استخدام داستان نویسان علمی تخیلی برای تصور آینده


استخدام داستان نویسان علمی تخیلی برای تصور آینده

شرکت بزرگ تراشه سازی اینتل به منظور مصور ساختن آینده و انطباق یافتن با نیازهای آینده مصرف کنندگان از گروهی داستان نویس دعوت کرده تا بر اساس کاربرد تکنولوژی های این شرکت داستهانهایی از آینده بنویسند. شرکت اینتل نویسندگان برتر مطالب و داستانهای علمی تخیلی را به کار گرفته است تا با نوشتن داستانهایی کوتاه کاربردهای تکنولوژی های اینتل را در آینده به تصویر بکشند.

 
این پروژه که "پروژه فردا" نامگذاری شده با هدف جذب تخیلات عمومی در راستای تحقیقات کنونی شرکت اینتل آغاز شده است، این شرکت باور دارد پروژه فردا می تواند در درک توقعات و نیازهای آینده مصرف کننده کمک کرده و منجر به تولید محصولاتی منطبق با این نیازها و توقعات شود.

 
مجموعه این آثار به صورت رایگان بر روی اینترنت قرار گرفته اند. پروژه فردا توسط محقق آینده نگری به نام "برایان دیوید" هدایت می شود، فردی که این ایده را راهی حیاتی برای دسترسی به گرایشهای تکنولوژیکی آینده می داند. این طرح ابداعی منجر به ایجاد تغییر فرهنگی توسط شرکت بزرگ سازنده تراشه های رایانه ای خواهد شد، شرکتی که باید خود را با تغییرات بزرگ در چشم انداز تکنولوژی های مصرفی انطباق دهد.

 
بر اساس گزارش سی نت، به گفته یکی از داستان نویسانی که در پروژه اینتل حضور دارد، داستان نویسی یا داستان گویی در تجارت و توسعه دست کم گرفته شده است. در حالی که این کار می تواند منجر به انگیزش واکنشهایی شود که شیوه های دیگر قدرت ایجاد آنها را ندارند. بهترین مدیران عامل جهان نیز مانند استیو جابز از بهترین داستان گوهای جهان هستند، از این رو به چنین موفقیتی دست پیدا کرده اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.