احمدی‌نژاد همراه مشایی به تاجیکستان رفت


احمدی‌نژاد همراه مشایی به تاجیکستان رفت

اسفندیار رحیم‌مشایی در کنار محمود احمدی‌نژاد پس از انتشار خبر حصر خانگی او

رئیس‌جمهوری ایران، دیروز ۱۳ شهریورماه همراه با اسفندیار رحیم‌مشایی برای سفری دو روزه به تاجیکستان رفت.

خبرگزاری فارس در گزارشی درمورد حاشیه‌های مراسم بدرقه رئیس‌جمهوری ایران، از «تلاش زیاد» اسفندیار رحیم‌مشایی برای سوژه نشدن نوشته است.

به نوشته این خبرگزاری، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری ایران در تمام مدت مراسم از ایستادن در کنار محمود احمدی‌‌نژاد امتناع کرده و حتا هنگام سوار شدن به هواپیما نیز رئیس‌جمهوری ایران و دیگر همراهانش را همراهی نکرده است.

اسفندیار رحیم‌مشایی در شرایطی رئیس‌جمهوری ایران را همراهی کرده است که در دو ماه گذشته، خبرهایی درمورد ممنوع‌الخروج بودن او منتشر شده بود.

۱۶ خردادماه در حالی که قرار بود آقای احمدی‌نژاد به ارمنستان سفر کند، به یکباره این سفر لغو شد.

رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، دلیل لغو این سفر را «نیاز به زمان بیشتر جهت تنظیم و نهایی‌کردن اسناد و براساس توافق طرفین» اعلام کرده و در عین حال تاریخ جدیدی را نیز برای آن اعلام نکرد.

در همین حال فرارو که نزدیک به اصول‌گرایان منتقد دولت است، به نقل از منابع خبری خود نوشت که محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به ممنوع‌الخروج بودن دو تن از همراهان سر‌شناس خود، این سفر را لغو کرده است.

این خبر تکذیب نشد و رسانه‌ها نیز نام اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی را به میان آوردند.

هرچند ۹ روز بعد خبرگزاری ایرنا نوشت که اسفندیار رحیم‌مشایی، محمود احمدی‌نژاد را در سفر به قزاقستان همراهی کرده است، اما برخی خبرگزاری‌ها با انتشار عکس‌های این سفر، از غیبت اسفندیار رحیم‌مشایی در این سفر خبر دادند.

در چند ماه گذشته همچنین خبرهایی درمورد حصر خانگی یا غیبت‌های طولانی مدت اسفندیار رحیم‌مشایی منتشر شده است.

پس از آن‌که اواخر فروردین ماه، آیت‌الله خامنه‌ای با برکناری وزیر اطلاعات مخالفت کرد و پس از آن آقای احمدی‌نژاد به نشانه اعتراض ۱۱ روز در محل کارش حاضر نشد، رسانه‌های اصولگرای منتقد این اتفاق را به «جریان انحرافی» نسبت دادند.

«جریان انحرافی» به اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد و همفکران او در دولت آقای احمدی‌نژاد گفته می‌شود که به گفته منتقدان‌شان، قصد دارند آقای احمدی‌نژاد را از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب دور کنند.

همان زمان خبر دستگیری چند تن از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد منتشر شد که بعضی از آن‌ها تایید و بعضی دیگر تکذیب شدند.

این اتفاقات صدای هواداران دولت در مجلس را هم درآورد و آن‌ها از آقای احمدی‌نژاد خواستند که «ولایتمداری»اش را بیش از پیش نشان دهد.

از آن زمان به بعد رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری در هیچ مکانی همراه با رئیس‌جمهوری دیده نشد و او که علاقه زیادی به سخنان جنجالی داشت، ۱۱۳ روز سکوت کرد و غائب ماند تا این‌که هفته گذشته همراه با سایر اعضای دولت در مرقد آیت‌الله خمینی دیده شد.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
امیدوارم دیگه برنگردن.
دوشنبه 14 شهریور 1390

m_r - استرالیا - استرالیا
با درود. خوب حالا چی‌؟ رفت که رفت با دوست دختر عزیزش مشایی سر ته این امام زمانی‌‌ها یک پاپاسی هم ارزش نداره. یک مشت دروغ گو عوام فریب و جار و جنجال راه انداز. به امید این که آن آدم‌های ساده دل‌ و بی‌ پروا که خدایی ناکرده از افکار یا کار‌های احمقی نژاد و دار دستش پشتیبانی‌ کرده یا میکنند که با علم و دانش و آگاهی‌ خود را هر چه زودتر از این حیونت قرون وسطی تاریخ بشریت دور کنند. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پاینده با د ایران عزیزمان.
دوشنبه 14 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
پس عروس رفته بود گل بچینه!. خب , خوب شد. بخیر گذشته تا الآن.
دوشنبه 14 شهریور 1390

shahab46 - المان - هانوفر
خبر جفت شان بیاد انشالله
دوشنبه 14 شهریور 1390

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
حالا چقدر هم مظلوم نمای میکنه با این عشوه گریهاش ،این مشایی هر کی ندونه فکر میکنه قرار تعقیر جنسیت بده به خاطر احمدی ، البته احمدی مشایی رو همین طوری پسندیده .......علف باید به دهان بزی شیرین بیاد خیلی به هم میاید انشالله که با هم در این سفر به درک برید ........
دوشنبه 14 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
چه سفرپرباری میشه.هموطنان بایدازاحمدی تشکرکرد.چون کسی بهترازان نمیتوانست رژیم ملایانرا ت..ر مال کند.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.