افشاگری برنامه ۹۰ درباره فساد گسترده شبکه های مافیایی در فوتبال ایران


افشاگری برنامه 90 درباره فساد گسترده شبکه های مافیایی در فوتبال ایران

عادل فردوسی‌پور امشب بحث فساد در فوتبال ایران و تیم‌های پایه را مطرح کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ عادل فردوسی‌پور در برنامه نود امشب بحث فساد در فوتبال ایران، به خصوص فساد در فوتبال پایه را بررسی می‌کند. این موضوع که در یکی دو ماه گذشته کم و بیش در مطبوعات مطرح شده، یکی از مشکلات اصلی فوتبال ایران است اما تا به حال دیده نشده به آن رسیدگی جدی شود.

عادل در برنامه نود مصاحبه‌های زیادی با والدین بازیکنان نوجوان و جوان انجام داده که همه آن‌ها نکات تاسف‌باری را مطرح می‌کنند. رسول کربکندی، پیشکسوت فوتبال ایران هم که مهمان برنامه نود است، صحبت‌های والدین فوتبالیست‌ها را تایید کرد. البته عادل فردوسی‌پور اجازه نداده نامی از افرادی که از بازیکنان پول می‌گیرند مطرح شود.

فردوسی پور: دیدیم هیچ کس بهتر از کربکندی از کثیفی فوتبال نمی گوید
عادل فردوسی پور برای این برنامه در اقدامی جالب از کربکندی، دعوت کرد تا کارشناس مربیگری اش باشد. او که در دو سال گذشته، در هر تیمی کار کرده هیچ پولی نگرفته در این برنامه از معضلات فوتبالمان گفت. فردوسی پور اما قبل از هر چیز درباره دلیل دعوت از کربکندی سخن گفت: «2 سال قبل بود که ایشان در مصاحبه ای بعد از بازی تیم شان در صبا گفتند این فوتبال کثیف و این واژه کثیف را چنان غلیظ گفتند که دیدیم هیچ گزینه ای بهتر از ایشان برای موضوعی که داریم، نخواهیم یافت.»

کربکندی هم در شروع حرف هایش گفت: «قبل از حرف هایم، حرف های خانواده های بازیکنانی که از آنها سوء استفاده شده را دیدید. در زمان ما باید یواشکی می رفتیم فوتبال اما حالا خانواده ها دوست دارند بچه های شان فوتبالیست باشند. چون هم باعث سلامتی بچه هاست و هم در نهایتش می توانند این آدم ها به پول برسند.»

او ادامه داد:« من از دست آقای عزیزمحمدی دلگیرم که می گوید اگر فوتبال ناپاک است چرا این ها فوتبال را ول نمی کنند ، کسی که مربی است و پاک کار کرده و کار دیگری بلد نیست اگر خانه نشین بشود آیا مشکلات حل می شود؟»

گواردیولا: به مرگ تهدیدم کردند/ ابو قاسمپور: گفت بازیکنم را بردار تا برایت پرچم بزنم
در برنامه این هفته 90 که به ناپاکی های فوتبال می پرداخت، عبدالله ویسی سرمربی صبا از جفایی گفت که دلالان در حقش کرده اند. او در بخشی از حرف هایش گفت: «من تیمم را با 50 میلیون بسته ام. بعضی های شان حتی پول شام خوردن ندارند چون 5 میلیون از قراردادشان را گرفتند و دادند برای رهن خانه چون بچه شهرستان هستند. آن وقت عده ای دلال می خواهند از این ها و من باج بگیرند چون کسی را ندارم. گفتند کاری می کنیم، هفته سوم برکنارت کنند حتی به مرگ تهدیدم کردند. همین حالا هم اگر صبا کنارم بگذارد ، باید بروم در دهاتم مربیگری کنم چون کسی مرا نمی خواهد.»

بعد از او نوبت رسید به ابراهیم قاسمپور که بگوید: «من و خیلی ها چون خواستیم پاک بمانیم، حذف شدیم. یک اردویی با نفت داشتم در ترکیه که چند داور آنجا بودند. به من گفتند بازیکنی را بردار، گفتم بیاید تست بدهد که قبول نکردند . گفتند این ها را بردار و جایش ما برای تان پرچم می زنیم.»

البته عابدینی و خداد عزیزی هم نکاتی را درباره ناپاکی های فوتبال گفتند.

افشاگری بی‌سابقه مجید جلالی در نود/بازیکن مصدوم با پرداخت 5 میلیون در تیم ملی بازی کرد
مجید جلالی مربی فولاد خوزستان که از طریق سیمای خوزستان با برنامه نود ارتباط تصویری برقرار کرده، جملات قابل تاملی را به زبان آورد. او در مورد ناپاکی‌های فوتبال ایران گفت: «بعد از قهرمانی با پاس، یک روز دلال‌ها آمدند پیش من و گفتند بیا با ما همکاری کن. ما می‌توانیم کاری کنیم که سرمربی تیم ملی بشوی. برایت تبلیغات می کنیم. شما مظلوم واقع شده‌ای و می‌توانیم کارهای زیادی برایت انجام دهیم. گفتم در مقابل این کارهایی که برایم می‌کنید، از من چه می‌خواهید؟ گفتند به هر تیمی که رفتی، چه تیم ملی چه تیم باشگاهی، از هر 10 بازیکنی که می‌گیری، دو تا بازیکن ما به شما معرفی می‌کنیم. من آن‌ها را بیرون کردم ولی این چیزی است که اتفاق افتاده.»

