهریور 1390

مهرداد2538 - ایران - تهران
یک مرتبه بزنند, ببینند اینها واقعاً می خواهند چه کار کنند؟
جمعه 18 شهریور 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
حمله به ایران یعنی خودکشی ..... دوستاران ایران عزیز انقدر زیاد هستن که برای تلافی کردن جان ناقابلشونو تقدیم وطن کنند. با حمله به ایران سه کشور در مناطق مختلف دنیا ان چنان ضربه میخورن که تا چند دهه در شوک فرو میرن.. سه کشور ( ?...?...? ) عقل سلیم میگه با دم شیر نباید بازی کرد.... ای ایران جانم فدات.
جمعه 18 شهریور 1390

fariborzkhan - ایران - ایران
اتفاقا قذافی هم همینو می گفت. هنوزم می گه.
جمعه 18 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
دیگه نق نق کردن فایده نداره نداره دیگه زر زر کردن فایده نداره نداره.
جمعه 18 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
امیدوارم جنگ نشه.البته تا الان اخوندها هوای امریکا و اروپا رو خوب داشتند وگرنه سرنگون بودند
جمعه 18 شهریور 1390

persiangulf_57 - انکلستان - لندن
با سلام . و اروزی ازادی ایران عزیز و سربلندی ان . ایران توسط ایرانی ازاد میشود و هر کشوری که قصد حمله نظامی به ایران داشته باشد یا دیوانه است یا خیلی نادان .اگر شما توان حمله به ایران را داشتید زود تر حمله میکردید.
جمعه 18 شهریور 1390

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
وقت غزل خواندن شده. غزل را بخوانید که به همین زودی از شر پلیدتان راحت میشویم. آخ چه حالی میده. ایران بدون آخوند برابر است با بهشت .
جمعه 18 شهریور 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
اگر ملت پشت حکومت بایستند . از خارجوهیچ.....نمی توانند بخورند . ولی اگر مردم اشتباه کنند وگول وعده سرخرمن غرب را بخورند. بله مثل صدام و قزافی خواهد شد . ایران هر زمانکه قدرت بدست اورده دشمنان براشفته شدن . امیدوارم ملت ایران بدانند غرب فقط دنبال منافع خودش است . کس نخارد پشت من ...
جمعه 18 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
غربیهاهشت سال است.اینحرف رامیزنند.اماهیچ کاری نمیکنند.سیاست بین حکومتهاست.کسی بخواهدبزنداینقدر وراجی نمیکند.دوبارکافیست.میخواهنددیگرکشورهارابرای چاپیدن قانع کنند.
جمعه 18 شهریور 1390

massoudoslo - نروژ - اسلو
اگر غرب به ایران ویا روشنتر به حکومت ایران حمله کند مردم ایران همان را میکنند که حکومت ایران در این سالها با مردم کرد ! این مطلب کاملا منطقی است اگه ما ببینیم که مردم فکر کنند ، سی و چند سال است که هست مردم را این حکومت برده و نیستی را به جایش داده حالا غربی ها هم بیایند همان کار بکنند ولی در عوض این حکومت ظالم را وارو کنند!!معلوم است که غرب به فکر خودش است و این کاملا منطق است و عادلانه . نه اینکه غارتی مثل این برادران قاچاقچی و آخوند کنند و اسمش را بگذارند فلسطین و لبنان!ما ایرانیان هم خوب میدانیم که حس میهن پرستی و اینجور کشک و باد مجان ها همراه حس مذهبی سست و بی پایه شده .در کنار همه مسائل جنگ غرب با ایران ،چونکه در کل غربی ها روش خاص اخلاقی خودشان را در جنگ ها اعمال میکنند سخت میشود از نیرو های اشغال گر غربی بیشتر از دیکتاتور های محلی متنفر شد .بنابرین دشمن ایران و حکومت ایران نه غرب است و نه کس دیگر بلکه ظلم این حکومت و جهل مردم .
شنبه 19 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.