آیت الله خامنه ای: به جای ایران قبل از اسلام بر ایران بعد از اسلام تاکید شود


آیت الله خامنه ای: به جای ایران قبل از اسلام بر ایران بعد از اسلام تاکید شود

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت، ضمن ابراز نظر در زمینه های مختلف سیاست داخلی و خارجی کشور، خواسته است به جای ایران قبل از اسلام، بر ایران بعد از اسلام تاکید شود

روز دوشنبه، ۷ شهریور (۲۹ اوت)، سایت اطلاع رسانی آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، گزارش اظهارات او در دیدار با اعضای هیات دولت را منتشر کرد که در آن، دستاوردهای ایران در دوره اسلامی را به مراتب برجسته تر از شرایط این کشور تا قبل از حمله اعراب دانسته است.

در این دیدار، که شامگاه یکشنبه صورت گرفت، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، معاونان رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت حضور داشتند.

آیت الله خامنه ای در اظهار نظر پیرامون مسایل فرهنگی و سیاست دولت در این زمینه، بر لزوم "توجه بسیار جدی دولت" به موضوعات فرهنگی، گفت: "در موضوع فرهنگ اعم از کتاب، کارهای هنری و موسسات هنری، باید بدون رو در بایستی و با قاطعیت، جهتگیری های انقلابی و اسلامی لحاظ شود."

وی در ادامه سخنان خود در این زمینه، خواستار "پرهیز از حاشیه سازی" شد و گفت که "در برخی اوقات، دولت با کم توجهی زمینه ساز این حاشیه ها می شود و برخی اوقات هم حاشیه هایی است که دیگران به وجود می آورند."

براساس این گزارش، رهبر جمهوری اسلامی گفت که در حالیکه کشور به کار و تلاش و روحیه کاری و خطرپذیری دولت نیاز دارد، "شایسته نیست دولت خود را درگیر حاشیه ها کند."

آیت الله خامنه ای در ادامه اظهارات خود، نکاتی را در مورد گرایش به ستایش از فرهنگ ایرانی نیز مطرح کرد و گفت: "در مورد علاقه به ایران، به جای تاکید بر ایران قبل از اسلام، بر ایران بعد از اسلام تاکید شود زیرا افتخارات ایران بعد از اسلام در هیچ دوره ای از تاریخ ایران وجود نداشته است."

آیت الله خامنه ای از جمله به پیشرفت های ایران در دوره حکومت پادشاهان دیلمی، سلجوقی و صفوی اشاره کرد و گفت که این پیشرفت ها قابل مقایسه با دستاوردهای ایران در دوره های قبل از اسلام نیست و اظهار داشت: "اگر می خواهید از ایران و ایرانی گری حمایت کنید، ایران بعد از اسلام مستندتر و آشکارتر است."

 

آیت الله خامنه ای به شرح خدمات و کاستی های دولت احمدی نژاد پرداخت

سایت اطلاع رسانی آیت الله خامنه ای به موارد خاصی از "حاشیه سازی دولت" اشاره نکرده و ارتباط این موضوع با ابراز علاقه به فرهنگ و تمدن ایران باستان را توضیح نداده است اما در طول یک سال گذشته، اظهارات و موضعگیری اسفندیار رحیم مشایی، خویشاوند و رئیس دفتر آقای احمدی نژاد، در مورد مسایل فرهنگی و تاریخی ایران باعث انتقاد و حملات تند گروهی از محافظه کاران علیه دولت شده است.

آقای مشایی در دیدار اعضای دولت با آیت الله خامنه ای حضور داشت.

وی در سخنانی در همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور که در تابستان سال گذشته ایراد کرد، از مفهومی به نام "مکتب ایرانی" نام برد و آن را "دریافت صحیح از اسلام" توصیف کرد.

اگرچه اسفندیار رحیم مشایی در طرح مکتب ایرانی، بین مفاهیم "ایرانیت" و "اسلامیت" تقابلی قایل نشد، اما سخنان او زمینه را برای اصولگرایان منتقد دولت علیه رئیس دفتر آقای احمدی نژاد را فراهم آورد.

برخی افراد و رسانه های منتقد آقای مشایی، سخنان او را یادآور گرایش فرهنگی دوره سلطنت سلسله پهلوی دانستند که بر دستاوردهای ایران قبل از اسلام به عنوان پایه گذار تمدن بشری تاکید داشت هرچند آقای احمدی نژاد، با حمایت از سخنان رئیس دفتر خود، گفت که این نظر که دریافت ایرانیان از اسلام صحیح ترین دریافت است به منزله تایید قوم گرایی و احساسات ملی گرایانه نیست.

