برخورد فیزیکی برای بیرون انداختن رئیس معزول فدراسیون شنا


برخورد فیزیکی برای بیرون انداختن رئیس معزول فدراسیون شنا

 

خبر آنلاین : ماجرای عزل رئیس فدراسیون شنا شاید یکی از تلخ‌ترین اتفاقات این سال‌های ورزش کشور باشد.

با گذشت یک هفته از برکناری امیر حسین آیت‌اللهی، رئیس سابق فدراسیون شنا که از ابتدا هم بسیاری اعتقاد داشتند انتصابش برای مسئولیت ریاست فدراسیون شنا، اشتباهی بزرگ است، هر روز زاویه‌ای جدید از برخورد نامناسب با این رئیس برکنار شده فاش می‌شود.

او که پس از یک جلسه چند ساعته، 15 روز قبل فهمید که دیگر جایی در برنامه وزیر ورزش جدید ندارد و عمر او در تشکیلات جدید ورزش تنها 15 روز بود، در آخرین روز کاری‌اش بدترین اتفاق ممکن را تجربه کرد.

اینکه دو مامور از ماموران انتظامات مجموعه ورزشی شیرودی به دفتر کارش می‌روند و می‌گویند: «شما برکنار شدید و باید اینجا را ترک کنید.»

حتی به آیت‌اللهی اجازه جمع کردن وسایل شخصی‌اش هم داده نمی‌شود و او را درحالی که شرایط کمی غیر‌عادی شده بوده می‌کشند و از اتاق به بیرون هدایت می‌کنند.

کش و قوسی که سبب می‌شود تا پیراهن او که تا کمتر از یک ماه قبل برای خودش در دستگاه ورزش مسئول دولتی پیشین دولت دهم جایگاهی داشت‌، پاره شود.

اگرچه آیت‌الهی خود پس از این سرپرست فدراسیون شنا شد که مدیریت پیشین ورزش‌، برخوردی سختگیرانه و دلگیر‌کننده را با وحید مرادی داشت اما چنین برخوردی حتی با او که در این دو سال‌، بارها در بطن اختلافات میان کمیته المپیک و سازمان تربیت بدنی بوده‌، ناپسند است و ناراحت‌کننده.

بی‌شک وزیر ورزش از آنچه آن روز در دفتر کار ریاست فدراسیون شنا اتفاق افتاده‌، اطلاعی ندارد و این زیردستان هستند که چنین دستوراتی را صادر می‌کنند اما چندی قبل بود که مهدی کرباسیان رئیس پیشین فدراسیون بدمینتون‌، با گلایه درباره علی سعیدلو می‌گفت: «حمید سجادی به من زنگ زد و من و من می‌کرد. گفتم عزل شدم‌؟ و او گفت از زحمات شما ممنونیم‌، گفتند نیایید. ولی بعد که نوبت به رفتن خود آقای سعیدلو رسید‌، دیدید که حتی برای خود او هم یک اس ام اس رسید که سرپرست برای وزارت ورزش انتخاب شده.‌»

اینکه برخوردها در ورزش با افرادی که درست یا نادرست به ورزش می‌آیند و بعد از چندی به جمع خانواده ورزش می‌پیوندند تا اهلیت ورزشی پیدا کنند‌، هر روز تندتر و غیر‌قابل باور‌تر می‌شود‌، اتفاقی است تلخ که می‌تواند در نهایت بر تشدید ناکامی‌های پیاپی ورزش‌مان بیافزاید‌. ورزشی که نه فقط روحیه قهرمانی که حتی دارد روحیه پهلوانی‌اش را هم به فراموشی می‌سپارد.

fdsa60 - ایران - تهران
گناه آیت الهی فقط جمع کردن بساط دزدی فدراسیون شنا بود. مدتی ایست که در ورزش عده ایی مدیر نالایق و دزد شانه مردان میدان کارزار را به خاک میمالند.هرکسی می داند آیت الهی برای شنا ایران خون دلها خورده است. یکی از گناه های او جمع کردن بساط دزدی از استخر شهید کشوری بود.
یکشنبه 13 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
روحیه انسانی داردبه فراموشی میرود..باشرایطی که حاکم است.ایرانی داشتیم سربلنددربین همسایگان.بافاش کردن اقای, نعره شیران,ومربیان کلاسهای فوتبال همه چیزروشد.ای اوف به روزگار.وای تف به حاکمان رژیم.
یکشنبه 13 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.