تقاضای شورای انتقالی لیبی از الجزایر: اعضای خانواده قذافی را بازگردانید


تقاضای شورای انتقالی لیبی از الجزایر: اعضای خانواده قذافی را بازگردانید

شورای انتقالی لیبی خواستار استرداد اعضای خانواده قذافی از الجزایر شد. این شورا اقدام الجزایر مبنی بر پناه دادن به این افراد را "اقدامی خصمانه نسبت به مردم لیبی" خواند. گفته می‌شود جوان‌ترین پسر قذافی کشته شده است.

تصویری از صفیه قذافی، همسر معمر قذافی که به همراه دو پسر و دخترش عایشه به الجزایر فرار کرده‌اند

مخالفان در لیبی می‌گویند خمیس قذافی، جوان‌ترین پسر معمر قذافی در پی درگیری‌هایی در جنوب طرابلس کشته شده و جسدش نیز روز دوشنبه (۲۹ اوت) دفن شده است. وزیر دادگستری شورای انتقالی لیبی به خبرگزاری فرانسه گفته است که "احتمال می‌رود خمیس در نبرد میان مخالفان و هواداران قذافی کشته شده باشد" و به نقل از رهبر مخالفان اضافه کرده که جسد وی دفن شده است.
پیش‌تر چندین بار خبرهایی مبنی کشته شدن خمیس قذافی منتشر شده اما پس از مدتی تکذیب شده بودند.

خمیس قذافی ۲۸ ساله فرماندهی یک تیپ نظامی را بر عهده داشت و از وی به عنوان مؤثرترین و وفادارترین نیروی رهبر پیشین لیبی یاد می‌کردند. خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش داده است که خمیس قذافی "به احتمال بسیار زیاد" در حالی که سعی داشته تا برای پیوستن به پدرش به بانی ولید در ۱۰۰ کیلومتری طرابلس، جایی که گمان می‌رود معمر قذافی در آن مخفی شده باشد، سفر کند، از پای درآمده است.

مخالفان همچنین گفته‌اند که در تیراندازی‌های دو طرف عبدالله سنوسی، وزیر اطلاعات پیشین قذافی نیز کشته شده است. دادگاه بین‌المللی لاهه چند هفته پیش دستور بازداشت وی را به اتهام جنایت‌های سنگین جنگی صادر کرده بود.

اعضای خانواده قذافی در الجزایر

درهمین حال مقامات الجزایر ورود برخی از اعضای خانواده قذافی به این کشور را تأیید کردند و گفته‌اند که صفیه‌همسر معمر قذافی به همراه دختر و دو پسر وی و فرزندانشان با عبور از مرز لیبی هم‌اینک در الجزایر به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری‌دولتی الجزایر، وزیر امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای گفته است: «صفیه همسر معمر قذافی، عایشه دختر وی و پسرانش هانیبال و محمد به همراه فرزندانشان در ساعت هشت و چهل و پنج دقیقه صبح به وقت محلی با عبور از مرز لیبی و الجزایر وارد این کشور شده‌اند.» در این بیانیه هیچ‌گونه جزییاتی در مورد محل احتمالی اختفا و یا شرایط کنونی معمر قذافی ذکر نشده است.

شورای انتقالی لیبی خواستار استرداد اعضای خانواده قذافی شده است. (تصویر: هانیبال قذافی، یکی از پسران معمر قذافی)

این وزارتخانه همچنین اعلام کرده است که ورود اعضای خانواده قذافی به الجزایر پیش‌‌تر به اطلاع بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل، شورای امنیت و محمود جبرئیل رئیس اجرایی شورای انتقالی لیبی رسیده است. الجزایر تا کنون شورای انتقالی لیبی را به رسمیت نشناخته است.

این امر به همراه اتخاذ موضع سخت بی‌طرفی از سوی الجزایر در جنگ لیبی باعث شد تا برخی مخالفان این کشور را به حمایت از رژیم قذافی متهم کنند. محمود شمام، سخنگوی مخالفان در لیبی در واکنش نسبت به این خبر خواستار استرداد این افراد به لیبی شد. وی در کنفرانسی مطبوعاتی "نجات خانواده قذافی" را حرکتی خواند که این شورا "نه آن را می‌فهمد و نه از آن استقبال می‌کند."

محمود شمام همچنین افزود: «ما به همسایگان اطمینان می‌دهیم که خواستار داشتن رابطه‌ای بهتر با آنان هستیم اما مصمم به دستگیری اعضای خانواده و شخص معمر قذافی هستیم.»

در همین حال مصطفی عبدالجلیل، رییس شورای انتقالی لیبی نیز از حامیان‌بین‌المللی خواسته است تا همچنان به حمایت‌های نظامی خود در لیبی ادامه دهند. وی که در نشستی در قطر سخن می‌گفت معمر قذافی را خطری نه تنها برای لیبی بلکه برای تمام جهان خواند و از نیروهای ائتلاف بین‌المللی خواست تا "به همین دلیل" به حمایت‌های خود ادامه دهند.

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
بنظر میرسه مافیای بانکی جهانی بالاخره در پروژه جدیدش موفق شد، حضرت ناتو هم که کلی پابوس داخلی و خارجی برای خودش دست و پا کرده، رفقای انقلابی هم با کشتن 30000 نفر در برابر 3000 شهیدشون طوفانشونو با تاسیس اولین بانک کاسه لیس جشن گرفتن، دیکتاتور هم که فراریه و میمونه سوالهایی که بی جواب موندن، مثلا اینکه چی شد یدفعه در کشوری که یکی از بالاترین ارقام رفاه و سواد و پشتیبانی دولت از مردمش رو میون گرسنه های یه قاره داشت حتی با وجود 30 درصد بیکاریش، یه عده انقلابی شدن و یه دنیام بمب بریز، کیا و کجا تو اتاقاشون این پروژه منحوس رو بنام آزادی و به سود جیبهاشون هدایت کردن. نه من دیگه رسما دارم به حامی دیکتاتورها تبدیل میشم! مردشوی اون ناتو و اربابای نون به نرخ روز خورشو ببرن با اون انقلابیهای گداگشنه بی حافظه، برم ساندیسمو بخورم بابا منو چی به فضولی در کار دیگران..
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
ضعیفه قذافی حنای کف دستت دیگر رنگی ندارد , سرورت هم که قرار بود در خاک لیبی شربت شیرین شهادت را بنوشد, حب جیم را اماله فرمود !! ای ستمگران و ظالمانی که کباب از دل درویش میخورید آخر و عاقبت شما نیز چنین میباشد .
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.