امام جمعه مشهد: دخترها نباید با مانتوهای تنگ و کوتاه و چسبناک وارد دبیرستان‌ شوند


امام جمعه مشهد:
دخترها نباید با مانتوهای تنگ و کوتاه و چسبناک وارد دبیرستان‌ شوند

ایسنا: آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر گفت: امروز در جامعه ما مساله عفاف و حجاب که صولت و سیر پیغمبر است یک مساله اساسی است. این درست نیست که در تهاجم فرهنگی دشمنان خارجی ما با توطئه‌های شیطانی‌شان مانکن‌ها را وارد کوچه و بازار و زندگی ما کنند و مسلمان متدین و متعصب وابسته به پیغمبر، سرمایه و مغازه‌اش در استخدام تولید این کالای شیطانی دشمن قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این برای جامعه ما ننگ است که صنف پوشاک با این عظمت در شهرهای ما وجود دارد و مردم برای تهیه پوشش اسلامی و دینی به مغازه‌ها مراجعه کنند و کالای توطئه و طراحی شده در دسترس باشد؛ فکر می‌کنید این‌ها در مقابل پیغمبر مسوول نیستند؟ اتحادیه پوشاک واقعا غیرت دینی ندارد؟ کسبه‌ای که مانتو فروش هستند در این شهر و بقیه شهرها تعصب پیغمبر دوستی ندارند؟

امام جمعه مشهد تصریح کرد: این‌ها باید مانتویی را برای پوشش ظاهر زن و دختر باحجاب ارائه بدهندکه مانکن و الگویش را دشمن خارجی برای آن‌ها درست کرده است؟ آیا صنف پوشاک با این عظمت و این افراد هنرمند نمی‌توانند لباسی متناسب با عفت و حجاب طراحی کنند؟ و این آقای خوش غیرت مسلمان صنف پوشاک باید سرمایه‌اش را در استخدام طراح و مانکن های خارجی در بیاورد؟

وی خاطرنشان کرد: بنده از برادران و خواهران مسوول آموزش و پرورش خواهش می‌کنم در این موقعیتی که سرمایه‌داران ما در عرصه کسب و کار غیرت دینی‌شان به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که برای حفظ عفت و حجاب زن‌ها و دختران مسلمان اقدام کنند، شما عزیزان مسوول مخصوصا مدیران دبیرستان برای سال جدید تحصیلی این مطلب را قید کنید که دخترها با این مانتوهای تنگ و کوتاه و چسبناک در دبیرستان‌های دخترانه وارد نشوند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: حال که چشم کاسب ما را در این مملکت اسلامی فقط پول پر می‌کند، شما عزیزان در آموزش و پرورش به فکر بیفتید.

وی تصریح کرد: سال‌های سال در دوران‌های گذشته در این شهر لباس فروشی وجود نداشت و مردم خودشان پارچه می‌گرفتند و هر طوری که می‌خواستند برای خودشان لباس می‌دوختند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشکر از صدا و سیما به خاطر پخش سریال‌های مناسبتی و با پشتوانه معرفت شناسی دینی افزود: اگر بخواهیم فرهنگ دین را در مغز و اندیشه جوانانمان ترویج کنیم، بزرگترین راه آن تبلیغ غیرمستقیم از طریق فیلم‌ها و سریال‌هاست اما باعث تاسف است که در این فیلم‌ها و سریال‌ها در زمینه اعتقادی مراقبت و پیگیری اصیل و قطعی نمی‌شود.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو سریال تحت عنوان "5 کیلومتر تا بهشت" و "سقوط یک فرشته" پخش شد که در این دو سریال نکات مثبت زیاد داشت، در آموزش‌های دینی و مسائل تربیتی و عبرت آموزی نکته‌های مثبت سازنده و آموزنده‌ای داشت و همانطور که در سریال سقوط یک فرشته دیده می‌شد که می‌گفت "تو نمی‌توانی با چادر خودت را پرتاب کنی، یک فرشته با چادر سقوط نمی‌کند" در تبلیغ عفاف و حجاب نکته هنری زیبایی بود.

آیت‌الله علم الهدی در مورد سریال 5 کیلومتر تا بهشت گفت: ما اعتقادمان به عالم برزخ و عالم ارواح بر اساس آیات و روایات مشخص است؛ روح قبل از اینکه قطع بشود، از بدن خارج نمی‌شود و انسا‌ن‌ها در حال کما روح از بدنشان بیرون نمی‌آید و انسان وقتی از دنیا رفت، همه ارواح آزاد نیستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز نه تنها در این کشور که در همه دنیا به خاطر گرایش‌های معنوی مردم، فیلم‌سازی معنوی نسبت به مسائل ماورائی زیاد متداول شده است اما هنرمندان ما بدانند اینجا جمهوری اسلامی و مملکت قرآن است و اینجا هالیوود نیست که آقای هنرمند کارگردان با خیالات خودش فیلم ماورائی بسازد.

امام جمعه مشهد فیلم سقوط یک فرشته را مورد نقد قرار داد و گفت: الان در فلسفه بافی‌های مادی دنیا یکی از مسائلی که به آن می‌پردازند توجیه گناه گنهکار است و می‌خواهند بگویند هیچ گنهکاری در گناه خودش تقصیری ندارد.

