علی کریمی در وادی فتنه گام می زند


علی کریمی در وادی فتنه گام می زند

علی کریمی

مهدی رستم پور

«تقدیم به زنده یاد اشکان سهرابی که همیشه برای ما زنده خواهد ماند.» – امضاء علی کریمی.

دستنوشته ای با ماژیک؛ پشت پیراهن شماره ۱۶ باشگاه شالکه. سایت های مخالف دولت و سایت حکومتی روزنامه جوان می گویند این متن؛ دستنوشته علی کریمی است.

پیراهن او در لیگ قهرمانان اروپا که مقابل باشگاه اینترمیلان به تن کرد. کریمی در بوندس لیگا، با پیراهن شماره ۱۰ تیم شالکه مقابل کایزرسلاترن بازی کرد اما در لیگ قهرمانان؛ شماره اش ۱۶ بود.

اشکان سهرابی ۲۰ ساله، دانشجو و دارای دان ۲ تکواندو؛ در روز ۳۰ خرداد؛ در تقاطع بوستان سعدی و خیابان رودکی (سلسبیل) در تهران، هدف سه گلوله قرار گرفت و جان سپرد.

سایت روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران؛ با یادآوری مجدد حرکت علی کریمی در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ در بازی با کره جنوبی؛ بستن مچ بند سبز توسط او و سایر بازیکنان تیم ملی را تقبیح کرده است.

نام نویسنده این گزارش درج نشده است اما در وب سایت روزنامه جوان؛ در بخش «انتخاب سردبیر» گنجانده شده است.

در این مطلب با اشاره به اهدای پیراهن علی کریمی به اشکان سهرابی نوشته شده است: «کریمی بار دیگر در حرکتی مشکوک در راستای اهداف جریان فتنه که این روزها در حال احتضار به سر می برد گام برداشت.»

این سایت؛ منبع اصلی گزارش خود را «ندای انقلاب» معرفی کرده است. ندای انقلاب، وب سایتی متعلق به گروهی است که خود را «جوانان ولایت» و «رزمندگان دوران جنگ نرم» می نامند.

به نوشته این سایت های حکومتی؛ کریمی در پایان روزهای فوتبالی اش به سر می برد. این در حالی است که از نظر سرمربی تیم ملی فوتبال ایران؛ کریمی چنان آماده و قبراق است که می تواند ۹۰ دقیقه برای تیم ملی بازی کند.

روزنامه جوان نوشته است: «کریمی در اقدامی تامل برانگیز با اهدای پیراهن خود به یکی از کشته شدگان فتنه ۸۸ بار دیگر نشان داد که وی همچنان در وادی فتنه گام می زند.»

این ارگان سپاه پاسداران مدعی شده است که «مشخص نیست کریمی این روزها این خط و خطوط سیاسی را از چه کسی و یا چه جریانی می گیرد . وی باید این موضوع را بداند که این راه کسب محبوبیت نیست. علی کریمی همان راهی را می رود که شجریان پیش از وی رفت و امروز در انتهای این مسیر آرزوی بازگشت را دارد که البته دیر شده است.»


روزنامه سپاه پاسداران نوشته است که : «این پاس علی کریمی به فتنه گران با واکنش مثبت ضدانقلاب روبرو شده است و حرکت وی را اقدامی معنادار و جوانمردانه توصیف کرده اند.»

روز وداع اشکان سهرابیزهرا نیک پیما، مادر اشکان در خصوص روز حادثه می گوید «پسرم به خانه دوستش رفت و هنگام بازگشت از یک ساختمان بلند می زنندش و گلوله به سرخرگ آئورتش خورده بود.»

مادر اشکان ادامه می دهد: «با برادرم به بیمارستان رفتیم، دکترها گفتند که بازگرداندنش جزو محالات است. کادر پزشکی در بیمارستان واحد خون نداشت، حتی دستگاه اکسیژن مناسبی نداشتند. پسرم پس از ۱۰ دقیقه فوت کرد.»

مادر اشکان همچنین گفته بود؛ جنازه اشکان را به راحتی در اختیارخانواده قرار نداده اند. خانواده تنها توانستند بعد از سه روز دوندگی، جنازه اشکان را تحویل بگیرند.

