یک پزشک ایرانی جان ابراهیم تاتلیسس را نجات داد!


یک پزشک ایرانی جان ابراهیم تاتلیسس را نجات داد!

دادنا: "ابراهیم تاتلیسس" خواننده و هنرمند پر آوازه ترکیه با ترانه‌هایش مشهور خاص و عام در ترکیه، آسیای میانه و کشورهای خاورمیانه مثل آذربایجان، ایران، افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشورهای عربی است، تاتلیسس با ترانه‌های ترکی‌اش مشهور شده ولی گهگاه به عربی و کردی نیز ترانه‌ای خوانده‌است.

ابراهیم تاتلیسس در روز 13 مارس 2011 میلادی، در محله شیشلی استانبول از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و ترور شد. تاتلیسس هنگامی که پس از ضبط برنامه تلویزیونی مشهور خود «ایبو شو» از کانال تلویزیونی «بیاض تی‌وی» خارج می‌شد هدف این حمله قرار گرفت. پلیس اعلام کرد که ضارب از یک خودروی مشکی رنگ اقدام به شلیک چند گلوله کرده و به سرعت متواری شد. بنا به اعلام پزشکان، گلوله از پشت وارد جمجمه ابراهیم تاتلیسس شده و از قسمت جلوی سر او خارج شد.


 
بدنبال پخش خبر ترور این هنرمند محبوب ترکیه مردم کشورشان به امید زنده ماندن او دست به دعا بلند کردند. پزشکان بواسطه صدمه مغزی شدید این هنرمند تصور می کردند که او حتی اگر جان سالم بدر ببرد باقی عمرش را فلج خواهد بود.برای نجات جان محبوب ترین هنرمند ترکیه نیاز به برجسته ترین جراح مغز جهان نیز بود. و او کسی نبود جز پروفسور مجید سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و رئیس انیستیتوی علوم عصبی و دانش نورولوژی (آی ان آی) در هانوفر آلمان که پیچیده ترین جراحیهای مغز جهان در آن صورت می گیرد. مرکزی که معماری آن نیز, که به پیشنهاد دکتر سمیعی بصورت مغز یک انسان طراحی شده, یک شاهکار معماری بی نظیر بشمار می رود.

رسانه های ترکیه این جراح مغز برجسته ایرانی که از آلمان به ترکیه برده شد و ریاست تیم عمل جراحی 12 ساعته بر روی جمجمه و مغز ابراهیم تاتلیست را بر عهده داشت را بعنوان نجات دهنده جان محبوب ترین هنرمند کشورشان معرفی می کنند. جراح برجسته ای که از جمله بنیانگذار رشته جراحی قاعده جمجمه در جهان و ابداع کننده روشهای تازه در زمینه جراحی میکروسکوپی مغز در جهان بوده است.
 پروفسور مجید سمیعی متولد 1937 که روز 18 ژوئن گذشته تولد 74سالگی خود را جشن گرفت متولد شهر رشت مرکز استان گیلان ایران است.. وی در زمینهٔ تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات مهمی انجام داده‌است. وی بیشترین اعمال جراحی روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده‌است و در این زمینه بیشترین گزارش‌ها متعلق به ایشان می‌باشد.

پروفسور سمیعی در دهه 1990 اقدام به تاسیس مرکز بین‌المللی علوم اعصاب ( آی ان آی)نمود. بنای این مرکز برگزفته از شکل مغز می‌باشد. این مرکز در شهر هانوفر آلمان واقع است و ریاست آن نیز بر عهده پروفسور سمیعی است.
 
پروفسور سمیعی شاگردان زیادی تربیت کرده‌است که در کشورهای مختلف جهان به فعالیت در زمینه جراحی مغز و اعصاب مشغول هستند و هر ساله کنفرانسی را به افتخار او در یکی از کشورها برگزار می‌کنند. وی در حال حاضر و با وجود دارا بودن 74 سال سن بسیار فعال بوده و عمل‌های جراحی سنگین در قاعده مغز را با مهارتی بی نظیر انجام می‌دهد و در اغلب کنگره‌های مهم جراحی مغز و اعصاب جهان بعنوان سخنران مدعو شرکت می‌کند.

پروفسور سمیعی به کشور خود ایران عشق می‌ورزد و تاکنون تلاش زیادی را برای ارتقای جراحی مغز و اعصاب در ایران صورت داده است.