در ماه های اخیر و بس از بروز اختلاف بین آقایان احمدی نژاد و خامنه ای بر سر کناره گیری و ابقای وزیر اطلاعات، اصولگرایان مخالف رئیس جمهوری از جمله در مجلس، به ویژه آقای رحیم مشایی را هدف حمله قرار داده، و از او با عنوان رهبر "جریان انحرافی" و مخالف خواست های رهبر جمهوری اسلامی نام برده اند.

توصیه به دولت

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود در دیدار با هیات دولت، تلویحا به اختلافات بین نهادهای مختلف جمهوری اسلامی به خصوص اختلافات شدید دولت و مجلس در چند ماه گذشته اشاره کرد و خطاب به دولت گفت: "در مسایل مربوط به قوا، در مواردی که کوتاه آمدن امکانپذیر است، کوتاه بیایید، در مواردی که با تبیین قابل حل است، تبیین کنید و در مواردی هم که با ارتباطات دوستانه حل می شود، از این روش استفاده کنید."

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به راهپیمایی که در روز قدس برگزار شد و شعارهای شرکت کنندگان در این مراسم، گفت که دولت باید به اصول و ارزشها و شعارهایی مانند "عدالتخواهی، استکبار ستیزی و خدمت رسانی صادقانه" پایبند باشد.

وی با یادآوری موفقیت آقای احمدی نژاد در دو دوره انتخابات، گفت: "علت اقبال مردم در انتخابات سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ به رئیس جمهور، همین شعارهای جذاب و ضروری بود چرا که مردم به ارزش ها و آرمان ها پایبند و دلبسته اند."

اعلام پیروزی آقای احمدی نژاد در دومین دوره ریاست جمهوری با اتهام تقلب همراه شد و با وجود حمایت قاطعانه آیت الله خامنه ای از وی، به اعتراضات گسترده و چند ماه تظاهرات خیابانی و واکنش خشونت آمیز حکومت علیه معترضان منجر شد که به شعارهای تند بعضی تظاهرکنندگان علیه آیت الله علی خامنه ای منجر شد.

 

مشایی مبتکر مفهوم مکتب ایرانی نیز در دیدار هیات دولت با رهبر جمهوری اسلامی حضور داشت

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود گفت که دولت کنونی باید به همان شعارها تقید داشته باشد و هشدار داد که اگر به هر علت تقید به شعارهای دولت سست شود، توفیقات الهی هم کم خواهد شد."

در مورد گزارش هایی که مقامات دولتی در آغاز دیدار شامگاه یکشنبه ارائه داده بودند، آیت الله خامنه گفت که باید این گزارش ها به "مجموعه نخبگان و زبدگان کشور" هم ارائه و اقدامات دولت برای آنان تشریح شود و اظهار داشت که یکی از کاستی های دولت این است که "در میان نخبگان دانشگاهی و حوزوی" حضوری کمرنگ دارد.

وی به دولت توصیه کرد که در زمینه های مختلف، به خصوص در موضوعات اقتصادی که از مسایل اصلی کشور و مورد اختلاف نظر موافقان و مخالفان دولت است، این مسایل را در "جمع نخبگان" مطرح کند و به نظرات انتقادی آنان توجه نشان دهد.

یکی از مهمترین انتقاداتی که از دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به دولت وارد شده، اتهام بی توجهی به اصول اقتصادی در سیاستگذاری بوده است که، به گفته منتقدان، باعث هدر رفتن عواید عظیم نفتی سال های اخیر و علاوه بر آن، مشکلاتی اساسی مانند تورم شده است.

با اینهمه، آیت الله خامنه ای در نخستین خطبه نماز جمعه پس از انتخابات سال ۱۳۸۸، ضمن تاکید بر "خدوم" بودن رئیس جمهوری، خود را حامی دیدگاهها و نظرات آقای احمدی نژاد معرفی کرد.

آیت الله خامنه ای، در دیدار روز گذشته با هیات دولت، از انتقادات و اشکالات نخبگان استقبال کرد و گفت "نباید به دلیل نحوه بیان برخی مسایل، از دیدگاه های سازنده و مفید اکثریت نخبگان محروم شد" و توصیه کرد دولت، به منظور جلب نظر مثبت مردم، به انتقاد از خود بپردازد و به ابهامات و سئوالات مردم در زمینه مشکلات پاسخ دهند.

