مخالفان، مقر معمر قذافی را در باب العزیزیه تصرف کردند


مخالفان، مقر معمر قذافی را در باب العزیزیه تصرف کردند

باب العزیزیه

در حالی که نبرد شدید بین مخالفان و وفاداران به معمر قذافی در طرابلس ادامه دارد، گزارش ها حاکی است مخالفان توانسته اند وارد مقر معمر قذافی در باب العزیزیه شوند. طبق این گزارش مخالفان در این مقر به شادی و تیراندازی هوایی پرداخته اند.

خبرنگار رویترز حاضر در محل درگیری گزارش داده است مخالفان توانسته اند مقاومت نیروهای وفادار به معمر قذافی را  در باب العزیزیه در هم بشکنند.

در همین حال الجزیره هم گزارش داده که مخالفان مسلح توانسته اند وارد خانه معمر قذافی شوند.

در همین زمینه، خبرنگار خبرگزاری فرانسه  که در محل حضور دارد می گوید، نیروهای مخالف قذافی پس از سحرگاه امروز (سه شنبه) توانستند در یک نبرد شدید بخش هایی از  مقر قذافی را به دست بیاورند و نیروهای طرفدار معمر قذافی پا به فرار گذاشتند.

طبق این گزارش خبری از وضعیت معمر قذافی و خانواده اش در دست نیست.

این خبرنگار گفته است:«مخالفان توانستند با خراب کردن دیوارهای  بتوانی وارد مقر شده اند. آن ها باب العزیز را تصرف کردند. کاملا. تمام شد.»

درهمین حال، سرهنگ احمد عمر بانی، سخنگوی مخالفان در بنغازی، چند دقیقه پیشتر گفته بود: نیروهای ما باب العزیه را محاصره کردند . یکی از ورودی ها را تصرف کرده اند.»
منگوله مشهدی - ایران - مشهد
سوالی که مدتی است ذهن مرا بشدت درگیر خود کرده: ارتش قذافی چگونه توانست چندماه در برابر حملات سنگین و مشارکتی ناتو و حملات پشتیبانی شده تسلیحاتی مخالفانش مقاومت کند؟ و حذف چنین نیروی ثقل قدرتمندی در آفریقا بنفع چه کسانی است؟ اشتباه نکنید من هرگز از یک دیکتاتور حمایت نمیکنم، اما کمی فکر کنید ببنید ایا بدون حمایت همه جانبه ناتو مردم لیبی به خیال خود به مدینه فاضله شان میرسیدند؟ با چنین ارتشی که قذافی داشت بعید میدانم! خوب نتیجه دردناکی میتوان گرفت: آزادی(البته مثلا) در برابر بکارگیری خشونت! بهمین سادگی! قابل توجه ساده لوح ها، منطق نماها، و شبه روشنفکرهایی که برای جامعه انسانی( و بعقیده من کاملا حیوانی) نسخه های بدون خشونت و اصلاحی میپیچند! اما تنها این نیست..
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
من شخصا به آن دسته خاص از نیروهای وفاداری که تا آخرین نفس خود برای اتحاد لیبی و حفظ آن ولو بناچار در ارتش دیکتاتوری مثل قذافی روبروی هموطنان امیدوار و اکثرا ناآگاه خود ایستادند و مجبور به شلیک شدند، با اینکه میدانم تا چند روز دیگر اثری از انها نخواهد ماند، تبریک و خسته نباشید میگویم. خاطره هاتان ماندگار وفاداران به لیبی متحد. ای کاش قبل از حمله ناتو، خودتان در کنار مردم سرنوشت نهایی را رقم میزدید و رهیر دلقکتان را کنار میگذاشتید. افسوس که نظامیان خیلی دیر بفکر می افتند ..
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
این رو هم مثل صدام از چاه میکشن بیرون. بعد هم از خلقت ایراد میگیره و بعد اینکه به سوسک و مگس و شپش و مردم کشور همسیه!!! فحش میده اعدامش میکنند. عین همین ها رو برای سران رژیم ایران و سوریه پیش بینی میکنم.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