جلالی که با صحبت‌هایش عادل فردوسی‌پور را متعجب کرده بود ادامه داد: «یک بار دیگر هم سرمربی یک تیمی بودم، یک بازیکن داشتیم که تازه عمل کرده بود و شرایط بازی کردن نداشت. آن بازیکن به من اصرار کرد که حتما چند دقیقه او را به زمین بفرستم. گفتم چرا این همه اصرار می‌کنی؟ گفت قرار است به تیم ملی دعوت شوم و اگر بازی نکنم روزنامه‌ها شلوغ می‌کنند. گفتم تو از کجا می‌دانی قرار است دعوت شوی تیم ملی؟ گفت دعوت می‌شوم. البته آن بازیکن دعوت هم شد و در تیم ملی بازی هم کرد. آن بازیکن به من گفت سه و نیم میلیون دادم دعوت شدم، 5 میلیون هم دادم که بازی کنم.»

جلالی که با سوالات عادل فردوسی‌پور مواجه شده بود ادامه داد: «این‌ها یک شبکه هستند. داور دارند، بازیکن و مربی و مسئول و همه چیز دارند. خیلی راحت هم می‌شود آن‌ها را پیگیری کرد. حتی ده‌ها برابر این چیزی را که من می‌دانم، خود مسئولان می‌دانند. راحت می‌توانند این شبکه را شناسایی کنند اما اراده‌ای برای این کار وجود ندارد.»

نکته دیگر اما بحث برخورد با این اتفاقات بود و فردوسی پور به جلالی گفت شما این ها را الان می گویید اما مثل ماجرای دوپینگ، عقب می کشید. حرفی که باعث شد تا جلالی بگوید: «اتفاقا خیلی بیشتر از ما، مسئولان در این باره اطلاعات دارند. مگر دو سال قبل شروع نکردند به برخورد؟ به من گفتند بازیکن خارجی بگیر، گفتند 500 میلیون، نخواستم و شروع کردند به برخوردهای تند با من. تازه آخرش هم گفتند با 150 میلیون این بازیکن را بردار. این ها حقیقت دارند و همه هم از آن خبر دارند.»

معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی: فساد در فوتبال در حد حرف است
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مهمان تلفنی برنامه نود بود.

سرهنگ امیدی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در مورد بحث فساد در فوتبال گفت: «پلیس آگاهی این اجازه و توان را دارد که وارد این ماجرا شود. ولی این‌ها منوط به این است که همه چیز از حالت شفاهی خارج شود. این بحث‌هایی که الان مطرح می‌شوند، همه حرف هستند. تا زمانی که فقط حرف هست، موانع قانونی وجود دارد. اگر یک شکایت واقعی باشد، پلیس می‌تواند مداخله کند.»

امیدی ادامه داد: «این مسائلی که مطرح می‌شود، یکی از انواع کلاهبرداری است. ولی پلیس مستندات قانونی لازم دارد و باید ادله و مدارک را جمع‌آوری کند تا به آن‌ها رسیدگی و با متخلفان برخورد کند.»

yashainiran - ایران - ایران
هدف اصلی این برنامه و فردوسی پور به نحوی پرده برداشتن و آگاهی دادن از سوء استفاده های جنسی است که در بعضی از مدارس فوتبال ایران انجام می گیرد و چند روزی است در اکثر سایت ها مطرح شده است.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
من خود برنامه رو نگاه کردم. داستان اینجاست که سر نخ رو بگیرن میرسن به سران مملکت...رئیس که دزد باشه از زیردست چه انتظاره?. مجیدی حرف قشنگی زد, گفت اون رئیس دزدها زورش زیاده هیچ کی نمیتونه حریفش شه! رئیس دزدها کیه که کسی حریفش نیست? جواب از بلور شفاف تره!
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

DKDK - دانمارک - اسلیس
ای تف بشرف نداشته تعدادی پست و سودجوی از خدا بیخبر که از نوجوان و جوانان فوتبالیست جویای نام حداکثر سواستفاده رامیکنند.البته این ناپاکی فوتبال مختص ایران نمیشود بلکه در تعدادی کشور وجود دارد.فوتبال دوستان حتما ابروریزی بزرگی که در ایتالیا رخ داد و باعث شرمساری تیمهای بزرگی همچون یوونتوس شد را حتما بیاد میاورند.البته انجا از نوجوانان فوتبالی اخاذی نکرده بودند.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.