میلیاردر بی‌سر و صدای ترک


میلیاردر بی‌سر و صدای ترک

مهمت امین کارامهمت یک میلیاردر اهل ترکیه و یک کارآفرین در حوزه تله‌کام است. وی در سال 2010 با ثروت 9/2 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز در رده سیصد و چهل و نهم فهرست میلیاردرهای جهان قرار گرفت. او رییس مجموعه شرکت‌های کوکورووا است.
 
مهمت امین کارامهمت در اول آوریل سال 1944 در تارسوس در استان مرسین در کشور ترکیه به دنیا آمد. خانواده او از ابتدا در صنعت ترکیه فعال بودند. مهمت امین کارامهمت در کالج رابرت در استانبول تحصیل کرد و سپس به انگلستان رفت تا در کالج دوور و در رشته اقتصاد تحصیل کند. او اولین شرکت خود را در سال 1966، زمانی که تنها 22 سال داشت، با سرمایه 100 هزار پوند راه‌اندازی کرد.

مهمت امین کارامهمت در حال حاضر رییس هیات مدیره شرکت کوکورووا است. این شرکت در دو حوزه مالی و غیر‌مالی فعالیت می‌کند. شرکت کوکورووا در حوزه مالی در بخش بانکداری و در حوزه غیرمالی در صنایع مختلفی چون ساخت‌و‌ساز، مخابرات،‌ تکنولوژی اطلاعات، رسانه، حمل‌ونقل، خدمات مالی و همچنین انرژی فعال است. این شرکت در 96 شرکت در سرتاسر دنیا فعالیت می‌کند و بیش از 32 هزار نفر برای این شرکت مشغول به کار هستند.

مهمت امین کارا مهمت در شرکت‌های دیگری چون ترکسل، دیجیتال پلت فرم، ترکسل اولوسلاراراسی یاتیریم، ترکتل بیلسیم و شرکت‌های بزرگ دیگر ترکیه‌ای مسوولیت‌هایی را بر عهده دارد. شرکت ترکسل او تنها شرکت ترکیه‌ای در بازار سهام نیویورک است.

مهمت امین کارامهمت فردی سختکوش است. کارکنان شرکت و همکاران او اذعان دارند که او روزی 15 ساعت کار می‌کند و حتی آخر هفته‌ها را نیز مشغول رسیدگی به امورکسب و کارش است. وی به زندگی پر تجمل علاقه ندارد و حتی محل کارش نیز ساده و بدون تجمل است. از مهمت امین کارامهمت اطلاعات کمی‌ در دست است زیرا او به ندرت در رسانه‌ها حضور یافته و کمتر در محافل عمومی‌حاضر می‌شود. مهمت امین کارامهمت در سال 2003 به خاطر مشکلات مالی مجبور شد بانک‌«یاپی کردی» را به گروه کاک بفروشد. او در این سال از فهرست میلیاردرهای جهان خارج شد اما سه سال بعد با اتکا به کسب‌و‌کار قدرتمند ترکسل توانست به فهرست میلیاردرهای جهان بازگردد. شرکت ترکسل بزرگترین شرکت تلفن همراه ملی در ترکیه است که مهمت امین کارامهمت ریاست آن را بر عهده دارد.

مهمت امین کارامهمت ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن استانبول در ترکیه است.


sepherdad - استرالیا - سیدنی
ترک سل= ایران سل!.......... اما سه سال بعد با اتکا به کسب‌و‌کار قدرتمند ترکسل توانست به فهرست میلیاردرهای جهان بازگردد!!!!!!! عاقلان دانند.
شنبه 5 شهریور 1390

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
45 سال پیش صد هزار پوند پول کمی نبوده آنهم در دست یک جوان 22 ساله. پس خانواده این آقا از خیلی وقتها پیش میلیاردر بوده اند. در سال 2011 ما هنوز دنبال صدهزار پوند میدویم اما مثل اینکه این پوند رکورد دار سرعت هست. ما که بهش نمی رسیم اونهائی که رسیدند و میرسند نوش جانشان باد دست کم یک تعارف هم نمی زنند.
شنبه 5 شهریور 1390

بابک - ایران - سبزوار
از اس ام اس های ما مرتیکه میایاردر شده
شنبه 5 شهریور 1390

ehsan_14 - اتریش - وین
بلاخره یه ترکیه ای یهکم باکلاس دیدیم اینجا که همه گاگلولن و کبابی فروش و زنهاشون ببقوول اتریشیها پنگوئن هستنند.
شنبه 5 شهریور 1390

az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد
sepherdad - استرالیا - سیدنی . اورین ! اورین ! دقیقا زدی تو خال , اما چه میشه کرد ! کو گوش شنوا ! در هر صورت : برو دارمت . .
شنبه 5 شهریور 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. az mast ke bar mast ! - نروژ - سرد-خوبه پیشرفت داشتی داری کم کم ازفضا میایی پایین به زمین نزدیک میشی ..
شنبه 5 شهریور 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
من نمیدونم ما ایرانی ها چه هستیم وچه کلاسی داریم که عیب وایراد همه رو میگیریم جز خودمون!!. جهالت نژادپرستی و عصبیت قومی خیلی از ماها رو کور کرده!!
شنبه 5 شهریور 1390

Artosh - ایران - تهران
man-malaysia - مالزی - کوالالامپور/ این ژست شما کمی د-مد-ه شده عزیزم. بسه دیگه بابا چرا آخه اینقدر ملیت ایرانی رو تحقیر میکنید؟! همه جای دنیا در مورد هر شخص و مطلب و . نقدی میشه و نظری گفته میشه. من موندم چرا آخه همیشه یه سری دوست دارند بگه ما ایرانی ها فلانیم و .. فکر نمیکنم هیچ جای دنیا مردمانش اینطور ملتشان را تحقیر کنن...! ۳۲ سال هست که هم از درون تحقیرمان میکنند و هم دنیا و هم خودمان. بسه دیگه.
یکشنبه 6 شهریور 1390

saljog - ایران خوی - ایران خوی
اخر این هم مطلبی است که مدیر محترم این سایت درج کرده .پول هست که هست چه ربطی به دارد.
یکشنبه 6 شهریور 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
Artosh - ایران - تهران. دوست عزیز کسی که جمع می بندد فاقد درک ابتدایی این موضوع است که چیزی بنام "ما" وجود ندارد. هیچ دو انسانی یکی نیست. این اقای یا خانم با مالزی مست کرده هنوز به غرب نرسیده ! بزار برسه عرقش خشک شه!.
یکشنبه 6 شهریور 1390

asiai - ایران - تهران
sepehrdad و az mas ke barmast: قرار بود که ایرانسل را ترکسل راه اندازی کنه اما سپاه نگذاشت یعنی ایرانسل = سپاه پاسداران. بابک- سبزوار: حرص نخور از اس ام اس های شما سپاه میلیاردر میشه! این اقا جد اندر جد مایه دارند!!
دوشنبه 7 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.