تاریکی عامل مرگ موتسارت بود


تاریکی عامل مرگ موتسارت بود

پزشکان تاکنون هزاران نوع مرگ برای «ولفگانگ آمادئوس موتسارت» موسیقی دان اتریشی که در سن 35 سالگی جان خود را از دست داد، تشریح کرده اند اما واقعیت می تواند بسیار ساده تر از این باشد: نظریه جدید می گوید وی در اثر تاریکی جان داده است.

 پزشکان طی سال های پی در پی داستان مرگ موتسارت را بارها و بارها احیا کرده اند و هر بار دلایل جدید و ترسناک پزشکی را برای توضیح مرگ یکی از مشهورترین و ثروتمندترین هنرمندان قرن 18 میلادی ارائه می کنند اما مطالعه ای جدید در این مورد دلیل متفاوتی را برای مرگ وی ارائه کرده است: تاریکی!

محققان برای توضیح این دلیل نظریه ای ساده دارند، پوست افراد زمانی که در معرض تابش نور قرار می گیرند، ویتامین D ایجاد می کند. موتسارت در روزهای پایانی عمرش همواره در تاریکی به سر برده است و از این رو به فقر شدید ویتامین D دچار شده است.

«استفان پیلز» و «ویلیام گرنت» با انتشار مقاله ای با عنوان «کمبود ویتامین D عامل مرگ موتسارت بوده است» توضیح داده اند که موتسارت بیشتر فعالیت های آهنگ سازی خود را در طول شب انجام می داده و از این رو بیشتر زمان خود در طول روز را در خواب به سر می برده است.

در عرض جغرافیایی 48 درجه وین، ساخته شدن ویتامین D از نور فرابنفش خورشیدی در طول 6 ماه از سال غیر ممکن است، موتسارت در تاریخ 5 دسامبر 1791 جان خود را از دست داده است، یعنی زمانی که دو یا سه ماه از ماه های کمبود ویتامین D سپری شده بود.

فرضیه های دیگری که درباره مرگ موتسارت وجود دارد تب روماتیسمی، آماس باکتریایی شکمی، عفونت خونی، مسمومیت با سم، بیماری های قلبی، خونریزی مغزی و چندین و چند بیماری و اختلال پزشکی دیگر هستند. محققان دیگر تا کنون تلاش داشته اند برای مرگ وی دلایل زیست پزشکی از قبیل رفتارهای غیر عادی موتسارت ارائه کنند.

mortimer - ایران - اصفهان
فیلم آمادئوس رو حتما ببینید بسیار زیباست.با بازی بی نظیرf.murray abraham
پنج‌شنبه 3 شهریور 1390

khosh bavar - ایران - یزد
پس نور به قبرش ببارد !
پنج‌شنبه 3 شهریور 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
این مطلب کاملاشرور است .چون موتسارت فقر کامل از دنیا رفت و علت مصرف شدید الکل و همراه با تب و امفولانزا .یعنی رماتیسم قلبی و در قبرستان سارسبورگ در گور دسته جمعی فقیرها.جا گرفت. روحش شاد نامش جاودان .
پنج‌شنبه 3 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.