طراحی فرش ایرانی با تصاویر گوگل ارث


طراحی فرش ایرانی با تصاویر گوگل ارث

یک طراح آلمانی با استفاده از تصاویر گرفته شده از نرم افزار گوگل ارث یا همان جستجوگر کره زمین شرکت گوگل نقشه هایی تهیه کرده است که به گفته او می تواند در فرش های ایرانی استفاده شود. «دیوید هانر» در پروژه ای با نام فرش های جهانی کاری را شروع کرده است که خودش اعتقاد دارد فرش ایرانی مدرن نام دارد.

odin - بلژیک - انتورپن
این اقا بیجا کرده. فکر کردن بعضی چیزها هم یه شبه بدست میاد! مرد ناحسابی این طراحی و این نقشه و بافت این تار و پودها حاصل کار و تجربه هزاران ساله. از کمال الملک مثلآ بزرگتری اقای المانی که از راه رسیدی و چهار تا نقشه فرش و قالی ایرانی دیدی که فوری بفکر «انقلاب» در این صنعت شدی و البته حتمآ شریک هم میخوای بشی؟ کمال الملک بعد از عمری رنگ و روغن خوردن خودش رو پیش یک پیرمرد روستایی قالی باف اونقدر حقیر میدونست که حتا شرم میکرد از اسم هنرمند! بعد این جوجه ها از راه نرسیده پسر خاله میشن! خیلی غلط کرد این اقا به هنر چندین هزار ساله دست زده و احساس پسرخالگی کرده. همین مونده بود که شریک بشن! میخواین یاد بگیرین؟ ایرانی بخیل نیست یادتون میده اما هر غلطی بنام «نواوری» خواستین بکنین برین برای خودتون بکنید، بنام طرح ایرانی نکنید.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Royan - المان - المان
اصلانم قشنگ نیستند.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

همایون - انگلستان - لیورپول
بسیار زیبا است.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

bavaffa - اذربیجان - باکو
وای خدای من ایتها با سیاست دارن ما رو به خاک سیاه میکشن من متخصص فرشم خصوصا در دکور امروزی بیشتر اینها شبیه کاشی توالت هستند تا فرش برید ببینید چه طرحائی به افغانها و پاکستانیها دادن و چه طرح هایی به ایرانیها میدن باسیاست دارن ریشه ایران را میزنند و یه عده سود جو اب در اسیاب اینها میریزند. در ضمن ذوق نکنید این طرحها سالهاست بر فرشهای مکانیکی بلژیک و المان نقش بسته هوشیار باشید.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
اصلا قشنگ نیست.. من شخصا فرش تبریز و اصفهان را میپسندم...ولی اینجا بیشتر فرشهای ترکمن و افغان مورده علاقه شونه..چون داخل خونه چوبه و واقعا قشنگ میشه. ایرانیان عزیز فرش ایرانیرو انقدر گرون میچپونن که نمیشه طرفش رفت. البته استرلیایا از فرش زیاد سرشون نمیشه. گه گداری فرق موکت با فرشو نمیدونن.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
بعد از این همه تحریم و تقلیدهای بهتر از اصل در هند و پاکستان و چین، هنوز قالی ایرانی زنده است.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
بسیار خلاقانه و هنرمندانه است ولی بنظر من نقشهای ظریف و زیبای فرشهای دستباف و حتّی فرشهای ماشینی ایرانی, به مراتب جذاب تر از این طرح های مدرن میباشد. البته سلیقه ها مختلف است .
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

bavaffa - اذربیجان - باکو
odin - بلژیک - انتورپن . دمت گرم امثال شما باید ایران را نجات دهند وگرنه عده ای بدون اطلاع فکر میکند اینها به فکر و نفع ما کار میکنند ایرانیها از خبر نگار افغان درس بگیرن.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

baran828 - ایران - تهران
این آخر زور هنریش بود ؟!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