برای تجلیل از مقام علمی و تجربیات ارزنده وی و همچنین گامهای بلندی که در پیشرفت جراحی مغز و اعصاب برداشته‌است، رییس جمهوری آلمان غربی در سال 1988 نشان خدمت درجه 1 دولت آلمان را به او اهدا کرد. در همین سال جایزهٔ علمی ایالت نیدرزاکسن آلمان، به پاس فعالیتهای پر ارزش وی در راه پیشرفت جراحی مغز و اعصاب به نامبرده اهدا شد.
 
پروفسور مجید سمیعی یکی از مفاخر علمی ایران و خطه سرسبز زادگاهش استان گیلان است.

khosh bavar - ایران - یزد
زنده باشی و تی قربان مون بوشوم که باعث افتخارید !
پنج‌شنبه 3 شهریور 1390

potatis - سوئد - مالمو
ایشان واقعا یکی از ایرانی هایی هستند که باعث افتخار ما ایرانیها است .
جمعه 4 شهریور 1390

Artosh - ایران - تهران
درود به این پزشک عزیز. واقعاً باعث افتخار ایران و ایرانی هستند ایشان.
جمعه 4 شهریور 1390

Mahyar-Tpour - ایران - تهران
به این میگن افــتــخــار....به این میگن ایــرانــی....زنده باشی الهی.
جمعه 4 شهریور 1390

Neda02 - کانادا - اتاوا
شنیدم ابراهیم تاتلیسس گفته اگه می‌دونستم ایرانی‌ها صدای منو دوست دارن هرگز نمی‌خوندم. اگه واقعا این حرف را زده، حالا که یکی از همون ایرانی‌هایی که ازشون متنفره از مرگ نجاتش داده، لابد می‌گه اگه می‌دونستم که یک ایرانی جان منو از مرگ نجات می‌ده، ترجیح می‌دادم بمیرم.
جمعه 4 شهریور 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
ما مردمی تیزهوش و فهیمی داریم تنها مشکلمان اینه که نه خودمان قدر خودمان را میدانیم و نه دیگران.در ضمن متاسفانه چونکه دولت هرگز قدر نخبگان و تیزهوشان را ندانسته و امکانات کافی برای پیشرفتشان محیا نکرده فرار مغزها اغاز شد.خوبه چندین اساتید و پرفسورهائیکه در جهان بی نظیرند نام ببرم.انان ایرانیند اما در ایران زندگی نمیکنند چرا?بدلیل نادانی مسئولان مملکتی که قدر چنین بزرگانی را هرگز نفهمیدند.
جمعه 4 شهریور 1390

abia7532 - ایران - تهران
باعث افتخار هر ایرانی هستید زنده باشید
جمعه 4 شهریور 1390

yashainiran - ایران - ایران
به جز افتخار چیز دیگر نمی توان گفت. خدا نگهدارت باشه که به بشریت خدمت می کنی. ابراهیم باید یک آلبوم برای تشکر از این ابر مرد قرن بخواند. و بگوید دکتر سمیعی بن سنیله چوک تشکرلر ادیوروم یاشا چوک چوک یاشا
جمعه 4 شهریور 1390

Royan - المان - المان
درد و بلات بخور تو سر هرچی آخوند , خدا از طول عمر خامنه ای و دارو دسته اش کم بکنه و به شما و امثال شما ببخشه هرچند خامنه ای لایق آن نیست که عمرش و به شما ببخشه. آنقدر این وجود کثیف است که شما از این وجود هیچ بهره ای نمیخواهی.
جمعه 4 شهریور 1390

mortimer - ایران - اصفهان
بابا پروفسور،بابا دانشمند...راستی چطوری یه نفر 12 ساعت تو اطاق عمل تمام حواسشو جمع یه عضو می کنه؟!! جراح بودن کار واقعا سختیه.
جمعه 4 شهریور 1390

