سارق خودرو برای تغییر ذائقه لوازم خانه می‌دزدید


سارق خودرو برای تغییر ذائقه لوازم خانه می‌دزدید

مرد جوانی که از سارقان سابقه دار خودرو بود برای تغییر ذائقه خود به سرقت لوازم خانه روی آورد اما توسط مأموران پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس،‌ عصر 9 اردیبهشت امسال زنی با مراجعه به شعبه ششم دادسرای ناحیه 4 تهران طی شکایتی به ولی زاده گفت: شب گذشته که برای میهمانی از منزل خارج شده بودیم، سارقان وارد منزل ما در خیابان ششم نیروی هوایی شده و یک سری وسایل سبک و کم حجم اما با ارزش، مثل: نوت بوک، دوربین، گوشی تلفن همراه و پول نقد، به ارزش بیش از 5 میلیون تومان را به سرقت برده‌اند.

با دستور بازپرس ولی زاده پرونده جهت رسیدگی تخصصی به کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

در روزهای بعد از وصول این پرونده به پایگاه ششم نیز پرونده‌های مشابه دیگری در محدوده سرکلانتری ششم و با دستور قضایی به کارآگاهان ارجاع شد.

از آنجایی که یکی از مشخصات سرقت‌ها ورود سارق یا سارقان بدون تخریب در ورودی آپارتمان و به شیوه‌ای خاص بوده؛ احتمال این که این سرقت‌ها توسط یک فرد یا گروه صورت گرفته باشد را افزایش داد.

کارآگاهان در ابتدا با توجه به نوع سرقت و بررسی سوابق سارقان سابقه‌دار منزل، لیستی از مجرمان سابقه‌دار را روی میز کار خود قرار دادند.

در این رابطه از تعداد زیادی از این افراد که پس از طی دوران محکومیت از زندان آزاد شده بودند تحقیق انجام شد و یا تحت نظر قرار گرفتند.

در این شرایط کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که در ماه‌های اخیر فردی به نام مهدی 23 ساله که سارق سابقه دار سرقت موتورسیکلت در پایگاه چهارم بوده به سرقت منزل روی آورده است.

با این اطلاعات و شناسایی محل سکونت اعضای خانواده این متهم در محدوده سرکلانتری‌های ششم، سوم و چهارم و با انجام تحقیقات دامنه‌دار معلوم شد در تمامی مجتمع‌هایی که مادر، خواهر و دیگر اعضای خانواده‌اش ساکن بوده‌اند سرقت‌های متعدد منزل روی داده است.

همچنین مشخص شد در برخی از این پرونده‌ها، مالباختگان این فرد را به عنوان یک مظنون معرفی کرده و با توجه به این که متهم زندگی مخفیانه‌ای داشت، وی از سوی پایگاه‌های سوم و چهارم تحت تعقیب قرار گرفت.

با توجه به این که مهدی به عنوان مظنون اصلی در این پرونده تحت تعقیب بود و از طرفی زندگی کاملاً مخفیانه‌ای را در پیش گرفته بود، کارآگاهان به صورت شبانه‌روزی با تحقیقات میدانی و تحت نظر قرار دادن تمامی محل‌های احتمالی حضور متهم، تلاش بی وقفه‌ای را برای شناسایی و دستگیری این متهم به مورد اجرا گذاشتند.

بعد از چند ماه تلاش شبانه‌روزی تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم، نهایتاً مخفی‌گاه مجردی مهدی در خیابان گلبرگ شناسایی شد و در ساعت 23 تاریخ 9 مرداد ماه، ضمن هماهنگی با مقام قضایی اقدام به دستگیری وی کردند.

کارآگاهان به هنگام ورود به این محل که یک آپارتمان در یک مجتمع مسکونی بود، متوجه شدند یک دختر جوان نیز در محل حضور دارد.

این دختر به محض حضور پلیس در مجتمع مسکونی با بستن تمامی راه‌های ورودی آپارتمان، قصد فراری دادن مهدی را داشت که با هوشیاری کارآگاهان این دختر به نام مینا20 ساله به همراه متهم دستگیر و به پایگاه منتقل شدند.

در تحقیقات بعدی مشخص شد مهدی از سال گذشته به علت سرقت از مجتمع مسکونی محل زندگی خواهرش در خیابان امامت و همچنین از همسایگان خود در مجتمع مسکونی که خودش در یکی از آپارتمان‌های آن زندگی می‌کرد؛ تحت تعقیب کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی است.

در ادامه و شناسایی یکی دیگر از مالباختگان معلوم شد وی از منزل پدر دختری که به قصد ازدواج با وی دوست شده بوده، در مدت دوستی‌اش با این دختر، وجه نقد، طلاجات و غیره سرقت کرده است و همچنین از خودرو پدر این دختر نیز لوازم داخل خودرو سرقت کرده و متواری شده است.

با شکایت مالباخته، از همان زمان مهدی به عنوان مظنون اصلی سرقت از منزل و خودرو پدر دختر تحت تعقیب بود. علاوه بر این، از 2 آپارتمان دیگر در این مجتمع مسکونی قبل از این تاریخ سرقت شده بود و میلیونها تومان وسایل منزل به سرقت رفته بود که با این اطلاعات، مظنون اصلی این سرقت‌ها کسی نبود جز مهدی.

با توجه به مدارک و مستنداتی که در برخی از سرقت‌ها علیه مهدی وجود داشت، وی به سرقت از محل‌های فوق اعتراف کرد که تعداد این سرقت‌ها بیش از 20 فقره در خیابان ولی عصر ( عج ) ، شرق و شمال شرق تهران را شامل شده است.

به نظر می‌رسد با توجه به زندگی مجردی که مهدی در پیش گرفته بود، به علت سرقت از آپارتمان‌های مجتمعی که خود زندگی می‌کرد و سرقت از همسایگان در همان کوچه و کوچه‌های اطراف؛ این متهم هر از گاهی آدرس زندگی خود را برای حضور در محله جدید و سرقت‌های جدیدتر و جلوگیری از شناسایی و دستگیری خود، تغییر می‌داده است.

در بازرسی از منزل خواهر متهم تعدادی از اموال مسروقه به دست آمد و خواهرش اعلام کرد از سرقتی بودن این اموال اطلاعی نداشته و برادرش این وسایل را به عنوان امانت به وی سپرده است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به این که متهم از هر فرصتی برای سرقت از منزل شهروندان استفاده می‌کرده و همسایه و آشنا و غریبه برایش تفاوتی نداشته، به نظر می‌رسد تعداد سرقت هایش از موارد اعترافی و شناسایی شده بسیار بیشتر باشد.

وی ادامه داد: از شهروندانی که از سال گذشته تاکنون از منزل آنان سرقت شده دعوت می‌شود جهت پیگیری موضوع و بررسی کارآگاهان پلیس در خصوص پرونده آنان به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهرن بزرگ واقع در بزرگراه شهید محلاتی – بلوار نبرد شمالی مراجعه کنند.

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
ما یه معلم داشتیم. میگفت: اگه میخواهین مهندس بشین. مهندس خوبی بشین. پل درست کنید کشتی درست کنید. اگه میخوایند دکتر بشین از نوع خوبش بشین. اگه میخواین دزد بشین درد خوبی و با مهارت باشین. بانکهای بزرگ رو بزنید. نرین مسجد دمپای بدزدین. هر چی میشین از نوع خوبش بشین....حالا این احمق. از خونه حواهرش و دوست دخترش دزدی کرده.
جمعه 11 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.