togyan - انگلیس - لندن
سرهنگ خداحافظ. درود بر شرافتت که تا اخرین قطره خون ایستادی. دیر نخواهد بود روزی که مردمت با چشمانی گریان خاطرات دروان پر افتخار حکومتت را مرور خواهند کرد. همانطور که ما ایرانیها هنوز بعد از 33 سال مرور میکنیم.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
امیدوارم خبر فتح تهران و خرابی طویله خامنه ای رو در آینده ای نزدیک چاپ کنید.
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخوندها سوراخ موش بخرید چیزی نمانده که مردم حقتان را کف دستهای کثیفتان بگذارند و مزدوران کثیفتان را هم همینطور
سه‌شنبه 1 شهریور 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این قذافی دیوانه کوکایینی جنایتکار را بزودی مانند صدام از زیرزمین بیرون میکشند. آن پسر ناقص عقل روانی اش که ادعای پیروزی داشت نیز سرنوشتش مانند پسر صدام است.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

ItsMeWT - آلمان - کلن
منگوله مشهدی - ایران - مشهد. من 4 تا جمله اولت رو که خوندم فهمیدم چیکاره ای. فقط از اون زبون بازاشونی. حنای شماها دیگه رنگ نداره. حالا صدبار زبون بریز بگو "اشتباه نکنید من هرگز از یک دیکتاتور حمایت نمیکنم" قدیمی شده داداش. میخوای مردم رو از اینجور حرکت ها تو ایران بترسونی؟ ساندیس رو بزن که گرم نشه یه وقت.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
دوازده تا دیش ماهواره توی این یه تیکه تصویر.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