romano - ایران - تهران
وستی تو این سایت گفته یک موی عرب لیبی‌ به تموم ملت بی‌ غیرت ایران میارزه! ما به اندازه تمام انقلابیون لیبی هم جنگ مسلحانه کردیم هم انقلاب کردیم هم به اندازه تمام این کشورها آدم تو زندان داریم. اگر این حرف رو از روی احساس زدی باهم کار اشتباهی کردی چون ملت خون دادن،‌جون دادن. شما فکر می کنی یک جوون 18 ساله تو لیبی تفنگ برداره هم وطنش رو تو این سن بکشه ولو که طرف مقابل با قذافی باشه آینده این مملکت رو تضمین می‌کنه. نه عزیزم تو لیبی قبلی50 هزار آدم کش بود حالا بهش 2 میلیون دیگه اضافه شدن. اینه که ایرانیها نمی‌خوان آدم بکشن چون یاد گرفتن که خون شستن را با خون محال است. ایرانیها یاد گرفتن کشته بشن واسه هدفشون اما کسی رو نکشن. من زیاد هم موافق راهپیمایی بدون خشونت در شرایط فعلی نیستم. ولی شما فکر کن حداقل 5 میلیون انسان در تهران وجود داره که بارها سعی کرد بدور از دزدی، غارت ، آدم کشی خواستشونو با صدای بلند در مقابل تفنگ دور زن بارها بیان کنه. چرا همچین جمعی رو متمدن نمی‌دونی. شما فکر می کنی خامنه‌ای 100 نفر رو 25 خرداد کشت! بعدها خواهی فهمید در تمام شهرهای ایران حدود 2000 نفر کشته شدند.
جمعه 4 شهریور 1390

maryam-germany-71 - المان - برلین
باعث افتخارید دکی جون , زنده باشید, خاک تو سر جمهوری اسلامی که نخبه ها ی مملکتو اواره دنیا کرده,این ساختمون باید تو ایران میبود نه المان!
جمعه 4 شهریور 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
زنده تندرست شاد و سبز و خرم همچون جنگلهای گیلان باشید که باعث افتخارید.
جمعه 4 شهریور 1390

saljog - ایران - خوی
اهل استارا در استان گیلان است . یاشاسین.
جمعه 4 شهریور 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
تشکر از پروفسور سمیعی برای نجات امپراطور
جمعه 4 شهریور 1390

شاهین آریا - انگلستان - لندن
دکترعزیز همیشه زنده وپاینده باشی. شاه مرحوم یا ملعون زمانی گفت تا ده سال دیگر تمدن بزرگ را برای ایران به ارمغان می آورد. کاش میگفت ایرانیها تمدن را درسراسر دنیا گسترش . خواهند داد ولی خودشان در آتش بی تمدنی و بی کلاسی و قتل وجنایت وکلاهبرداری. بی عصمتی وبی عفتی وتوهین و شکنجه وزورگویی.بی آبرویی و بی غیرتی و تجاوز به نوامیس ووووووو... درسرزمین شان خواهند سوخت. آری دکترعزیزایرانیها هم اکنون درتمام دنیا غیر از کشورشان حرف اول را میزنند وافتخاروسرافرازی می آفرینند. ای کاش ذره ای هم نصیب کشور و ملت آریایی شان میشد.!!!!!؟؟؟؟.
جمعه 4 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
درود بر این دانشمند بزرگ و فرهیخته ایرانی و آفرین بر دستاوردهای بزرگ علمی اش. خوب شد این خبر بیرون امد و ان چند تا ترکیه پرستی که در آنزمان در بوق و کرنا میزدند که دکتر جراح ترک بوده و ایرانی ها در اروپا کاره ای نیستند دروغ دوزاریشان مانند دیگر دروغهایشان رو شد. پزشکان ایرانی سراسر جهان به ماهر بودن و سطح بالای دانش و تواناییشان شناخته شده هستند. با پزشکی امریکایی صحبت میکردم که در دانشگاه نیز زمانی استاد بود، میگفت در ایران پزشکی بسیار پیشرفت کرده و یکی دوبار هم برای کنفرانس به تهران رفته و از سطح پژوهشهای انجا شگفت زده شده بود. پزشکان درس خوانده در امریکا و اروپا نیز که جای خود دارند.
جمعه 4 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saljog - دروغهای شما پانترکها اینجا خریدار ندارد. ان بالا نوشته زاده رشت، تو میایی ربطش میدهی به آستارا؟ چقدر دروغسازی؟ چقدر جعل تاریخ؟ با این حرفهای خنده اور به هیچ جا نمیرسید بروید همان جیره خوریتان را بکنید دستتان برای مردم ایران رو شده است. در تاپیکهای پیشین که سنگ دکتر ترکیه ای را به سینه میزدی. دروغت خوب رو شد نه؟
جمعه 4 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
این مرد باعث افتخار ایرانی هاست تمام دنیا ایشان را میشناسند
جمعه 4 شهریور 1390

