میرحسین موسوی: با وضع فعلی امیدی به انتخابات نیست


میرحسین موسوی: با وضع فعلی امیدی به انتخابات نیست

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با گذشت هفت ماه از زمان حصر خانگی خود، در حضور شماری از ماموران امنیتی زن و مرد با سه فرزند خود دیدار کردند.

پایگاه خبری کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی امروز، ۱۶ شهریورماه گزارش کرده که این نامزد معترض به انتخابات در این دیدار «ناگهانی» و «بی‌سابقه» که در خانه یکی از دختران آنها انجام گرفت، تاکید کرد که با تداوم وضع فعلی، نمی‌توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت.

اشاره آقای موسوی به انتخابات نهمین دوره مجلس ایران است که بر اساس توافق میان وزارت کشور و شورای نگهبان، قرار است ۱۲ اسفندماه برگزار شود.

نهمین دوره انتخابات مجلس، نخستین انتخابات است که پس از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم برگزار خواهد شد.

سخنان آقای موسوی، دومین اظهار نظر او در سال ۹۰ است که رسانه‌ای می‌شود. او پیشتر در فروردین ماه امسال، زمان درگذشت پدرش با حضور در منزل پدری خود همگان را برای ادامه راه به صبر دعوت کرده بود.

اظهار نظر میرحسین موسوی در مورد انتخابات آتی در شرایطی منتشر شده که به تازگی آیت‌الله خامنه‌‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به مسئولان هشدار داده که انتخابات به امنیت کشور صدمه نزند.

از آن روز تاکنون موج حملات به مخالفان دولت شدت گرفته و برخی مسئولین نیز بر جلوگیری از انحراف در انتخابات تاکید کرده‌اند. ازجمله حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات که دیروز گفت که این وزارتخانه هیچ‌گونه انحرافی را در انتخابات مجلس نهم برنمی‌تابد.

او همچنین از «ائتلاف» علنی و عمدتا مخفی «جریان فتنه» با «جریان انحرافی» برای مقابله با خط اصلی نظام خبر داد.

«فتنه» اصطلاحی است که پس از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری خرداد ۸۸ به رهبران معترض به نتیجه انتخابات به‌ویژه به مهدی کروبی، میرحسین موسوی و حامیان معترضان نسبت داده‌ می‌شود.

«جریان انحرافی» نیز به اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد و همفکران او در دولت آقای احمدی‌نژاد گفته می‌شود.

در همین حال، محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین و منتقد دولت دهم، دی‌ماه سال گذشته آزادی زندانیان و ایجاد فضای آزاد برای همه احزاب و گروه‌ها را از شرایط اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات آینده مجلس اعلام کرد که با واکنش تند اصولگرایان مواجه شد.

در اعتراض‌هایی که بعد از انتخابات سال ۸۸ به نتایج آن صورت گرفت، ده‌ها نفر کشته و شماری زیادی از روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی، اجتماعی و معترضان بازداشت شدند.

«تمام آثار هنری‌مان را از خانه برده‌اند»

آقای موسوی و خانم رهنورد در دیدار اخیر خود تاکید کردند که تمام ارتباطات آنها و نیز دسترسی به روزنامه، رادیو و حتی بعضا لوازم نوشتاری قطع شده است.

آنها همچنین گفته‌اند که تعداد زیادی از آثار هنری‌شان و نقاشی‌های آقای موسوی و خانم رهنورد در روزهای ابتدایی حصر و در بازرسی ها از خانه توسط ماموران خارج شده و در جای نامعلومی نگهداری می شود.

در جریان این دیدار آقای موسوی به اعمال برخی فشارها نیز اشاره کرده که به نوشته «کلمه» منظور او، ایجاد نگرانی برای آقای موسوی و همسرش در مورد وضعیت سلامت، زندگی و امنیت دخترانشان در مدت زمان حصر آنها بوده است.

آقای موسوی همچنین در این دیدار پس از شنیدن شایعات منتشر شده در برخی رسانه‌ها در مورد بیماری و وضعیت بد جسمی خود، ضمن اظهار تعجب هرگونه بیماری خود و همسرش را به طور جدی رد کرد.

