معرفی یک ایرانی " آمریکایی به عنوان دستیار وزیر خزانه داری آمریکا


معرفی یک ایرانی – آمریکایی به عنوان دستیار وزیر خزانه داری آمریکا

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه «سیروس امیر مکری» را به عنوان دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در امور موسسات مالی معرفی کرد.

سیروس امیرمکری، ایرانی الاصل است و در دانشکده حقوق شیکاگو درس خوانده و همچنین از این دانشگاه مدرک دکتری در رشته تاریخ گرفته است.

انتصاب آقای امیرمکری باید به تایید مجلس سنای آمریکا هم برسد.سیروس امیرمکری پیش از این مشاور حقوقی ارشد رییس کمیسیون معاملات آمریکا را بر عهده داشت.

به گزارش روزنامه وال استریت جورنال، سمتی که آقای امیرمکری عهده دار می شود، پست حساسی است که مسئولیت اجرای قانون موسوم به «داد – فرنک» برای جلوگیری از تخلفات موسسات مالی و بانک ها را برعهده دارد.

سیروس امیرمکری متولد تهران است و در سال ۱۹۸۱ به آمریکا مهاجرت کرده و طبق اطلاعات موجود در وبسایت ایرانیان آمریکا، از وکلای فعال مخالفت با مجازات اعدام و از فعالان حوزه ایرانی – آمریکایی ها بوده است.

قانون داد - فرنک که به نام دو نماینده در کنگره آمریکا نامگذاری شده، از اصلی ترین قوانین مصوب دولت باراک اوباما برای جلوگیری از تخلفات مالی است.

سیروس امیرمکری از دستیاران اصلی نگارش و تهیه این قانون بوده است.

دولت باراک اوباما از زمان شروع به کار اعلام کرده بود طرحی برای کنترل و جلوگیری از هرگونه تخلف مالی آماده می کند تا از هرگونه رکود مالی دیگر در بازار اقتصاد آمریکا جلوگیری شود.

قانون موسوم به داد - فرنک، طرحی است که به ویژه روی سرمایه گذاری های بدون پشتوانه متمرکز شده تا از موسسات مالی نتوانند بازار اعتباری آمریکا را به مشکل دچار کنند.

romano - ایران - تهران
دولتمدار ایرانی فقط از نوع ولایی بیسواد مدرک جعلی بی اصل و نسب خانوادگی برج ساز علاقمند به سفر خارجی مخصوصا لندن و واشینگتن و لیپوساکشن خانمش در سن 70 سالگی و تجدید فراش در سن 60 سالگی با سابقه عضویت در سپاه پاسداران با سابقه جنگی در پشت جبهه‌های حق علیه باطل! با دویستا عضویت و ریاست پست و تسبیح به دست و کت پاره برنگ طوسی و ته ریش مکتبی و لبخند به ریش ملت بزن و بچه در انگلیس تحصیل کن که حتی یکیشون هم چیزی نشده باشه! علاقمند به بیزینس موبایل (پدر و پسر) لبخند به صورت معظم‌الله بزن و چشم خمار کن. آخه اینم شد آدم میاید با دوتا صفت معرفی می‌کنید تو سایت! تنها گوشه‌ای از توان مندیهای مسئولین خدوم را گفتم حالا شما بگید این یارو تو آمریکا درس تو هاروارد خونده. تازه من صفات کت پاره و .. نگفتم.
جمعه 18 شهریور 1390

siah76 - امریکا - لوس انجلس
خاک برسر مموتی...خاکبرسر علی یه دست...درود بر حسین باراک خودمون...
جمعه 18 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
من همیشه بر این باور هستم که هر ایرانی اگر از اسلام فاصله بگیرد, لیاقت بلند پروازی را دارد. در این مورد چندین کمنت هم نوشته ام. اسلام با بندهای نامرئی خرافاتش, اندیشه بلند پروازی را میبندد. اعتقاد به اسلام خود بخود یک نوع عقب گردی و فاصله گرفتن از واقعیت است. علم و اسلام دو موضوع متضادند. از اینرو هرجا که اسلام هست, در آنجا جن و پری و امام زمان و ملائکه و جبرئیل و عزرائیل و فشار قبر و نکیر ومنکر و خدا هست, اما خبری از واقعیت نیست.
جمعه 18 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
درود بر این ایرانی برازنده و باسواد. هرچند محیط سیاسی و احتماعی نیز بسیار مهم است، ایرانیان در امریکا پیشرفتهای بسیاری کرده و به درجه های بالایی رسیده اند زیرا شایسته سالاری بیش از نژادپرستی است، که در اروپا هست.
جمعه 18 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
افرین باعث افتخار هستی بر عکس جمهوری تازیان بی سواد عقب افتاده
جمعه 18 شهریور 1390

matdeno - بریتانیا - لندن
آفرین بر این ایرانی. اما راستی مگه ایشان تاریخ نخوانده پس چطوری وکیل و الان هم متخصص امور مالی شده است؟!!
جمعه 18 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
باعث افتخارند.پیروز باشید
جمعه 18 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.