salahdin - عراق - بغداد
درود بر خدمت گذاران بشریت اما درمورد خیزشها در کشورهای عربی یک هشدار به . جمهوری اسلامی که شما هم گوش دهید صدا طوفان که دارد میاید وملت را اینقدر زیر فشار نگذارید ونتیجه کار دارید میبینید بن علی مبارک قذافی صالح واین سلسه دنباله دارد فاعتبروا یااولی الابصار والالباب به خدمت ملت برسید تا دیر نشده
جمعه 4 شهریور 1390

poriyaye_vali - قطر - دوحه
درود بر پروفسور سمیعی که جان امپراطور(عشق من) رو نجات داد
جمعه 4 شهریور 1390

h.a - ایران - تهران
ای ول-دمت گرم دکتر جان-تا جائی که من اطلاع داشته باشم هر 3 ماه یکبار میان ایران واسه جراحی و کارهای دیگه-البته این نکته رو عرض کنم که پزشک مخصوص خامنه ای هم هست-اگه یادتون باشه ای مسله توی شلوغی انتخابات خیلی سرو صدا کرد. موفق باشین.
جمعه 4 شهریور 1390

feminism - انگلستان - لندن
هزاران درود بر تو که با استفاده از معلومات و دانشت به او زندگی دوباره بخشیدی ! البته موهوم پرستان این امر را کار خدایشان دانسته و درجۀ افتخار را از آن موجود خیالی میکنند.
جمعه 4 شهریور 1390

AVAREH SHAHR - مالزی - مالزی
اگه ما ایرانی ها چهار نفر مثل اقای دکتر و غیره را نداشتیم به کی باید افتخار بکردیم؟
جمعه 4 شهریور 1390

aria-aria-nl - هلند - روتردام
پرفسور سمیعی را میشناسم ایشان از افتخارات ما ایرانیها هستند.
جمعه 4 شهریور 1390

kamelia-77 - انگلستان - لندن
امیدوارم که همیشه سالم و تندرست باشند. ایشون باعث افتخار برای همه ایرانیان عزیز هستند.
جمعه 4 شهریور 1390

AVAREH SHAHR - مالزی - مالزی
اگه ما ایرانی ها چهار نفر مثل اقای دکتر و غیره را نداشتیم به کی باید افتخار بکردیم؟
جمعه 4 شهریور 1390

ali1111 - ایران - تهران
ایشان باعث افتخار برای جامعه بشری است حالا چه خوب که ملیتش ایرانی است. اگر هر ملیت دیگری هم داشت باز هم در تخصص ایشان فرقی نمی کرد. پس کلا خیلی از کشور ها از صبح تا شب باید در حال افتخار کردن باشند...
شنبه 5 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
دیکتاتور پروری ایرانیها رو بنگرید! این یک نمونش هست. ایشون مرد نابغه ای هستند شکی نیست، اما حلوا حلوا کردن هم باعث به انحراف رفتن انسانها میشه. ایشون زحمت کشیدن درس خوندن و اینکاره شدن و در ازای کارش ، داره خوب زندگی میکنه و حقوق خوب میگیره و محبوبیت هم داره. اما ما اگه یاد میگرفتیم که هر انسانی باندازه استحقاقش دریافت میکنه و اجرت میگیره،. هیچوقت جلوی شاه زانو نمیزدند و دست و پاش رو نمیبوسیدند که ازش دیکتاتور بسازند و خمینی را با خودرو حاملش بلند کنند و بگن روح منی خمینی، این روزگار ما نبود. تعریف از اشخاص باعث تشویق میشود اما تحریف از اشخاص باعث انحراف و خودکامگی آنان میشود. خوبه که تشویق کنیم اما به خدایی و یکتایی نرسانیم. امثال ایشون روی کره زمین فراوانند. ضمناً این آقای کردزاده که ضد کرد شده وپشت دولتمردان ترکیه که مردم محروم کرد را زیر فشار دارند، میدوه هیچگونه پوئن مسبتی به ایرونیها نمیده و از ایرانیها بیزاره،. همین الاغی که از بدبختی و بیچارگی به اینجا رسید و خودش رو گم کرده. من بودم شاید بعد از بهوش اومدنش بهش می گفتم از مردم ایران زمین عذرخواهی کن.
شنبه 5 شهریور 1390

