راهیابی آلمان به جام ملت‌ها با رقص طراح مادرید


راهیابی آلمان به جام ملت‌ها با رقص طراح مادرید

تیم ملی فوتبال آلمان در فاصله ۲۸۰ روز مانده به آغاز رقابت‌های جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ حضور خود در این رقابت‌ها را مسجل کرد؛ موفقیتی که در پی برتری ۶ بر ۲ بر تیم ملی اتریش به دست آمد. اوزیل در این دیدار ۳ گل به ثمر رساند.

مسعود اوزیل (راست) و میروسلاو کلوزه، خشنود از به ثمر رسیدن گل نخست

روز جمعه (۲ سپتامبر/ ۱۱ شهریور) دیدارهای انتخابی جام ملت‌های اروپا در گروه‌های مختلف برگزار شدند؛ تورنمنتی که سال ۲۰۱۲ در لهستان و اوکراین برگزار خواهد شد. یکی از این دیدارها در ورزشگاه "ولتنیس آرنا" (ورزشگاه اختصاصی تیم شالکه) انجام شد. در این مسابقه تیم ملی آلمان، صدرنشین گروه نخست، میزبان اتریش بود.

برتری آلمان در زمین به حدی بود که مانوئل نویر، دروازه‌بان این تیم، در نیم ساعت نخست به ندرت در تصویر تلویزیون دیده شد. سفیدپوشان آلمان در ۲۸ دقیقه ۳ گل به حریف زدند؛ گل‌هایی که در دقایق ۸، ۲۲ توسط اوزیل و دقیقه‌ی ۲۸ توسط پودولسکی به ثمر رسیدند. شاگردان "یوگی" لوو در ادامه اما کمی عقب کشیدند و حریف را دست‌کم گرفتند. قرمزپوشان اتریش هم از فرصت استفاده کردند و در یکی از معدود فرصت‌های خود ۳ دقیقه مانده به وقت استراحت به گل رسیدند. این گل را مارکو آناوتوویچ، مهاجم ۱۹۲ سانتی‌متری تیم بوروسیا دورتموند آلمان به ثمر رساند.

نیمه‌ی نخست با همین حساب به پایان رسید. مسعود اوزیل، هافبک آلمان که در رئال مادرید اسپانیا به "طراح" (designer) مشهور است، در نخستین دقیقه‌ی نیمه‌ی دوم گل سوم خود و چهارم آلمان را زد. سهل‌انگاری آلمانی‌ها و بی‌انگیزگی این تیم در ادامه اما بار دیگر اختلاف گل‌ها را کم کرد. مارتین هارنیک، دیگر مهاجم اتریش، بازیکنی بود که برای بار دوم مانوئل نویر را به زانو درآورد.

جشن آلمان و ناکامی دوباره اتریش

سفیدپوشان آلمان پس از دقایقی کم‌تحرکی باز هم راه دروازه‌ی اتریش را در پیش گرفتند و ۲ بار دیگر توسط شورله و گوتسه که هر دو در نیمه‌ی دوم به زمین آمده بودند، گلزنی کردند.

یوآخیم لوو، سرمربی آلمان، پیروزی در تمام دیدارهای مقدماتی را هدف تیم‌اش خوانده است

این هشتمین دیدار دو تیم در مرحله‌ی مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ است. آلمان از این تعداد بازی ۲۴ امتیاز، ۲۸ گل زده و ۵ گل خورده در کارنامه دارد. این تیم با اقتدار در صدر جدول نشسته و صعود خود به بازی‌های ۲۰۱۲ را مسجل کرده است. ترکیه پس از آلمان در مکان دوم قرار دارد که از ۷ دیدار ۱۳ امتیاز اندوخته است. بلژیک ۱۲ امتیازی هم سوم است. این یازدهمین بار پی در پی است که آلمان به جام ملت‌های اروپا راه می‌یابد.

شاگردان دیتمار کونستانتینی، در مقابل، با این شکست باز هم از راهیابی به تورنمنتی مهم باز خواهند ماند. اتریش تنها یک بار در سال ۲۰۰۸ آن هم به دلیل میزبانی (به همراه سوئیس) در مرحله‌ی نهایی جام ملت‌های اروپا حضور داشته است. تنها حضور این تیم در جام جهانی هم به مسابقات ۱۹۹۸ فرانسه بازمی‌گردد؛ حضوری که با پایان مرحله‌ی گروهی خاتمه یافت.

نتایج دیگر دیدارهای روز جمعه:

بلغارستان صفر – انگلیس ۳

هلند ۱۱ – سن‌مارینو صفر

ایرلند صفر - اسلواکی صفر

اسلوونی یک – استونی ۲

ایرلند شمالی صفر – صربستان یک

فارو صفر – اتالیا یک

ولز ۲ – مونته‌نگرو یک

قبرس صفر – پرتغال ۳

آلبانی یک – فرانسه ۲

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
دلم برای تیم ملی اتریش سوخت کاشکی اتریش صعود میکرد نه آلمان !!
شنبه 12 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بدرک
شنبه 12 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.