وی افزود: اجتماع، تربیت، خانواده و بحران اقتصادی زمینه گناه را بین 20 درصد فراهم می‌کند اما 80 درصد گناه مربوط به خود گناهکار است و گناهکار با اراده خود گناه می‌کند و ما نباید توجیه‌گر گناه عده‌ای از جوان‌های سرکشی بشویم که با انواع مفاسد جامعه را آلوده می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امیدوارم هنرمندان ما اگر بخواهند فیلم‌سازی در حوزه معرفت شناسی دینی وارد بشوند در عرصه قرآن و حدیث و با وجود کارشناسان نه در عرصه توهمات و خیلات و امیدوارم خداوند متعال به مسوولان فرهنگی ما گرایش دینی بیشتر عنایت کند و از گرایش‌های ذوقی و هنری آن‌ها یک مقدار بکاهد و به گرایش آن‌ها نسبت به پیغمبر و اهل بیت بیفزاید.

amir58 - ایران - مشهد
این مردک طالبانی نخودهر اشی میشود.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

amir58 - ایران - مشهد
مشهدیها هرجوری که بخوان لباس میپوشند تاچشم تودراید.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Royan - المان - المان
اصلا به کسی چه که من چی می پوشم و کی میخورم و کی میخوابم کی گفته که من در طول عمرم باید همه عقاید و علائقم را فدای یه ایده و دین و مرام یه عده بکنم , کی گفته که من باید همه لذت سالهای های عمرم را بخاطر طرز تفکر یه عده دیگر دفن کنم , از توالت رفتن و رنگ و طرح لباس که ساده ترین هستن تا مهم ترین تصمیم های زندگیم و رای و نظرم باید مورد پسند اشخاص دیگر باشد که هیچ تاثیر مثبتی تو زندگی من ندارند . انهم کسانی که سطح شعور و دانش آنها به حدی پائین است که باعث تاثر دنیای انسانیت است .
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

farhad352 - ایران - تهران
امیدوارم که هر چه زود تر تو و هم پالکی های مفت خور دین غارت و تجاوز و کشتار به درک واصل شوید و روز آخوند مرگی روز حیات و زندگی دوباره ایرانی رها شده از توهمات و مکر و فریب آخوندی در ایران با شکوه هر چه تمامتر جشن گرفته شود.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
چه کسی تصور میکرد که روزی این سگها در جامعه ایران زوزه بکشند. زیر هر تاپاله ای را هم که نگاه میکنی, چند تا آیت الله جمع شده اند.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
حرفش چندان هم بیراه نیست. همه جای دنیا دختران دبیرستانی یا لباس فرم دارند یا اینکه قوانینی را در مورد لباس پوشیدن رعایت می کنند تا لباسشان در مدرسه ساده باشد.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

smm1972 - امارات - دبی
خدایا اگر این میره بهشت من یکی نیستم!!!این معنی واقعی اسکول هست
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

pakniyat - ایران - مشهد
واقعا سخته واسه من! دیدن دخترها و زنهایی که همه چیزشون رو انداختن بیرون،...بعد هی میخوام نبینم هی نمیشه بعد عقده م میگیره ، تنها راهم اینه بیام پشت تریبون نماز جمعه یا نماز عید (اونم نه یه بار ، دوبار ، چندصد بار!) بعد بگم تقصیر شما زنهاست که مردها دچار انحراف و فساد جنسی میشن! یه کاری کنین یا نیاین بیرون یا اگه میاین(خاک بر سر پدرا و وشوهرای بی غیرتتون) یه چیزی بپوشین که جوونها تحریک نشن، اصلا برین تو کیسه! تو هوای داغ تابستونم مثل لبو پخته شدین اشکال نداره مهم اینه که اسلام به خطر نیفته و این موضوع هیچ ربطی به شخص منِ آخوند نداره، والسلام!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

h.a - ایران - تهران
1-خوبه یه نفر پیدا شد از این آخوندا به جای رفتن به منبر نشست و این سریال های چرت ماه چرت رمضان رو نگاه کرد-و جالبه همه جاشو حفظ کرده-و اگه ولش میکردن همه سریال رو دوباره تکرار میکرد-2 خرس مهربون آخه تو اگه میتونستی این همه فحشا رو با اون اسلام به ایران نمی آوردی-ایران کی اینجوری بوده؟همین که سرو کله شما با این اسلام آب محمدی توی این ایران پیدا شد بیشتر مردم دزد و خلافکارو فاحشه شدند-3 کی کفته اینجا سرزمین قرآنه؟غلط کردید-...اینجا فقط سرزمین کوروش و داریوش و خشایارشاهه-
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

ساعت 12 - ایران - تهران
چون امام جمعه مشهد هیز تشریف دارند و این دختران را می بینند و از طرفی این دختران محلی به ایشان نمی گذارند ، جیگگگگگگگگگگگگگر آقا کبببببببببببببببببببباب میشه ،خوب معلومه فرداش تو نماز جمعه بهشون گبر میده.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

شیر بیشه مازندران - ایران - ایران
شکم که سیر باشه و گردن,کلفت و جیب پر پول ودارای 16 تا شغل و 7 سر عائله و و و و منم باشم بهتر از تو جفنگ میگم حاجی .که ذره ای ترس از خدا در وجود شما نیست.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
چه جالب، در مورد همه چیزم اظهار نظر کرده.حتی درصداشم واستون درآورده...شپشوی احمق.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
آخوندها و شخیان سراسر افکارشان, شریر، فاسد، گندیده، ناچیز، گمراه و معیوب است ! پی در پی سخن از پرده است و دیگر هیچ . فقط مانده که حکم شرئی و یا فتوائی در رابطه با آهسته تر به گوش رسیدن صدای ظریف و دلنشین بانوان صادر کنند !!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
فراموش نکنید که عمامه = علامت پفیوزی!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

farzad.. - انگلیس - منچستر
کافر همه رو به کیش خود پندارد .
جمعه 11 شهریور 1390

salarkhan - آمریکا - لس آنجلس
ما چه گناهی کردیم که این بوم غلتون!شده واسمون سخنران موعظه گر؟
شنبه 12 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.