کشف سیاره ای از جنس الماس


کشف سیاره ای از جنس الماس

تیمی متشکل از ستاره شناسان بین المللی سیاره ای را در صورت فلکی مار بزرگ کشف کردند که از جنس الماس است. دانشمندان آمریکایی، انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی و استرالیایی با استفاده از رادیوتلسکوپ "پارکز" در استرالیا بقایای ستاره غول پیکری را کشف کردند که به سیاره ای از جنس الماس تبدیل شده است.

 
این دانشمندان در فاصله 4 هزار سال نوری از زمین در صورت فلکی مار بزرگ توانستند یک تب اختر (پالسار) را با شناسه PSR J1719-1438 کشف کنند.

 
این دانشمندان دریافتند پالسهای رادیویی که از این پالسار گسیل می شوند به روشی سیستماتیک با تاخیر دریافت می شوند. به این ترتیب توانستند حضور یک سیاره را در مدار این تب اختر شناسایی کنند.

 
در ادامه تحقیقات که با رادیوتلسکوپ "لاول" در انگلیس انجام شد این ستاره شناسان نشان دادند که جرم این سیاره برابر با حدود جرم سیاره مشتری است درحالی که شعاع آن در حدود نصف شعاع سیاره غول پیکر منظومه خورشیدی است.

 
براساس گزارش رویترز، به خاطر وجود این چگالی غیرعادی، دانشمندان نتیجه گرفتند که بیشتر این سیاره از کربن و اکسیژن بلوری شده ساخته شده است.

 
با این ویژگیها، این سیاره می تواند باقیمانده فرایند عجیبی باشد که طی آن ماده گازی یک ستاره غول پیکر قدیمی توسط پالسار جذب شده و سرعت چرخش این پالسار را به 173 دور در ثانیه فعلی رسانده است.

 
به گفته این دانشمندان، بیشتر این سیاره از ماده ای مشابه الماس ساخته شده است و فاصله مدار آن تا پالسار تنها 600 هزار کیلومتر است.

mortimer - ایران - اصفهان
حالا خامنه ای بودجه هوافضا رو ده برابر می کنه...
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
این سیاره الماسی را به دولت های غربی تقدیم میشود تاشاید دست از نفت خاور میانه بردارند و بگذارند مردم انقلابشان را ادمه دهند تااز شردیکتاتور های صدساله که توسط همین حکومت های غربی حمایت میشدند خلاص شوند.خواهشا برین گم شین.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
morid - ایران - بوشهر. . عزیز جان. انقدر حاتم بخشی نکن. به اندازه کافی اربابانت ایران رو چاپیدن و غارت کردن که چیزی ازش نمونده حالا از کیسه خلیفه شروع کردید میبخشید ؟؟ بجای خاتم بخشی به این فکر کن که این سیاره 4 هزار سال نوری با زمین فاصله داره و چطور علم در حکومتهای غربی پیشرفت کرده که میتونن از محتویات سیاره باخبر بشند در حالی که تو و امسال تو مغز تنو پلمپ کردین و یه احمقی دیگه داره براتون تصمیم میگیره و گه گداری هم کلتونو میکنین توی چاه و نعره میکشیند.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
dara va sara ملبورن استرالیا. مطلب قبلی من یه کنایه بود به دولت های غربی .انها اکنون در افغانستان و عراق مثل خر تو گل گیر کرده ه ا ند و مکافات لیبی ومصر وبحران اقتصادی....و هزار چاله دیگر .سیاره الماسی کجا واینها کجا. کامنت نمیگذاشتی بیسوادیت اصلا معلوم نمیشد.فعلا جیره ی پناهندهگیتو بچسب.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

parvaneh_fb - ایران - البرز
زیاد جوش نزنید چی به ما میرسه !!!
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
morid:شما دیگه حرف از بی سوادی دیگران نزن که خودت خدای بی سوادی هستی چرت هایی که تو این وب سایت می گفتی رو هنوز اعضای وب از یاد نبرده اند.در ضمن زندگی مردم لیبی به تو چه ربطی داره؟شما که خودتون می گید غرب نباید فضولی کنه که خودتون آخر فضولاییدیه چیزه دیگه اون انقلاب هایی که گفتی یکیشم تو ایران اتفاق خواهد افتاد...
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

morid - ایران - بوشهر
mortimer . ... حالا نمیدونم تو چرا خودتو انداختی وسط. اره یه کم بوی سوز مییاد فکر کنم یه جای بد جوری میسوزه ..
چهار‌شنبه 9 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.