فرزندان آنها در این دیدار شرایط جسمی پدر و مادرشان را کاملا خوب ارزیابی کرده و گفته‌اند که آنها در شرایط مساعد جسمی و روحیه بسیار عالی قرار داشته‌اند.

حضور یکی از مسئولان بلندپایه قضائی در این دیدار از جمله مهمترین نکات قابل اشاره این دیدار است که واکنش شدید میرحسین موسوی را نیز به دنبال داشت.

آقای موسوی در واکنش به حضور این مقام قضائی گفته بود که این شخص چرا و با دستور چه کسی در خانه فرزندش حضور یافته است.

وب‌سایت کلمه، نام این مقام قضائی را ذکر نکرده است.

پایگاه خبری «کلمه» که این خبر را منتشر کرده، در پایان نوشته که پس از این دیدار و سخنان صریح میرحسین خطاب به مسئول قضائی، فشارها بر او و همسرش افزایش پیدا کرده و دوباره تمام ارتباطات محدود تلفنی او با خانواده و دختران نیز به طور کامل قطع شده است.

حبس خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد به همراه مهدی و فاطمه کروبی، از چهره‌های سرشناس مخالف دولت وقتی آغاز شد که ۲۵ بهمن سال گذشته از طرفدارنشان خواستند در حمایت از حرکت‌های اعتراضی مردم مصر و تونس به خیابان بیایند.

راه‌پیمایی ۲۵ بهمن دو کشته (به روایتی سه کشته)، ده‌ها زخمی و شمار زیادی بازداشتی برجای گذاشت.

حصر خانگی رهبران مخالف دولت، با اعتراض چندین باره نهادهای حقوق بشری بین‌المللی روبه‌رو شده است.

با این حال، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی تاکنون درمورد بازداشت خانگی رهبران مخالفان حکومت اظهارنظر نکرده است.

mirhosein - ایران - تهران
کم باش ولی مؤثر باش. مثل همین آقای موسوی.خیلی می خوامت میر حسین..........
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

iranesabz - هلند - امستردام
درود بر میرحسین که دلاورانه همراه کروبی در مقابل استبداد ولایت وقیح ایستاده اند.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

nader46 - انگلیس - لندن
موش نخورتد, پیشی میشیی ,,دشمنه دشمن من>>>
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

مانش رومشکانی - ایران - کرماشان
هاهاها این فرزند صادق و واقعی امام و منجی انقلاب هنوز زنده است؟خوشبختانه از ابتدا تا حالا هیچگاه به اصلاح طلبهای خط امامی و ابوزسیون های فسیلی خارج نشین دل خوش نکرده ام و هیچگاه هم امیدی به اینها نداشتم که برای ایران آزادی بیاورند ولی بیچاره آنهایی که خود را برای این موسوی و کروبی و خاتمی به کشتن دادند و هدر شدند
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

zamanphp - ایرن - شیراز
زنده باشی میر حسین عزیز...
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
ثابت کردند.که این بت شکستنیست.کروبی ومیرحسین کاربزرگی کردند.واقعاتاانروز هیچ گروه وحزبی نتوانسته بود.یک تجمع چندمیلیونی راه اندازی کند.اینهاکردند.باکمترین تلفات.وبهترین تدبیر.دربرابراینهمه فشارسنگین خصوصاکروبی دلاورلرستانی عقب ننشستند.بایددوستشان داشته باشیم.خیلی زیاد.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

ordak - المان - المان
تو که هنوز زندای.خوب ملت و سر کار گذاتی.به قول پ.اعتصامی:ما را به جوب و رخت شبانی فریفته اند این گرگ سالهاست که با گله اشناست.چقدر ملت بیچاره شدند که دنبال کرکسهای مثل تو افتاده اند.هر وقت کار اخوندها به بن بست میرسه ملت را با امثال تو سر کار میگزارند.همانطور که با خاتمی ملت سر کار رفت.بیدلیلنیست که فرمانده سپاه گفت بد ازسرکوبی بعد از انتخابات انقلاب 30 سال یگر بیمه شد. به لطف امثال تو رژیم زهرچشم از ملت گرفت.حیف اون همی زجر که ملت بخاطر تو کشید.
شنبه 19 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.