چرتکه راز سرقت را فاش کرد


چرتکه راز سرقت را فاش کرد

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی استان تهران از دستگیری سارقی خبر داد که با استفاده از کد رهگیری و رمز دوم حساب پیرمردی اقدام به سرقت از حساب این فرد کرده بود.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با حضور مرد مسنی در نهم مرداد سال جاری به پلیس فضای تبادل اطلاعات، پرونده‌یی تحت عنوان« سرقت» پیش روی کارآگاهان گشوده شد، گفت: مال‌باخته به ماموران گفت که براساس بررسی‌های انجام داده با چرتکه دریافته است که در زمان‌های متعدد مبالغی پول از حساب وی برداشت شده است.

وی با بیان اینکه مال‌باخته دارای بنگاه معاملات ملکی است، گفت: ماموران براساس اظهارات مالباخته دریافتند از آنجایی که وی سواد نوشتاری ندارد، برای انجام امورات بنگاه از جمله واردکردن کد رهگیری برخی از مشتریان به کافی‌نتی در نزدیکی مغازه‌ مراجعه و از صاحب آن درخواست کرده بود که اقدام به وارد کردن کد رهگیری کند.

کاکوان با بیان اینکه ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات با کشف این سرنخ تحقیقات خود را روی صاحب این کافی‌نت متمرکز کردند، گفت: ماموران پلیس در گام اول از صاحب کافی نت درخواست کردند برای توضیح پاره‌یی مطالب به مقر پلیس مراجعه کند اما این فرد هیچگونه همکاری در این زمینه انجام نداد و هرگونه ارتباط با این پرونده سرقت را رد می‌کرد. رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی استان تهران در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس با انجام اقدامات فنی و پلیسی در فضای مجازی و همچنین اجرای عملیات مهندسی معکوس توانستند ردپای صاحب کافی‌نت را در این پرونده بیابند، گفت: ماموران با کشف این سرنخ بلافاصله با حکم مقام قضایی، «مازیار» مسوول کافی‌نت را در تاریخ 28 مرداد دستگیر کردند. وی با بیان اینکه «مازیار» در طول مراحل بازجویی بارها هرگونه ارتباط با این پرونده را انکار می‌کرد، گفت: سرانجام مازیار در دام تناقض‌گویی‌های خود اسیر شد و به بزه انتسابی اعتراف کرد. به گفته رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، «مازیار» در اعترافات خود عنوان کرد که با این تفکر که پیرمرد بنگاه‌دار بیسواد بوده و توان تشخیص سرقت از حساب بانکی خود را ندارد، اقدام به سرقت وجوه نقد در دفعات مختلف کرده است.

کاکوان با بیان اینکه مالباخته با وجود آنکه سواد نوشتاری و مدرسه‌یی نداشت اما با استفاده از چرتکه راز سرقت پسر جوان را فاش کرد، گفت: «مازیار» در دفعات متعدد بیش از 5/1میلیون تومان از حساب این پیرمرد برداشت کرده بود.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی استان تهران در پایان از پلمپ مغازه کافی‌نت این سارق توسط مقام قضایی خبر داد.

romano - ایران - تهران
بابا ترا بخدا این مهندسی معکوس رو بیخیال شید ما خودمون مهندسیم تازگیها معظم الله دستشویی هم می‌خوان برن مهندسی معکوس مِی‌کنن رد پای رژیم صهیونیستی پیدا می‌شه منظورشون از مهندسی معکوس زنگ زدن به بانک و گرفتن میزان نقل و انتقال در دروز و تاریخ مشخص از طریق بانکه. مهندسی معکوس، روشهای معکوس اطلاعاتی ، دولت الکترونیک، پدافند غیر مسلح عامل ش م ر، شموشک نوشهر، روشهای پداوند عامل جنگ نرم انقلاب مخملی.
شنبه 12 شهریور 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
خدا رو شکر که این ادم بد جنس دستگیر شد.امیدوارم درس عبرتی براش بشه
یکشنبه 13 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.