به گفته خانم نیک پیما، «اعلامیه ها و پرچم ها را می کندند و در مراسم بهشت زهرا دوربین فیلمبردای را دزیدند و بردند. تعهد گرفتند که سرو صدا نکنیم و شلوغ نکنیم و جنازه را یک سره به بهشت زهرا ببریم.»

خواهر اشکان هم گفته بود: «اشکان تازه از دانشگاه برگشته بود. به ما گفت مردم در خیابان‌ها در حال تظاهرات هستند. گفت نیروهای گارد ویژه همهٔ خیابان‌های اطراف را بسته‌اند و مردم را متفرق می‌کنند. مادرم از من خواست که مانع ازبرگشتن اشکان به خیابان شوم. من هم تمام تلاشم را کردم که حواس اشکان را به مسائلی غیر از خیابان بکشانم اما شلوغی‌های خیابان ما هرلحظه بیشتر می‌شد. مردم به کوچه‌ها و منازل پناه می‌بردند. صدای شعارهای مختلفی را می‌شنیدیم و صدای تیراندازی و بوی گاز اشگ‌آور همه جا را گرفته بود. از اشکان خواستم که به خیابان نرود. اما او آخرین حرفش را به من زد و از خانه خارج شد: «نگران نباش، بر می‌گردم.»

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
علی کریمی دوستت داریم
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

mohsen_raja - ایران - تهران
(چندی است دلم یکدله با فتنه گران است....این هم به یقین معجزه‌ی دور زمان است) (چون "فتنه گری" بانگ عدالت طلبی شد....دل بهر خدا یکدله با فتنه گران است)دکتر مصطفی بادکوبه// شاید بخاطر همینه که اینقدر دوستت دارم؛ در وادی فتنه قدم می‌زنی!.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
علی کریمی اسطوره فوتبال و ورزش حال حاضر ایران است. علی, همه ما با تو هستیم !
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
حال میکنم از هیچ کس نمی ترسه.صداقت خاصی تو وجودش هست.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
اکرچه علی کریمی درجوانمردی اسطوره است..اماحاکمیت های زیادی راهم دیده که چگونه بکشورشان خدمت میکنند.خیانت بی بدیل ملاهاراهم دیده..دست ودسبندسبزش رامیبوسم.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
روزنامه جوان و سپاه .... خوردن و گور باباشونم کرده به عنوان یک استقلالی از کریمی تقدیر میکنم و احترام من به اون خیلی بیشتر از همیشه است بعنوان یک ایرانی ازادیخواه و میگم علی جان در این وادی فتنه قدم بزن که این وادی جای شهیدان واقعی خاک ایران است.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

karaji - سوئد - گتنبرگ
فقط افرین به شرف علی کریمی و امثال او که در این بازار فروش وجدان و معرفت که سراسر این روزهای کشورمان به ان مبتلا است از خود کرامت و بزرگی نشان داد و پیراهنی که بسیاری از دودبالیستها ! ارزوی دیدنش را دارند به سمبلی برای رهائی مردمش از چنگال خدا نشناسان و ظالمان احاطه گر وطنش تبدیل کرد .
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

sia_sefid - ایران - تهران
این یعنی یه پرسپولیسی واقعی .. داش علی کسی بود که هیچ وقت جاه طلب نبوده .. اون واسه رفتن تو تیم ملی از لابی عبدالله و فتح الله استفاده نکرد . اون در واقع از 20 سالگی لیاقت کاپیتانی رو داشته و با اینکه در قدیم دو بار بهش بازوبند پیشنهاد شد اون رو به مهدی مهدوی کیا و در مقطعی به یحیی گل محمدی داد!! . بازیکنی که کاملا مردمیه .. جدا از اینکه نمونه نداره تو زمینه های ورزشی تو ایران .. به نظرم هم از لحاظ اخلاقی هم ورزشی و هم راه و روش زندگی میتونه الگوی خیلی خوبی واسه جوونا باشه .. البته بماند خیلی از اس فسی ها علاقه دارن چنین چیزی رو تو باشگاهشون پرورش بدن اما متاسفانه فعلا الگوهایی بهتر از خزیراوی وارد جامعه ی فوتبالی نکردن !! . خب ایناست فرق تیم های پرسپولیس با بقیه .. تیمی که تو تاریخش افراد تحصیل کرده ای مثل کلانی ، بهزادی ، زادمهر ، کاوه ها و .. هست . اسطوره ی ایران
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

