ملبورن، بهترین شهر برای زندگی شد


ملبورن، بهترین شهر برای زندگی شد

در برآورد سال ۲۰۰۲ شهر ملبورن و ونکوور مشترکا عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص دادند

بر اساس برآورد سالانه یک موسسه تحقیقاتی، ملبورن در استرالیا بهترین شهر جهان برای زندگی است.

موسسه تحقیقاتی موسوم به "واحد اطلاعاتی اقتصادی" بر اساس ۵ معیار، ثبات، خدمات بهداشت و درمان، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و پرورش و ساختارهای زیربنایی هر سال با انتشار فهرستی بهترین شهر های جهان برای زندگی را اعلام می کند.

شهر ونکوور که در ده سال گذشته همواره در صدر این فهرست قرار داشته، امسال با دو رتبه نزول بعد از وین، پایتخت اتریش در جایگاه سوم قرار گرفته است.

در مجموع شهرهای استرالیایی و کانادایی در رتبه بندی امسال امتیاز بالایی دریافت کردند و ۷ شهر از میان ۱۰ شهر نخست این فهرست، در یکی از این دو کشور قرار دارند.

ونکوور که از سال ۲۰۰۲ پیوسته در صدر این فهرست قرار داشته، امسال به دلیل افت امتیازاتش در مورد وضعیت ساختارهای زیربنایی شهر به جایگاه سوم تنزل کرد.

دلیل افت امتیازات ونکوور در براورد امسال، بسته شدن مکرر یکی از اتوبانهای کلیدی این شهر بوده است.

در میان ۱۴۰ شهری که در این تحقیق کیفیت زندگی در آنها برآورد شده، لندن در جایگاه ۵۳ و هونولولو به عنوان بهترین شهر آمریکایی برای زندگی در رتبه ۲۶ قرار گرفته است.

موسسه "واحد اطلاعاتی اقتصادی" که این تحقیق را انجام داده می گوید در رتبه بندی امسال جایگاه شهر های اروپایی به دلیل بحران اقتصادی، کمی افت پیدا کرده و قیام های مردمی در کشورهای عربی هم بر رتبه بندی شهرهای خاورمیانه و شمال آفریقا تاثیر گذاشته است.

جان کوپستیک سرپرست تیمی که این تحقیق را انجام داده، در بیانیه ای گفت: "استرالیا با توجه به تراکم کم جمعیت و آمار نسبتا پایین جرم و جنایت در آن کشور، همچون گذشته شهرهایش جزو بهترین مکانها برای زندگی در جهان هستند".

او افزود: "باوجود اینکه به دلیل بالا بودن ارزش دلار استرالیا در برابر ارزهای دیگر هزینه زندگی در این کشور رو به افزایش است، اما این شهرها همچنان خصوصیاتی دارند که آنها را (برای زندگی ) بسیار جذاب می کند".

در برآورد سال ۲۰۰۲ شهر ملبورن و ونکوور مشترکا عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص دادند.

zoroye iran - اتریش - وین
خدایش وین بهترین شهر دنیاست
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
ملبورن یک الودگی عجیب داره, یکنوع الیاف که شبیه یکنوع پوش سفید شناور در هوا هست, روی لباسهای به رنگ مشکی مثل اینکه برف بباره می شینه و مثل پشم سفید داخل ریه و بینی میشه و احساس خفگی و تورم حنجره ایجاد میکنه, اب و برق و گاز قیمتش در ملبورن دوتا سه برابر شهرهای دیگه استرالیا هست, حدودا 9 ماه زمستون هست وسه ماه بهار , شهر از سه ملت عرب, جنوب اروپا و چینی تشکیل شده.
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

فلرتیشیا - هلند - روتردام
منم می خوام برم استرالیا :(
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
عجیبه لندن 53 شده?? باید 153 می شد. ایران
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
خب رتبه تهران را هم می نوشتید. در میان 140 شهر بالای نیم میلیون نفر در جهان تهران و داکار بنگلادش مشترکا رتبه 138 را کسب کرده اند. خوشبختانه این بار هم از در عقب اول شدیم. تازه بعد از این همه نوسازی کرباسچی و قالیباف وگرنه اگر تهران آن شهر کثیف و زشت بیست سال پیش بود معلوم نبود چه وضعی داشتیم. https://www.eiu.com/site_info.asp?info_name=The_Global_Liveability_Report_Press_Release
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

katrina - بریتانیا - لندن
همگی پیش به سوی ملبورن ..ولی من UK روبااین هوای بدش باملبورن عوض نممیکنم.
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
خداییش هیچ جا کلن خودمون نمیشه, من تموم شهرهای بزرگ اروپا رو رفتم اما توی کلن احساس توی خونه شخصی ام را دارم. هونولولو نرفتم اما امسال آمریکا رو دیدم و اصلآ حال نکردم. ملبورن سال آینده ببینیم چه جوره.
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

harrp - اتریش - وین
اینم جزئیات بیشتر . https://en.wikipedia.org/wiki/World%27s_most_livable_cities
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
ولی بهترین کشور واسه زندگانی همون کاناداست.با این وسعت فقط 36 میلیون جمعیت داره.فکرشو بکن چه رفاه و آسایشی داره...البته اگه حکومتش یا مردمش مثل احمقا دست به افزایش جمعیت نزنند.
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

malmsteen - اکراین - کیف
فلرتیشیا - هلند - روتردام. هلند مگه بده??????? بابا جای خوبیه که!!!!!! ((((:. بااحترام :)
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

whatthe - کانادا - تورنتو
ما هم چهارم شدیم. من به داوری اعتراض دارم!! وگرنه اول بودیم...
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