koorosh2500 - ایران - تهران
لیبی روز های خوش خداحافظ ،به شما اطمینان میدهم مردم لیبی مثل ایران ،عراق ،افغانستان و....روی خوش را نبینند و جا پای قذافی را سجده کنند و تبریک به امریکا ،انگلیس ،فرانسه و...برای چپاول جدیدشان شاید که بتوانند اقتصاد بیمارشان را مرهمی باشد. لعنت بر آخوند ها و حامیانشان
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
منگوله مشهدی - ایران - مشهد -- قذافی و پسرانش در مدت چهار دهه به ثروتی افسانه ایی دست یافتند و در طول این چند دهه ,تنها با دادن باجهای هراس انگیز و باور نکردنی به قدرتها از جمله اروپایی ها توانستند برای خود خدایی کنند, در طول زمان حمله ناتو, یک جورایی ناتو با زمان بازی میکرد تا جایی که بتواند جیب این ادم به ظاهر دیوانه ولی به شدت عاقل رو خالی کنه, در طی چند سال قبل این شخص به عنوان دلالترین قاچاق اسلحه شناخته شده بود, که با ظاهری دیوانه معاملات پشت پرده بزرگان رو بهم میزد, قطع باجها به انگلیس و فرانسه از یک طرف و بدست گرفتن معاملات تسلیحاتی و خراب کردن بازار تسلیحاتی امریکا (فروش به عربستان و امارات و ...), بهانه هایی کامل بودند برای حذف کلنل.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
منگوله مشهدی - ایران - مشهد دوستان ایرانی ما از رفتن قذافی بسیار خوشحالند, ولی غافل از اینکه بدانند که چقدر این شخص برای اونها مفید بوده و حق گردنشون داره: نود درصد از تسلیحات جنگی ایران رو در زمان جنگ ایران و عراق این شخص تامین میکرد, روزگاری که ایران در تحریم بین المللی بسر میبرد , تنها یک نفر بله فقط یکنفر بود که برای ایران تسلیحات میخرید, و با قیمتی مناسب و مردانه میخرید, این شخص کسی نبود جز کلنل قذافی.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
مشتی منگوله/ مشهد /تویان انگلیس / بوی مشمئز کننده ی دیکتاتوری انچنان از حرفهایتان بر میآید که برای دو روز حکومت حاضرید تمامی ملت را به گلوله ببندید , حداقل کمی شرم داشته باشید. هر چند این برایتان کلمه ئی نآشناست. زیرا یکی در قید شیخ است و دگری در قید و بند شه .... عمر دیکتاتورها در منطقه تا دندان مسلح بر علیه ملتهایشان بپایان رسیده است و بزودی خبر از تزئین درختهای چنار خیابانهای زیبای ایران از این حاکمان و اراذل و اوباش تا آخرین قطره ی خون و نفس ایستاده خواهیم داد.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
ItsMeWT - آلمان - کلن - دوست خوبم، متاسفم که نتونستم منظورم رو به شما برسونم، شاید جمله بندی من اشتباه بوده، در هر حال نگاهی به سابقه کامنتهای من در این سایت بیندازید و بعد در مورد من قضاوت کنید، نفرت انگیزتر از حکام فعلی ایران برایم وجود نداشته و هر خیزش مردمی به هر شکلی مورد تایید من بوده و هست بخصوص که من مدافع سرسخت مبارزه مسلحانه بجای اصلاحات و عوامفریبی هستم و دلایل خوبی هم برای این ایده دارم. من منظورم تکرار یک جنون جمعی 57 دیگر در لیبی بود یا چیزی شبیه آن. و نیز چرایی حمایت سریع غرب از جنبش آزادی بخش یک کشور! این چرایی بسیار مهم هست، من هرگز و هرگز از ایده قیام مردمی در ایران با شرط پیش بینی های بعدی و مشارکت همه طیف ها ایده ای بهتر برای رهایی کشورم نمیبینم. حتی بسیاری از دوستانم مرا تندروی افراطی در این زمینه ها قلمداد میکنند. مطمئن هستم متوجه منظور من از کامنت بالا نشدید و این از نارسایی املایی من بوده. من در کنار نگرانی های شما هستم نه مقابل شما.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
aziz iran - دانمارک - کپنهاک. دوست عزیز از کجای کامنت من اینقدر بوی مشمئز کننده دیکتاتوری به مشام شما رسیده؟ میدونی من از دیکتاتورها متنفرم؟ ما ایرونی ها ظاهرا اینقدر احساسی با مسائل برخورد میکنیم که اصل مسائل همیشه برامون در حاشیه مونده. همیشه همینطور بوده. بخیال شما من از دیکتاتور لیبی حمایت کردم؟ اگر اینطوره حتما کامنت منو دوباره بخون.شاید متوجه منظورم بشی.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی. ممنون از توضیحات شما. این شد یک جواب درست و حسابی و منطقی. متاسفانه دوستان ما حتی بقول ما داخلیها فرنگی هاشون بقدری احساسی با مسائل برخورد میکنند که ناگهان چشمهاشون بروی همه حقایق بسته میشه چیزی که در 100 سال اخیر بخصوص این کشور گریبانگیرش بوده همین تک دیدی هاست. من هیچوقت از حاکمی که متجاوز به مردم سرزمینش بشه حمایت نکردم. اما مطمئن هستم حمله سریع غرب و حمایتش از یک ارتش ازادی بخش وقتی ده ها ارتش ازادی بخش دیگه رو تا امروز نادیده گرفته، بی هیچ نیست! از طرفی بشدت از پایمردی نظامیان وفادار به لیبی متحد و نه شخص قذافی خوشحالم هرچند نابودی مطلق در انتظارشونه. با اینحال امیدوارم مردم لیبی مرتکب اشتباه ما در 33 سال پیش نشن . پیروزیشون هم از صمیم قلب تبریک. ممنونم از توضیحات مفید شما و مهمتر اینکه مقصود من رو از کامنت بالا درک کردید.
چهار‌شنبه 2 شهریور 1390

mahmoud_ahmadinejad - استرالیا - سیدنی
منگوله مشهدی - ایران - مشهد ---به حرف دوستان زیاد اهمیتی نده, از خصلت نسل ما ایرانیان هست که بدون تفکر و پر احساس حمله میکنیم, نمیدانم تا کی دوستان میخواهند با فرهنگ شنیدن حرفی مخالف اشنا بشوند و ای چنین حمله نکنند. با این اوصاف من نوشته های تو را خواندم و قدرتی بس عظیم در تفکراتت دیدم و با ذهن ژرفت اشنا شدم, نوشته تو را در مورد دشتهای کویر در این سایت دیدم و ناخوداگاه یاد نوشته های نویسنده بزرگ جان اشتاین بک افتادم, توصیه میکنم که بنویس و در عالم تنهاییت بنویس که روزگاری نویسنده بزرگی خواهی شد.
پنج‌شنبه 3 شهریور 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.