sara-sara - امارات - دبی
مهم ایرانی بودن دکتر عزیز هست و بهش افتخار می کنیم ولی خدمت دوستانی که ایشون رو به شهرهای مخنلف نسبت میدن عرض کنم که دکتر سمیعی ، زاده شهر رشت هستن و مجسمه ایشون در سبزمیدان رشت ساخته شده و قرار داره....به امید موفقبت همه ایرانیان در هر کجا...
شنبه 5 شهریور 1390

a.ahooraei - المان - کلن
با عرض معذرت که مثبت رو مسبت نوشتم.
شنبه 5 شهریور 1390

mehraeen - ایران - تهران
saljogh همه مفاخر جهان برای شما هستند از ازل تا به ابد!!! به این میگن تعصب بی منطق و هوچی گری و ..... نمی دانم با این همه مفاخری که شما دارید چرا تا 50 سال پیش هیچ کتاب و نوشته و دانشمند شاخصی نداشتید !!!!!!!!!!!!. خوبه می دانی که سلجوقیان از مغولستان آمدند.
شنبه 5 شهریور 1390

agh mirza - ایران - رشت
واقعا"باعث افتخار ما ایرانیها به خصوص ما رشتیها هستی0انشاءالله همیشه زنده و پایدار باشی0 تی جان قربان0
شنبه 5 شهریور 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
کاربران گرامی فرقی نمی کند از کدام کشور وناحیه است این پزشک بزرگوار .مهم اینست که به عنوان پزشک با سواد ونابغه وبا وجدان با قسم نامه بقراط حکیم درخدمت بشریت است ولی مطمئن باشید که ایشان دیگر متعلق به ایران نیست وجزو جامعه آلمان محسوب می شود. همچنان که انوشه انصاری پرچم آمریکارابا خود به فضا برد ودر آنجا برافراشت. بهتر آن بود که در خدمت ایران وایرانی بوده ولی این موهبت نصیب کسان دیگر وعلی الخصوص پولدارها است وربطی هم به ابراهیم و دیگران نیست. هزینه جراحی این پزشک بزرگواررا هر کسی نمی تواند پرداخت کند. افراد معمولی آیا واقعاً می توانند هزینه سرسام آور جراحی این پزشک گرانقدر راپرداخت کنند؟ مطمئناً نه. دیگی که برای ایران نمی جوشد .... یا میخواهیم تشت طلا را چیکار زمانی که در آن خون بالا میآوریم.
شنبه 5 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آزادیخواه - این جمله اخرت همه کامنتت را خراب کرد. از کجا میدانی در ایران کسانی نیستند که پول دستمزد این پزشک را داشته باشند؟ تا آنجایی که میدانم ادم پولدار در تهران بسیار است. ضمنا اگر این پزشک جان یک آلمانی یا ایرانی مقیم آلمان را نجات دهد باز هم بد است؟ ایرانیها به سبب بودن چنین پزشکانی است که در بسیاری از کشورها و از جمله آلمان و اتریش و ..نام خوبی دارند. برای آگاهی یک نا اروپایی بیست سال که هیچ، دویست سال هم در اروپا زندگی کند باز هم با نام کشور مادریش شناخته میشود.
شنبه 5 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
آزادیخواه - ایران - تهران: دوست عزیز. من تا اندازه ای با حرفهای شما موافقم. من کلا برای متخصصانی که در خارج تحصیل کردند و میتوانستند در همانجا بمانند, ولی برگشتند, بیشتر احترام قائلم. مثل پروفسور حسابی, پروفسور عدل, دکتر ایرج فاضل, دکتر فرخ سعیدی و .. که خوشبختانه بسیارند. مطمئنا نفع پروفسور سمیعی اول به المانیها میرسد. به نظر من, این نفعی که به المانیها میرسدبسیار بیشتر از افتخاری هست که به ما ایرانیها میرسد. البته پروفسور سمیعی به ایران می ایند و در کنفرانسها شرکت میکنند و تلاش میکنند که دانش خود را به داخل کشور منتقل کنند. من برای همه ایرانیان خارج از کشور که سعی میکنند با سختی و مشقت دانش خود را به داخل منتقل کنند ارزوی موفقیت میکنم. موفق باشید.
شنبه 5 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
saljog - ایران - خوی : دوست عزیز. ایشان متولد رشت هستند و دبستان و دبیرستان را در رشت گذراندند و در رشت دیپلم گرفتند و در 1337 به المان رفتند. از اذربایجان هم جراحان بزرگی داریم مثل پروفسور عدل که پدر جراحی ایران هست و میگویند اولین خارجی هست که در فرانسه جراحی خواند. یا دکتر هیات یا دکتر دانشور.به همت این افراد, تبریز مثل شیراز همیشه یکی از قطبهای جراحی بوده و مایه افتخار همه ما ایرانیان هست. همانطور که یزد قطب درمان نازایی به همت دکتر افلاطونیان هست. موفق باشید
یکشنبه 6 شهریور 1390