fred1540 - بلژیک - هرنه
بلژیک.انتورپن .کاملا حرف حساب زدی خوش باشی
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
المانهای سیب زمینی بی رگ فکر میکنند ما مثل اکثریت ملت المان بی احساس هستیم هنر فرش ایرانی از گرمی انسانیت و نیک اندیشی ایرانیان درست شده است اینها فکر میکنند فرش ایرانی اتوموبیل مرسدس بنز است
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

javad.nl - هلند - آمستردام
این اقا فرق فرش با موکت را نمیدونه
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
اینها نقش فرشه,یا کارخانها وپارکینگهاش.../ عکس توسط هلیکپتر
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

odin - بلژیک - انتورپن
feminism - انگلستان - لندن -عزیز نه خلاقانه است و نه هنری نمیدونم اصلآ شما میدونی هنر یعنی چی و میتونی برای بنده و بقیه بگی که اصولآ هنر چی هست؟ بقول اون اقا اینها طرح کاشی توالت و حمومه نه فرش. قدیمها گروه های موسیقی یکی دوسال کار میکردن و زحمت میکشیدن و یک سری شعر و اهنگ میساختن تنظیم میکردن وبعد از هزار جور کار اماده میشدن که یه البوم بدن بیرون اما الان یه دونه کی برد میارن و یه کم دلی دلی میکنن و از بالا و پایین خودشون میخونن و اسمش رو میذارن اخرین البوم! یه سری از نقاشها! چند تا خط و قلم میکشن روی بوم، اسمش رو میذارن «ابستره!!» بدون اینکه حتا یه پرتره ساده بتونن بکشن.این حتا یه طرح نگارگری نتونسته بزنه فکر کرده با این مسخره بازیها میتونه کار ابلهانه و فرصت طلبانه اش رو بنام طرح فرش و قالی ایرانی تو بازار دنیا غالب کنه. عزیز جان این به به و چه چه شماها که از سر نااگاهیه به این فرصت طلبها زمینه از بین بردن اونچه که برامون باقی مونده رو میده.یه کم فکر کنیدقبل ازاحساساتی شدن و اخی اخی گفتن.دوتا طرح ایرانی ببین بجای این حرفها.نایین، تبریز، کاشان.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

felora - ایران - تهران
شما عزیزان هر چی دلتون خواست به این طراح المانی گفتین و خوب کردین . یه مثال جالبی شنیدم: بیا ویکرنگ" باش که قالی از صد رنگی" به زیر پا افتاده است!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Royan - آلمان - آلمان
ارزش فرش ایرانی فقط به نقشه آن نیست به پشم آن هم بستگی دارد, همان نقشه را ممکن هند و افغانستان هم بزند ولی فرش ایران نیست برای همین درهمه فروشگاها فرش ایران از دیگر فرشها با همان نقشه گرانتر است. در ضمن آدم هیچ اجساسی به این نقشه های بد رنگ فرم نداره که این آقا پیشنهاد داده فرش ایرانی با احساس بافنده نقش گرفته.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
odin - بلژیک - دوست عزیز هر شخصی آزاده برای نظریه دادن . ضمنا ذوق، مهارت و سلیقه ها هم همیشه مختلفه, این طرح شاید از نظر شما خیلی هم زننده و بد جلوه کنه ولی دلیل بر این نیست که دیگران هم عقیده و همفکر با شما باشند, درست ؟! ضمنا من در کامنتم هم خدمت شما و دیگر دوستان گفتم که هیج طرح و نقشی زیبائی و جذابیت فرشها و قالیهای ایرانی را ندارد ! حالا قبل از اینکه شما کلاس درس برپا کنید و تعریف هنر ، فراست ، فضل و دانش را از من جویا بشید و به من کارنامه بدهید, کامنت مرا بار دیگر بخوانید که من آخی اوخی نگفتم بلکه نظرم را درج کردم ! درضمن خود من شیفتۀ فرشهای دست باف کاشان هستم و دو تخته از آن را هم درمنزلم دارم.
جمعه 11 شهریور 1390

