مجلس خبرگان خواستار اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد


مجلس خبرگان خواستار اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد

مجلس خبرگان

مجلس خبرگان جمهوری اسلامی از مسئولان آموزش عالی در ایران خواست طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را اجرا کنند.
در بیانیه پایانی دهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری آمده است که «از مسئولین آموزش عالى مى‌ خواهیم در مراکز آموزشى نسبت به اجرای طرح‏هایى چون تفکیک جنسیتى که موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان مى‌شود اقدام نمایند».

این مجلس در بیانیه پایانی دهمین اجلاسش با تاکید بر ضرورت اجرا شدن طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها افزوده است که این طرح «موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان می‏شود».
طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها یکی از پرحاشیه‌ترین طرح‌ها در دولت دهم محسوب می‌شود که اجرایش با واکنش‌هایی همراه بوده است. از جمله محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در مقطعی از وزیر علوم دولتش خواست که اجرای آن را متوقف کند.
همزمان با بالا گرفتن بحث تفکیک جنسیتی دانشجویان دختر و پسر از مهرماه سال جاری در دانشگاه‌های ایران، محمود احمدی‌نژاد خواستار توقف بازنشسته شدن «بی‌رویه» اساتید و تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد.
رئیس جمهور اسلامی ایران در نامه خود به وزرای علوم و بهداشت از تفکیک جنسیتی در برخی دانشگاه‌ها انتقاد کرده و آن را «سطحی و غیر عالمانه» خواند.
وی در این نامه گفت: «شنیده شده که در برخی دانشگاه‌ها، رشته‌ها و کلاس‌های تک‌جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می‌گردد. ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیرعالمانه جلوگیری شود.»
این در حالی است که به گزارش خبرگزاری‌ها، طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم مطرح شده است.
این در حالی است که کامران دانشجو پیشتر در نشستی با روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با تأکید بر «اسلامی شدن دانشگاه‌ها» بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: «قصد داریم از اول مهرماه اگر امکانات برای جدا شدن کلاس‌های زن و مرد نیست، دانشجویان در کلاس‌های درسی در دو ردیف جداگانه بنشینند.»
وی گفته بود که «واژه تفکیک جنسیتی نه از ماست و نه مدون شده در وزارت علوم است و قصد این وزارتخانه مصوب کردن شورای عالی انقلاب فرهنگی است.»
آقای دانشجو همچنین در پاسخ به انتقاد برخی از افراد به تلاش وزارت علوم برای اجرایی کردن این مصوبه بعد از ۲۴ سال گفت: «این افراد از این که این موضوع اجرایی می‌شود می‌سوزند یا این که خوشحال بودند که ۲۴ سال این موضوع اجرایی نشده است.»
مجلس خبرگان در بیانیه‌اش همچنین نسبت به هرگونه حرکتی که آن را در آستانه انتخابات «فتنه‌انگیز و چالش‌زا» نامیده هشدار داده و همچنین خواستار حمایت از «جهاد اقتصادی» شده است.
Royan - آلمان - آلمان
دایناسور نر به ماده چشمک زد و گفت بیا بریم جای خلوت سراغ دارم دایناسور ماده پشت کرد و محل نداد راهشو گرفت و رفت , دایناسور نر بهش گفت د آخه همین کار ها را کردید که نسلمون ور افتاد دیگه . من نمی دونم با این طرحها و مصوبه ها می خواهند به چی دست پیدا بکنند.
پنج‌شنبه 17 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
این بدبختی که اکنون استقلال ایران را به خطر انداخته است, حاصل دخالت این مذهب خود ساخته و تقلبی در سیاست است که توسط عده ای مفتخور و مرتجع و خرافاتی به نام روحانی, برای حفظ منافع شخصی خود, نگهداری میشود. در تمام طول تاریخ ایران, کشور و ملت ایران به چنین فلاکتی نیفتاده بودند. از کشوری که لوح حقوق بشر بیرون آمد, اینک از دولت این ابلهان, باید محل پرورش تروریست نامیده شود و در عزلت بماند.
جمعه 18 شهریور 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
این کله کلم پیچها ی طالبانی اګه عقل داشتند اینقدر پارچه را روی سرشون نمیګذاشتند
جمعه 18 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
اینا 32 سال گور کندند که همه روحانیت شیعه بره توش بخوابه خواب خوش. عقل ندارید.
جمعه 18 شهریور 1390

dara20 - ایران - تهران
ایا وظیفه گاوهای فربه و یا پیر و فرطوط طویله خبرگان رسیدگی و نظارت به اعمال ناشایست و خطاهای سرکرده افلیج شان نیست? این ولد زناها به همه چیز کار دارند. خلاصه نوبت اویخته شدن از دار درخت برایتان فراخواهد رسید. درختان و تیرهای برق را با اجسادتان اذین بندی خواهیم کرد.
جمعه 18 شهریور 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
اینا خبره اند یا نخبه؟!فسیل های خشک مغز خصوصا اون دست تو دماغ!
شنبه 19 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
خبرگان ننگتون باد
شنبه 19 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.