آیت الله خامنه ای در بخشی از سخنان خود، اجرای طرح تحول اقتصادی را لازم دانست و اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را به عنوان بخشی از این طرح مورد تمجید قرار داد هر چند گفت که مصوبه مربوط به حمایت از تولیدکنندگان را که بخشی از قانون هدفمند کردن یارانه هاست، تحقق نیافته است.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود، تلویحا انتقاد برخی از مخالفان دولت در مورد افزایش شدید واردات را تایید کرد و گفت که به ویژه در مورد محصولات کشاورزی و اقلامی را که کشور در تولید آنها مزیت تولید دارد، باید از واردات پرهیز شود.

در آغاز دیدار هبات دولت با آیت الله خامنه ای، محمود احمدی نژاد در سخنانی گفت که دولت او در شرایط دشوار و تحت "فشار بی سابقه دشمنان" زمام امور را در دست گرفت و با همراهی مردم و حمایت رهبر جمهوری اسلامی، خدمات گسترده ای انجام داده است.

در این دیدار، تعدادی از وزیران و معاونان رئیس جمهوری در مورد حیطه کاری خود گزارش هایی دادند که با ذکر ارقام و آمار مختلف همراه بود.

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
مافنگی باز حرفهای پای منقلی اش اغاز شد. به کوری چشم شما ملایان و دیگر دشمنان ایران و فرهنگ ایران، ایران باستان در دل ایرانیان راستین و ایراندوست زنده است و غربیها و دیگر مردم جهان بخوبی انرا میدانند و بسیاری نیز در شگفتند که چگونه ایران با این پیشینه بزرگ در دوران امروزین به چنین خواری و بدست یک مشت ملای تازی پرست افتاده است.
دوشنبه 7 شهریور 1390

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
بادرود، کدام افتخار؟ کدام افتخار که در دوران دیلمی کسب شد و در دوران هخامنشیان کسب نشد؟ کدام فرهنگ؟ کدام فرهنگ که در دوران سلجوقیان به وجود امد و در دوران اشکانیان وجود نداشت؟ کدام عظمت؟ کدام عظمت که در دوران صفوی خلق شد و در دوران ساسانی ایجاد نشد؟ برای ایجاد اعتبار و مشروعیت به حکومت سفاکی خود به دنبال راه دیگری باشید و با تاریخ پر فراز و نشیب ولی عظیم ایران بازی نکنید، شرمتان باد که حیا را خورده اید و شرم را قی کرده اید، ننگ بر شما عرب زاده گان اجنوی پرست غیر ایرانی...
دوشنبه 7 شهریور 1390

saeed.uk - انگلیس - لندن
مملکتی که تو ولی وقیحش باشی احمقی نژاد هم رییس جمهورش مگه کسی از اعتبار گذشتگان چیزی هم میتواند بگویید واقعا وای به حال همه ما ایرانیان با این انقلاب کذاییمان
دوشنبه 7 شهریور 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
مخصوصا دوره صفوی را که همه ایران را به زور شمشیر شیعه کردند!!!.
دوشنبه 7 شهریور 1390

نیایش - ایران - تهران
خوب حق داره منظورش اینه که به جای اینکه به ایران سرفراز و نیرومندو پیشرفته پیش از اسلام اشاره شود به ایران شکست خورده سرافکنده و گرفتار جهل و نادانی شده پس از اسلام تاکید کنید تا به همین روش حکومت رو اداره کنند
دوشنبه 7 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
چندبار بگم زرشک؟ 32 سال زور زدی نشد پس بیخیالش داداش برو فکر تمبان یدکی کن که قبل و بعد اسلام آب است! .. حالا برادران ساندیسی فکر کنن که مگر به خواب ببینی ولی نه عزیزم چهار تا شو امسال دیدین.1 ماه دوماه 1 سال دوسال دیگه آخه تا کی فلک زده ها. آخ چه آخوند کشونی بشه.
دوشنبه 7 شهریور 1390

nader46 - انگلیس لندن - لندن
کی‌ حوصله داره کرسی شعر‌های تو نکبتو بخونه..مرده شور خودت با ..،مرتیکه مفنگی با دین سراسر دروغ ،خرافات،و انسان ستیز،که چیزی به جز فقر،نکبت.نادانی،عقب افتادگی،واسه ایران و ایرانی‌ نداشته،،روزی را میبینم که همهٔ این کتابها را سوزانده،....
دوشنبه 7 شهریور 1390

assassin - ایران - ایران
خامنه ای یه وطن فروش خائنه
دوشنبه 7 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
عزیزان من،فرزندان من،گوگوری مگوری های من،گـــول آمریکا را نخورید،گول من را بخورید،تا من شیطان اینجا در کنار شما هستم چرا به آمریکا متوسل می شوید؟!
دوشنبه 7 شهریور 1390

