یکی از شاهکارهای ترانه های آذربایجان - ترانه آنا ( مادر ) با صدای رشید بهبودوف


 

karaji - سوئد - گتنبرگ
زیبا و خاطره انگیز !
یکشنبه 13 شهریور 1390
 
bavaffa - اذربیجان - باکو
از مسئولین کمال تشکر رادارم . یاد دوران کودکی افتادم .یاشا سن انا یوردم گوذل بیوک اذربیجان .
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
بسیار زیبا بود
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
bavaffa - اذربیجان - باکو
از مسئولین کمال تشکر رادارم . یاد دوران کودکی افتادم .یاشا سن انا یوردم گوذل بیوک اذربیجان .
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
Pezhman - اتریش - وین
زیبا بود مرسی. ترانه مادر اثر فرزانه خورشید برایم تداعی شد. حیف که مسئولین سایت از آهنگهای زیبای تاجیک درسایت فارسی ایرانیان یوکی استفاده نمی کنند. https://www.youtube.com/watch?v=PREIXn2n9Z4feature=related
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
azarbayjan362 - ایران - تبریز
بسیار زیبا بود
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
h.k - دانمارک - اودا
به به چه دلنشین وزیباست.باتشکرازمسئولین.
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
a.ahooraei - المان - کلن
من که چیزی نفهمیدم، اونایی که می فهمند حالشو ببرند.
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
shinjan - ژاپن - توکیو
من اولین بار که صدای رشید را شنیدم 11 سال داشتم ولی انقدر صدایش دلنشین بود که واقعا عاشق صدایش شدم و تمام اهنگ هایش رادارم و همیشه موقع تنهایی با صدایش و اهنگ هایش لذت میبرم .
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
فریدون شیرازی - ایران - شیراز
این ترانه ها بسیار قدیمی است و این هنرمند بسیار توانا و بسیار خوش صدا بوده که این بدست ما رسیده.در مقایسه با تکنیک امروز و دهها فیلتر و استودیو و. میتوان به ارزش والای او پی برد.ایشان در گرجستان متولد شد و در اپرای ارمنستان سبک جدیدی برجا گذاشت ترانه هایی به دهها زبان از جمله فارسی و هندی خوانده که همه جاودانه اند.درد و بلای من و خاک رشید بهبودوف توی ملاج نوکران دماغ علی اف و سایر مزدوران ترکیه.همینجا خوب است بیگانه پرستان بگویند که چه شباهت ظاهری بین رشید بهبودوف و چنگیز خان مغول میبینند که اذربایجان را ترک میخوانند.خوب بود مسئولان سایت یک عکس چنگیز هم همینجا چاپ میکردند شاید چشم کور این نوکران بی جیره اخوندها و ترکیه قدری بادامیتر میشد
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
turkmasoud - ترکیه - استانبول
تاسف فراوان به آن دوست گرامی که می خواهد چنگیز خان را ترک بنامد. چنگیز خان اصلا به آذربایجان حمله نکرد. ادوارد تلر در خاطراتش در مورد حمله چنگیزخان مغول به ایران دوره خوارزمشاهی می‌نویسد:. « یک نمونه مهم در تاریخ، جنگهای چنگیزخان مغول، و بویژه تخریب سرزمین های پارسی است. بیش از نصف جمعیت سرزمین تسخیر شده نابود گردید، و پارس، که همان ایران امروزیست، هرگز جلال و ابهت پیشین خود را دیگر باز نیافت.»[۲] ». حمله چنگیزخان مغول چنان دهشتناک و بیرحمانه بود که خیابانهای نیشابور «که مهد علم و دانش و نوآوری آن زمان بود، تبدیل به جویبارهای خون گردید، و از سران مردان و زنان و کودکان هرم هایی ساخته شد، و حتی به سگ‌ها و گربه‌های شهر نیز رحم نکردند.»[۳] از اینروست که تاریخ نگار دیگری می‌نویسد:. « شکی نیست که نابودی و ویرانی که در حین خیزش دولت مغول در ایران بوقوع پیوست، و قتل عام وسیعی که در آن زمان رخ داد، در هزار سال هم ترمیم نخواهد گشت، حتی اگر فاجعه دیگری نیز بوقوع نپیوندد.»[۴] ». شاید هزار سال به طول نیانجامید. اما در اواسط قرن بیستم بود که جمعیت نیشابور به سطح دوران پیش از حمله مغول بازگشت.[۵.
دوشنبه 14 شهریور 1390
 