kholidar - ایران - رشت
تمامی مدارکی که نشان میدهد ابراهیم عاشق ایرانست. https://www.turkish-emperor.ir
یکشنبه 6 شهریور 1390

آزادیخواه - ایران - تهران
shahram khosh maram - ایران وسایر کاربران اول جمله ام گفتم که خدمت ایشان به بشریت ستودنی است. ولی اگر این افراد و عالمان و سرمایه داران وکاردرستها ازایران نمی رفتند و کشور را به دست گوسفندانی مثل وزیر بهداشت خانم دستجردی یا وزیر فرهنگ کامران جوان وامثالهم نمی دادند قطعاً این مغز تهی ها به ما حکومت نمی کردند. مگه چند نفررا می توانند دستگیر ویا زندانی کنند. 1میلیون ،2 میلیون 20 میلیون نفر . در میدان مبارزه فرقی نمی کند، چه میدان جنگ ، چه سیاست وچه میدان علم. اگر سنگر راخالی کرده وعقب نشینی کنی ، طرف مقابل هرچقدر هم ضعیف باشد برنده است وفاتح. مشکل ما ایرانیها این است که با هر تلنگری ، سریع ناراحت شده ووطنمان را به دست اجنبی می سپاریم واراذل هم راحت برمسند قدرت این کشور تکیه کرده و هرکاری دلشان می خواهدبا مردم و کشور انجام می دهند. چون نوابغ واستعداد ها ی ایران به خارج کوچ کرده از دست عده ای خاص وکم جمعیت وعوام اکثریت هیچ کاری برنخواهد آمد. منظورم این است والا هر انسانی فرق نمی کند ایرانی باشد وترک وعرب وسیاه وسفید و مسلمان و غیر مسلمان هرکس به بشریت خدمت کند ،قابل احترام است وستودنی.
یکشنبه 6 شهریور 1390