Khashayarshah - ایران - تهران
حسرت فروختن ایران به اسلام را باخود به گور خواهی برد.ما اینجا برگ چغندر نیستیم. اگر لازم باشد ما این فتنه و مذهب شیطانی که 1400 سال است به زور به ایران تحمیل شده و به لجن تبدیل شده است را از مفهوم پاک کلمه ایران جدا خواهیم کرد و به لجنزار تاریخ خواهیم ریخت.
دوشنبه 7 شهریور 1390

darkoob - ایران - تهران
البته اکثر دانشمندان و کتاب های ما مربوط به دوره بعد اسلامه و از دوره باستان چیزه زیادی باقی نمونده و کلا ما دانشمند زیادی تو دوره باستان نداشتیم
دوشنبه 7 شهریور 1390

Royan - المان - المان
اینها دیگه اسلحه شونو را از رو بستن و واضح و روشن می گویند که ایران ستیز هستند , برای همینه که دارند ذره ذره ایران را نابود میکنند. مثل یه عده گرگ افتادن به جون ایران . دریاچه ارومیه , زاینده رود , سی وسه پل , فلان میدان و باغ در کرمان مقبره کوروش کبیر و خلاصه تا همه را از بین نبرند و اسم ایران را تبدیل به ویران نکنند دست بردار نیستد. جمهوری ویران اسلامی.
دوشنبه 7 شهریور 1390

lordarad - ایران - تهران
آی گفتی......... چه آخوند کشونی بشه.به به
دوشنبه 7 شهریور 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
جدا من فکر میکنم مشکل اختلاف طبقاتی در ایران داره از کنترل خارج میشه فکر کنید این همه درآمد نفت فقط تو جیب چند نفر و آقازاده ها میره بعد همین آقازاده ها میرن تو برج میلاد که هزینه هر پرس غذا ۱۶۵ هزار تومان دسر ویژه ۳۰۰ هزار تومان و در نهایت هر گلاس بستنی میوه ای با روکش طلا ۲۵۰ هزار تومان یعنی به عبارتی یک غذای کامل در این برج برای هر نفر ۷۱۵ هزار تومان میشود شما به این چی میگین؟ خجالت حـ... ها نمی کشند. مرده شور تو رو ببره با اون حکومت اسلامی ات. ..
دوشنبه 7 شهریور 1390

Royan - آلمان - آلمان
از سویی تندیس آریوبرزن را فرومی کشند، از سویی نقاشی های شاهنامه را از دیوار ها می روبند، از سویی خسرو و شیرین نظامی را می بُرند، و اینک نیز حتا سخن گفتن از کوروش و داریوش را نیز گناه کبیره می نامند؛ آیا این چیزی جز شکست ِ همه سویه برای آئین حجاز و عمامه به سرها است؟ پاسخ ما روشن است: خیر! اسلام چون جنازه ای 1400 ساله است که بر دستان ایرانشهر مانده است و این تمدن امروز می رود تا این جنازه را بر زمین نهد. بر گرفته از سایت فرزندان کوروش در مورد همین مطلب.
دوشنبه 7 شهریور 1390

Punisher - ایران - شیراز
فکر کنم دیشب جنسش باکیفیت بوده و زده بالا ولی خوشم میاد هر چی اینا زور میزنن که اسلام اسلام و ایران اسلامی بزبون میارن / جوونای ما برعکس میشن .....اینو میگن مبارزه ی منفی ....
دوشنبه 7 شهریور 1390

mehrdad.n.l - هلند - امستردام
باز این روانی شیره ایی چرت گفت . ایران هر دو دوره اش پر از افتخار است . 1500 سال پیش از اسلام پنچ دولت قوی داشتیم ولی بعد از اسلام در 1400 سال بیش از چهل الی پنجاه دولت داشتیم .این حرفها بسیار باید تخصصی بحث شود به تو چه مربوط می شود ؟؟ هر چند شما عالم دهرید و خدا نماینده شما اخوند ها در اسمان است . بدبخت مجنون باز خواب دشمن دیدی ؟؟؟؟
دوشنبه 7 شهریور 1390