sia_sefid - ایران - تهران
.. در زمان قدیم از طریق میناوند که از طریق دوستان باهاش در ارتباط بودم . تو تمرینات بین فصل چند بار به تمرین پرسپولیس رفتم تو تابستون .. تنها کسی که بعد از تمرین حدود 1 ساعت با هوادار ها سرگرم بود علی کریمی بود (در حالی که اون در اون زمان اصلا بازیکن باشگاه نبود) این یه قرمز واقعیه .. اس فسی ها بسوزید !! که الان دیگه باید به احترام لگن بودن بازیکناتون سکوت کنید .. بماند که یه سری شعور سکوت تو این لحظلات هم ندارن و حتما باید بیان یه وری بزنن .. میگید نه .. نگا کنید!
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
وقتی حرفهای خواهر اشکان رو خودنم بی اختیار اشکم سرازیر شد الهی بمیرم .... طفلک اشکان گفت نگران نباشید بر میگردم این حرف اشکان منو سوزوند آه ........درود بر علی کریمی
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

لیلی ایرانی - ایران - تهران
شجریان از راهی که رفته پشیونه؟!دل خودتونو با این مزخرفات خوش کنین.شجریان و کریمی و امثال اینها برای مردم عزیزتر از همیشه هستن و به کوری چشم شما تا اخر با این به قول شما جریان فتنه!!همراهی میکنن.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

experthoney - بحرین - منامه
هاهاها. آی خوشم میاد این ساندیس خورهای حکومتی میسوزن از این حرکات، زنده باد علی کریمی، یکی از مردترین مردهای این سرزمین.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

Alborzi - ایران - کرج
بقول پوارو قاتل کسیست که از مردن مقتول سود میبرد !!!
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

soheil rad - ایران - بابل
به عنوان یک استقلالی دو آتیشه میگم به وجود علی کریمی افتخار می کنم فقط می تونم بگم درود بر تو ای سبزترین کاپیتان سرخ ایران
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
درود بر شجاعتت جادوگر.ما فقط در زمین چمن محو تماشای تو نیستیم.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

ensanam arezoost - ایران - جزیره خارک
به او بگویید آزاد مرد...به او بگویید یک انسان واقعی...به او بگویید یک الگوی خوب برای امثال رضازاده و قلعه نویی و اینکه به او بگویید دوستش دارم...
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

h.a - ایران - توران شاه
دوست عزیزsia_sefid - ایران - تهران من به عنوان یک استقلالی از قبلاًعلی کریمی رو دوست داشتم-استقلال پرسپولیس نداره-این تفرقه ها رو از ذهنت بیرون کن-علی کریمی رو تحسین میکنم چون دهن این سه پا و چهار پا رو به ...زد-امیدوارم همیشه سربلند باشی-
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

esfahan_20 - ایران - اصفهان
جادوگر جان درود به شرفت...شاید برات برنامه ای ترتیب دهند این جانوران اسلامی...بخدا قسم اگه قطره خونی از چادوگر ریخته بشه اخوندها و خانودهایشون را مثل تف له میکنیم.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
sia_sefid - ایران - تهران سیا بدو بیا چی میگی واسه خودت جو دیکتاتوری ایران ابی قرمز نداره به ابیها توهین میکنی مگه تو لنگیها لابی بازی و ....مالی کم بوده نمونه اش مایلی کهن و علی دایی پس حرف حساب بزن.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

mohammad54 - انگلستان - لندن
وقتی کلمه فتنه درکنار نامهایی مانند استاد شجریان و علی کریمی قرار میگیرد چه معنای قشنگی پیدا میکند.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
درود به ان شیر مادرت افرین
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

