جوانفکر: دادستان به تهدیدکنندگان مسئولان چراغ سبز نشان داده است


جوانفکر: دادستان به تهدیدکنندگان مسئولان چراغ سبز نشان داده است

منصور ارضی، مداح، اسفندیار رحیم مشایی را به مرگ تهدید کرد

علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، گفته است که اگر دادستان تهران به تهدیدکنندگان مسئولان واکنشی نشان ندهد به معنی آن است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده است.

آقای جوانفکر به سخنان منصور ارضی، مداح مذهبی سرشناس نزدیک به گروه «انصار حزب‌اللله» واکنش نشان داده و خواستار برخورد دادستان تهران با او شده است.

منصور ارضی چند روز پیش در یک سخنرانی در مسجد ارک تهران اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد را «یهودی امت» و «خطرناک» نامیده و گفته بود: هر کس او را بکشد من پولش را می‌دهم.

دولت هنوز به این سخنان منصور ارضی علیه آقای مشایی، واکنش نشان نداده است.

علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل خبرگزاری رسمی دولت، در واکنش به این سخنان آقای ارضی به روزنامه اعتماد گفته است که این وظیفه دادستانی است که به این‌گونه امور رسیدگی کند و دولت در این مورد وظیفه‌ای ندارد.

این در شرایطی است که عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، در مورد اظهارت آقای ارضی علیه آقای مشایی گفته بود که  شخصی که در مورد او صحبت شده است می‌تواند اعلام جرم کند و قابل بررسی است.

آقای جوانفکر این سخنان دادستان تهران را «بی‌تفاوتی به روش بنا نهاده شده» تعبیر کرده و گفته است که دولت در این ماجرا باید منتظر واکنش دستگاه قضایی باشد.

اشاره مدیرعامل ایرنا به اظهارات پیشین و مکرر سخنرانان مذهبی و مداحان سرشناس حامی حکومت در انتقاد از مسئولان دولتی به‌ویژه اسفندیار رحیم مشایی است که در برخی موارد با اتهام‌ها یا توهین‌های شدید علیه آقای مشایی همراه بوده است.

اکنون منصور ارضی در شرایطی رئیس دفتر آقای احمدی‌نژاد را به مرگ تهدید کرده که از خط قرمز تعیین شده ازسوی رئیس دولت عبور کرده است.

ماه گذشته و درپی بازداشت افراد نزدیک به دولت، محمود احمدی‌نژاد کابینه‌اش را خط قرمز خود اعلام کرده و گفته بود که اگر کسی به آن «دست‌‌اندازی» کند، وظیفه «قانونی‌اش» را انجام می‌دهد.

معاون حقوقی آقای احمدی‌نژاد نیز توهین به مسئولان و کارکنان وزارت‌خانه‌ها را «جرم» دانسته و گفته بود که در جرایم عمومی نیاز به شکایت شاکی خصوصی نیست و این معاونت در دفاع از مقام‌های دولتی شکایت خواهد کرد.

علی اکبر جوانفکر درمورد دفاع دولت از آقای مشایی به عنوان «نزدیک‌ترین دولتمرد به رئیس دولت»، گفته است که دولت قطعا توسط معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری از دستگاه قضا در مورد کوتاهی دادستان سوال خواهد کرد.

آقای جوانفکر، سرپرست روزنامه ایران که دادستان تهران به‌تازگی علیه‌ آن اعلام جرم کرده،  گفته است که سکوت دستگاه قضا در این مورد یعنی «میدان دادن به هرج و مرج‌ها» که به گفته او «هر روز رونق پیدا می‌کند.»

اسفندیار رحیم مشایی از زمان روی کار آمدن دولت نهم یکی از مسئولان کشور بوده اما در دومین سال از ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در دوره دهم انتقاد از او و در برخی موارد اتهام به او بالا گرفته است.

چهره‌های اصولگرای منتقد دولت، شماری از نمایندگان مجلس، برخی مداحان و امامان جمعه از آقای مشایی و هم‌فکران او با عنوان «جریان انحرافی» نام می‌برند که به گفته آن‌ها قصد دارند آقای احمدی‌نژاد را از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و آرمان‌های انقلاب دور کنند.

این در شرایطی است که وب‌سایت‌ محرمانه نیوز، نزدیک به آقای مشایی، در دفاع از او و واکنش به مداحان منتقد دولت، مداحان را به «دریافت میلیون‌ها تومان پول» بابت هر مداحی متهم کردند. این وب‌سایت مدتی بعد فیلتر شد.

مصنور ارضی، حامی پیشین آقای احمدی‌نژاد است که سابقه توهین به محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی را دارد و یک بار آقای مشایی را «بدتر از سلمان رشدی» نامیده بود. 

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
وقتی یک مداح سیاست یک کشور را تعین می کند. دیگر چه انتظاری باید داشت. مداحان شعبان بی مخهای جمهوری اسلامی هستند. مداحی فقط در ایران است. متاسفانه یکی از سیاه ترین و عقب مانده ترین فرهنگی که در ایران وجود دارد. مداحان ملیجک های اخوندها هستند. دوستان جوان که نمی دانند. ملیجک چیست. تاریخ قاجار و ناصرولدین شاه. یکی از کثیفترین شا های ایران. از رفتار و سیاست مثل خامنه ای
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.