mehrang - رومانی - بخارست
از حراج مملکت به روسیه خائن بگیم یا به باد دادن پول نفت مردم مرتیکه مفنگی؟.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
ایرانیان باید برگردند به همان اصالت پیشینه خودشان که با ارزشتر از هر مکتب وارادتى است اسلام خواسته ایرانیان نبوده و به زور شمشیر به مردم تحمیل شد مکتبى که مردم را به بند بکشد و آزادیشان را سلب کند و نتواند اقتصاد سالمى را به مردم ارائه کند آن مکتب جائى در قلب مردم ندارد
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

hamrah-sabz - امریکا - لوس آنجلس
با درود. من مدتیست که ایران نبودم ولی یادمه که همیشه ما ایرانیها بخودمون میبالیدیم که جز انسانهای خوش قیافه دنیا هستیم .چه بر سر این ملت امده ؟من هر چه به قیافه اعضا دولت،سپاهیان و طرفداران حکومت نگاه میکنم یکی پیدا نمیکنم که قیافه اش اقلا قابل تحمل باشه نمیدونم این عتیقه ها را از کدوم گوری پیدا کرده اند. امریکا لوس آنجلس
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

Pezhman - اتریش - وین
منظورش از افتخارات ایران بعد از اسلام, لواط با پسران شیعه وتجاوز محمد به بچه هفت ساله است.ضحاک علی تو برو تریاکت را بکش جنایات اسلام در ایران مستندتر و آشکارتر از آن است که احتیاجی به توضیح بیشتر داشته باشد.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

امیراردلان - ایران - تهران
بادرود به یاد داشته باشید پیامبر تاکید بر حفظ حرمت دینها و ادیان مختلف داشت حتی در زمان زنده بودن ایشان به ایران حمله نشده (زمان حمله به ایران دوران حکومت عمربود)مشکل از دین اسلام یهود و مسیحی و یا آیین زرتشت و.. نیست مشکل بنظر شما چیست؟ توروبه ایزد قسم میدم بدون احساسات فکر کنید بدرود
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

soheil rad - ایران - بابل
بله ایرانیها باید افتخار کنند به حکومتهای مثل تیموریان که سر سلسله اش حافظ کل قرآن بود و ایاتش را حتی سر و ته میخواند و برای اینکه ثابت کنه از چنگیز مغول خونخوارتره اون جنایتها رو مرتکب شد. یا افتخار کنیم به سلسله قاجار و شاه نخستش که در فقه و اجتهاد سر آمد روزگار خودش بود و چه خونهایی که نریخت و دودمانش چه خیانتها به ایرانیان نکردن و خاک ایران رو به حراج گذاشتند. یا افتخار کنیم به حکومت ملاها که خمینی کثیف و مزدورانش در طول 32 سال خونهای بیگناهان زیادی رو ریختن ؟
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
darkoob:لیاقتت همون عربایند که هنوزم ننه های خودشونو نمی شناسند.راستی محمد و خاندانش هم از این قاعده مستثنی نبودند.مدرکشم این که فامیل نداشتند.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

dara20 - ایران - تهران
ما ترجیح می دهیم به ایران قبل از اسلام و به ایران بعد از سرنگونی حکومت اسلامی فکر کرده و به بحث بنشینیم. مرده شور خودتان و ...
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

mashady - انگلیس - منچستر
پادشاهان مسلمانتر پادشاهان بدتری بودند . حزب اللهی ترینشون هم همین ممد دماغ پهلوی بود که تعداد مساجد ایران را از 1500 به 25000 تا رسوند مرگ بر هرچی شاه و شاهزاده
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

Dara va sara - استرالیا - ملبورن
امیراردلان - ایران - تهران..امیر جان. تا حالا شنیدی که بودا به جایی حمله کرده باشه ؟. تا حالا شنیدی که زرتشت طلب خون کرده باش. تا حالا شنیدی که شاگردهای ملانا دعوا و یا دزدی کرده باشن. تا حالا شنیدی شاگردهای خیام راهزنی کرده باشن ؟؟ ولی خیلی شنیدی اسلام به اینورو انور حمله کرده. ادم کشته و غیره و حتا بعد از مرگ معلمش (محمد).. یه بارم که شده. به اون ایزد خودت قسم. احساسات تو بزار کنار و این سئوال از خودت بکن. که چرا ؟؟؟ امیدوارم که پیداش کنی.
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

shayanaziz - ایران - آزاد
آفرین به رهبر فهیم حالا لطف کن همینو به رای بگذار تا سیه روز شود هر که در او غش باشد.تا دیر نشده زود باش
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر مردک احمق ما ایرانی هستیم با تاریخ قدیمی تر از تاریخ گور پدر تازیان با دین من دراوردی اشان
سه‌شنبه 8 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.