nader46 - انگلیس - لندن
odin-بلژیک:دوست گرامی‌،باید بگم من با کامنت اول شما موافق هستم،،اما کامنت دوم شما نشان دهندهٔ این هست که شما هم گرفتار این توهم هستید که:هنر نزد ایرانیان است و* بس*.اگر قبول کنیم که فرش و فرشبافی هنر است،،من خودم از یک خانواده هنرمند هستم،،که همهٔ زن‌های خانواده از خواهر ،مادر ،،تا خاله و دیگران همه در کار قالیچه،خرسک،گلیم،و....هستن،،هرچند خودم زیاد سر نمی یارم،،اما دلیلی هم نداره به دیگر کاربران که خلاف شما نظر و عقیده ای را محترمانه درج می‌کنن،،حمله کرده،،و از آنها در مورد هنر و هنر دوستیشان انتقاده نابجا کنید،، نقّاشی هم این همه پیچدگی‌ها و ظرافت داره،،اما هستن نقّاشی‌هایی‌ که فقط با پخش کردن فله‌ای رنگ روی بوم می‌شه یک اثر،،و صد‌ها هزار دلار پول واسش پرداخت می‌شه،،مشکل ما ایرانی‌‌ها همون،،*بس*آخر جملهٔ هنر نزد ما ایرانیان هست و (بس)می‌باشد.یعنی فقط خودمون ،،دیگران همه پشم.،،چند میلیارد انسان با میلیارد‌ها طرز فکر،قرار نیست همه مثل شما ،فکر کنن.پاینده و برقرار باشی‌.
جمعه 11 شهریور 1390

odin - بلژیک - انتورپن
nader46 - انگلیس - لندن -اولآ بنده برای این نمینویسم که شما خوشت بیاد دومآ گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو راچه حاصل؟در خانواده شما مادر محترم وخواهر عزیزتون(جای خواهرخودم باشن)اگرنقاش وهنرمند هستن و احتمالآ تحصیلات هم دراین رشته دارن،دلیلی بر صاحبنظر بودن شما نمیشه. ثالثآ چه زمانی دیدین بنده از این ضرب المثل تنگ نظرانه استفاده کرده باشم که خودم خبر ندارم؟ شما اول حدسی میزنی بعد روی حدثیاتت نتیجه گیری میکنی و اون رو به من نسبت میدی؟ خیلی جالبه والا! نخیر بنده نگفتم و نمیگم که هنر نزد ایرانیان است و «بس»!مسئله رو تغییر ندین. کار این اقا بهیچوجه ارزش هنری نداره فقط یک سری عکس رو با فتو شاپ پشت و رو کرده و درکنار هم قرار داده و از سر بی کسی و بی صاحب بودن فرهنگ و هنر ایرانی بلافاصله ربطش داده به طرح فرش ایرانی!بله بیصاحب. در ارشاد و هزاران سازمان پر دردسر و پر خرج ایران که هیچ کاری هم غیر از دزدی و رشوه و نمیکنن سالهاست قانون کپی رایت رو نمیپذیرن چرا؟ چون از این کار فیلم و اثار هنری خارجی ها رو میدزدن و از اون پول در میارن.
شنبه 12 شهریور 1390