h.k - دانمارک - اودا
فریدون بهبوداف راهمه کشورهای همسایه میشناسند.دوم.همان وجهه تمایز که بین توواجدادت بامردم تاجیک وبدخشان وجودارد.بین ترکهاهم هست.بروخودت راسبک نکن.توکه شیرازی نیستی.الکی شیرازرابدنام میکنی.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390
 
آزادیخواه - ایران - تهران
فریدون شیرازی - ایران - شیراز چیه باز یک خبری منتسب به ترک و آذربایجان و .. شد دوباره به مغول ربط دادی؟ نفرت را به خوش بینی تبدیل کن.چرا همه را به چشم مغول می بینی؟ کسی چیزی نگفته شروع کردی به متهم کردن این وآن ، بدان که مغول با ترکهای اورارتور واورخون وایغور وخزر وآنادولو قرقیز وگازاخ و هون و .. فرق دارد. در شاهنامه هم به تورانیان زیاد اشاره شده است. از 1 تا 10 مغول با ترکها یکی نیست چه برسد به زبان وفرهنگ ونژاد.
سه‌شنبه 15 شهریور 1390
 
فریدون شیرازی - ایران - شیراز
آزادیخواه - ایران - تهران / خیلی با حالی!! ترکهای اورارتور ؟این اسم که مشخص است ارمنی است. یعنی جد و اباد ارمنی ها ترک بوده اند؟؟2/اورخون هم قوم نیست بلکه نام سنگ نبشته ای در دشت اورخون در مغولستان است!3/ ایغوز که نامی کوبایی است شاید منظورت اویغوز یا مسلمانان چین است.یعنی منظورت این است که ترکها چینی هستند؟؟ 4/انچه ما از خزرها خوانده ایم اینکه از نژاد مغول یا نیاکان بلغارها بوده اند.حال اگر هر که نابود شده و اثاری ازش نیست را ترک میدانی پیشکش!5/منکه تمام اینترنت را زیر و رو کردم چیزی بنام آنادولو قرقیز پیدا نکردم مگر مزخرفات چندتا نوکر ترکیه به ترکی!
سه‌شنبه 15 شهریور 1390
 
فریدون شیرازی - ایران - شیراز
h.k - دانمارک - اودا / مغول ویرگولی! نیک پیداست که دعای خیر ما برای نوکران اجنبی داش ویرگولی را قلقلک داد تا اعتراض خود را اعلام نماید.ما که هم هم میهنان اذری مان را دوست دارم هم ترانه های قشنگ انان را ولی از نوکران دماغ علی اف و نوکران بیت خامنه ای مثل شما غغول ویرگولی حالمان بهم میخورد.راستی گفتند در تقسیم مسئولیتها سردار غضنفر بیغیرت رئیس سربازان بد نام امام زمان در ترکیه گفته شما نقش ترک نژاد پرست را بازی کنی و شیتیله بگیری.شیراز حوزه استحفاضی نئشه های دیگر است.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390
 
فریدون شیرازی - ایران - شیراز
2-آزادیخواه - ایران - تهران / 6/گازاخ هم نام منطقه ای است در اران(اذربایجان شوروی)است که ستونهای سنگی دوره هخامنشیان در ان پیدا شده و اگر میخواهی برای ان یک قوم درست کنی اثار باستانی یادت نرود.7/ از هونها هم که بعلت نداشتن خط و بیسوادی هیچ اثری بجا نمانده که نشاندهنده خویشاوندی با کسی باشد و عده ای انان را از هانهای چین میدانند و عده ای اجداد مجارها ولی همه صاحبنظران معتقدند که هونها از نژاد زردند وازمغولستان می ایند ولی جالب اینکه همه نامهایی که بردی با مغولی ارتباط نزدیک دارد.8/ ازادیخواه عزیز. من نه تاریخ دانم و نه ترک شناس! به منابع المانی که معتبرند مراجعه و اینها را در اوردم.در عصر اینترنت و کامپیوتر نمیتوان سر مردم شیره مالید و قره قروت بجای عسل به خوردشان داد.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390
 