majid63 - فرانسه - پاریس
شیر مادرت حلالت باشه .درود بر شرف شما که ایرانیان را با عملتان سرفراز می کنید . مرسی
یکشنبه 6 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shahram khosh maram ....دوست گرامی، نظرتان تا اندازه ای درست است. اما یک نکته را فراموش کردی. چگونه میتوان از همه انتظار داشت زندگیشان را در غرب رها کرده و به کشوری بیایند که یک اقلیت خشکه مذهبی درآن حکومت میکنند و روز تا شب باید خود را موافق باورهای قرون وسطایی انها نشان د اده و به ساز انها برقصند؟ بسیاری از ایرانیان برای بهره مندی از آزادی به غرب رفته اند، در آنجا زندگی تشکیل داده اند کودکانشان در ان جامعه رشد کرده اند. در ایران میتوان بسیار پولدار تر شد، اما آزادی داشتن موضوعی است که برای بسیاری مهم است و در ایران نیست. افرادی مانند ما نمیتوانیم به دروغ خود را پشتیبان اینها و باورهای قرون وسطایی شان نشان دهیم. بسیاری از ما به سبب گسترش دورویی و وانمود کردن به دینداری خرافاتی و نبود آزادی در میان مهاجرت کرده ایم. ببینید بر سر دانشمندان ایرانی درون ایران چه بلایی میاورند. همه که بازاری و دکاندار نیستند که بی دردسر به زندگی ادامه دهند.
یکشنبه 6 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
آزادیخواه - ایران - تهران: ممنون. حرف حساب جواب نداره. بدون تردید اگر متخصصان و کارشناسان ما در کشور بمانند, افراد دیگر با قابلیت بسیار کمتر , فرصت عرض اندام نخواهند داشت. به همین دلیل من فکر میکنم تمایل خود دولت هم فراری دادن مغزها به روشهای مختلف هست تا جا برای خودیها حتی با علم و تجربه و شایستگی کمتر باز باشد. بازگشتن و ماندن در ایران برای افرادی که در خارج بر علم و دانش روز مسلط شده اند, یک فداکاری خارق العاده میخواهد که شامل گذشتن از رفاه و اسایش و گاهی در امد, همچنین مواجهه با انواع مشکلات و موانع اداری در داخل و انتظارات غیرمنطقی خانواده و دوستان , نارضایتی زن و بچه , توقف روند صعودی پیشرفت شغلی و علمی, و.. هست. هر کسی توان این فداکاری را ندارد. موفق باشید.
یکشنبه 6 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا قسمت اول: دوست عزیز. ممنون از پاسخ شما. من کاملا قبول دارم که بازگشتن به میهن برای کسی که یک زندگی و خانواده در خارج دارد و با هزار زحمت خود را پایدار کرده و از نظر علمی مدارجی را طی کرده منطقی نیست و از خودگذشتگی فوق العاده ای میخواهد. در این مورد فکر میکنم همه موافقیم. برای همین هست که من احترام فوق العاده ای برای کسانی که برمیگردند قائل هستم و فکر میکنم با اینکه ممکن هست از نظر منطقی و خانوادگی و.. کارشان احمقانه باشد ولی باید صادقانه قبول کرد که نسبت به کسانی که خارج هستند, بیشتر به ایران خدمت میکنند و در عمل در معیارهای وطن پرستی در رده بالاتری قرار میگیرند. اگر ایران یک کشور باثبات و ازاد بود که میتوانست احترام و رفاه برای دانشمندان فراهم کند که همه دانشمندان از همه دنیا به انجا می امدند و دیگر وطن پرستی نمیخواست.
دوشنبه 7 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا قسمت دوم: من خودم سالها با این مسئله درگیر بودم. علاقه خاصی به زندگی افرادی که در پیشرفت ایران نقش داشتند و دارند دارم. اول لیستی تهیه کردم از خارج رفتگانی که از دید من نقش مهمی در پیشرفت یا حفظ ایران داشتند: امیرکبیر, داور, تیمورتاش, مصدق, پروفسور حسابی, پروفسور عدل, دکتر مجتهدی, مهدی سمیعی, چمران, ...بعد زندگی انها را خواندم. متاسفانه اکثرا سرنوشت خوبی نداشتند. بنا به گفته منسوب به پروفسور حسابی جهان سوم جایی است که برای ابادی وطنت باید خانه ات را خراب کنی و برای ابادی خانه ات وطنت را خراب.
دوشنبه 7 شهریور 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا قسمت سوم: من به نتایجی رسیدم و خودم هم انها را به کار برده ام. نمیشود انتظار داشت که همه ایرانیهای مقیم غرب ,رفاه و ازادی و اسایشی که پس از سالها برای خود و خانواده در غرب به دست اورده اند را ول کنند و بیایند از اول شروع کنند. لازم هم نیست. سوال این هست که ایا میتوان از همانجا عملا کاری برای پیشرفت مملکت کرد. من خودم مخالف روشهای کلی و غیرعملی مثل "روشنگری جامعه", "شرکت نکردن در ویرانی مملکت", ...هستم که به نظرم بیشتر بهانه هست و تاثیر واقعی و عملی ندارد. مطمئنم ایرانیان میهن پرست و تحصیلکرده که هوش زیادی دارند و در غرب هم به اطلاعات دسترسی دارند میتوانند راههای بهتری برای کمک به پیشرفت ایران بیابند. من وقتی خارج بودم راههایی را پیدا کردم که موثر بود. خوشحالم بدانم شما چه راه حلهایی را پیشنهاد میکنید. سرفراز باشید.
دوشنبه 7 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shahram khosh maram - دوست گرامی سپاس از پاسختان. به نظر میاید ادم خوش قلبی هستید و به اندیشه میهنتان. اما ایده مرا پرسیدید. ساده میگویم: به باور من تا زمانی که ایران بدست ملایان گرفتار است نمیتوان خدمت بزرگی به کشور نمود. نخستین خدمت بزرگ، بیرون کردن این قوم دشمن ایرانی است. دیگر اینکه مردم ایران پس از آزادی باید به موج مدرنیسم پیوسته و از خرافات دینی و باورهای مذهبی دست و پا گیر رها شوند. الگویشان را هم مسلمان های مالزی و اندونزی میتوانند قرار دهند.
دوشنبه 7 شهریور 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.