odin - بلژیک - انتورپن
nader46 - انگلیس - لندن -2. فیلم امریکایی رو بدون پرداخت هزینه نمایش میدن و از اون کپی میسازن،پوسترهای دولتی اغلب از کار خارجیها کپی میشه ولی از بس بی ابرو و پست هستن باکمال پررویی منتشر میکنن.این وسط تنهاکسی که ضرر میکنه هنر،هنرمندو خالق ایرانیه.چون کارش رو اقایون مفت ومجانی دراختیار امثال این اقای المانی قرار میدن که هر کی از راه رسید هر غلطی دلش خواست بکنه و با کمال وقاحت و پررویی اسم «طرح ایرانی» روش بذاره. نه من ونه افراد خانواده شما هم هیچ اعتراضی نمیتونیم بکنیم چون این قانون جهانی در ایران اسلامی رسمی نیست.اون دوستی که باین مسخره کردن هنر چند هزار ساله میگه قشنگه! هیچ ایرادی نداره نظر و سلیقه اش بوده.اما در کنار اون این به به و چه چه گفتن در واقع تائید و تشویق چنین کاریه. شما از خانواده خودت سوال کن اگر کسی کار اونها رو کپی کنه و تابلو اونها رو با قیمتی حتا بیشتر از اصل کارکه متعلق به ایشون بوده بفروشه چه حسی پیدا میکنن؟
شنبه 12 شهریور 1390

odin - بلژیک - انتورپن
nader46 - انگلیس - لندن -3.هندو ترکیه و چین طرحهای ایرانی رو نیومدن یاد بگیرن فقط دزدیدن و در بازار دنیا دارن میفروشن، اما شما برو قیمت کار ایرانی(همان طرحها) رو با قیمت و ارزش فرش اونها مقایسه کن.یک سوم فرش ایرانی هم نیستن چون تجربه و مایه کار در خون ودید ماست نه در کپی کردن.ببین یک مثال ساده میزنم.تابلوی نبرد انگیاری که بدون شک شاهکار نهایی داوینچی بود تمام نشده از بین رفت و رنگها سرازیر شد.غیر از چند اتود چیزی ازش بجا نموند.روبنس همون کار رو بعد از داوینچی کپی کرد و هنوز هم بعنوان اثر بینظیر روبنس سالم مونده. اما در دنیا شما یکنفر رو هم پیدا نمیکنی که اون کار عظیم روبنس رو به کار دیواری و ازبین رفته داوینچی،حتانزدیک بدونه.عزیز من،جان من، صحبت سر کپی و دزدیه. هنر این نیست که شما قشنگ نقاشی کنی یا قشنگ شعر بگی و غیره، ارزش یک اثر در ایده ودید هنرمنده نه در نوع کارش، اون تنها تکنیکه که هر کسی میتونه انجام بده.کار داوینچی بخاطر این بی بدیله چون دید و تخیلش صحنه اول تجسم کرده،بعدتحلیل و ساخت وپرداخت و در اخر روی دیوار پیاده کرده
شنبه 12 شهریور 1390

odin - بلژیک - انتورپن
nader46 - انگلیس - لندن -4. روبنس فقط اون بخش اخر رو انجام داده که ده درصد کار هم نیست. شما اگه اینرو تونستی متوجه بشی متوجه کامنت من هم میشی. درضمن من اصلآ خوشحال از این نیستم که کسی دریک صفحه از تجزیه ایران صحبت کنه(پان ترکیسم)در صفحه بعد در دفاع از یک طرفدار رژیم که بدروغ خودش رو مخالف نشون میده منو تهدید کنه، بعد اینجا هم منو تشویق کنه!نخیر اقا بنده اینجا نظر خودم رو مینویسم نه مطالب عامه پسند که طرفدار و سیاهی لشکر جمع کنم.
شنبه 12 شهریور 1390

hamid6592 - ایران - همدان
چقدرزشت بودن.اگه این اقای دانشمندچندتافرش که بافته شده باتمام وجودزن یادخترقالیباف وهنرمندایرانی هستش روخوب ببینه دیگه ازاین نقشه های مسخره تجویز نمیکنه.
شنبه 12 شهریور 1390

daniall - فرانسه - نانت
felora - ایران - تهران . متاسفانه من اونجا نتونستم جواب بدم .حق با شماست ترانه ی درویش فقط واسه گلپا هستش من منظورم این بود که توی اون کلیپ تقلید صدای گلپا نبودش اصلا.
یکشنبه 13 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.