parastoo06 - اســــــــــترالیا - ســـــــــیـــدنـــی
سیدنی هم زیباست هم خوش آب و هوا زمستاه 2-3 ماهه مثل بهار و پائیزه کار هم فراوان و مردم در رفاه فقط خانه و اجاره خانه کمی گران است.
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

montaghed - آلمان - کلن
در سال 2002????. ادمین قرصاتو خوردی??
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
. سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی..داکا..پایتخت بنگلادشه....داکار پایتخت سنگاله
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Hamid1970 - امریکا - ارواین-ابادان
اول ابادان از خوزستان بعداش هم ارواین از کالیفورنیا. تمام
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

shayan96 - ایران - تهران
اگر قصد مهاجرت داشته باشم کانادا ، استرالیا یا آلمان را انتخاب می کنم
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
البته باید دید سیستم خدمات اجتماعی اش چطور است
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

فلرتیشیا - هلند - روتردام
malmsteen - اکراین - کیف.. خوبه ولی استرالیا بهتره...اولا که زبانش انگلیسی هست دوما" هواش بهتره...
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

findingneverland - انگلستان - یورک
هیچ جا یورک نمیشه.ارامش عجیبی داره و هواش هم خوبه و شهر تاریخیه با کلی توریست.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
چرا انهائی که در ونکوور زندگی میکنند چرا تائید نمیکنند. بدلیل اینکه ونکوور و تمام شهرهای همسایه اش شده مرکز باندهای مواد مخدر از سراسر دنیا. و بر اثر درگیریهای پلیس با باندها و گنگهای خیابانی و درگیری مسلحانه مابین باندها این مردم زحمتکش هستند که کشته یا معلول ویا مفقودالاثر میشوند.بعد از مدتهای طولانی زندگی کردن در سرتاسر کانادا متوجه شدم که همه کس را میتوانی با پول بخری یا با تهدید یا با نفوذیهای دولتی که در کلیساها در قضات نفوذ دارند چه رسد به دیگر ادارات دولتی و مخصوصا پلیس.و وقتی پلیس خلافکار است چه انتظار از شهروند.و نفوذیهای ولایت وقیح اسـ... که خون ملت ایران را در شیشه کرده و اورده اند کانادا و مثل کاخ نشینان زندگی میکنند با امامه و بی امامه. به هر حال کانادا زیبائی خاص خودش را دارد.مخصوصا ونکوور و اطراف ان.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
findingneverland - انگلستان - یورک. هواش که چی بگم? با تمام احترام به کشور میزبان ولی واقعا هوا نداره به خصوص شمال کشور.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. montaghed - آلمان - کلن-مردم ازخنده همه مجذوب ملبورن شدیم ..فکرکنم سال اشتباه شده..خبرصحت داره/. findingneverland - انگلستان - یورک-باارامش یورک موافقم هواااانه ااااصلااااا!
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

تزنده - ایران - تهران
اگه یه خط اتوبوس وی ای پی از تهران به لاس وگاس راه بیوفته شاید من سالی یک بار برم اونجا هیج جا تهران نمیشه گازشو بگیر 3.5 ساعت میرسی به دریا میخوایی سردت بشه توی تابستون بوهن میخوایی گرمت بشه برو جنوب میخوایی دود بخوری تهران دیگه ادم چی میخواد یه حکومت اونم داریم با کمک شما کله اش میکنیم نه خدایی دروغ میگم بگو بگو
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

Royan - المان - المان
a.ahooraei - المان - کلن اصلا حرفش هم نزن من ده سال تو آلمان زندگی کردم یک روز حس نکردم که توی خونه ام هستم الان سه سال آمریکا هستم احساس می کنم همه عمرم خانه ام بوده و با هیچ کجای دنیا عوضش نمی کنم مخصوصا شهر ما هوای عالی , زمستانهای معتدل , مردم خوب و خودمانی مدارس خوب , آفتاب تابان , صبحها و غروبهای خنک دیگه چی بگم هرچی بگم کم گفتم ?
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
. 1k adame sadegh . . حرف شما صحیح است من مدت 15 سال در تورونتو و ونگوور زندگی کردم. واقعیت همین است که شما بیان کردید. اگر می خواستم در ان محیت زندگی کنم در ایران می مادم. یکی از اشغالترین و کثیف ترین کشور جهان است. با ایرانیهای تازه بدنیا رسیده .همه فکر می کنند از دماغ فیل افتاده اند. و همان اشغال بازیهای داخل ایران را دارند. مافیا بازیای سیاه ها وبقیه م سر جایش. من که در رفتم. اوارگی در اروپا را بیشتر قبول دارم تا کانادا.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

saljog - ایران - خوی
من دلم به حال ایرانیان در کشورهای اسکاندیناوی می سوزد .
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

findingneverland - انگلستان - یورک
ali1111-ایران-تهران. قبول دارم درخصوص هوا نظرشخصی من هست.واسه آدم گرمایی و عشق بارون مثل من عالیه. 
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

h.k - دانمارک - اودا
saljog خوی.سلام.هموطن.کشورهای اسکاندیناوی ازاب وهواشان بگزریم.بالاترین ازادی ودمکراسی رادارند.ابروبارانش هم زیباست.امادلت برای همه ایرانیان مهاجربسوزد.که چراوطن خودرارهاوغربت راگزیدند.وچرانماندندباکمک دیگرهموطنان کشورشانربسازندواین حاکمان وغاصبان رابیرون کنند.من دازاین متاثرم.شادباشید.
پنج‌شنبه 10 شهریور 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.