damahi - ایران - بندرعباس
علی جان دوستت داریم خار چشمان بدخواهان وساندیس خورهای بی مصرف ولومپن.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

mardas - دانمارک - آغوس
این جوانمرد ورزش را باید پوریای ولی زمان خواند و نیز بازوبند پهلوانی را جلوی چشم دوست و دشمن در اولین روز بهار که شاخص ترین جشن ملی ایرانیان است به بازوی او بست . علی و مهدوی کیا از همان اول به با مردم بودن بیشتر دل بستند تا ثروت انودوزی شهرت طلبی و سگ خانگی شدن مثل دائی . کریمی را دنیا میشناسه نه فقط مردم ایران. من که همیشه استقلالی دو آتیشه منهای توهین کردن به دیگران بودهام حاضرم برایش اگر قابل باشد جان بدهم حالا پرسپولیسی باشه یا استیل آذینی یا اصلا خانه نشین باشه مگه علی دائی خودشو به هر آب و آتیش و دروغ و دولی نزد که بخواهد یک سر مو محبوبیت جادوگر و پوریای ولی فوتبال رو داشته باشه ؟ نشد که نشد حتی از طرف خود هواداران پرسپولیسی . انسانیت و شجاعت و مردم داری ربطی به قرمز و پابی بودن نداره به سالم بودن نطفه و بنیاد و تربیتشه که علی آقا همه شو با اجازه کشتی کشتی بار زده واسه خودش. چه احساس خوبی با خواندن این مطلب پیدا کردم . شجریان یا علی کریمی امثال دائی و مایلی کهن نیستند که نگرانشون باشیم اونا تازه راه جاوید ماندن و پیدا کردند و کسی که در تاریخ جاوید باشه همیشه زنده خواهد ماند.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

مهران خان - ایران - تهران
مرحوم تختی هم با مردم داری تبدیل شد به جهان پهلوان تختی . امثال حسین رضا زاده هم با کاسه لیسی حکومت از عرش به فرش رسیدن . زنده باد علی کریمی و تموم ورزشکارهای آزاده.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
علی کریمی استوره ای که به هیچ وجه با ار ار کردن مزدوران سپاهی نه تنها محبوبیتش کم نمیشود بلکه بیشترهم خواهد شد. کانادا تورنتو
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

طالب حق - ایران - تهران
شجریان در انتهای راه آرزوی بازگشت دارد؟!!!!!!!!!. معلومه جنسشون مرغوب نبوده. ان شاالله بزودی زود از هپروت بیرون میان و یه کم واقعیت رو حس میکنن. علی کریمی ، محمد رضا شجریان و همه کسانی رو برای آزادی ایران تلاش می کنن عاشقانه دوست داریم چون اونها هم عاشقانه مردم رو دوست دارن.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

sia_sefid - ایران - تهران
aria-aria-nl - هلند - روتردام .. ببین سوراخ عزیز .. هر چوبی با خوردن آب ممکنه پوسیده شه و از بین بره .. مهم اینه که بین این پوسیدگی ها یه گل بتونه جوونه بزنه!! .. وقتی هوادارای پرسپولیس میان استادیوم . کاری ندارن که کی میبره یا میبازه . برد و باخت واسه ما هوادارا مهم هست اما مهمترین بهونه هم هست .. تو طول تاریخ باشگاه افتخارات زیادی اومده و رفته!! . اما یه سری که درگیر این چیزهای بیخودن .. میان کلنگ هاشون رو با دسته گل های یه ملت مقایسه میکنند .. من به اونا میگم .. تو چی میگی ؟؟ اگه کسی رو دارید که قابل قیاس با این بشر هست هم از لحاظ اخلاقی . هم بازی .. هم مردمی بودن نشون بدید!! . وگرنه به عنوان یه هوادار آبی هم میتونی با شعور باشی مثل h.a - ایران - توران شاه .. حد وسط نداره یا باید بگی عاشق کریمی هستم یا عاشق آخوندا!! .. کسی که نمیتونه بگه بره ببینه از کجا داره میسوزه متناسب باهاش یه پمادی چیزی پیدا کنه!!
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.