فریدون شیرازی - ایران - شیراز
3-آزادیخواه - ایران - تهران .در عصر اینترنت و کامپیوتر نمیتوان سر مردم شیره مالید و قره قروت بجای عسل به خوردشان داد.اگر میخواهی تاریخ درست کنی این راهش نیست.البته من یک راه حل برای شما پان ترکها دارم تا هر چه را میخواهید به ترکی وصل کنید و ان قره قوروت است.یعنی هر کس قره قوروت دوست دارد ترک است.پس منم تورکم و نامم میشود فوریدون(پان ترکها به هر کلمه یک *و* اضافه کرده انرا ترکی میکنند (ترکی# تورکی)و این روزها این شده تمدون و روشنفوکری و تورکی پرستی و انگاه با خود عکس هویتی میگیرند).دست بردارید وخود را ملعبه دست چهارتا اخوند منحرف و مشتی خارج نشین سوسیال خور علاف نکنید.یکی از ارزوهای من اموختن اذری بود چون برادرم در تبریز درس میخواندو صدای بسیار خوبی داشت و ترانه های اذری میخواند و زن اذری گرفته بود همه را مجذوب خود کرده بود.همه ما ایرانی ها یکی هستیم و هیچکس برتر از دیگری نیست.همه زبانها ایینها لباسها و فرهنگها زیباست.اینها توانایی بشر متمدن و برای اتحاد است نه برای فخر فروشی و ساختن پیشینه دروغین
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390
 
آزادیخواه - ایران - تهران
فریدون شیرازی - ایران - شیراز جدیداً زبان شناس هم شدی نمی دونستم به بیر (عدد1در زبان آذری) یوک (اضافه شده و او به عدد یک فارسی) قبلاً می گفتند. وسایر کلمات و24000 فعل باقاعده آذریها با اضافه شدن واو آذری شده .در شاهنامه لشگر توران را تحقیق کن ببین کیا هستند. کاری نداره عشایر ایل قشقایی(قاشقا به اسب پیشانی سفید درزبان آذری میگویند) در شیراز نیز درست مثل ما صحبت میکنند. شاید شیرازیها از ایل قاشقا بودند که بعداً آریایی ها آمدند وشما راپارسی کردند. به موقعش میگی ماها ایرانی اصیلیم . به گرگ خاکستری یک تحقیقی کن ببین در زبان آذریها میگن گورگ خوکوستوری یا یک کلمه دیگه است. جان هرکی دوست داری تحقیق کن بعد جواب منو بده .به وقتش میگی همه این قومها راکه نام بردم و ماها همه مغولیم. تاریخ واقعی را بخوان متوجه خیلی حقایق می شی.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390
 
آزادیخواه - ایران - تهران
فریدون شیرازی - ایران - شیراز من 22 کتاب موثق راجب تاریخ آذربایجان وخودمان دارم اگه خواستی با هزینه شخصی خودم به شیراز پست می کنم تا دیدت نسبت به مردم جهان باز تر شود. قیافه هیچ یک از ماها شبیه به مغولها نیست ولی افغانستان وتاجیکستان واقشار زیادی در استانهای ایران. کاملاً شبیه مغولهاست. بدن مردهای آذربایجان پر از مو وچشمانشان هم بادامی نیست بر خلاف مغولها. ما نیازی به مرده پرستی نداریم .اصلاض همه دنیا مال شما و همه تمدنها به قول خودت وحشی وشما سرآمد مردم جهان . الان در کجای معادلات جهان قرارداریم واز نظر مدنی واجتماعی وعلمی چه تثیری در حیات کره زمین داریم این مهمه به جای این حرفها و ایجاد اختلاف بین مردم ایران ونفرت از تاریخ گذشته راهی پیدا کن برای کمک به ایران ویران. چون در حال جان کندن است به دادش نرسیم فاتحه ایران خوانده است.
چهار‌شنبه 16 شهریور 1390
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.